Jak vyrobit trofej

Trofeje jsou skvělým způsobem, jak učinit vaši akci nezapomenutelnější, zvláště pokud probíhá soutěž a výhra. Místo nákupu obyčejné trofeje z obchodu byste si však mohli vyrobit osobní pomocí materiálů z celého domu. Možnosti jsou nekonečné a jakmile víte, jak vytvořit základnu trofeje, můžete si ji přizpůsobit podle svého!Metoda 1 ze 4: Výroba trofeje z plastové lahve

 1. 1 Pořiďte si čistou, prázdnou plastovou láhev. Nejlépe bude fungovat láhev s hladkým vrcholem a boky, ale můžete použít i jiné typy, pokud vám nevadí tvarované vzory. Pro nejrealističtější trofej byste však měli použít láhev sody o objemu 1,5 až 2 litry (50,7 až 67,6 fl oz).
  • Ujistěte se, že je láhev prázdná a čistá. Pokud je špinavý, naplňte jej vodou a poté přidejte pumpičku mýdla na nádobí. Láhev uzavřete, protřepejte a poté vylijte vodu.
  • Ujistěte se, že jste také odstranili štítek. Pokud tam jsou nějaké zbytky, použijte přípravek na odstranění goo, abyste jej odstranili, například Goo Gone.
 2. 2 Pomocí řemeslné čepele odřízněte horní, klenutou část lahve. Plastové lahve mají nahoře kopuli, která se nakonec narovná a stane se po stranách. Těsně před tím, než se klenutá část začne narovnávat, musíte řezat kolem láhve.
  • Pokud je řezaná část zubatá, ořízněte ji nůžkami, aby byla hezká a hladká.
  • Některé plastové lahve mají tvarovanou čáru těsně pod kopulí. Použijte to jako vodítko.
 3. 3 Odřízněte dno lahve a vytvořte základnu. Najděte tvarovanou čáru poblíž dna láhve a poté ji rozřízněte řemeslnou čepelí. Pokud není žádná vytvarovaná čára, změřte ode dna lahve 2 až 3 palce (5,1 až 7,6 cm) a poté kolem ní nakreslete čáru. Tuto linku použijte jako vodítko pro řezání.
  • Pokud chcete, můžete místo toho použít malou plastovou vanu. Vyberte si něco, co je 5 až 7,6 cm vysoké a trochu širší než vaše láhev. Pokud je příliš vysoký, zkraťte jej.
 4. 4 Rozřízněte střední segment láhve. Nyní byste měli mít 3 samostatné kusy: horní, střední a spodní. Vezměte střední, válcovou část lahve a řezte přímo po straně, shora dolů.
  • To nakonec vytvoří stopku. Měl by být dostatečně dlouhý, aby odpovídal šířce vaší ruky. Pokud je stonek příliš dlouhý, ořízněte horní nebo dolní okraj, dokud nebude mít správnou délku.
 5. 5 Překryté hrany překryjte a přilepte, aby vznikla menší trubička. Vezměte svůj střední segment a nechte jej vrátit se do původního válcového tvaru. Jemně jej stiskněte v ruce, dokud se řezané svislé hrany nepřekrývají a nevytvoří užší trubičku. Přilepte tyto hrany k sobě, aby trubka udržela tvar.
  • Jak úzkou trubku vytvoříte, záleží na vás. Měl by však být dostatečně široký, aby se vešel do hrdla vaší lahve. Obvykle je to něco málo přes 1 palec (2,5 cm).
  • K tomu bude nejlépe fungovat super lepidlo, ale místo toho můžete použít horké lepidlo.
 6. 6 Přilepte trubku ke spodní části základny. Vezměte spodní polovinu lahve a otočte ji tak, aby se řezaná hrana dotýkala stolu a spodní strana směřovala nahoru. Zakryjte spodní okraj trubice horkým lepidlem a poté jej přitlačte na střed základny.
  • Horké lepidlo se rychle nastavuje, ale stále byste měli trubku držet, dokud lepidlo schne.
  • Pro silnější spojení použijte lepidlo průmyslové pevnosti, jako je E6000.
 7. 7 Otočte horní část lahve dnem vzhůru a poté ji za horka přilepte na tubu. Zakryjte horní okraj tuby horkým lepidlem. Pracujte rychle, než lepidlo ztuhne, převraťte vrchní část lahve dnem vzhůru a poté zasuňte hrdlo do tuby.
  • Pokračujte ve zasouvání hrdla do zkumavky, dokud se klenutá část lahve nedotkne zkumavky.
  • Nejprve můžete sundat čepici, nebo ji můžete nechat zapnutou. Pokud ji ale sundáte, můžete tuto trofej použít jako držák na tužku!
  • K tomuto kroku můžete použít také lepidlo průmyslové pevnosti. Nezapomeňte však trofej nechat přes noc zaschnout.
 8. 8 Namalujte trofej požadovanými barvami. K tomu můžete použít barvu ve spreji nebo běžnou akrylovou řemeslnou barvu. Většina trofejí je zlatých nebo stříbrných, ale můžete si vytvořit libovolnou barvu. Nejprve naneste 1 vrstvu barvy, počkejte 10 až 20 minut, než zaschne, poté naneste druhou vrstvu a nechte také zaschnout.
  • Naneste akrylovou řemeslnou barvu pomocí syntetických taklonových štětců. Vyhněte se kartáčům se štětinami (příliš hrubými) a kartáčům z velbloudí srsti (příliš měkkým).
  • Pokud používáte barvu ve spreji, pracujte v dobře větraném prostoru. Naneste barvu ze vzdálenosti 6 až 8 palců (15 až 20 cm).
  • Pokud chcete propracovanější trofej, zvažte namalování některých slov nebo návrhů, například „#1“ nebo „Šampion!“
  • Případně nakreslete své návrhy horkým lepidlem před maluješ trofej. To vám poskytne hezké, vyvýšené vzory.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Výroba trofeje Paper Cup

