Jak vytvořit mix

Mixtape je vybraná sbírka hudby z různých zdrojů, která byla ručně vybrána a zkopírována na nějakou formu zvukového záznamového média-obvykle jako dárek pro někoho. Mixy byly tradičně kazetové kazety, ale nyní mohou stejnou funkci plnit CD nebo dokonce flash disky naplněné soubory MP3. Mixy jsou často (ale ne vždy) postaveny na tématu a představují zábavný způsob, jak sdílet hudbu s těmi, na kterých vám záleží. Postupujte podle níže uvedených kroků a vytvořte si vlastní perfektní mixtape pro každou příležitost.

skica tenisového míčku

Metoda 1 ze 7: Kurátor vaší Mixtape

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 1

  1 Zvažte své téma. Někdy bude mixtape jen jednou z vašich oblíbených písniček, ale opravdu působivý mixtape má téma a sděluje poselství. Dobře si rozmyslete osobu, pro kterou nahráváte, a to, co jí chcete vyjádřit.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 2

  2 Mysli kreativně. Různé typy mixtapeů vyžadují různé stylistické přístupy. Některé z nich jsou podrobněji popsány níže.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 3

  3 Vyberte si pěkný mix. Skvělý mixtape může obsahovat známé písně a některé skladby, které budou pro příjemce nové. Vyberte si písničky, které se vám líbí, a myslete si, že se bude líbit vašemu blízkému, ale nebojte se trochu posunout jejich hranice.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 4

  4 Buďte selektivní. Méně je více! Nevyhazujte všechny své oblíbené skladby na svůj mixtape, pokud se nepokoušíte sdílet nějakou hudbu. Pokud chcete poslat zprávu, buďte s výběrem rezervní. Používejte pouze to, co potřebujete, abyste řekli, co chcete, a nic jiného.
 5. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 5

  5 Objednejte si pečlivě své písně. Uspořádání skladeb v dokonalém pořadí je součástí umění mixu. Zvažte narativní, tonální, emocionální a hudební oblouk mixtapu. Vytvořte ze svých písniček příběh. reklama

Metoda 2 ze 7: Přidání dokončovacích doteků

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 6

  1 Přidejte jméno. Všichni kromě těch nej pozemských mixtapů budou mít prospěch ze jména. Přinejmenším popisný název pomůže příjemci sledovat, co je na kazetě (například „lidová hudba 2010“).
  • Pokud je to zvláštní, nechte to znít zvláštně. Pro těsněji tematické mixtapy existuje umění vymyslet perfektní název.
  • Použití jména osoby, která obdrží mixtape, může být pro ně velmi lichotivé. Jméno lze také použít jako součást prohlášení adresovaného přímo příjemci.
  • Použití oblíbené lyriky z jedné ze skladeb na kazetě je dobrý způsob, jak vycentrovat každou skladbu na kazetu kolem této lyriky a povzbudit příjemce, aby o kazetě v tomto kontextu přemýšlel.
  • Název, který výstižně odráží téma, vám může pomoci porozumět pořadí skladeb, které pro kazetu zvolíte. Mixtape s názvem „úsvit do soumraku“ například naznačuje velmi specifický hudební oblouk.


 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 7

  2 Přidejte umění. To nemusí nutně znamenat malý obraz nebo skicu (i když jsou v pořádku), to znamená jakýkoli druh kazetové dekorace, do které můžete vynaložit určité úsilí, abyste vytvořili hotový výrobek, který je jedinečný a nezaměnitelný.
  • Vybarvěte jej. Barevné fixy jsou uznávaným nástrojem obchodu kazetového dekoratéra. Mohou jasně zdobit jakýkoli povrch papíru s minimálními problémy. Zkuste abstraktní vzor nebo nadrozměrné vícebarevné písmo. Dokonce i obyčejná černá značka může zakrýt kazetovou kazetu vloženou do pruhů zebry nebo hustých spirál.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 8

  3 Ať to jiskří. Flitry a třpytky dodají blesk s trochou tenkého lepidla a štětcem. Dávejte pozor, aby se na kazetu nedostalo nic na kazetu, a vyvarujte se toho, abyste na kazetu nebo CD dávali něco, co není ploché (jako drahokam), nebo by příjemce mohl mít problém s přehráváním. Uložte takové dekorace na vnější stranu pouzdra.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 9

