Jak malovat textilní boty

Pokud jste nadějnou módou, mohou být vaším ideálním plátnem obyčejné textilní boty. Pár nudných bílých bot můžete proměnit v něco skutečně poutavého. Malování textilní obuvi však vyžaduje úsilí: budete chtít zdokonalit svůj design, připravit materiály a vytvořit čistý pracovní prostor, než začnete. Chcete -li ve svém šatníku získat jedinečný barevný nádech, vezměte si boty a popusťte uzdu své kreativitě.

Část 1 ze 3: Vytvoření vašeho návrhu

 1. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 1

  1 Nakreslete geometrické tvary. Načrtněte trojúhelníky, čtverce, trojúhelníky a čáry. Experimentujte s různými velikostmi a tvary. Buďte kreativní: vyzkoušejte liché tvary jako lichoběžníky nebo osmiúhelníky, abyste okořenili svůj design.
  • Než si nakreslíte boty, procvičte si kus papíru. Budete tak připraveni na konečný návrh.
  • Změňte své řádky. Vytvářejte vlnovky, tečkované čáry nebo víry. Čím odvážnější jsou vaše linie, tím lépe.


 2. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 2

  2 Nakreslete pruhy nebo puntíky. Rozhodněte se, zda chcete tlusté nebo tenké a jak velké je chcete mít. Vzory vypadají nejlépe, pokud má každá tečka nebo čára stejnou velikost. Procvičte si kreslení bodů na papír. Až budete připraveni, začněte na botu kreslit tečky nebo čáry.
 3. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 3

  3 Vytvořte složitější design. U svého prvního projektu začněte jednoduše a poté, až se zorientujete, zkuste složitější návrhy. Přírodní motivy vypadají krásně na látkových botách. Kreslit stromy, květiny, a vaše oblíbená zvířata . Nebo pokud jste fanouškem určité knihy, filmu nebo seriálu, zkuste si nakreslit postavy na boty. Kreslené postavičky fungují nejlépe díky svému plochému a jednoduchému designu.
  • Stříkací barva může dát vašim botám divoký design.
 4. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 4

  4 Načrtněte si svůj design na papír. Pokud můžete něco nakreslit na plochý design, můžete to nakreslit na botu. Jako cvičnou desku použijte papír a nakreslete svůj návrh několika různými způsoby. Pokračujte v experimentování, dokud nebudete s kresbou zcela spokojeni.
  • Nekreslete si boty, dokud nedokončíte svůj návrh. Procvičování skic vám může připadat nudné, ale vyhnete se dlouhodobějším chybám, pokud si to předem naplánujete.
 5. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 5

  5 Vyberte si barevné schéma. Vybarvěte si designové skici a experimentujte s tím, jaké barvy spolu dobře vypadají. Vyhněte se vytváření barevných vzorů, které se střetávají nebo nevypadají esteticky společně.
  • Když jsi vybral si své barvy, vytvořte konečný návrh náčrtu a vybarvěte ho. Váš poslední náčrt bude vaším plánem při malování bot.
  • Aby barvy vyskočily, umístěte doplňkové barvy vedle sebe. Díky tomu budou obě barvy ve srovnání vypadat světlejší.
 6. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 6

  6 Nakreslete svůj design na boty. Nejprve načrtněte svůj design tužkou, abyste jej mohli v případě potřeby vymazat. Poté proveďte dohled nad svým designem pomocí textilního pera nebo fixy s jemným hrotem. Při malování oceníte odvážný a jasný obrys, abyste se vyhnuli chybám.
  • Pokud si nejste jisti svými uměleckými schopnostmi, použijte šablonu. V obchodech s řemeslnými výrobky jsou často k dispozici šablony. Můžete také vytvořte si vlastní podle potřeby šablonu.
 7. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 7

  7 Pokryjte oblasti, které chcete nenalakované, malířskou páskou. Pokud je některá z vašich designových oblastí bílá, vystopujte je na malířskou pásku, vystřihněte design a pásku položte na botu. reklama

Část 2 ze 3: Příprava vašich materiálů

 1. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 8

  1 Najděte otevřené, dobře větrané místo. Budete chtít otevřený prostor k malování, abyste se vyhnuli vdechování výparů. Pokud najdete venku rovný povrch, namalujte si tam boty. Pokud ne, najděte si místnost s otevřenými okny.
  • Protože většina akrylátů je na vodní bázi, jejich výpary jsou obvykle netoxické. Pokud vás začne vůně zaplavovat, udělejte si přestávku.
 2. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 9