 1. 1 2 papírové kelímky natřete zlatem nebo stříbrem a poté nechte zaschnout. Najděte 2 stejné papírové kelímky a namalujte je zlatem, stříbrem nebo jakoukoli barvou, kterou chcete mít. K tomu bude nejlépe fungovat akrylová řemeslná barva, ale můžete použít i barvu ve spreji. Nejprve naneste 1 vrstvu barvy, počkejte, až zaschne (asi 10 až 20 minut), a poté naneste druhou vrstvu. Nechte druhý nátěr také zaschnout.
  • Na přesné velikosti papírových kelímků nezáleží, pokud mají oba stejnou velikost.
  • Naneste akrylovou řemeslnou barvu štětcem ze syntetického taklonu. Nepoužívejte štětinový kartáč (příliš hrubý) ani velbloudí kartáč (příliš měkký). Při malování držte šálek zevnitř.
  • Pokud chcete použít barvu ve spreji, položte kelímky na dobře větrané místo. Naneste barvu ze vzdálenosti 6 až 8 palců (15 až 20 cm).
  • Ušetřete čas na dalším kroku, zatímco barva schne.
 2. 2 Přeložte list papíru na polovinu a vystřihněte tvar C, abyste získali 2 držadla. Vezměte list papíru a přeložte jej na polovinu. Nakreslete tučný tvar písmene C podél přeloženého okraje a poté jej vystřihněte. Rozbalte tvar a poté jej rozřízněte podél záhybu, abyste získali 2 stejné rukojeti.
  • Cardstock bude fungovat nejlépe, protože je pěkný a tuhý, ale můžete použít i běžný papír do tiskárny nebo stavební papír.
  • Rukojeti by měly mít stejnou velikost jako 1 z vašich šálků, nebo jen o něco kratší.
 3. 3 Nátěry natřete stejnou barvou jako košíčky a nechte zaschnout. Protože je papír tak savý, budete k tomu pravděpodobně potřebovat jen jednu vrstvu barvy. Položte držadla na větší list šrotu a poté naneste barvu. Nechte barvu zaschnout, pak překlopte držadla a namalujte záda. Nechte záda také uschnout.
  • Pro tento krok nechcete použít příliš mnoho barvy, nebo se papír promočí a zvlní.
  • Alternativně můžete kliky vybarvit zlatou nebo stříbrnou fixou. To nebude přesný stejné barvy jako košíčky, ale bude dostatečně blízko.
  • Proveďte další krok, zatímco barva schne.
 4. 4 Slepte dna kelímků k sobě. Otočte 1 šálky dnem vzhůru a spodní okraj zakryjte horkým lepidlem. Otočte druhý šálek pravou stranou nahoru a přitlačte dno na lepidlo. Počkejte několik minut, než lepidlo ztuhne.
  • Pokud nemáte horké lepidlo, můžete zkusit lepkavé lepidlo, ale zaschnutí bude trvat mnohem déle.
  • Alternativně můžete dát dna kelímků k sobě a pak obtočit kousek oboustranné pásky kolem švu. To vám umožní držet se flitrů!
 5. 5 Přeložte konce držadel a poté je zajistěte k trofeji. Sklopte horní a dolní konec každé rukojeti přibližně 1/2 palce (1,3 cm) a vytvořte záložku. Na každou záložku přidejte proužek oboustranné lepicí pásky a poté zatlačte držadla na šálek.
  • Pokud nemáte oboustrannou pásku, můžete použít horké lepidlo nebo lepkavé lepidlo. Lepidlo používejte střídmě, aby nevytvářelo boule nebo boule.
 6. 6 Ozdobte trofej podle potřeby. Na šev mezi 2 šálky přilepte nějaké kamínky nebo flitry. Horké lepidlo bude fungovat nejlépe, protože rychle schne, ale místo toho můžete použít lepkavé lepidlo. Pro tradičnější trofej byste na ni mohli něco napsat.
  • Pokud jste obtočili oboustrannou pásku kolem středu trofeje, nalepte na pásku nějaké flitry. Nepoužívejte kamínky; jsou příliš těžké a spadnou.
  • Pokud chcete na svoji trofej něco napsat, zkuste něco jako: #1, vítěz! Šampion, nebo svět je největší!
 7. 7 V případě potřeby přidejte do každého držadla pásku. Odřízněte 2 délky stužky, každou asi 15 cm dlouhou. Další, ale zářezy ve tvaru písmene V do konců každé pásky. Vezměte 1 pásku a provlékněte ji levým držadlem. Sklopte konce pásky dolů a poté je přilepte ke spodní části rukojeti. Totéž proveďte pro druhou pásku a pravé držadlo.
  • Horké lepidlo bude fungovat nejlépe. Pokud chcete použít lepkavé lepidlo, budete muset stužky připnout na kolíček, dokud lepidlo nezaschne. Můžete také vyzkoušet oboustrannou pásku.
  • Pokud se stuha příliš třepí, můžete řezané konce připálit plamenem. Pokud jste dítě, požádejte o pomoc dospělého.
  • Saténová stuha o 1/2 nejlépe bude fungovat 1,3 až 2,5 cm na šířku. Červená nebo modrá jsou tradiční barvy, ale můžete si vybrat libovolnou barvu.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Používání figurek

