Jak roztavit měď

Měď je přechodový kov, který snadno vede teplo a elektřinu, což z něj činí cennou látku při stavbě mnoha předmětů. Měď se taví buď jako ingoty pro skladování nebo prodej, nebo pro odlévání jiného předmětu, například šperků.Část 1 ze 4: Příprava vašich materiálů

 1. 1 Shromážděte své materiály. Slévárny pro kutily se skládají z tělesa pece, izolace/vyzdívky, kelímku, propanové nádrže a hořáku, jakož i víka. K přemístění kelímku budete také potřebovat ochranné rukavice, vhodný chránič obličeje a sadu zvedacích kleští. Mějte na paměti, že i když je možné postavit bezpečnou pec, je nesmírně důležité, abyste slévárnu řádně izolovali, abyste zabránili zranění sebe nebo ostatních.
  • Tělesa pecí pro kutily jsou obvykle válcová a vyrobená z kovu. V závislosti na velikosti vaší pece - kterou můžete určit podle objemu kovu, který chcete roztavit - můžete použít kovové plechovky při hromadném nákupu potravin nebo nerezový hrnec.
  • Kaowool (keramické vlákno s vysokou tepelnou odolností) je ideální podšívkou pro tavicí pece na kov.
  • Kelímky jsou nádoba, do které umístíte kovové zbytky, které mají být roztaveny. Zkapalněná měď se zde bude shromažďovat; je nutné, abyste použili materiál, který se při teplotách potřebných k roztavení vaší mědi neroztaví ani nepraská. Běžnou volbou je hliněný grafit.
  • Pro propanový hořák nechcete něco, co se používá k vaření, ale místo toho svítidlo podobné pochodni, které by bylo možné umístit skrz slévárenský exteriér a kelímek. Ty jsou široce dostupné online.
  • Víko bude vyrobeno z menší horní části čehokoli, co si vyberete za tělo slévárny. Slévárenská víka mají v horní části malý otvor, který umožňuje větrání a zamezuje vzniku nebezpečného tlaku.
 2. 2 Zajistěte vysokou kvalitu svého bezpečnostního vybavení. Doporučují se rukavice pro vysoké teploty používané v průmyslu roztaveného kovu a obličejový štít z odolného materiálu. Je užitečné vědět, že váš plamen sám nedosáhne potřebných teplot; díky správné izolaci se střed kelímku přehřeje do bodu, kdy se roztaví měď.
 3. 3 Použijte indukční pec. Protože měď má vysokou teplotu tání 1083 ° C (1981 ° F), jsou obvykle potřeba indukční pece. Ačkoli jsou to velmi drahé průmyslové stroje, indukční pece zaručí úroveň bezpečnosti, která není ve slévárnách vyráběných vlastními silami. Dva nejběžnější typy jsou dvojité push-up a sklápěcí pece.
  • Dvojité push up pece rychle zahřívají kov v jednotlivých „výstřelech“ nebo kolech. Výhodou zde je, že svůj proces můžete snadno spustit a zastavit a neplýtvat energií pouze při roztavení malého množství kovu.
  • Naklápěcí pece se často používají v průmyslových podmínkách. Kontinuálně roztaví velké množství mědi a automaticky se nalije do keramické nádoby nebo jakéhokoli požadovaného kovového odlitku/formy.
 4. 4 Získejte potřebné palivo. Pokud se rozhodnete postavit si vlastní pec, budete potřebovat dostatek paliva, které zajistí konzistentní spalování. V slévárenském průmyslu je zemní plyn nezbytnou součástí. Je však také možné pracovat pouze s dřevěným uhlím.
  • Původně kovodělníci používali dřevěné uhlí a uhlí. V současné době se používá propan a zemní plyn, protože to šetří čas a umožňuje kovářům soustředit se na svou práci.
  • Jednou nevýhodou dřevěného uhlí je, že uvolňuje škodlivý kouř a bude vyžadovat větší pozornost při udržování správné teploty.
  reklama

