Jak měřit pro dlahu LMB

Dlaha LMB je dlaha prstu, která je určena k nápravě zlomenin, deformací nebo jiných stavů, jako jsou „drápy“ prstů. Dlaha je navržena tak, aby buď držela prst na místě, aby se mohla uzdravit nebo natáhnout těsné šlachy a vazy, které způsobují její zakřivení. Zprvu vám to může připadat trochu nepohodlné, ale bude to relativně normální, jakmile si vaše svaly zvyknou na protahování. Váš lékař vám s největší pravděpodobností dá dlahu LMB, ale pokud ne, je důležité získat takovou, která má správnou velikost pro váš prst, aby váš prst mohl být v dobrém stavu dříve než později.

Metoda 1 ze 2: Měření pro vaši délku

 1. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 01

  1 Umístěte konec svinovacího metru 1/2 v (1,3 cm) pod základnou vašeho prstu. Položte ruku ohnutým nebo zraněným prstem naplocho na stůl dlaní nahoru. Umístěte špičku svinovacího metru na horní rýhu na dlani - záhyb, který začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a probíhá téměř vodorovně k vnějšímu okraji dlaně. Držte svinovací metr tak, aby volný konec visel dolů směrem k vašim prstům.
  • Nejlepší je použít flexibilní plastový svinovací metr, ale můžete také použít pravítko nebo kovový svinovací metr.
  • Když se podíváte na palmistry graf, můžete tento záhyb rozpoznat jako svou „srdeční linii“.
  • Dlahu LMB můžete použít na ukazováček, prostředník, prsten nebo malíček. Pokud je váš palec zraněný, budete potřebovat jiný druh dlahy.


 2. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 02

  2 Zaznamenejte si vzdálenost k nejmenšímu kloubu na prstu. Držte ruku dlaní vzhůru na rovném povrchu a držte prsty co nejrovněji. Natáhněte svinovací metr až ke špičce prstu. Všimněte si hodnoty v palcích vedle posledního spoje těsně pod špičkou prstu.
  • U většiny lidí se tato hodnota pohybuje mezi 5,7 cm (2,25 palce) a 10 cm (4 palce).
  • To může být složité, takže možná budete potřebovat kamaráda, který vám pomůže. Pokud ne, zkuste držet špičku svinovacího metru na místě (na spodní části prstu) palcem.
 3. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 3

  3 Vyberte si požadovanou velikost z 5 různých možností. Pokud kupujete dlahu sami bez pomoci lékaře, nakupujte online nebo jděte do obchodu se zdravotnickými potřebami. Pokud se měření od vašeho záhybu dlaně k vašemu nejmenšímu článku prstu neshoduje s jednou z velikostí, zaokrouhlete nahoru na nejbližší velikost. Různé velikosti se pohybují od A do D, s extra velikostí AA pro lidi s kratšími prsty, jako jsou děti nebo mladiství.
  • Velikost AA: 2,25 palce (5,7 cm)
  • Velikost A: 2,6 palce (6,6 cm)
  • Velikost B: 3 palce (7,6 cm)
  • Velikost C: 3,5 palce (8,9 cm)
  • Velikost D: 4 palce (10 cm)
  reklama

Metoda 2 ze 2: Nošení dlahy

 1. Obrázek s názvem Měření pro LMB Splint Krok 4

  1 Nasaďte si dlahu na prst, jako byste měli prsten. Držte dlahu za dvě spodní podložky na konci drátů. Posuňte jej na prst tak, aby přešel přes 2 podložky na obou koncích a pod středovou podložku.
  • Jakmile ji máte zapnutou, podložky by měly mít trojúhelníkový tvar, když se podíváte na dlahu ze strany.
  • Pokud má vaše konkrétní dlaha malý obal na suchý zip, který ji drží na místě, nezapomeňte prostrčit prst skrz tuto smyčku. Pásek na suchý zip by měl obepínat spodní část prstu.
 2. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 5

  2 Upravte podložku směřující nahoru tak, aby seděla těsně pod středním kloubem. Podívejte se na svou ruku dlaní dolů a zkontrolujte, zda podložka nahoře sedí přímo pod kloubem uprostřed vašeho prstu. Měli byste vidět několik vrásek vašeho středního kloubu, které vyčnívají těsně nad podložku. Pokud nevidíte tyto malé vrásky, posuňte ji trochu dolů.
  • Je důležité, abyste neměli horní podložku přímo na kloubu, protože nedovolí dlaze natáhnout prst tak, jak by měla.
  • Pokud se podíváte na prst ze strany, podložka nejblíže k vaší dlani by měla být těsně pod a po straně vašeho prvního kloubu. Podložka nejblíže ke špičce prstu by měla být těsně pod a po straně nejmenšího kloubu na prstu. Tento malý offset pomůže dlaze pracovat v její magii, aby se váš prst mohl uzdravit dříve.
  • Pokud má vaše dlaha obal na suchý zip, který ji drží na místě, zabalte ji, aby nebyla příliš těsná a ne příliš volná.
 3. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 6