 1. 1 Najděte si vysoký, štíhlý předmět, který použijete jako základ. Obzvláště dobře k tomu slouží plastové šampaňské, margarita a sklenice na víno. Můžete také použít skleněnou láhev se širokým hrdlem, například láhev na mléko. Nepoužívejte vysokou hubenou láhev s úzkými ústy, jinak nebude dostatečně stabilní.
  • Další možností je použít dřevěný nebo kovový svícen. Vyhněte se sklu, protože to je obtížné malovat.
 2. 2 Najděte plastovou figurku nebo malý předmět, který umístíte na základnu. Přemýšlejte o příležitosti, pro kterou předáváte trofej, a pak najděte vhodnou figurku. Například pro rybářskou soutěž byste mohli použít rybu. Figurka by měla být o něco větší než obvod vaší základny.
  • Plastové zvířecí (a mnoho dalších neživočišných) figurek najdete v hračkářstvích, dolarových obchodech a řemeslných obchodech.
  • Pro Lombardiho trofej použijte mini (americký) fotbal. Najdete je v dolarových obchodech nebo v zásobnících s impulzním nákupem.
 3. 3 Horké lepidlo vaší figurky na základnu. Nakreslete vír horkého lepidla na spodní část předmětu a poté jej přitlačte na základnu. Počkejte 1 až 2 minuty, než lepidlo ztuhne. Pro silnější spojení použijte místo toho průmyslové lepidlo, jako je E6000. Zajistěte předmět k podkladu malířskou páskou, zatímco lepidlo přes noc tuhne, poté pásku odstraňte.
  • Pokud používáte plastové sklo, sklo otočte a figurku za horka přilepte dno.
  • Používáte -li svícen nebo láhev, přilepte figurínu za horka nahoru. Nepřevracejte svícen ani láhev.
  • U Lombardiho trofeje přilepte (americký) fotbal pod úhlem tak, aby 1 bod byl nižší než druhý.
 4. 4 Pokud je to žádoucí, ozdobte základnu horkým lepidlem. Napište požadovanou zprávu nejprve trvalou značkou a poté ji sledujte horkou lepicí pistolí. Ty ne mít Chcete -li to provést, je to skvělý způsob, jak si přizpůsobit svou trofej. Když namalujete trofej, horké lepidlo vytvoří vyvýšený design!
  • Pro Lombardiho trofej můžete napsat číslo 49 římskými číslicemi (XLIX).
  • Pro tradiční trofej můžete napsat '#1' nebo 'Vítěz!'
  • Chcete -li získat osobní trofej, zkuste „Nejlepší máma!“ nebo '#1 táta!'
 5. 5 Nastříkejte trofej zlatem nebo stříbrem. Vezměte trofej do dobře větraného prostoru a poté protřepejte plechovku stříbrné nebo zlaté barvy ve spreji. Barvu nastříkejte ze vzdálenosti 15 až 20 cm (6 až 8 palců) a poté nechte barvu 15 až 20 minut zaschnout. Pokud je první příliš tenký, naneste druhý nátěr, poté nechte barvu úplně zaschnout.
  • Pro lepší povrchovou úpravu můžete nejprve použít základní nátěr ve spreji. Aplikujete jej stejně jako běžnou barvu ve spreji a potřebujete pouze 1 vrstvu.
  • Zlato se tradičně používá pro první místo, zatímco stříbro se používá pro druhé místo.
  • Pro Lombardiho trofej použijte stříbro.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Použití Cardboard

