Jak masírovat bolest hlavy

Můžete si myslet, že jen asi 100 lidí má bolesti hlavy každý den, ale realita je taková, že více než miliony Američanů pravidelně trpí bolestmi hlavy všeho druhu a bolesti hlavy jsou výmluvou číslo jedna pro čas vynechaný z práce. Většina bolestí hlavy spadá do jedné ze tří kategorií - tenzní bolesti hlavy, migrény nebo clusterové bolesti hlavy. Bolesti hlavy způsobené napětím jsou obvykle způsobeny problémy se svaly a držením těla a mohou se ještě zhoršit, pokud jste ve stresu, úzkosti, únavě, depresi nebo je zde mnoho hluku nebo světla. Migrénové bolesti hlavy nemusí být nutně horší než tenzní bolesti hlavy, ale místo toho bývají soustředěny pouze na jednu stranu hlavy a mohou se zhoršit, když se hýbete, mluvíte nebo kašlete. Clusterové bolesti hlavy jsou definovány jako bolesti, které začínají (obvykle) poté, co jste usnuli, nejprve s nižší intenzitou a zvyšující se na vrchol, který může trvat několik hodin. Bez ohledu na to, jakým konkrétním druhem bolesti hlavy můžete trpět, existuje několik spouštěcích bodů na vaší hlavě, krku, očích a horní části zad, které vám při masáži mohou nabídnout úlevu od stávající bolesti hlavy.Metoda 1 ze 7: Řešení základního problému, který způsobuje bolest hlavy

