Jak se přestěhovat do Francie

Francie je krásná země plná historie, kultury a vzrušení. Mnoho lidí chce emigrovat do Francie, ať už jde o krátkodobé přemístění nebo o trvalé stěhování. S několika jednoduchými a praktickými kroky a správnou přípravou může být přesun do Francie snazší, než si dokážete představit.Metoda 1 ze 4: Stěhování za prací do Francie

 1. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 1

  1 Kontaktujte francouzský konzulát nebo francouzské velvyslanectví ve vaší oblasti. O typ francouzského víza, o které chcete požádat, budete muset požádat o papírování. Pravděpodobně budete chtít začít procházením webových stránek francouzského velvyslanectví, abyste mohli klást informované otázky, když budete mluvit s představiteli velvyslanectví.
  • Většina zemí má francouzská velvyslanectví, kam můžete směřovat své otázky. Pokud žijete ve větší zemi, jako jsou Spojené státy, bude mít každý region vlastní velvyslanectví. Například francouzské velvyslanectví v Atlantě ve státě Georgia pokrývá obyvatele USA z následujících států: Georgia, Alabama, Mississippi, Severní Karolína, Jižní Karolína a Tennessee.
  • Pokud nejste občanem členského státu EU, bude prvním krokem pro přesun do Francie obecně žádost o turistické vízum. Tento typ víza vám umožní zůstat ve Francii až jeden rok.
  • Po vypršení platnosti turistického víza budete moci požádat o roční povolení a každoročně jej obnovovat. Po uplynutí jednoho roku budete muset zaplatit francouzskou daň z příjmu a pokud si přejete jet tam, budete muset získat francouzský řidičský průkaz (Permis de dirire).
  • Pokud jste již občanem země v Evropské unii, nepotřebujete vízum, abyste se mohli přestěhovat do Francie. Občané EU mají právo žít a pracovat v jakékoli zemi v Evropské unii.
 2. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 2

  2 Odešlete žádost o vízum. Pokud je to povoleno, pošlete vyplněné papíry o vízech na francouzský konzulát nejblíže městu, kde žijete. Pokud vám není dovoleno podat žádost poštou, budete se muset osobně dostavit na velvyslanectví.
  • Žádosti mohou zahrnovat jednu nebo více pasových fotografií, poplatek za žádost, vyplněný a podepsaný formulář žádosti o vízum, doklad o zdravotním pojištění, doklad o finanční podpoře, jakékoli další požadované dokumenty a váš původní pas.
  • Uchovejte si alespoň jednu osobní kopii veškerých papírů, které vyplníte v souvislosti s vaším stěhováním do Francie, protože to budete možná muset později poskytnout jako identifikaci.
 3. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 3

  3 Počkejte na vízum. Ambasáda vás buď upozorní, že vaše vízum je připraveno k osobnímu vyzvednutí, nebo vám jej může zaslat v předplacené přepravní obálce, pokud jste ji zadali.
  • Vaše vízum bude oficiální nálepkou na jedné ze stránek vašeho pasu.
 4. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 4

  4 Najít práci. Když přijedete do Francie, budete muset začít pracovat. To znamená, že byste si buď měli začít hledat práci před odjezdem, nebo se ji pokusit najít, jakmile přijdete. V každém případě budete muset potenciálním zaměstnavatelům poskytnout životopis a motivační dopis ve francouzštině. Ty musí být přizpůsobeny místním standardům, které se mohou lišit od vaší vlastní země.
  • Začněte surfovat po internetu, abyste našli několik příkladů toho, jak vypadají profesionální životopisy. Ať už to chcete udělat sami, nebo požádáte profesionála, aby to udělal za vás, můžete si jednotlivé možnosti prohlédnout online.
  • Pokud nemluvíte francouzsky, můžete zvážit hledání práce jako lektor ve svém rodném jazyce nebo jako au pair pro francouzskou rodinu.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Stěhování do Francie za studiem

 1. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 5

  1 Najděte program. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat vízum do Francie, je akademické studium. Můžete požádat přímo o francouzskou instituci o studijní program nebo se pokusit najít partnerský program s univerzitou ve své domovské zemi.
  • Většina škol nabízí zámořské studijní nebo devizové programy, které vysílají studenty na jeden nebo dva semestry na francouzskou univerzitu.
 2. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 6

  2 Přihlaste se ke studiu ve Francii. Dokončete přihlašovací proces ke studiu. To znamená buď se přímo přihlásit na francouzskou instituci jako zahraniční student, nebo se přihlásit na zahraniční studijní/devizový program prostřednictvím přidružené zahraniční univerzity.
  • Pravděpodobně budete muset zaplatit poplatek za přihlášku, napsat přihlášku, poskytnout oficiální přepisy a odeslat jeden nebo více doporučujících dopisů.
 3. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 7