  4 Vyměňte štítky. S trochou plánování a určité péče lze vložku kazety nebo pouzdra na CD a dokonce i samotnou etiketu pásku vyrobit na míru od nuly
  • Na hezký široký štítek, který velmi dobře fixuje, použijte lékařskou pásku na textil.
  • Opatrně vystřihněte fotografii nebo část článku v časopise a pevně jej přilepte na pásku (s vhodnými otvory, které jsou pro kotoučové pásky vystřiženy), abyste vytvořili zcela nový štítek.
  • Vložku pouzdra použijte jako podložku koláže.
 5. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 10

  5 Zašroubujte obsah pásky. Pokud jste zkušený a sebevědomý tvůrce mixtapeů, posuňte svou kazetu na další úroveň vyplněním všech možných mezer mezi skladbami a vytvořte nepřetržitý zvukový zážitek.
 6. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 11

  6 Dejte svému mixtapu stopu na pozadí. Vyžaduje to určité finesy a trochu to zhorší kvalitu zvuku, ale výsledek stojí za potíže.
  • Získejte dlouhý záznam něčeho, co není úplně hudba, jako je recitál poezie, komediální rutina nebo zvukový doprovod starých televizních reklam a nejprve si to nahrajte na obě strany kazety.
  • Pečlivě si naplánujte své skladby-nebudete mít žádnou druhou šanci je nahrát znovu, aniž byste kazili kazetu.
  • Nahrajte svůj mixtape na předchozí nahrávku, přičemž mezi skladbami zůstanou mezery několik sekund. Mezery ve vašem mixtape budou vyplněny předchozím záznamem pro zajímavý a poutavý efekt.
  • Vymalovat zvukovou krajinu výplňovými stopami. Seškrábejte všechny krátké skladby (méně než minutu), které najdete, a použijte je k vyplnění mezer na konci každé strany kazety. Budou sloužit jako zarážky na knihy, rámující zbytek mixu v jiném světle.
  • Pro ještě ambicióznější projekt zahrňte jakékoli zvukové kousky, které najdete ve větších skladbách, které jsou dlouhé jen několik sekund, a ručně nahrávejte jednu z nich mezi každou ze svých běžných skladeb při vytváření kazety.
  reklama

Metoda 3 ze 7: Vytvoření moderní digitální směsi

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 12

  1 Vyberte médium: CD, flash disk nebo digitální přenos. V dnešní době většina z nás poslouchá hudbu na počítačích a přehrávačích digitálních médií, ale stále si můžete svou oblíbenou hudbu sestavit do působivého mixu, který můžete sdílet s někým výjimečným. Nejlepší způsoby jsou vypálení disku CD, vložení hudby na malý flash disk nebo pouhé odeslání kazety přes internet.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 13

  2 Přečtěte si více o tom, jak vypálit mix CD. Uspořádejte své skladby do seznamu skladeb a přidejte obrázky digitálních alb. Poté vypalte CD.
  • Ozdobte si CD a pouzdro na CD. Dopřejte pouzdru na disk CD poutavý obal a na zadní straně vložte seznam skladeb.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 14

  3 Přečtěte si více o tom, jak umístit svůj mix na USB flash disk. Shromážděte soubory do složky v počítači. Přejmenujte každého s číslem před titulem, aby byl uveden ve správném pořadí. Zahrňte soubor .txt nebo .doc s informacemi o skladbě, které chcete přidat, stejně jako s přebalem. Přetáhněte složku na ikonu flash disku v počítači.
  • Vzhledem k tomu, že flash disky jsou obvykle malé, zvažte před vložením své do obálky nebo přilepení na kartu. Tímto způsobem můžete zahrnout nějaké fyzické ozdoby nebo ručně psanou poznámku a ztížit prohru.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 15

  4 Přečtěte si více o tom, jak odeslat mix přes internet. Shromážděte svůj mix do složky a zahrňte dokumentaci k seznamu skladeb a obal alba. Možná komprimovat složku do souboru zip. Odesláním souboru příjemci mixu použijte preferovanou metodu. reklama

