Jak se připravit na první lekci jízdy na koni

Pokud jste se rozhodli začít chodit na lekce jízdy na koni, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se připravili na tuto novou zkušenost. Na první lekci si pořiďte správný druh vybavení, jako jsou dlouhé kalhoty a dobře padnoucí přilba, a začněte cvičit, abyste posílili nohy a svaly jádra, abyste byli připraveni na jízdu. Jakmile máte připravenou a naplánovanou první lekci, jste připraveni se učit!Metoda 1 ze 3: Získání správného vybavení

 1. 1 Pro snadný pohyb zvolte dlouhé kalhoty z měkkých materiálů. Džíny (pokud nejsou pružné) nebo jiné hrubé materiály by mohly vaši pokožku dráždit a ztěžovat vám pohyb. Nemusíte hned investovat do jezdeckých kalhot, ale rozhodněte se pro kalhoty, které jsou měkké, elastické a dobře padnou vašemu tělu. Jógové kalhoty, džíny z pružného nebo elastického materiálu a cvičební kalhoty, které jsou zúžené nebo mají střih do bot, jsou skvělé možnosti.
  • Rozhodně nenoste šortky. Vaše nohy se odřou o sedlo a mohou být opravdu podrážděné koňskými vlasy.
  • Vyhněte se svižným nebo kluzkým kalhotám - materiál by mohl způsobit sklouznutí ze sedla.
 2. 2 Vyberte si košili, která ochrání vaši pokožku před sluncem. Je pravděpodobné, že během lekcí jízdy budete venku, pokud nepůjdete do kryté arény. Rukávy pomohou chránit vaši pokožku před poškrábáním a poškrábáním a také vás ochrání před potenciálně škodlivými paprsky. Pokud můžete, oblékněte si košili s dlouhým rukávem. Pokud je na to příliš horko, vyberte si top, který má alespoň krátké rukávy, než tílko.
  • Vyberte si triko z prodyšného materiálu, jako je bavlna, aby vaše tělo bylo během lekce v pohodě.
  • V závislosti na ročním období zvažte nošení košile s krátkým rukávem pod dlouhým rukávem. Tímto způsobem můžete sundat vrstvu, pokud vám bude příliš horko.
 3. 3 Noste holínky s tvrdou špičkou na podpatku 1 až 2 palce (2,5 až 5,1 cm). Vaše boty by se měly dostat alespoň ke kotníku, aby poskytovaly nejlepší oporu, a potřebují alespoň 2,5 cm patu. Pata pomáhá vašim nohám zůstat bezpečněji na třmenech. Tvrdý prst je nezbytný pro ochranu vašich nohou, pokud se na ně náhodou šlápne-běžné boty, jako jsou tenisky, jsou příliš měkké a nechrání vaše chodidla.
  • Pokud nejste připraveni koupit si boty sami, zkuste si půjčit pár od přítele.
  • Tenisové boty jsou příliš měkké a nemohou chránit vaše nohy, pokud na ně kůň stoupne.
 4. 4 Najdi jezdecká helma to je bezpečné a nekývá se vám o hlavu. Je pravděpodobné, že ve stáji vám bude poskytnuta přilba, pokud ji nemáte, ale pro jistotu si ji předem ověřte. Pokud tomu tak není, budete si jej muset koupit nebo půjčit před první lekcí. Přilby jsou nesmírně důležité, protože chrání vaši hlavu a koně nebudete mít dovoleno získat, pokud ho nemáte.
  • Pokud se plánujete delší dobu věnovat jízdě na koni, není špatný nápad investovat do vlastní přilby. Sdílet helmy s ostatními může být poněkud nehygienické - jízda na koni může být opravdu těžká a můžete se hodně potit.
 5. 5 Vyhněte se nošení volného oblečení nebo šátků. Volné kalhoty by mohly spadnout, dlouhé košile by se mohly zachytit o věci ve stáji a šátky by vás mohly podrazit nebo dokonce vystrašit koně, pokud z vás spadne a na záda. Rozhodněte se pro oblečení, které vám dobře padne, a nechte svůj outfit jednoduchý.