  3 Požádat o vízum. Kontaktujte místní francouzské velvyslanectví a požádejte o vízum. Studenti přijatí do francouzských institucí mají nárok na studentská víza, jako je dlouhodobé vízum ke studiu, které je vyžadováno od všech studentů, kteří plánují pobývat ve Francii déle než tři měsíce.
  • Budete si muset domluvit schůzku s nejbližším francouzským velvyslanectvím, odeslat žádost a všechny požadované dokumenty a počkat na schválení víza, jakmile bude schváleno.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Ujednání před odjezdem

 1. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 8

  1 Naučte se jazyk. Pokud se stěhujete do Francie, budete chtít strávit nějaký čas učením se alespoň trochu francouzského jazyka. Budete si muset umět promluvit s lidmi, když si pronajmete nemovitost, najdete si práci, objednáte si jídlo v restauraci a téměř ve všech ostatních aspektech svého života ve Francii. Naučit se jazyk je zásadní.
  • Zkuste najmout francouzského lektora, absolvovat třídu na univerzitě, použít online program jako Rosetta Stone nebo zábavnou výukovou aplikaci jako Duolingo.
  • Pokud se přestěhujete do velké metropolitní oblasti, jako je Paříž, je pravděpodobné, že se setkáte s lidmi, kteří mluví anglicky docela pravidelně. Pokud se však stěhujete do více venkovské oblasti, budete muset mluvit francouzsky, abyste se ve svém každodenním životě zvládli.
 2. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 9

  2 Rozhodněte se, kam se přestěhovat. Místo, kam se ve Francii přestěhujete, může záviset na vaší práci, nebo může být pro vás výběr trochu otevřenější. Pokud si můžete vybrat, přemýšlejte o tom, kam byste chtěli ve Francii jet.
  • Pokud chcete žít ve městě s více pracovními příležitostmi a integrace pro cizince může být snazší, zvažte Paříž, Toulouse nebo Lyon.
  • Pokud chcete více kuriózní francouzský venkovský zážitek, zvažte přesun do venkovského prostředí s menším počtem obyvatel.
 3. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 10

  3 Najděte si bydlení. Možná budete chtít zůstat v zařízeném bytě, nebo pokud posíláte nějaké položky, můžete dát přednost nezařízenému bytu. Možností, jak ve Francii žít, je mnoho, proto zvažte, která z nich bude pro vás nejlepší.
  • Internet může být dobrým zdrojem ubytování, zejména stránek, které uspokojí ty, kteří emigrují do Francie. Zkuste hledat na stránkách jako SeLoger, PAP nebo Lodgis.
  • Pokud chcete najít tradiční byt ve Francii, uvědomte si, že je třeba zvážit několik věcí. Pokud například nevyděláte příjem, který je trojnásobkem nájemného, ​​budete požádáni o poskytnutí ručitele (jako spoluvlastník půjčky), který bude ze zákona odpovědný za to, že za vás zaplatí, pokud nejste schopni zaplatit nájem. Tato osoba musí být někdo, kdo vydělává ve Francii - takže to nemohou být vaši rodiče zpět ve vaší domovské zemi - což může lidem, kteří se původně přestěhovali do nové země, způsobit problémy.
  • Pokud plánujete žít ve Francii kratší dobu (otázka měsíců, nikoli let), můžete zvážit pronájem místa na webových stránkách, jako je AirBnb. Tato možnost může být o něco dražší než získání tradičního bytu, ale ušetří vám potíže s osobním hledáním bytu po příjezdu do Francie, zajištěním ručitele, přihlášením k pojištění nájemce, aktivací inženýrských služeb u vás doma, zařizování bytu atd.
 4. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 11

  4 Zarezervujte si let do Francie. Vyhledávejte lety na internetu a snažte se najít nejlepší nabídku. Věnujte trochu času zkoumání a zvažte všechny své možnosti. Pokud vám není příjemné rezervovat let sami, můžete také navštívit cestovní kancelář.
  • Při rezervaci letu zvažte například mezipřistání a dobu cesty. Pokud kontrolujete spoustu tašek, čím více přestávek máte, tím je pravděpodobnější, že všechny vaše tašky s vámi nedorazí. Pokud s sebou v letadle vezmete domácího mazlíčka, možná budete chtít za přímý let trochu připlatit, aby se omezila doba vaší cesty.
  • Mějte na paměti, že zpáteční lety jsou téměř vždy levnější než jednosměrné lety. Takže i když se neplánujete vrátit do své země původu, možná budete chtít zvážit nákup zpáteční letenky.
 5. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 12