 1. 1 Vytiskněte obrys trofeje. Přejděte online a najděte obrázek obrysu trofeje. Můžete použít hledané výrazy jako „trofejní klipart“ nebo „obrys trofeje“. Můžete také použít stránku z omalovánky. Trofej si určitě vytiskněte na běžný papír do tiskárny.
  • Trofej musí mít stejnou velikost, jakou byste chtěli mít. Pokud potřebujete, použijte program pro úpravu obrázků, jako je Photoshop nebo Microsoft Paint, aby byl větší.
  • Budete používat grafit na zadní straně papíru, abyste jej vystopovali na lepenku. Pokud to nechcete udělat, vytiskněte trofej na kartón, který místo toho použijete jako šablonu.
 2. 2 Zakryjte zadní část papíru grafitem. Otočte papír tak, abyste viděli na zadní stranu. Dále pokryjte zadní část papíru grafitem. Pokud je papír dostatečně tenký, abyste přes něj viděli trofej, jednoduše přejděte obrysy pomocí a 1/2 v (1,3 cm) širokém grafitovém obrysu. V opačném případě pokryjte celou stránku grafitem.
  • K tomu bude nejlépe fungovat grafitová tyčinka, ale bude fungovat i tužka. Stiskněte dostatečně silně, aby byl grafit lesklý.
  • Pokud jste trofej vytiskli na kartón, trofej místo toho vystřihněte. Vystřihněte hlavní tvar nůžkami nebo řemeslnou čepelí a poté pomocí řezné čepele odstřihněte detaily, jako jsou otvory v rukojeti.
 3. 3 Vystopujte trofej na kus lepenky. Umístěte papír grafitovou stranou dolů na list lepenky. Přilepte rohy dolů a pak obkreslete obrysy. Silně zatlačte, aby se grafit na zadní straně papíru lepil na lepenku.
  • Pokud jste vytvořili šablonu, jednoduše umístěte šablonu na lepenku a pak ji obkreslete perem nebo tužkou.
 4. 4 Vystřihněte vysledovanou trofej řemeslnou čepelí. Odlepte pásku a poté papír odložte. Na kartonu byste měli vidět slabý obrys vaší trofeje. Řezejte podél těchto vysledovaných linií pomocí řemeslného ostří.
  • Pokud jsou čáry příliš světlé na to, abyste je viděli jasně, obkreslete je perem nebo tužkou, aby byly tmavší.
  • Ujistěte se, že pracujete na řezací podložce, abyste si nezničili stůl.
  • Pokud jste dítě, požádejte dospělého, aby vám s tímto krokem pomohl.
 5. 5 Změřte délku základny a poté podle této délky ustřihněte půlkruh. Umístěte pravítko na spodní okraj trofeje a poznamenejte si měření. Na základě tohoto měření vystřihněte půlkruh z lepenky; musí mít stejnou délku a výšku.
  • Pomocí kompasu nakreslete celý kruh a poté jej uprostřed rozdělte čarou. Vyřízněte to řemeslnou čepelí.
  • Pokud chcete, můžete také řezat čtvercovou základnu.
 6. 6 Vyřízněte štěrbinu uprostřed půlkruhu a základny trofeje. Nejprve změřte výšku svého půlkruhu a poté jej vydělte 2. To bude délka vašich štěrbin. Najděte střed spodního okraje trofeje a poté podle svého měření vyřízněte svislou štěrbinu. Najděte střed horní části svého půlkruhu a vyřízněte také další štěrbinu.