 1. 1 Začněte si psát deník o bolesti hlavy. Abyste si mohli zkusit zúžit, jaké mohou být příčiny vašich bolestí hlavy, můžete si vést deník o bolesti hlavy. Měli byste si psát do deníku pokaždé, když vás bolí hlava, a sledovat následující položky:
  • Když se objevila bolest hlavy.
  • Kde bolest byla na vaší hlavě, obličeji a/nebo krku.
  • Intenzita bolesti hlavy. Můžete použít osobní stupnici hodnocení od jedné do deseti, kde jste definovali každou úroveň na základě své osobní zkušenosti.
  • Jakých aktivit jste se účastnili, když začala bolest hlavy, včetně toho, kde jste byli.
  • Poznámka o tom, jak dobře jste spali noc, než vás začala bolet hlava.
  • Záznam o tom, co jste jedli, pili, slyšeli nebo čichali za 24 hodin, což vedlo k bolesti hlavy.
  • Poznámka o tom, jak jste se cítili, než začala bolest hlavy.
  • Jakékoli další body, které můžete považovat za užitečné.
 2. 2 Nastavte svou pracovní stanici tak, aby byla ergonomicky správná. Nepohodlný a nevhodný nábytek (například stůl, židle, klávesnice, monitor počítače, myš atd.) Může způsobit, že bude vaše tělo po dlouhou dobu špatně umístěno. Toto špatné držení těla může způsobit nejrůznější dlouhodobé svalové problémy, které následně způsobují bolesti hlavy. Kancelářský nábytek můžete buď přestavět sami, nebo zaměstnat specializovanou společnost, která to udělá za vás.
  • Při pohledu na monitor počítače byste nikdy neměli otáčet hlavu nebo se dívat nahoru nebo dolů. Mělo by to být přímo před vámi, kousek pod úrovní očí. Pokud vám stojan monitoru neumožní posunout jej na správnou úroveň, použijte knihy, krabice, krátkou poličku nebo cokoli jiného, ​​co kolem něj můžete podporovat.
  • Pro přístup ke klávesnici a myši byste neměli sahat daleko. Měli byste být schopni pohodlně opřít ruce o opěrky židle, zatímco se rukama dotknete klávesnice i myši.
  • Když sedíte na své kancelářské židli, žádná část vašeho těla by neměla nikam sahat, aby mohla sedět v uvolněné poloze. Vaše nohy by měly svírat 90stupňové úhly a chodidla by měla být plochá na zemi. Paže byste měli svírat v úhlu 90 stupňů, přičemž paže nebo zápěstí by měla spočívat na loketních opěrkách nebo na stole. Měli byste být schopni pohodlně se opřít, se správnou bederní oporou. Nikdy byste si neměli sedat dopředu na židli a cítit se na kolečkách! Ve skutečnosti je nejlepší, když se vaše židle nemůže pohybovat na kolečkách.
  • Nikdy byste neměli držet telefon mezi ramenem a uchem. Pokud potřebujete mít volné ruce, pomocí hlasitého telefonu, náhlavní soupravy nebo zařízení bluetooth můžete telefonovat.
 3. 3 Používejte polštáře a matrace, které správně podporují vaše tělo. Váš polštář by měl umožnit, aby vaše páteř zůstala rovná, ať už ležíte na zádech nebo na boku. Nespi na břiše. Vaše matrace by měla být pevná, zvláště pokud máte spícího partnera. Pokud je váš spící partner těžší než vy, musíte zajistit, aby se vaše matrace neponořila natolik, abyste se do něj valili. Pokud k tomu dojde, pravděpodobně se nevědomky připravujete na spánek, abyste se vyhnuli převrácení.
  • Pokud si nejste jisti, zda je vaše matrace dostatečně pevná, zkuste pár dní spát na podlaze nebo na kempingové matraci. Pokud zjistíte, že se vám lépe spí na podlaze, vaše matrace není dostatečně pevná.
 4. 4 Chovejte se ke svým svalům s respektem. Zvedněte se nohama a ne zády! Dělejte si časté přestávky, když jste delší dobu ve stejné pozici. Úmyslně uvolněte svaly a několikrát se zhluboka nadechněte. Nezatahujte čelist. Nenoste kabelku nebo batoh na jednom rameni, noste je přes tělo (pro kabelky) nebo na obou ramenech (pro batohy). Noste pouze správně obutou obuv s podporou klenby. Minimalizujte nošení vysokých podpatků. Použijte bederní opěrku na jakékoli židli nebo sedadle, ve kterém sedíte delší dobu (jako je auto, práce, jídelní židle atd.). Ujistěte se, že váš předpis na brýle je aktuální a že se nenamáháte vidět svou knihu nebo monitor.
 5. 5 Vezměte si více vitamínů. Jídlo, které jíme každý den, obsahuje některé potřebné vitamíny a minerály, ale je velmi nepravděpodobné, že byste denně dostávali všechny potřebné vitamíny a minerály ve správném množství. Dobrý multivitamin nebo kombinace více než jednoho jednotlivého vitaminu pomůže zajistit, že dostanete to, co potřebujete. Lékaři doporučují zajistit dostatek vitaminu C, B1, B6, B12, kyseliny listové, vápníku, hořčíku, železa a draslíku.
  • Pokud užíváte jiné léky, poraďte se před výběrem multivitaminu se svým lékařem.
 6. 6 Zůstaňte hydratovaní. Pokud jste někdy mluvili s lékařem, zdravotní sestrou, odborníkem na výživu, masážním terapeutem nebo jiným praktikem, pravděpodobně vám bylo řečeno, abyste v určitém okamžiku svého života pili více vody! Obecně by dospělý měl vypít osm sklenic nebo dva litry vody denně. A tato částka by se měla zvýšit, pokud cvičíte nebo je opravdu horko a potíte se.
  • Konzumovat doporučené množství vody může být opravdu těžké, zvláště pokud jste zaneprázdněni a jste stále na cestách. Pokud máte potíže, přinutte se nosit sebou opakovaně použitelnou láhev s vodou, kamkoli jdete, a při každé příležitosti ji znovu naplňte. Mějte to vždy na dosah a vždy podlehněte pokušení popíjet!
 7. 7 Upravte příjem kofeinu. Většina lidí nemá ráda, když jim někdo říká, že musí omezit množství kofeinu, který konzumují! A ironicky mnoho léků na bolest hlavy obsahuje kofein jako přísadu. Důvodem je, že kofein může zpočátku pomoci bolesti hlavy, ale pokud ho denně konzumujete příliš mnoho, kofein ve skutečnosti způsobuje větší svalové napětí a další vnitřní problémy. Zkuste se držet ekvivalentu dvou šálků kávy o objemu 8 uncí denně. To zahrnuje vše, co konzumujete, které obsahuje kofein, včetně kávy, čaje, popu, léků a čokolády.
 8. 8 Navštivte svého lékaře a prodiskutujte konkrétní emocionální nebo fyzické problémy, které mohou způsobovat bolesti hlavy. To může zahrnovat emocionální problémy, jako je deprese nebo úzkost, a fyzické problémy, jako jsou problémy se spánkem, infekce, hormonální nerovnováha, funkce štítné žlázy, hladina glukózy v krvi a další. Váš lékař bude schopen posoudit a v případě potřeby provést laboratorní testy, aby zjistil, zda máte některý z těchto základních problémů, a poté vypracovat plán léčby speciálně pro vás. reklama