  5 Vezměte si své věci do Francie. Posílejte cennosti, které si nemůžete vzít s sebou, do letadla dopředu do Francie. Existuje mnoho přepravních služeb, které můžete využít, ale mějte na paměti francouzská vládní omezení pro přepravu osobních věcí.
  • Tato omezení se mohou lišit, ale od roku 2010 zahrnují: střelné zbraně, střelivo, maso, mléčné výrobky, rostliny, narkotika, psychotropní látky, domácí zvířata, lékařství, drahé kovy, hotovost, padělané předměty a divoká zvířata.
  • Pokud chcete s sebou do Francie přivést své rodinné mazlíčky, budete se muset ujistit, že očkování vašeho domácího mazlíčka (zejména vztekliny) je aktuální, nechat svého veterináře vyplnit cestovní formulář pro potvrzení zdravotní způsobilosti (a případně nechat tento formulář opatřit razítkem vaší země import/export) a zajistěte, aby byl váš mazlíček čipován. Francie může požadovat, aby byla přijata další opatření pro domácí zvířata dovážená z určitých zemí.
  • Před odesláním jakéhokoli zboží do Francie si ověřte u francouzského konzulátu, zda máte aktualizovaná přepravní omezení.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Usazování, jakmile dorazíte

 1. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 13

  1 Přílet do Francie. Jakmile vycestujete do Francie, budete muset pro vstup do země projít hraniční kontrolou a celními orgány. Policisté se určitě budou chtít podívat na váš pas a vízum, ale mají právo požádat o další dokumentaci, než vám umožní vstup.
  • Pokud přijíždíte do Francie s již existujícím vízem, pravděpodobně vám to ušetří čas při procházení celními orgány, protože vládní úřady nebudou vaše dokumenty prošetřovat tak důkladně (protože vědí, že jste již prošli intenzivním procesem s velvyslanectvím ).
  • Pokud dostáváte cestovní víza, když přijedete, mohou se vás zeptat na pár otázek ohledně vaší cesty, požadovat důkaz, že do určité doby opustíte zemi, nebo požádat o zobrazení různých dokumentů. Buďte na to tedy připraveni.
 2. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 14

  2 Požádat o pobyt. Jakmile přijedete do Francie, budete muset požádat o kartu trvalého pobytu, i když máte vízum. Chcete -li to provést, budete muset zaslat e -mail ve svém formuláři OFII (Office Français de l'Imigration et de l'Intégration), který jste obdrželi s vízem, a čekat, až se vám ozvu. Budete požádáni, abyste se osobně dostavili do místní prefektury, abyste podstoupili jednoduchou lékařskou prohlídku a vyplnili svou rezidentskou žádost.
  • Jakmile to bude hotové, bude vám uděleno povolení k pobytu (carte de séjour), které bude dobré na jeden rok, bez ohledu na to, na jak dlouho vám bylo vízum uděleno.
  • Na schůzku OFII budete možná muset přinést další dokumenty, ale upozorní vás předem.
  • Doklady OFII můžete odeslat až poté, co již dorazíte do Francie.
 3. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 15

  3 Otevřete si bankovní účet. Pokud budete trvale žít ve Francii, měli byste zvážit otevření bankovního účtu ve francouzské instituci. To vám ušetří od případných vysokých mezinárodních transakčních poplatků z používání vašeho zahraničního bankovního účtu a bankovní karty, když žijete ve Francii.
  • K tomu budete potřebovat cestovní pas a doklad o pobytu ve Francii. Pokud studujete ve Francii, může to být kopie vaší nájemní smlouvy nebo něco z vaší školy.
  • Pravděpodobně budete muset týden počkat, než vám francouzská bankovní karta přijde poštou.
  • Mezi běžné banky, které se ve Francii používají, patří LCL, BNP Paribas, Société Générale, Banque Populaire a La Banque Postale.
 4. Obrázek s názvem Přesunout se do Francie Krok 16