Metoda 4 ze 7: Vytváření mixu na kazetě

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 16

  1 Pořiďte si vybavení. Výroba tradičního mixu kazety vyžaduje několik speciálních součástí: prázdnou kazetu, kazetový magnetofon, sbírku nahrané hudby (například LP nebo CD) a kabel pro připojení magnetofonu k vašemu hudebnímu přehrávači.
  • Vyberte si délku. Běžně je k dispozici několik různých délek prázdné kazety. Nejlepší délky pro vytvoření mixtapu jsou 60 minut (30 na každé straně) nebo 90 minut (45 na každé straně). Vyhněte se 120minutovým kazetám, protože jejich kvalita zvuku je výrazně nižší.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 17

  2 Uspořádejte si hudbu. Jakmile se usadíte v seznamu skladeb (níže získáte několik nápadů), naskládejte si nahranou hudbu, abyste se při vytváření mixu mohli propracovat skrz hromadu shora dolů. To vám pomůže neztratit přehled o projektu při nahrávání.
  • Pokud jste schopni získat délky pro každou stopu, udělejte to. To vám pomůže uspořádat vaše písně kolem přestávky, která přichází v polovině kazety.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 18

  3 Přesuňte skladby z počítače. Pokud je vaše hudební sbírka primárně digitální, ale přesto byste chtěli vytvořit staromódní kazetový mixtape, není vše ztraceno. Skladby, které chcete použít, vypalte na prázdné disky CD pomocí optické záznamové jednotky počítače a poté je z disků CD nahrajte na pásku. Ujistěte se, že vypalujete hudební disk a ne datový disk, protože datové disky nebudou fungovat se všemi druhy stereo.
  • Alternativně, pokud máte způsob, jak spustit zvuk vašeho přehrávače MP3 přes stereo, můžete z něj nahrávat přímo na kazetu. Uvědomte si, že pokud použijete tuto metodu, kvalita zvuku obvykle zabere, ve srovnání s metodou CD.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 19

  4 Připojte kazetový magnetofon k přehrávači disků CD, rekordérů nebo jiným kazetovým přehrávačem. Existují kabely, které by to měly zvládnout u většiny kazetových přehrávačů.
  • Pokud můžete, použijte integrované nastavení. Většina stereofonních a hi-fi systémů vyrobených za posledních několik desetiletí má kazetový magnetofon zabudovaný v jednom ze svých integrovaných magnetofonů. Podívejte se na magnetofon s extra tlačítkem, na kterém je obvykle červená tečka.
 5. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 20

  5 Vložte prázdnou kazetu do rekordéru a pusťte přehrávání. Nechte kazetu několik sekund hrát, dokud se zvuk nezmění na hladké zasyčení, a poté ji zastavte.
 6. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 21

  6 Nastavte si hudbu. Vložte první album, ze kterého kopírujete skladbu, do příslušného přehrávače na stereo nebo hi-fi.
  • U disků CD pozastavte přehrávání a přeskakujte skladby, dokud nedosáhnete požadované stopy.
  • U ostatních kazet se rychle posuňte vpřed na skladbu a poté pásku zastavte nebo pozastavte.
  • U LP desek ponechte kryt a chvíli počkejte.
 7. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 22

  7 Nahrajte skladbu. Stiskněte tlačítko „nahrávání“ na rekordéru (tím se také automaticky stiskne tlačítko „přehrát“) a poté začněte přehrávat skladbu, kterou jste vybrali. Stisknutím tlačítka „Nahrát“ nejprve zajistíte, že žádná skladba nebude na začátku oříznuta.
  • Pokud nahráváte z LP, pusťte jehlu těsně před skladbu, kterou chcete nahrát, a jakmile se záznam dostane do tichého prostoru mezi stopami, stiskněte „record“ na magnetofonu.
 8. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 23

  8 Zastavte nahrávání a načtěte další skladbu. Zůstaňte blízko stereo a stiskněte tlačítko „stop“ na nahraném decku, jakmile je vaše skladba dokončena. Tím se nahrávání zastaví. Poté můžete zastavit první album a přepnout jej na další skladbu ze svého seznamu mixtapeů.
 9. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 24