  • Horní část vašeho půlkruhu je zakřivená část. Spodní část je rovná část.
  • Ještě nesmontujte figurky. Nejprve je musíte namalovat a ozdobit!
 7. 7 Namalujte trofej a založte požadovanou barvu. Zlato a stříbro jsou nejoblíbenější barvy trofejí, ale můžete si vytvořit libovolnou barvu. Naneste 1 vrstvu akrylové řemeslné barvy štětcem ze syntetického taklonu a poté nechte zaschnout, asi 10 až 20 minut. Naneste druhou vrstvu barvy a nechte ji také zaschnout.
  • Potřebujete namalovat pouze přední část trofeje, ale musíte namalovat obě strany půlkruhu.
  • Můžete také použít barvu ve spreji, ale ujistěte se, že pracujete v dobře větraném prostoru. Naneste sprejovou barvu ve vzdálenosti 15 až 20 cm od 6 do 8 palců (15 až 20 cm). Protože je lepenka savá, budete pravděpodobně potřebovat jen jednu vrstvu.
 8. 8 Zasuňte základnu půlkruhu do spodní části trofeje. Držte půlkruhovou základnu pod spodním okrajem trofeje tak, aby štěrbina směřovala nahoru. Otočte základnu tak, aby byla kolmá na trofej; pokud byste se na to podívali shora, viděli byste +. Protáhněte základnu a trofej dohromady skrz štěrbiny.
  • Spodní rovný okraj půlkruhu musí být v jedné rovině se spodním okrajem trofeje. Pokud nejsou rovnoměrné, vyjměte základnu a vytvořte štěrbinu hlouběji.
  • Pokud se základna půlkruhu příliš kolísá, naneste horké lepidlo na švy, aby se stabilizovalo. Nechte lepidlo zatuhnout a poté jej přetřete tak, aby odpovídalo zbytku trofeje.
 9. 9 Ozdobte trofej barvou, značkami nebo jinými ozdobami. V tomto kroku jste omezeni pouze svou kreativitou a materiály. Rozhodněte se, pro jakou příležitost je trofej určena, a poté ji podle toho ozdobte. Zde je několik nápadů pro vás:
  • Napište '#1' nebo 'Vítěz!' na trofej s černým fixem.
  • Proměňte trofej v rámeček obrázku vyříznutím čtverce nebo obdélníku a poté za něj nalepte fotografii.
  • Nakreslete návrhy na trofej horkým lepidlem a poté je přetřete extra barvou. Získáte tak 3D vzhled.
  • K trofeji přilepte horké lepicí korálky, knoflíky nebo kamínky. Nechte je, jak jsou, nebo je namalujte, aby odpovídaly trofeji.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyrobím papírovou trofej? Vytvořte papír do tvaru šálku, poté vytvořte větší a přilepte je k sobě.
 • Otázka Kde najdu materiály? Najdete je v obchodě. Většina z nich by měla být v řemeslné uličce.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Načrtněte si návrhy svých trofejí, než začnete. Tímto způsobem je méně pravděpodobné, že uděláte chyby.
 • U jednoduchých dekorací vyzkoušejte samolepky, fixy nebo samolepicí kamínky.
 • Zvažte příležitost. Pokud se jedná o čtenářskou soutěž, vytvořte trofej s knihou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Výroba trofeje z plastové lahve