  2 Podlahu vyložte novinami, řeznickým papírem nebo papírovými utěrkami, abyste zabránili vzniku skvrn. Pokryjte dostatečně širokou oblast, abyste se mohli pohybovat a malovat, aniž byste se cítili stísněně. Slepte papíry maskovací nebo malířskou páskou.
  • Pokud vám dělají starosti zejména skvrny, naneste dvě vrstvy papíru.
  • Vyvarujte se malování v místnosti s kobercem, protože nebudete moci podlepit papírovou podšívku.
 3. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 10

  3 Sundejte tkaničky a veškeré ozdoby. Pokud má vaše bota tkaničky, dočasně je sejměte, dokud je zdobení nedokončíte. Krajky nereagují dobře na barvu a jakákoli barva, kterou nanesete, se odlupuje.
  • Pokud jsou vaše boty z měkké látky, vycpěte je papírem, aby si při malování zachovaly svůj tvar. Pokud se tvar obuvi snadno změní, riskujete zpackání designu.
 4. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 11

  4 Podrážky překryjte malířskou páskou, aby nedošlo k jejich zabarvení při malování. Potřísněné podrážky se mohou odlupovat a jejich nošení je nepohodlné. Jako alternativu můžete také použít maskovací pásku. reklama

Část 3 ze 3: Malování bot

 1. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 12

  1 Nalijte barvy do vhodných nádob. Pokud potřebujete míchat barvy, namíchejte malé množství na papír, abyste otestovali poměry barev. Když vytvoříte správnou barvu, smíchejte větší množství v paletě. Nejprve si připravte všechny barvy, abyste mohli rychle pracovat.
  • Alternativně použijte pera na barvení tkanin, která jsou méně špinavá a často se snadněji používají.
 2. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 13

  2 Před malováním naneste na boty akrylový základní nátěr. Bez akrylového základního nátěru se váš design začne odlupovat. Zaschnutí základního nátěru trvá od třiceti minut do hodiny, takže podle toho naplánujte.
  • Budete chtít tenký kabát, který nezakrývá texturu boty. Jeden povlak je více než dostačující.
 3. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 14

  3 Malovat boty podle vašeho návrhu. I když můžete být v pokušení spěchat, pomalá a pevná ruka vám poskytne čistší výsledky. Pokud zapomenete, jakou barvu jste v určité oblasti chtěli, poraďte se s finálním návrhovým papírem.
  • Používejte různé štětce různých velikostí. Pokud přidáváte jemné linie, použijte štíhlejší štětec. K malování širokých oblastí použijte silnější štětec nebo houbu.
  • U puntíků namočte konec vatové tyčinky přímo do barvy a přitlačte na místo na botě.
 4. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 15

  4 Nechte barvu zaschnout. Před dokončením nechte každou botu důkladně vyschnout. Pokud chcete svůj projekt dokončit dříve, umístěte boty na slunné místo a nechte je úplně suché.
  • Doba schnutí akrylátů se liší v závislosti na značce. Přesné časy najdete na štítku.
  • Nedotýkejte se bot, dokud nejsou suché. Pokud se jich dotknete příliš brzy, může to způsobit šmouhy prstů a narušit váš design.
 5. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 16

  5 Přidejte finální úpravy. Pokud jste si koupili třpytky, korálky nebo stuhy, přilepte je. Zkuste nepřidávat příliš mnoho dekorací. Příliš mnoho může odvádět pozornost od nového designu obuvi.
 6. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin Krok 17

  6 Naneste tmel. Abyste zajistili, že design zůstane neporušený a trvanlivý, naneste na něj tmel. Mod Podge Outdoor a Scotchgard fungují dobře na látkové boty, ale jsou k dispozici i jiné značky.
  • Tmel je technicky volitelný, ale vysoce doporučený. Nátěr se rychle opotřebuje, pokud není chráněn před živly a začne praskat.
 7. Obrázek s názvem Boty na malování tkanin, krok 18