Část 2 ze 4: Budování slévárny

 1. 1 Skládejte vnější tělo. Pro malé tavení kovů mědi bude stačit vytvořit pec o průměru 6 palců až 1 stopu. Pece mají obvykle tvar válcových hranolů.
  • Hromadné konzervované potraviny (jako jsou broskve a polévky) mohou poskytnout kovovou plechovku správné velikosti a tvaru pro vaši kutilskou pec.
  • V případě něčeho většího lze nerezové krokve snadno přeměnit na slévárnu.
 2. 2 Slévárenské dno vyložte pecní cihlou nebo pálenou cihlou. Zachytí veškerý tok nebo rozlitý kov a zabrání dalšímu poškození osob nebo materiálů mimo slévárnu.
 3. 3 Vyložte vnitřní podlahu a stěny. Použijte kaowool. Kaowool je syntetická minerální vlna (někdy označovaná jako keramické vlákno), která má vysokou tepelnou odolnost. Mezi slévárenské stěny a kaowool není nutné používat lepidlo. Jednoduše zakřivte a vytvarujte kaowool na místo podél zakřivených vnitřních stěn; udrží si formu.
  • Kaowool je vyroben ze směsi oxidu hlinitého, oxidu křemičitého a kaolinu.
 4. 4 Odkrytou kaowool (která bude tvořit váš slévárenský interiér) potřete ITC-100 nebo satanitem. To časem zvýší jeho trvanlivost a pomůže udržet vysoké teploty potřebné k tavení mědi a dalších kovů.
  • ITC-100 je infračervený reflektor, který pošle zpět až 98% tepla, které se ho dotýká. povlak použitý uvnitř pecí a prvků. Jeho použití může pomoci chránit vaši pec a také ušetřit palivo.
  • Satanit je třeba míchat s vodou, dokud nevytvoří pastovitý roztok, a poté štětcem natřít na kaowool.
 5. 5 Vyvrtejte vstupní otvor pro propanovou nádrž. Pomocí elektrické vrtačky a vrtáku vyvrtejte exteriér slévárny zhruba dva palce nad výškou vnitřní podlahy.
  • Vchod by měl být skloněn dolů zhruba na 30˚. Pokud by z kelímku spadl jakýkoli kov (nebo by se kelímek zlomil), zabrání se tím pádu jakéhokoli nebezpečného materiálu do propanové trubice.
  • Obvod otvoru by měl být jen o málo větší než obvod propanového hořáku, aby byl bezpečně držen na svém místě.
 6. 6 Připravte si propanový hořák. Propanové hořáky pro kovárnu lze zakoupit online. Tato důležitá zařízení se připojí k vaší propanové nádrži a vytvoří konzistentní plamen, který bude vytvářet teplotu uvnitř kovárny.
  • Jakmile je hořák bezpečně připevněn k propanové nádrži, zasuňte jej pohodlně do předvrtaného vstupu.
  • Nevkládejte hořák úplně skrz otvor. Záblesk by měl být 1,5 palce. ze středu komory, aby byla chráněna před poškozením vysokými teplotami.
  • Pokud nepoužíváte, vždy nechávejte ventily své propanové nádrže zavřené.
 7. 7 Vytvořte víko. Pokud používáte jako slévárnu plechovku, jednoduše odřízněte horní 2 palce a vyložte interiér kaowoolem a správným nátěrem. V horní části víka vyvrtejte otvor. To bude sloužit k uvolnění tlaku a umožní vám bezpečně přidat kovové zbytky do kovárny, když je ve špičkách.
 8. 8 Vložte kelímek. Kelímky jsou vyrobeny z oceli, karbidu křemíku a často jílového grafitu. Odolávají vysokým teplotám a drží a ohřívají měď, kterou tavíte. Mějte na paměti, že budete také potřebovat správné kleště k uchopení kelímku, pokud hodláte nalít tekutý roztok mědi do jakýchkoli forem. Kleště musí kelímek pevně držet ve skluzu.
  • Pokud byste chtěli vyrobit svůj vlastní kelímek, můžete znovu použít staré materiály jako plně použité hasicí přístroje.
  reklama