  3 Stiskněte nohy dlahy k sobě, aby dlaha padla volněji. Pokud je dlaha bolestivá, změňte její velikost, aby byla trochu volnější. Sundejte ho a jednou rukou držte horní podložku mezi indexem a palcem. Položte palec a ukazováček druhé ruky na 2 nohy a tiskněte je k sobě, dokud se téměř nedotýkají.
  • Uvolnění fit znamená, že dlaha nebude tak natahovat vaše klouby prstů. Je to dobrá volba, pokud máte pouze malou deformitu (jako mírný „drápový prst“), kterou se pokoušíte narovnat.
  • Zeptejte se svého lékaře na to, jak pevná musí být vaše dlaha, než ji sami povolíte. Nosit ho zpočátku nemusí být tak pohodlné, ale brzy si na to zvykneš.
 4. Obrázek s názvem Měření pro LMB Splint Krok 7

  4 Roztáhněte nohy od sebe, aby byla dlaha pevnější. Pokud necítíte mírné natažení prstu, když máte dlahu nasazenou, utáhněte ji, aby byla efektivnější. Sundejte dlahu a držte ji tak, aby oba vaše palce byly v horní části středové podložky. Druhými prsty uchopte podložky na 2 nohách a roztáhněte je od sebe.
  • Díky tomu bude váš prst intenzivnější. Nemělo by to bolet, ale určitě byste si toho měli všimnout.
  • Nepokoušejte se to udělat extrémně těsným ve snaze uzdravit nebo narovnat prst rychleji - postupné změny jsou účinnější, pokud jde o fixaci „drápového“ prstu nebo hojení zlomené kosti.
  • Dlaha je docela robustní, ale nepřetahujte ji ani ji neohýbejte, protože se může ohnout.
 5. Obrázek s názvem Měření pro LMB Splint Krok 8

  5 Dělte dlahu 8–12 hodin denně po dobu 4 měsíců, abyste viděli rozdíl. Může být nepříjemné ho nosit, ale ponechte si ho po většinu dne, aby se váš prst mohl aklimatizovat na úsek a nakonec získat normální tvar. Sundejte si ho, když si umýváte ruce, sprchujete se, plavete nebo cvičíte. Můžete ho v noci sundat, ale nezapomeňte si ho nasadit ráno, až se osprchujete a oblečete.
  • Po 4 měsících si můžete všimnout 18stupňového rozdílu v tom, jak daleko můžete natáhnout prst.
  • Nenamočte dlahu, protože tření a vlhkost by ve vás mohly zanechat vyrážku na prstu.
 6. Obrázek s názvem Opatření pro LMB Splint Krok 9

  6 Dodržujte pokyny lékaře týkající se úseků a domácí terapie. Pokud jste viděli lékaře ohledně ohnutého nebo zraněného prstu, podívejte se do pokynů domácí péče, které vám poskytli, a provádějte je každý den, abyste urychlili proces obnovy. Pokud vám nedali žádné konkrétní pokyny, ale řekli, že ho začnete protahovat, zkuste provést tato jednoduchá cvičení prstů 3 až 4krát denně:
  • Nepostiženou rukou jemně narovnejte ohnutý prst. Držte jej 10 sekund.
  • Položte ruku na rovný povrch dlaní dolů a na 5 sekund zvedněte vždy 1 prst. Udělejte to 10krát, abyste zapojili všech 10 prstů nebo dvakrát na každý prst zraněné ruky.
  • Položte ruku naplocho dlaní dolů a 10krát posuňte každý prst ze strany na stranu jako stěrač.
  • Při pokusu ohnout horní 2 klouby prstu směrem dolů, jako byste chtěli udělat pěst, držte své klouby rovné. Udělejte to 10krát na postižené ruce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zvažte spolupráci s certifikovaným ručním terapeutem (CHT), který vám pomůže procvičovat správné polohování rukou při psaní, psaní nebo každodenních úkolech. Pomůže to rychleji uzdravit váš prst a zabránit jeho ohnutí (a dalším prstům).

reklama

Varování

 • Pokud je váš prst ztuhlý nebo je extrémně bolestivé s ním vůbec hýbat, použijte druhou ruku k věcem, jako jsou otevřené lahve a sklenice, uchopení předmětů, psaní nebo psaní. Poslední věc, kterou byste chtěli udělat, je znovu si upravit prst a prodloužit proces hojení.
reklama

Populární Problémy

Seahawks a Rams se setkají v bitvě NFC West o Sunday Night Football. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Grammy 2021 jsou konečně tady. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete zdarma sledovat živý přenos cen Grammy online.

Hledáte živý přenos nedělního večera mezi Arizona Cardinals a New England Patriots? Zde je úplný přehled vašich možností.

Možná se stydíte nebo si myslíte, že si vás ve škole nikdo nevšimne. Možná budete chtít vyzkoušet školní hru, ale máte strach, že si z vás lidé budou dělat legraci. Můžete si dokonce myslet, že to mají všichni, kromě vás. Je důležité si uvědomit, že ...

Zjistěte, jak sledovat třetí sezónu seriálu „Very Cavallari“ online, pokud nemáte kabel nebo přístup k televizi.

Jak najít číslo modelu Bulova. Zjistit, jaký model jsou vaše hodinky Bulova, může být docela náročné. Důvodem je, že na nich nejsou vyražena žádná čísla modelů. Často však existují kódy data a/nebo sériová čísla, která mohou pomoci ...