Metoda 2 ze 7: Masáž trapézových svalů

 1. 1 Najděte své trapézové svaly. Máte dva trapézové svaly, jeden na každé straně páteře, ve tvaru trojúhelníku od temene krku přes rameno po střed zad. Tři části trapézového svalu se nazývají horní, střední a dolní trapézový sval.
 2. 2 V leže zpracujte trapézový sval. Chcete -li to provést, lehněte si na záda s pokrčenými koleny. Umístěte tenisový míček pod záda, asi jeden palec ven z páteře. Začněte v horní části zad a postupujte dolů. Lehněte si na tenisový míček na osm až 60 sekund a poté jej posuňte níže. Jděte dolů až k horní pánvi a nezapomeňte pracovat na obou stranách zad.
 3. 3 Proveďte sevření lichoběžníku. To zní hůř, než se cítí! Loket a spodní paži položte na pult nebo stůl tak, aby byly podepřeny. Pomocí opačné paže sevřete horní trapézový sval mezi krkem a ramenem. Vydržte osm až šedesát sekund a poté proveďte opačnou stranu. Nekopejte prsty do ramene, ale uchopte samotný sval.
 4. 4 Udělejte trapézový streč. Lehněte si na záda. Začněte rukama dolů po stranách. Pohybujte pažemi tak, aby vaše horní paže svíraly s podlahou úhel 90 stupňů a spodní paže svírali s pažemi úhel 90 stupňů. Poté spusťte ruce, abyste se dotkli podlahy za hlavou. Roztáhněte ruce rovně nad hlavu, dlaně směřují ke stropu. Poté pohybujte rukama dolů, dokud nebudou vaše paže v úhlu 90 stupňů k vašemu tělu. Opakujte třikrát až pětkrát.
 5. 5 Protáhněte svaly hrudníku. Zatímco pectoralis není lichoběžník, jeho natažení stále pomáhá vašemu lichoběžníku. Pro tento úsek budete muset stát v otevřených dveřích nebo vedle rohu zdi. Zvedněte paži vedle dveří nebo stěny tak, aby část od vaší ruky po loket ležela v jedné rovině proti dveřím nebo zdi. Vaše dlaň by měla ležet na dveřích nebo na zdi. Pohybujte nohou na stejné straně těla o krok vpřed. Vytočte tělo ven ze dveří nebo zdi, dokud neucítíte roztažení těsně pod klíční kostí. Pohybem paže výše a níže můžete pracovat s různými částmi stejného svalu. reklama