Část 3 ze 4: Příprava vzorků kovů

 1. 1 Získejte měď, aby se roztavila. Útržky mědi jsou běžné v mnoha domácích spotřebičích a elektronice.
  • Měď se používá k výrobě vodičů, elektroniky, spotřebičů a motorů, a proto se běžně vyskytuje po celém domě. Měď najdete v nádobí, nábytku, drátech a trubkách.
  • Mezi spotřebiče využívající měď patří klimatizace, myčky nádobí, tepelná čerpadla, mrazničky, ledničky, pračky, sušičky prádla, likvidace odpadků, odvlhčovače a kamna. Ozdobné a užitkové předměty mohou také obsahovat měď: požární clony, velké hodiny, zvony, šperky atd.
  • Uvědomte si, že je nezákonné roztavit americké penny nebo nikly.
 2. 2 Přineste své zbytky na místo slévárny. V závislosti na velikosti zbytků to může znamenat více než jen přenášení několika drátů na váš dvorek. Potenciálně máte velké, těžké desky z mědi, které budou vyžadovat vážnější úsilí k pohybu.
  • To může zahrnovat buď lehká nebo těžká nákladní vozidla, dopravní pásy a potenciálně stacionární nebo mobilní jeřáby v závislosti na rozsahu vaší činnosti.
 3. 3 Rozlomte a oddělte své měděné kusy. Vzhledem k různým tvarům kusů recyklované mědi může být fyzicky obtížné je efektivně přizpůsobit ve slévárně. Práce s většími kovovými deskami bude vyžadovat těžkou ruční práci. Obvykle se používá metoda „drop-ball“, která zahrnuje použití těžkých strojů k prudkému rozbíjení kusů vysokou rychlostí, aby se rozlomily.
  • Uvědomte si, že tento proces může představovat vážné bezpečnostní riziko. Létající kusy kovu se rychle stávají fyzickou hrozbou. Ujistěte se, že je tento proces prováděn izolovaně. Kdokoli v blízkosti operace by měl být chráněn vhodnými blokádami, zdmi atd., Aby bylo zajištěno, že nebudou zasaženi a/nebo zraněni.
 4. 4 Pochodeň rozřezala vaše měděné zbytky. Jakmile zredukujete všechny větší kusy mědi na funkční velikost, vyrobte pomocí pochodně vzorky, které se snadno vejdou do slévárny. Při řezání kovů se nejčastěji používají hořáky se stlačeným plynem.
  • Vždy používejte obličejovou masku, abyste se chránili před hořícími úlomky.
  • Měď má vysokou tepelnou odolnost a může být obtížné (i když ne nemožné) řezat plynovým hořákem. Plazmové hořáky a práškové řezací hořáky se často používají při řezání supravodičů, jako je měď a bronz.
 5. 5 Zhutněte své kovové zbytky. Pomocí automatizovaného lisu na kov lisujte velké množství kovových zbytků na menší kusy. Lisy jsou obvykle vyrobeny z oceli, pracující s hydraulickým beranem k drcení požadovaných materiálů. reklama