  • Pokud jsou vaše kalhoty příliš velké, ale jinak pohodlné, noste pásek.
  • Pokud jste v chladnější atmosféře, oblékněte si přes top mikinu s fleecovou podšívkou a na zahřátí obličeje si vezměte něco jako Buff.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Práce na vaší kondici

 1. 1 Zapracujte na rovnováze a připravte se na první posezení na koni. K jízdě na koni je potřeba hodně svalů a opravdu dobrá rovnováha! Jóga a pilates vám mohou skutečně pomoci zvýšit rovnováhu; zvážit absolvování kurzu jednou týdně nebo cvičení online.
  • Pokud máte lepší rovnováhu, budete se cítit mnohem pohodlněji, když poprvé vstanete na koně. Být tak daleko od země může být zvláštní pocit!
 2. 2 Proveďte cvičení na posílení nohou, abyste se připravili na první lekci. Vaše vnitřní stehna získají při první lekci obrovský trénink, protože koně zmáčknete, aby změnil svůj způsob chůze, a navíc používáte jádro a nohy, abyste zůstali vzpřímeně. Dělejte dřepy a výpady, abyste si vybudovali svaly.
  • Na cvičení nemusíte chodit do posilovny. Podívejte se na domácí cvičení a vytvořte si plán, jak každý den věnovat 20 až 30 minut práci na své kondici.
 3. 3 Vybudujte si základní svaly, abyste zvýšili svůj jezdecký výkon. Vaše základní svaly také opravdu pomáhají vaší rovnováze a budete je hodně používat, když se naučíte chodit, klusat a cválat svého koně. Jóga a pilates jsou také skvělé pro budování vašich hlavních svalů.
  • Některá komunitní centra a tělocvičny nabízejí lekce posilující jádro. Zkuste si jeden vzít, pokud se vám líbí myšlenka pracovat s ostatními, nebo si myslíte, že byste chtěli odpovědnost, která vyplývá z předem naplánovaného závazku.
 4. 4 Zvyšte svou vytrvalost pravidelným kardio cvičením. Jízda na koni může vypadat, že primárně zahrnuje pohyby koně, ale ve skutečnosti si při každé jízdě opravdu zacvičíte. Začněte dělat kardio chůzí, běháním, plaváním, jízdou na kole nebo používáním kardio vybavení v posilovně několikrát týdně.
  • Pokud ve cvičení začínáte, zkuste to dělatcvičení s malým dopademulehčit si novou rutinu.
 5. 5 Často se protahujte, aby vaše svaly a končetiny zůstaly volné a uvolněné. Protahování pomáhá zvýšit vaši flexibilitu a pomůže vám připravit se na nové způsoby, jak budete při první hodině jízdy cvičit se svým tělem. Navíc může pomoci předcházet zraněním a namáhaným svalům. Věnujte 5 až 10 minut protažení rukou, nohou a boků před a po každém tréninku.
  • Po každé lekci jízdy si dokonce můžete protahování udělat běžnou součástí své rutiny.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Účast na vaší první lekci

 1. 1 Naplánujte si lekci jízdy na koni pro začátečníky s renomovanou stodolou. Podívejte se na kurzy vyučované instruktorem Certified Horsemanship Association (CHA). Podívejte se na stáje ve vaší oblasti a zavolejte jim, aby vám položili otázky, pokud nemůžete získat všechny potřebné informace online. Jakmile se rozhodnete, zarezervujte si třídu a přidejte si ji do kalendáře. Otázky, které je třeba si položit:
  • Bude tato třída samostatná nebo skupinová?
  • Jaké jsou náklady na třídu?
  • Poskytují vám helmu?
  • Jakou úroveň znalostí byste měli po příjezdu mít?
  • Získáte slevu za nákup více relací než jen jedné?
