Jak změřit velikost zápěstí

Zjištění míry vašeho zápěstí vám může pomoci určit, jakou velikost hodinek nebo náramku potřebujete. Zjistěte, jaký typ šperku máte na sobě, abyste věděli, jaká měření provést, například obvod zápěstí, šířka zápěstí nebo obvod ruky. Poté omotejte kolem místa provázek, abyste zjistili délku. Pomocí měření zápěstí můžete také vypočítat velikost rámu vašeho těla.

Metoda 1 ze 2: Měření pro hodinky nebo náramek

 1. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 1

  1 Pokud měříte hodinky nebo standardní náramek, zjistěte obvod zápěstí. Standardní odkazové hodinky a náramky se zcela omotávají kolem vašeho zápěstí, takže proveďte měření obvodu, když potřebujete najít správnou velikost. Vyberte si místo na zápěstí, kam byste normálně dávali šperky, abyste mohli provést přesné měření, které bývá v nejširší části zápěstí nebo těsně pod kostí vedle vaší ruky.
  • Pokud měříte monitor srdečního tepu, proveďte měření o 1/2 - 3/4 1,3 až 1,9 cm od kosti zápěstí, takže můžete získat nejpřesnější hodnoty tepu.


 2. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 2

  2 U náramku s otevřenou smyčkou změřte šířku zápěstí. Náramky s otevřenou smyčkou mají mezeru, takže si náramek můžete navléknout přes zápěstí. Vyberte si nejširší místo na zápěstí, což je místo, kde obvykle cítíte hrbolaté kosti na obou stranách paže. Když měříte pro náramek s otevřenou smyčkou, stačí změřit šířku od jedné strany zápěstí k druhé.
 3. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 3

  3 Změřte si kolem kloubů prstů a najděte uzavřené smyčky. Náramky s uzavřenou smyčkou mají tuhý tvar a při nasazování vám musí sklouznout přes ruku. Pokud měříte zápěstí, abyste našli správnou velikost náramku, držte ruku před sebou dlaní nahoru. Pohybujte palcem tak, aby se dotýkal špičky malíčku, aby vaše ruka měla stejný tvar, jako kdybyste si oblékli náramek. Najděte obvod své ruky kolem kloubů.
  • Dávejte pozor, abyste nehýbali malíčkem, jinak budete mít nepřesné měření.
 4. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 4

  4 Omotejte si kolem zápěstí nebo ruky provázek podle toho, pro jaké šperky měříte. Použijte kousek provázku, který je dlouhý přibližně 1 stopu (30 cm), aby byl dostatek přebytečného omotání kolem vašeho zápěstí. Položte provázek na rovný povrch tak, aby byl rovný, a položte na něj zápěstí, aby dlaň směřovala nahoru. Konce si omotejte přes zápěstí tak, aby přiléhaly k pokožce a aby se překrývaly uprostřed.
  • Pokud měříte šířku zápěstí pro náramek s otevřenou smyčkou, položte provázek na zápěstí tak, aby konec začínal na knoflíkové kosti na jedné straně zápěstí a zasahoval do druhé.
  • Pokud měříte náramek s uzavřenou smyčkou, začněte s navlékáním na klouby prstů a omotejte si ho kolem ruky tak, aby překročil spodní část palce.
  • Můžete také použít flexibilní měřicí pásku a zjistit velikost zápěstí, pokud ji máte.

  Spropitné: Pokud nemáte řetězec, můžete také odstřihnout 1/2 v (1,3 cm) širokém proužku papíru, který místo toho omotejte kolem zápěstí. Některé webové stránky nabízejí tisknutelná pravítka, takže měření můžete vidět, když si jej omotáte kolem zápěstí.

 5. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 5

  5 Označte na provázku bod, kde se překrývá na zápěstí. Než uděláte značku, ujistěte se, že struna těsně přiléhá k vaší pokožce. Pomocí značky nakreslete tečky na řetězec, kde se překrývá. Ujistěte se, že jste označili oba konce řetězce, abyste mohli provést přesné měření.
  • Pokud používáte flexibilní měřicí pásku, podívejte se, jaké číslo odpovídá konci 0.
  • Pokud měříte šířku zápěstí, označte strunu v místě, kde se dotýká knoflíkové kosti na vnitřní straně paže.
 6. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 6

  6 Chcete -li najít měření, podržte strunu proti pravítku. Natáhněte provázek, aby byl opět rovný, a umístěte jej vedle pravítka. Zarovnejte jednu ze značek, které jste vytvořili na provázku, s koncem pravítka a zjistěte vzdálenost od své druhé značky. Zapište si své měření, abyste na něj nezapomněli.
  • Pokud nemáte pravítko, můžete také použít svinovací metr.
 7. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 7