Metoda 3 ze 7: Protahování svalů zadního krku

 1. 1 Najděte své zadní krční svaly. V této oblasti je na zadní straně krku nejméně půl tuctu specifických svalů, mezi spodní částí lebky a lopatkami. Napětí v této konkrétní oblasti vašeho těla je pravděpodobně zodpovědné za drtivou většinu bolestí hlavy.
 2. 2 Procvičte svaly na spodní části lebky. Lehněte si na záda s oběma rukama za hlavou. Jedna ruka by měla držet druhou. Vložte golfový míček do dlaně horní ruky. Umístěte ruce a golfový míček tak, aby byl na straně páteře, ne na páteři, a poté otočte hlavu do strany, abyste golfový míček posunuli. Jediný čas, kdy musíte pohnout rukama, je posunout golfový míček dále po krku. Jakmile masírujete jednu stranu páteře, přesuňte golfový míček na druhou stranu a opakujte.
 3. 3 Proveďte zadní protahování krku. Tyto úseky můžete provádět vsedě nebo dokonce ve sprše. Seďte vzpřímeně a dejte ruce za hlavu. Rukama jemně zatáhněte hlavu dopředu, dokud neucítíte, jak se svaly natahují. Můžete také rukama vytáhnout hlavu dopředu a na obě strany asi o 45 stupňů. Poté si položte jednu ruku na hlavu a přitáhněte hlavu k té straně těla, dokud nepocítíte protahování. Opakujte s druhou rukou na opačné straně.
 4. 4 V leže si protáhněte svaly krku. Lehněte si na záda na podlahu. Pokrčte kolena nahoru a položte levou ruku dlaní dolů pod základnu páteře. Položte pravou ruku na hlavu. Rukou vytáhněte hlavu doprava a dívejte se do stropu, dokud neucítíte protažení. Poté rukou znovu zatáhněte hlavu doprava, ale tentokrát otočte hlavu o 45 stupňů, abyste se dívali na zeď napravo. Nakonec otočte hlavu o 45 stupňů doleva, takže se díváte na zeď nalevo, ale rukou zatáhnete hlavu zpět doprava. Opakujte celý proces na levé straně těla pomocí levé ruky na hlavu. reklama

Metoda 4 ze 7: Manipulace se svalem Temporalis

 1. 1 Najděte svůj temporální sval. Bolesti hlavy způsobené spánkovým svalem jsou velmi časté. Temporální svaly se nacházejí po stranách hlavy, od horní čelisti přes horní část ucha a poté zpět za ucho. Problémy s temporálním svalem mohou být také spojeny s problémy TMJ.
 2. 2 Zatlačte na svaly temporalis. Vsedě nebo ve vzpřímené poloze stiskněte konečky prstů ukazováčku a prostředníčky obou rukou na místa nad spánkem. Během lisování několikrát otevřete a zavřete čelist. Přesuňte prsty v této obecné oblasti na všechna místa, kde cítíte nepohodlí, a na každém místě několikrát otevřete a zavřete čelist.
  • Alternativně můžete jednoduše zívat znovu a znovu, abyste natáhli svaly temporalis, aniž byste museli vyvíjet tlak rukama.
 3. 3 Protáhněte svaly temporalis. Než se do toho natáhnete, mírně zahřejte oba temporalis svaly tím, že si na obě strany hlavy nad ucho dáte horké zábaly, vyhřívací podložku při nízké teplotě nebo teplý vlhký hadřík. Jakmile se svaly uvolní, lehněte si na záda a podívejte se na strop. Vložte ukazováček obou rukou do úst a zatlačte čelist dolů tlakem na oblast těsně za spodními zuby.
 4. 4 Procvičte temporální sval. Lehněte si na záda a podívejte se na strop. Položte pravý ukazováček a prostředníček na pravou tvář, těsně na zuby. Položte levý index a prostřední prsty na dolní čelist. Levou rukou tlačte čelist doleva. Stejný postup můžete opakovat vpravo přepnutím umístění rukou.
  • Chcete -li to provést jako protažení, vaše čelist by měla být uvolněná a neměla by klást žádný odpor při pohybu vaší čelisti doleva a doprava. Pokud pracujete s oblastí nějakou dobu a chcete zkusit posílit sval, místo abyste ho jen natahovali, můžete pohybu spodní čelisti přidat určitý odpor.
  reklama