  9 Vyplňte obě strany. Když vaše kazeta dosáhne konce první strany, je čas ji převrátit a pokračovat na zadní straně.
 10. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 25

  10 Zkontrolujte svůj mixtape. Poslechněte si svůj mixtape, abyste se ujistili, že je vše správně nahráno. Pokud skladba nevyšla správně, nahrajte tuto část kazety, dokud nebudete spokojeni.
  • Pokud jste svůj čas pečlivě nerozpočtovali, je pravděpodobné, že na konci první strany skončíte s částí písně. Skladby ze svého mixtapu můžete vymazat tak, že na ně nahrajete, zatímco nepřehrává žádná hudba.
 11. Obrázek s názvem Vytvořit mix 26. krok

  jedenáct Poznamenejte si nebo vytiskněte seznam skladeb na kartu a vložte ji do krytu kazety. Zvažte přidání přebalu alba, dekorací a dalších dokončovacích úprav. reklama

Metoda 5 ze 7: Vytvoření mixu pro vašeho přítele nebo přítelkyni

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 27

  1 Zamyslete se nad konkrétním důvodem. „Jen proto,“ je dobrá výmluva k vytvoření mixtapu, ale „včera jsi mě rozesmál a já nemůžu přijít na to, jak jsi to udělal“ je lepší. Váš důvod navrhne témata, která lze přijmout, aby byl mixtape soudržnější.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 28

  2 Vypořádat se s tématem. Nemusí to nutně souviset s vaším důvodem pro vytvoření mixtapu, ale měli byste si vybrat něco, co si myslíte, že váš přítel nebo přítelkyně ocení. Pomocí výše uvedeného příkladu můžete přijít s tématem písní, které zmiňují úsměv.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 29

  3 Hledejte skladby, které odpovídají vašemu tématu. Neváhejte použít nové nebo neortodoxní interpretace vašeho tématu, které vám pomohou najít více písní. Získejte co nejvíce skladeb dohromady a poslouchejte všechny, nebo alespoň jejich části.
  • Zkoušejte to dál, dokud to nepochopíte správně. Pokud se vám prostě nezdá, že byste seškrábali dost hudby na vyplnění prázdné kazety, zkuste místo toho vymyslet jiné téma.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 30

  4 Zúžte hrací pole. Zamyslete se nad tím, co má váš drahý partner rád, co se vám líbí a jak chcete, aby bylo téma vyjádřeno. Zamyslete se nad tím, zda můžete ze svých skladeb vytvořit hlubší poselství jejich zařazením v určitém pořadí. Při troše štěstí budete moci své výběry srazit na téměř správné množství, aby se vešly na mixtape.
  • Věnujte spoustu času pořadí svých skladeb. Pořadí je pro tento typ tématického mixtapeu důležité; dobré pořadí skladeb umožňuje skladbám plynout z jedné do druhé způsobem, který dává smysl a dodává smysl. Zpracování všech těchto extra detailů do vašeho mixtapu je také skvělý způsob, jak ukázat svému blízkému, kolik lásky jste do něj vložili.
  reklama

Metoda 6 ze 7: Vytvoření mixu pro rodiče nebo staršího příbuzného

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 31

  1 Slyšte uši příjemce. Velmi často, když děláte mixtape pro rodiče nebo jiného staršího příbuzného, ​​má to být způsob, jakým mohou vyzkoušet novou hudbu. Pokud jim hodláte ukázat spoustu nové hudby, strávte nějaký čas pokusem odhadnout, zda si ve skutečnosti nejprve užijí poslech něčeho jiného. Pamatujte, že tato osoba má velmi odlišný hudební vkus než vy.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 32

  2 Vybírejte si skladby podle toho, co si myslíte, že se jim bude líbit. Pro tento druh mixtape si vyberte nejchytřejší a nejdostupnější skladby, na které můžete myslet, v rámci jakéhokoli druhu hudby, kterou plánujete rozdávat.
  • Použijte svou minulost jako vodítko. Pokud nemůžete přijít na to, které skladby by to mohly být, vzpomeňte si na první poslech dotyčných alb. Jaké skladby okamžitě upoutaly vaši pozornost? I když jste se od nich nyní přesunuli, jsou to skladby, které s největší pravděpodobností udělají dobrý dojem na lidi, kteří hudbu předtím neslyšeli.
  reklama