  4 Přihlaste své děti do francouzských škol. Pokud žijete ve Francii, máte (a vaše děti) nárok na bezplatné vzdělání. Škola je povinná od 6 do 16 let, takže vaše děti budou muset být zapsány.
  • Chcete -li své děti zapsat poprvé, budete muset kontaktovat Service des écoles ve vaší místní soudní budově (nebo mairie, ve francouzštině). Pomohou vám najít školu nejblíže vašemu bydlišti, kterou by vaše dítě mělo navštěvovat.
  • Abyste usnadnili přechod, můžete také zvážit mezinárodní školu pro své dítě, zvláště pokud nemluví francouzsky. Tento typ školy však může stát peníze.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když nemohu najít práci? Měli byste si předem udělat průzkum volných pracovních míst v oblasti, do které se stěhujete, a mít naspořeno dost peněz, abyste se mohli živit, dokud nezačnete pracovat.
 • Otázka Existují nějaké povinné hodiny, které musím absolvovat, pokud nemluvím francouzsky? To závisí na vašem věku. Pokud přijedete jako nezletilí a neovládáte francouzštinu, budete se muset naučit třídu UPE2A. Pokud jste dospělí, nemusíte se tento jazyk učit (i když to očividně pomáhá).
 • Otázka Co když jsem nezávislý poradce (v USA mám vlastní společnost) a jelikož jsem v polodůchodu, nehledám tradiční práci? Tom de backer Top Answerer To není problém. Žádost o vízum přichází s řadou požadavků. Většina zemí chce mít jistotu, že nebudou muset nést zdravotní a další náklady spojené se stárnutím. Práce je obvykle dobrým způsobem, jak ukázat, že jste schopni nést tyto náklady sami, ale pokud máte úspory, slouží také jako záruka, která předchází požadavku zaměstnání.
 • Otázka Je mi deset let a zbožňuji Francii. Francouzštinu cvičím každý den. Až budu starší, budu moci mluvit plynně francouzsky? Každý se může s dostatečným úsilím naučit mluvit plynně. Zkuste se ponořit do jazyka, jak jen můžete - třeba poslouchat francouzskou hudbu, sledovat francouzské filmy, číst knihy ve francouzštině atd. Možná, až budete trochu starší, můžete zvážit přihlášku do studentského výměnného programu.
 • Otázka Jaký je mezní věk pro to, aby se lidé přestěhovali do Francie? Jsem v 52 letech příliš starý? Tom de backer Nejlepší respondent Neexistuje žádná věková hranice. Na starší lidi mohou existovat zvláštní požadavky, většinou související s tím, kdo uhradí veškeré zdravotní náklady. 52 není vůbec starý. Další informace vám poskytne francouzské velvyslanectví.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem v důchodu? Ve Francii je mnoho krásných míst k odchodu do důchodu, například jižní Francie Nice a Monton. Nepohybujte se do Paříže, protože tam je vždy turistická sezóna, a velmi hlasitě.
 • Otázka Jsem indický ženatý muž a mám francouzskou přítelkyni, která má trvalé zaměstnání jako učitelka ve škole. Neumím francouzsky a chci se z Indie přestěhovat do Francie. Jaký je postup? Chcete -li se naučit francouzsky, přejděte na web s názvem Duolingo, pomohlo mi to naučit se různé jazyky. Jinak se při přesunu řiďte kroky v tomto článku.
 • Otázka Pokud budu v důchodu a budu mít spoření, ze kterého budu žít, budu si ještě muset najít práci? Tom de backer Nejlepší odpovídač S největší pravděpodobností ne, nebudete muset najít práci. Myšlenkou je, že hostitelské země chtějí nějaký druh záruky, že nebudou muset nést celou tíhu vaší podpory. Než vám tedy umožní usadit se na jejich území, je požadován nebo vyžadován jakýsi důkaz, že jste víceméně soběstační. Práce je obvykle dobrým způsobem poskytnutí takové záruky. Ale stačí i bankovní výpis. Pro jistotu si to ověřte na francouzské ambasádě.
 • Otázka Kdy vízum není nutné? Občané zemí EU, kteří jsou součástí schengenského prostoru, nemusí při pohybu v schengenském prostoru žádat o vízum.
 • Otázka Nemám žádné vysokoškolské ani vysokoškolské vzdělání. Existuje nějaký status uprchlíka nebo něco, co mohu získat pro sebe? Spíš ne; USA naštěstí v tomto bodě ještě nejsou (za předpokladu, že je to vaše domovská země). Najít Francouze, který by se zamiloval a oženil se, by stále mělo fungovat, ale to s sebou nese řadu problémů.

Populární Problémy

Ať už jsou vaše stehna na tenčí nebo silnější straně, jste krásně jedinečná taková, jaká jste. Pokud však vaše stehna vypadají příliš tenká na váš osobní vkus, možná vás bude zajímat přidání nějakého svalu a zakřivení ...Bývalý světový hráč číslo 1 Andy Murray se dnes po uzdravení z COVID-19 pravděpodobně vrátí k tréninku.

Hledáte v neděli přímý přenos ze zápasu 2. týdne Patriots vs. Dolphins? Zde je úplný přehled všech vašich možností.V sobotu večer se Notre Dame a Georgia setkají v obrovské bitvě o top 10. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Dnes večer je premiéra seriálu „American Ninja Warrior“ v 11. sérii. Získejte přehled o tom, jak sledovat ANW online prostřednictvím živého přenosu.