Část 4 ze 4: Tání mědi

 1. 1 Umístěte slévárnu na písek nebo špínu. Roztavený kov může explodovat, pokud se rozlije a přijde do kontaktu s betonem, takže je nejbezpečnější provádět své slévárenské práce na špíně a písku, látkách, které bezpečně absorbují vysokoteplotní materiál.
 2. 2 Umístěte kelímek do slévárny. Zkontrolujte vnitřek slévárny, zda neobsahuje cizí předměty, které by mohly narušovat rovnováhu kelímku nebo proces tavení. Také zajistěte, aby kelímek byl zcela suchý. Pokud se roztavený kov dostane do kontaktu s cizími předměty nebo vodou, může dojít k výbuchu. Před zapálením plamene se také ujistěte, že kelímek bezpečně zapadne dovnitř.
 3. 3 Zapněte propanový hořák. Rozsvícení plamene zahájí proces budování impozantní vnitřní teploty dostatečně vysoké na roztavení vaší mědi. Jakmile začne dřevěné uhlí hořet, je vaše slévárna téměř připravena přijmout kovové zbytky.
 4. 4 Slévárnu zakryjte víkem. S pouze dírou nahoře by měla být vaše slévárna v tomto místě téměř úplně uzavřena. Nyní může vnitřní prostor kelímku vytvořit intenzitu potřebnou k přehřátí jakýchkoli zbytků mědi, které budou umístěny dovnitř.
 5. 5 Umístěte kusy mědi do kelímku. Protože jsou již zhuštěné a vyřezané z předchozích kroků, mělo by být snadné vložit velké množství kusů najednou a zefektivnit proces tavení. Dávejte však pozor, abyste nevkládali tolik kusů, které by po roztavení způsobily přetečení a narušení rtu kelímku.
  • Při zahájení procesu tavení kovu vždy používejte žáruvzdorné rukavice a ochranu obličeje.
 6. 6 Zkontrolujte teplotu. Měď taje při 1981 ° F. Chcete-li zkontrolovat, zda je vaše slévárna dostatečně horká, budete muset použít vysokoteplotní termočlánkovou sondu. K dispozici jsou jednorázové i opakovaně použitelné modely k nákupu od různých společností v kovozpracujícím průmyslu.
 7. 7 Nalijte roztavenou měď do formy nebo odlitku. Jakmile je požadované množství mědi připraveno. Připravte formu na bezpečném místě (ideálně písek nebo jiný žáruvzdorný povrch. Uchopte kelímek kleštěmi, zvedněte jej ze slévárny a pomalu nalijte svoji zkapalněnou měď do požadovaného odlitku.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou průměrné náklady na měď za libru? Asi 2,60 $ za libru pozdě, ale to kolísá na hodinové bázi. Většinu základních cen najdete na KitCo.com.
 • Otázka Lze do horkého kelímku umístit drát s plastem? Ano, ale plast produkuje toxické výpary, takže buďte velmi opatrní, pokud to uděláte a použijete ochranu dýchání.
 • Otázka Jaké další kovy lze přepracovat pomocí této slévárenské metody? Záleží na maximální teplotě vaší slévárny. Protože by měl dosahovat teplot dostatečně vysokých na roztavení mědi, měl by mimo jiné fungovat také na zlato, stříbro, zinek, cín a olovo.
 • Otázka Jaký hasicí přístroj lze použít pro kelímek? Zcela vybitý ocelový hasicí přístroj bude fungovat. Velikost bude záviset na velikosti vaší pece. Stačí rozřezat skříň hasicí pily na polovinu a použít její spodní část, která by měla vytvořit pěkný tvar hrnečku.
 • Otázka Lze použít keramickou pec k roztavení mědi? Samozřejmě, pokud může dosáhnout teploty bodu tání mědi.
 • Otázka Mohu získat více za svou měď, pokud ji roztavím na ingoty, a nikoli na holý drát? Záleží na tom, kde to prodáváte! Šrotoviště to koupí na váhu, ale na eBay se to dá prodat za mnohem víc. Například 1 libry na eBay stojí 10–20 $, ale šrotovné vám dá jen pár dolarů.
 • Otázka Včetně nákladů na bezpečnostní zařízení, kolik bude tento projekt stát? To velmi závisí na tom, kde můžete zařízení získat. Postavil jsem jednu z těchto pecí a mohu vám říci, že by pro mě bylo levnější koupit ďábelskou kovárnu.
 • Otázka Mohu vyrobit kovový kelímek k roztavení mosazi a mědi? Kov lze použít strukturálně, ale chcete pec izolovat žáruvzdorným materiálem, například pálenými cihlami nebo keramickými vlákny. Kov vede teplo a odvádí teplo od vašeho předmětu.
 • Otázka Jaký je jiný název pro Kaowool? Deka z keramických vláken. Ujistěte se, že máte povlak, protože Kaowool (značka) uvolňuje malá vlákna, která jsou velmi škodlivá pro vaše plíce.
 • Otázka Mohu tavit měď pomocí dřeva jako paliva? Ano, ale bude to obtížnější. Aby byl oheň dostatečně horký, budete potřebovat dobrý ventilátor. Při použití v kovárně nebo slévárně má dřevo tendenci vytvářet velké, vysoké plameny. Dřevo bude muset být nařezáno na kousky zhruba v pěst.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Musím při tavení mědi udržovat něco odděleného?
 • Jaký typ hlavy hořáku se používá při tavení mědi?
 • Jaká hlava hořáku by k tomu měla být použita?
 • Je v pořádku to udělat v mém domě?
 • Kde mohu koupit v Kanadě nebo Ontariu?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepokoušejte se tavit měď bez řádného bezpečnostního vybavení, protože to může být extrémně nebezpečné.
 • Získávání mědi z rudy je mnohem obtížnější než tavení měděných produktů, protože ruda obsahuje další látky, které je třeba odstranit. Pro jednotlivce je obtížné získat měděnou rudu z dolu.
reklama

Populární Problémy

Vévodský basketbal se v sobotu v předsezónní exhibici ujímá státu Northwest Missouri. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak se dostat do Zhuhai z Hongkongu. Můžete snadno cestovat z Hongkongu do Zhuhai! Pokud chcete rychlou a přímou trasu, jeďte trajektem. Po 1. červenci 2018 můžete přes mega most cestovat buď autem, nebo autobusem. Jakmile se dostanete do ...Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat 11. sérii „Aljašských keřů“ online, pokud nemáte kabel.

Kompletní průvodce sledováním online přenosů Texas Rangers bez kabelového předplatného v roce 2017.

Isner má velké vzestupné podání a skvělý forhend. Pokud se mu podaří dobře bránit na bekhendové straně, určitě může způsobit rozrušení. .Tenis má historii velké rivality. Ale tento zápas je široce považován za největší zápas všech dob. .