Metoda 5 ze 7: Pomocí tlaku na svaly tváře a pokožky hlavy

 1. 1 Najděte své svaly obličeje a pokožky hlavy. Na tváři a pokožce hlavy je nejméně půl tuctu specifických svalů, na jejichž odstranění můžete pomoci zmírnit bolesti hlavy. Mezi oblasti, na kterých chcete zapracovat, patří: nad každým okem, na okraji oční jamky, těsně pod obočím (orbicularis oculi); těsně nad konečky úst (zygomaticus major); oblast nalevo a napravo od konce vašich úst, pokud předstíráte, že jsou vaše ústa prodloužena o další palec (buccinator); přímo nad očima a obočím, mírně do vnitřní části obličeje (frontalis); skvrny na zadní straně hlavy, ve stejné úrovni jako horní nebo střední část uší (occipitalis); skvrny pod čelistí na obou stranách, pokud sledujete křivku a směr ušního laloku několik palců dolů (platysma).
 2. 2 Zatlačte na svaly orbicularis oculi. Na tyto svaly lze vyvíjet tlak dvěma způsoby. Jednou z metod je jednoduše použít ukazováček a přitlačit na místo nad okem a pod obočí na kost oční jamky. Budete vědět, že jste našli správné místo, protože vám to bude pravděpodobně připadat nepříjemné. Další metodou je skutečně sevřít tuto oblast mezi prsty a zmáčknout.
 3. 3 Zatlačte na svaly bukcinátoru a zygomaticus. Obě místa můžete opracovat stejnou technikou. Vložte pravý palec dovnitř úst na levou stranu, s pravým ukazováčkem na vnější straně úst ve stejné oblasti. Stiskněte kůži mezi palcem a ukazováčkem. Budete chtít pohybovat prsty od tváře ke spodní části čelisti - kdekoli najdete nepříjemnou oblast. Opakujte na pravé straně obličeje levou rukou.
 4. 4 Zatlačte na svaly frontalis. Ten je docela jednoduchý - stačí použít ukazovák a prostředníček na tlak na oblast nad obočím, na čelo. Přesuňte prsty do všech míst, kde cítíte nepohodlí.
 5. 5 Zatlačte na svaly týlní kosti. Tuto oblast můžete zpracovat jedním ze dvou způsobů. Snadný způsob je jednoduše použít ukazovák a prostředníček na tlak na oblasti v zadní části hlavy, kde cítíte nepohodlí. Můžete také ležet na zemi a dívat se do stropu a pomocí tenisového míčku vyvíjet na tyto oblasti tlak. reklama