  7 Poté, co boty uschnou, je znovu zašněrujte. Pokud chcete funky nebo kreativní vzhled, použijte místo toho barevnou stuhu nebo vzorovanou šňůru. Svažte je stejně jako běžné tkaničky. Jen si vyberte stuhu, která je odolná a časem se nepřetrhne.
  • Pro roztomilý vkus navlékněte korálky na tkaničky nebo stužky. Vyhněte se přidávání příliš velkého množství a vážení bot: tři nebo čtyři korálky na krajku stačí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete použít stříkací barvu na plátěné boty? Mě se to osvědčilo; místo lesku použijte matný.
 • Otázka Mohu na lakované boty použít barvu ve spreji, nebo se smyje? Max_hlavní Možná. Znečistí látku, ale po nadměrném používání může vyblednout. Pokud jsou boty světlé barvy, barva ve spreji bude živější, pokud jsou boty tmavší, nejsem si jistý, jaký bude výsledek.
 • Otázka Mohu na látkové boty použít fixy na bázi alkoholu nebo akrylové barvy? Nemám základní nátěr ani tmel. Zkoušel jsem na plátěné boty použít ostří a hodně to krvácelo. Teď se dívám na barvy. Značky „zbarvené Sharpie“ by měly fungovat lépe.
Nezodpovězené otázky
 • Fungovaly by akrylové barvy na plátěné boty?
 • Jak poznám, že moje látkové boty lze namalovat?
 • Funguje barva na textil na dodávkách?
 • Mohu použít normální barvu na zeď?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pro menší děti vyberte jednoduché vzory, které mohou malovat samy. Pokud budou nosit přehlídky, které sami navrhli, budou se cítit kreativně a budou je milovat o to víc.
 • Nebojte se, pokud uděláte při malování chybu! Jednoduše namalujte oblast nebo, pokud je značně poškozena, znovu naneste základní nátěr. Nechte základní nátěr zaschnout a znovu namalujte svůj design.
 • Pokud váš návrh obsahuje text, použijte textilní pera k napsání na barvu po jejím zaschnutí. Čím je inkoust pera tmavší, tím jasnější bude váš nápis.
 • Bílé boty vám poskytnou nejlepší výsledky. Pokud nemáte bílé boty, použijte nejlehčí pár, který máte nebo odbarvit si boty.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Tisk novin může zanechat šmouhy na bílé tkanině, pokud si nedáte pozor. Papírové ručníky nebo řeznický papír mohou být lepší volbou.
 • Plánovat dopředu. Spontánní malování se může zdát přitažlivé, ale můžete udělat více chyb.
 • Pokud nepoužíváte vodotěsný tmel, vyhněte se namočení obuvi. Při působení vody se může barva odlupovat.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Boty z hladké látky, s tkaničkami nebo bez nich
 • Tužka, textilní pero a/nebo fixa s jemným hrotem
 • Štětce různých velikostí
 • Barvy na akrylové látky nebo pera na barvení tkanin
 • Malířská páska nebo maskovací páska
 • Lepidlo na textil
 • Noviny, řeznický papír nebo papírové ručníky
 • Ozdobné ozdoby jako korálky, stuhy, třpytky atd. (Volitelně)
 • Vatové tyčinky (volitelně)

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat návrat 15. série seriálu Supernatural online bez kabelu. Epizoda 9 s názvem „The Trap“ má premiéru ve 20:00. EST.

Jste fanouškem Jonas Brothers? Pokud ano, možná budete chtít zvládnout Jonas Snap. I když nejste fanouškem chlapecké kapely, tento způsob lusknutí prstů vypadá skvěle. Jonas Snap je způsob, jak lusknout prsty a pohybovat ...

Námořnictvo se v sobotu utká s East Carolinou ve fotbale AAC. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak hrát dva míče (basketbalová hra). Two Ball je basketbalová hra, která prověří vaši přesnost a přesnost při tříbodové střelbě. První tým, který rychle udělá 10 trojek před svými protivníky, vyhrává hru. Two Ball je ...

„Cursed Films“ je nový dokumentární seriál, který se zaměřuje na Poltergeist, The Exorcist a další slavné „prokleté“ filmy. Zde to můžete sledovat.

Jak humánně zabít hlodavce. Napadení hlodavci doma může přinejlepším obtěžovat a v nejhorším případě ohrozit zdraví. Zabití hlodavce nemůže být nikdy zcela humánní, ale můžete podniknout kroky, které způsobí co nejméně utrpení. Existují...