 • Láhev sody 1,5 až 2 litry (50,7 až 67,6 fl oz), prázdná
 • Řemeslná čepel
 • Nůžky
 • Horké nebo průmyslové lepidlo
 • Akrylová řemeslná barva nebo barva ve spreji
 • Syntetické taklonové štětce (pro akrylové řemeslné barvy)

Výroba trofeje Paper Cup

 • 2 papírové kelímky
 • Cardstock
 • Nůžky
 • Oboustranná páska nebo horké lepidlo
 • Akrylová řemeslná barva nebo barva ve spreji
 • Syntetické taklonové štětce (pro akrylové řemeslné barvy)
 • Pás karet (volitelně)
 • Flitry nebo kamínky (volitelně)

Používání figurek

 • Plastové šampaňské, margarita nebo sklenice na víno
 • Plastová figurka
 • Horké nebo průmyslové lepidlo
 • Barva ve spreji

Použití Cardboard

 • Počítač
 • Tiskárna
 • Papír
 • Grafitová tužka
 • Páska
 • Lepenka
 • Akrylová řemeslná barva
 • Syntetické taklonové štětce
 • Lepidlo, třpytky, ozdoby atd. (Volitelně)

Populární Problémy

Proto Roger Federer inspiruje tolik tenisových fanoušků a dalších po celém světě.

Podle zprávy Blicku Novak Djokovič zmešká vydání Madrid Masters v roce 2021.Taneční aerobik je zábavný způsob, jak spálit kalorie, a můžete to zvládnout v pohodlí domova! Pokud si nejste jisti, kde začít, zvládnutí několika základních pohybů a pochopení, jak zvýšit intenzitu, je skvělý způsob, jak získat ...

Představte si, že byste si dokázali zapamatovat pořadí karet v celém balíčku (nebo dvou) tak rychle, jak je lze rozdat. Tajemství čítačů karet již není tajemstvím. Pomocí mentální mapy a matice celebrit si můžete zapamatovat náhodný balíček ...

Jak hrát tenis. Vždy jste se chtěli naučit hrát tenis, ale nevíte, kde začít? Rádi sledujete Rafaela Nadala nebo Marii Šarapovovou, jak ovládají kurty, a doufáte, že budete jako oni? Hraní tenisu může pomoci ...Jak zvýšit mobilitu ramen. Pohyblivost ramen může být snížena z celé řady důvodů, mimo jiné včetně nadměrného používání, nepoužívání, artritidy a poranění kloubů. Pokud omezená pohyblivost ramen ovlivňuje váš život, navštivte svého lékaře ...