  7 Přidat 1/2 (1,3 cm) na délku, aby vaše šperky nebyly příliš těsné. Náramky nebo hodinky mohou být nepohodlné, když je nosíte, pokud jsou příliš těsné. Vložte další 1/2 (1,3 cm) na míru, kterou jste našli, takže hodinky nebo náramek padnou volněji.
  • Například pokud byl váš obvod zápěstí 5 1/2 palce (14 cm), pak bude konečné měření 6 palců (15 cm).
  • Pokud měříte monitor srdečního tepu, nepřidávejte nic k měření, protože to musí být přiléhavé na kůži, abyste získali přesné údaje.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Zjištění velikosti rámu vašeho těla

 1. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 8

  1 Změřte obvod zápěstí těsně nad kostí. Nahmatejte zápěstí, abyste našli hrbolaté kosti na obou stranách paže a strunu položte na stranu těsně nad ni. Omotejte si provázek kolem zápěstí, dokud nebude pohodlný, a označte, kde překrývá konec. Narovnejte řetězec a podržte jej proti pravítku, abyste našli své měření. Zapište si měření, abyste nezapomněli.
  • K měření nepřidávejte žádnou další délku.
  • Můžete také použít flexibilní svinovací metr, pokud jej máte. Chcete -li zaznamenat své měření, podívejte se, kde páska na konci překrývá značku 0.
 2. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 9

  2 Zjistěte svou výšku pomocí svinovacího metru nebo pravítka. Postavte se vzpřímeně zády ke zdi a dívejte se přímo před sebe. Nohy mějte naplocho a u sebe, aby se vaše podpatky dotýkaly také zdi. Nechte pomocníka označit vaši výšku u zdi tak, aby byla zarovnána s temenem vaší hlavy. Odstupte od zdi a pomocí svinovacího metru od podlahy ke značce najděte svoji výšku.
  • Ujistěte se, že stojíte spíše na tvrdé podlaze než na koberci, protože to může ovlivnit vaše měření výšky.

  Spropitné: Při měření výšky nezahrnujte vlasy. Místo toho ukončete měření v horní části lebky.

 3. Obrázek s názvem Změřte velikost zápěstí Krok 10

  3 Porovnejte měření zápěstí s vaší výškou pomocí tabulky velikostí rámů těla. Podívejte se na tabulku velikostí rámů těla online a najděte svou výšku v rozmezí. Poté porovnejte velikost zápěstí s vaší výškou a zjistěte, zda máte malý, střední nebo velký rám.
  • Pokud jste například žena mezi 160–170 cm vysokou 62–65 palců (160–170 cm), máte malý rám, pokud je vaše zápěstí menší než 15 cm (6 palců), střední rámeček, pokud je mezi 6– 6 1/4 palce (15–16 cm) a velký rám, pokud je větší než 6 1/4 palce (16 cm).
  • Tabulku velikostí rámů těla najdete zde: https://medlineplus.gov/ency/imagepages/17182.htm .
  • Promluvte si se svým poskytovatelem primární péče o tom, co vaše velikost rámu znamená pro vaši ideální hmotnost nebo index tělesné hmotnosti .
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Porovnejte velikost zápěstí s tabulkami velikostí hodinek nebo náramků, které si chcete koupit, protože možná nebudete moci najít přesnou shodu. Získejte velikost, která je o něco větší, abyste zajistili, že dobře padne.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Měření pro hodinky nebo náramek

 • Tětiva
 • Popisovač
 • Pravítko

Zjištění velikosti rámu vašeho těla

 • Smyčcový nebo flexibilní svinovací metr
 • Popisovač
 • Pravítko

Populární Problémy

Jak cestovat po Tokiu. Když myslíte na Tokio, může vás napadnout rušné, rušné město s rychle se pohybujícími lidmi a auty. Cestování po této oblasti může být trochu zastrašující, zvláště pokud jste tam ještě nebyli nebo ...

Video: Kompilace tenisu selhává

Rafael Nadal a Roger Federer čekají v 5. den Australian Open náročné úkoly.

Pokud jste někdy viděli sportovce v tělocvičně houpat se kolem něčeho, co vypadalo jako dělová koule s rukojetí, byli jste svědky švihu kettlebell. Houpačka Kettlebell je úžasné cvičení pro posílení, tónování a budování ...