Metoda 7 ze 7: Vytváření mixu pro práci

 1. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 33

  1 Mějte na paměti ostatní lidi. Za předpokladu, že svou kazetu uvádíte do provozu se záměrem přehrát ji přes reproduktory, abyste ji mohli poslouchat při práci, je nejdůležitější věcí (kromě výběru skladeb, které se vám líbí) přání a preference druhého lidé, kteří uslyší kazetu.
 2. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 34

  2 Myslete na děti. Pokud pracujete v zákaznickém prostředí, kde mohou být přítomny děti a rodiny, měli byste se vyhýbat písničkám s nadávkami nebo tématy pro dospělé, jako je násilí a užívání drog.
 3. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 35

  3 Staňte se týmovým hráčem. Pokuste se vybrat skladby, které si myslíte, že se budou líbit vašim spolupracovníkům, a ne jen skladby, které právě posloucháte.
 4. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 36

  4 Použijte jednoduché téma. Hlubší témata vyžadují tok nejen od písně k písni, ale napříč různými styly a zvuky hudby, což se na většině pracovišť nebude dobře překládat. Místo toho si vyberte prosté a jednoduché téma jako „písně o dnech v týdnu“ nebo „bluesové písně, které zní jako letní odpoledne“. Tímto způsobem, když vaši spolupracovníci uslyší první píseň, budou vědět, co mohou očekávat od zbytku kazety, a budou se moci vrátit k soustředění na práci.
 5. Obrázek s názvem Vytvořit mix Krok 37

  5 Zvažte darování své kazety do práce. Pokud je to u vašich spolupracovníků velký hit, přemýšlejte o tom, že ho tam necháte natrvalo, aby ho mohl použít kdokoli, kdykoli bude mít chuť to slyšet. Smyslem vytvoření mixtapu je obecně dát ho někomu jinému, takže to berte jako přirozený další krok v tomto procesu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když ve svém mixtapu použiji hudbu chráněnou autorskými právy? Pokud ho používáte pro osobní použití, budete v pořádku. Pokud jej však budete vysílat, dostanete pokutu, pokud nemáte povolení tuto hudbu od umělce použít.
 • Otázka Musím uznat tvůrce, pokud je hudba instrumentální? Ano - instrumentálky vyžadují také čas a úsilí na psaní a tito hudebníci si zaslouží uznání stejně jako kdokoli jiný.
 • Otázka Co se stane, když použiji hudbu chráněnou autorskými právy? Dostanete pokutu a můžete být žalován. Je to nezákonné, pokud nemáte povolení od hudebníka.
 • Otázka Co když používám jiné písně jiných umělců a chci prodávat mixážní pásku online? Prodej těchto mixů na tržištích, ať už osobně nebo online, je bez obalu definován jako „bootleging“ a je nezákonný.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Prázdná kazeta
 • Výběr písniček
 • Kazetový magnetofon
 • Zvukový systém

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Stránka z historie - finále dvouhry mužů ve Wimbledonu, 2008

Jak zahájit zápas v Super Smash Bros. Brawl. Chcete vědět, jak začít zápas v Super Smash Bros. Brawl? Žádný problém! Postupujte podle těchto kroků a budete za okamžik bojovat! Vyberte herní režim. (Brawl je nejlepší volba)

New England Patriots se utkají s Tennessee Titans na svém prvním předsezónním setkání od roku 2007.

Jak léčit dislokaci. K vykloubení dochází, když dvě kosti, které se spojí v kloub, vyjdou ze své normální polohy. Mezi příznaky dislokace patří silná bolest, imobilizace a deformace oblasti kloubu. Dislokace ...

Jak spát s bolestí dolní části zad. Miliony lidí trpí bolestmi dolní části zad v důsledku faktorů, jako je práce, cvičení, nadměrné stání nebo chronické stavy. Vaše spodní obratle nebo bederní oblast jsou náchylné k bolesti a svalům ...