Metoda 6 ze 7: Zapojení různých čelistních svalů

 1. 1 Najděte svaly čelistí. Existuje mnoho svalů, které jsou připevněny k vaší čelisti nebo blízko ní a pomáhají vám dělat důležité věci, jako je žvýkání. Mezi tyto svaly patří: masér, který se nachází před uchem, podél zubů; postranní pterygoid, který je připevněn k vašemu čelistnímu kloubu a nahoru do oblasti tváře; mediální pterygoid, který se nachází za vaší čelistní kostí; digastric, který se nachází pod vaší bradou.
 2. 2 Zatlačte na váš žvýkací sval. Chcete -li to provést, vložte pravý palec dovnitř levé strany úst, pravým ukazováčkem na vnější straně levé strany úst. Vzhledem k tomu, že žvýkací svaly jsou dále zpět k vašim uším, možná budete muset trochu zatlačit palec do zadní části čelisti, za tvář. Poté pomocí ukazováku (a prostředníčku, pokud potřebujete) spolu s palcem sevřete žvýkací sval. Prsty můžete pracovat od horní části svalu (výše na obličeji) ke spodní části svalu (blíže k linii čelistí). Jakmile provedete levou stranu obličeje, levou rukou udělejte totéž se žvýkacím svalem na pravé straně obličeje.
 3. 3 Protáhněte ústa a žvýkací svaly. Položte pravou ruku na čelo. Umístěte levý ukazováček do úst, přímo za spodní zuby. Umístěte levý palec pod bradu/čelist. Levou rukou stáhněte čelist dolů, pravou rukou stabilizujte hlavu. Vydržte osm sekund. Můžete to udělat pětkrát až šestkrát, abyste si pomohli protáhnout a procvičit svaly úst.
 4. 4 Zatlačte na boční svaly pterygoidu. Tyto svaly se nacházejí za spoustou dalších věcí na vaší tváři a není to to nejjednodušší, na co byste dosáhli sami. Nejlepším způsobem, jak na tyto svaly vyvinout tlak, je vložit levý ukazováček na pravou stranu úst - až za poslední stoličku na horní čelisti. Pokud v této oblasti zatlačíte prst nahoru, ve směru nosu, měli byste být schopni vyvinout tlak na boční pterygoidní sval. Jakmile provedete sval na pravé straně obličeje, vyměňte ruce a proveďte sval na levé straně obličeje.
  • Protože je to tvrdý sval, na který se dostanete sami, nedělejte si starosti, pokud jej nemůžete najít. Pokud se domníváte, že je to příčinou některých vašich bolestí hlavy, možná budete muset požádat o pomoc odborníka.
 5. 5 Zatlačte na mediální svaly pterygoidu. Stejně jako u laterálních pterygoidních svalů jsou mediální pterygoidní svaly umístěny za spoustou dalších věcí na vaší tváři a není snadné se k nim dostat. Jednou z metod je vložit levý ukazováček na pravou stranu úst. Zatlačte prst dozadu po tváři, dokud neprojdete kolem posledního moláru na horní čelisti. Poté zatlačte prstem na oblast poblíž čelistního kloubu. V této oblasti můžete pohybovat prstem nahoru a dolů, dokud nenajdete místa, která jsou nepohodlná, a poté na tato místa podržte osm až šedesát sekund. Celý proces opakujte pravou rukou pro levou stranu obličeje.
 6. 6 Zatlačte na své digastrické svaly. Začněte zatlačením kloubu pravého ukazováčku do měkké oblasti pod bradou, těsně za spodní čelistní kostí. Začněte tento proces blízko přední části brady a pohybujte kloubem dozadu podél čelistní kosti, dokud se nedostanete nahoru za čelistní kloub u ucha. Stiskněte a podržte osm až šedesát sekund na jakémkoli místě, kde cítíte nepohodlí. Až bude pravá strana hotová, přepněte na levou stranu. reklama

Metoda 7 ze 7: Zmírnění bolesti hlavy pomocí tepla a chladu

 1. 1 Naneste chlad na hlavu nebo krk. Vložte ledový balíček nebo led do ručníku a přiložte ručník na oblast hlavy nebo krku, která vás bolí. Nechte ho tam maximálně 10–15 minut.
  • Alternativně můžete aplikovat kostku ledu přímo na sval, který ho bolí, a chvíli jím pohybovat podél svalu, tam a zpět. Protože používáte led, nedržte led na kůži na jednom místě delší dobu, jinak si můžete poškodit kůži nebo nervy.
  • Nanesení ledu na spodní část lebky a horní část krku může pomoci bolesti hlavy vyzařující kolem přední části hlavy a obličeje.
 2. 2 Naneste vlhké teplo na obličej a krk. Vlhké teplo, jako vlhký ručník nebo voda přímo na tělo ze sprchy, se doporučuje přes suché teplo, jako topná podložka. Vlhké teplo můžete aplikovat na jakoukoli oblast obličeje nebo krku, která vás bolí, po dobu 15–20 minut. Teplo nefunguje vždy tak dobře jako chlad, protože v některých oblastech může způsobit zánět, nikoli jej snížit. Pokud vám teplo nefunguje, přepněte na studené.
 3. 3 Používejte horké i studené zároveň. Někdy jsou nejlepší výsledky výsledkem používání tepla i chladu současně. Jednou z takových metod je přiložení studeného zábalu na základnu hlavy nebo temeno krku a navrch vlhký, teplý ručník na horní část zad a dolní část krku. Chcete -li přidat ještě větší rozmanitost, položte si na pravou stranu obličeje studený balíček a na levou stranu obličeje horký ručník - to vše současně. Přepínejte teplé a studené předměty na obličeji každých pět minut. Proveďte to celkem až 20 minut. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete si masírovat bolest hlavy?Sari Eitches, MBE, MD
  Integrativní internistka Dr. Sari Eitches je integrační internistka, která provozuje Tower Integrative Health and Wellness se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Specializuje se na rostlinnou výživu, správu váhy, zdraví žen, preventivní medicínu a deprese. Je diplomatkou Americké rady pro vnitřní lékařství a Americké rady pro integrativní a celostní medicínu. Získala bakalářský titul z University of California, Berkeley, MD ze SUNY Upstate Medical University a MBE z University of Pennsylvania. Dokončila svůj pobyt v nemocnici Lenox Hill v New Yorku, NY a sloužila jako ošetřující internistka na University of Pennsylvania.Sari Eitches, MBE, MDIntegrativní internistická odborná odpověď Existuje několik akupresurních bodů, které používáte k úlevě od bolesti hlavy. Jemně masírujte kolem hlavy, abyste uklidnili jakoukoli bolest, kterou cítíte.
 • Otázka Mohla by být bolest krku zaměněna za bolest hlavy? Nemělo by být. Bolest z bolesti hlavy obvykle pochází z hlavy, ne z krku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud máte potíže s vizualizací, kde jsou některé svaly na vaší hlavě a krku, použijte diagramy lidských svalových systémů, které vám pomohou jej zúžit a zobrazit celkový celkový obraz. Jeden takový soubor diagramů lze najít tady .
 • Tahové bolesti hlavy mohou být také způsobeny TMD nebo temporomandibulární poruchou. Lidé s diagnostikovanou TMD mají větší pravděpodobnost nejen tenzních bolestí hlavy, ale tyto bolesti hlavy bývají horší a častější.
 • Ne každý, kdo má migrénu, dostane takzvanou „auru“, která může ovlivnit jeho vidění a může být předzvěstí skutečně začínající migrény. Aury mohou být také nevizuální a místo toho zahrnují závratě, vertigo, slabost, brnění nebo necitlivost.

reklama

Varování

 • I když cítíte úlevu při masážích nebo terapii spouštěcími body, nepřehánějte to. Před zahájením provádějte autoterapii spouštěcích bodů pouze jednou denně. Zvyšte na dvakrát denně, pouze pokud je to pohodlné.
 • Při práci se spouštěcími body stiskněte spoušť alespoň na 8 sekund, ale ne déle než 1 minutu . Tlak, který vyvíjíte, by měl způsobovat nepohodlí. Pokud nic necítíte, buď dostatečně netlačíte, nebo pro vás toto místo není spouštěcím bodem. Pokud máte silnou bolest, uvolněte tlak nebo přestaňte. Nezadržujte dech.
 • Pokud dostáváte nějakou formu terapie od profesionála, nedělejte ve stejný den také vlastní autoterapii.
 • Pouze natáhnout po provedli jste vlastní terapii spouštěcím bodem, ne dříve.
reklama

Populární Problémy

Indian Wells - semifinále žen - předpovědi

Wozniacki porazili Stosura a získali moskevský titul

Zde je návod, jak sledovat zápasy Usman vs Burns a všechny zápasy UFC 258 na vašem PS4 nebo PS5.Sítě s novým vzhledem procházejí v den Martina Luthera Kinga obrovským testem proti Bucks. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online bez kabelu.