 2. 2 Ukažte se o 15 až 20 minut dříve, abyste se před lekcí setkali se svým koněm. Před svou třídou se podívejte, jak dlouho vám bude trvat, než se dostanete do stáje. Dejte si trochu času navíc, kdybyste se ztratili, a přidejte nějaký čas, abyste se mohli se stájí seznámit, až se tam dostanete. Budete se cítit pohodlněji, pokud budete mít trochu volného času, než abyste museli chodit přímo do své lekce.
  • Nebojte se klást otázky. Váš instruktor jízdy bude vědět, že jedete poprvé, a bude připraven vás naučit vše, co potřebujete vědět.
 3. 3 V případě potřeby si vezměte láhev s vodou a svačinu. Pokud jste venku, můžete se rychle dehydratovat ze slunce. Váš instruktor vám během lekce pravděpodobně udělá několik přestávek, abyste si dali trochu vody a v případě potřeby využili toaletu. Pokud si myslíte, že byste během lekce mohli potřebovat trochu energie navíc, vezměte si s sebou müsli tyčinku nebo jiné občerstvení.
  • Když už mluvíme o jídle, nevynechávejte snídani nebo oběd v den své lekce, i když jste nervózní. Potřebujete bílkoviny a palivo, které vám pomohou projít třídou, takže si udělejte čas na pravidelné jídlo.
 4. 4 Buďte připraveni poslouchat svého instruktora a dozvědět se o jízdě na koni. Vaše první lekce bude pravděpodobně obsahovat návod, jak se ke svému koni přiblížit a jak mu nasadit uzdu a sedlo. Potom koně s největší pravděpodobností projdete, abyste si na sebe mohli zvyknout, než na koně skutečně usednete. Přistupujte ke své lekci s otevřeným přístupem a zavažte se, že budete mít dobrou zkušenost.
  • I když jste provedli průzkum a myslíte si, že toho o jízdě na koni víte hodně, respektujte instruktora a poslouchejte jeho rady. Vždy se můžete naučit něco víc!
 5. 5 Relaxujte a bavte se! Vaše první lekce uteče tak rychle a brzy se budete těšit na další lekci. Zkuste zůstat v klidu a užít si své zážitky - to by pro vás mohl být začátek celoživotního koníčku.
  • Kůň dokáže zvednout vaši náladu, takže když přijdete do lekce v klidu a uvolněně, bude pro vás oba přínosem úspěšná první lekce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu překonat svůj strach z jízdy na koni?Kate Jutagir
  Jezdecká specialistka a trenérka Kate Jutagir je jezdecká specialistka, lovkyně/skokanská trenérka a majitelka Blackhound Equestrian, přední cvičné stodoly na 65 akrech v Castro Valley v Kalifornii. Blackhound Equestrian, původně navržený jako jezdecká škola sloužící jako odrazový můstek pro oddané studenty ke sportovním profesím, se rozrostl do tréninkového programu lovce/skokana pro všechny úrovně se zaměřením na poskytnutí pevného základu potřebného pro osobní rozvoj ve sportu. Kate má více než 25 let zkušeností s výukou a výcvikem v jezdectví. Její zaměření na rozvoj partnerství koní a jezdců poskytuje úplné jezdecké vzdělání jak začátečníkům, tak pokročilým jezdcům.Kate JutagirSpecialista na jezdectví a trenér Expertní odpověď Setkal bych se s profesionálem a domluvil bych si čas, kdy bych si mohl sednout a udělat si prohlídku zařízení. Když budete s profesionálem postupovat krok za krokem, pomůže vám to ujistit se, že se nedostanete do situace, ve které můžete vyvolat ještě větší strach, nebo způsobit, že kůň pocítí jakýkoli strach.
 • Otázka Už jsem jezdil na koni, ale jsem nervózní, že začínám znovu. Jak se mohu uklidnit? Pokud jste to už někdy udělali, svalová paměť se vrátí a hodně vám pomůže. A pokud máte nějaké dotazy, klidně se zeptejte svého instruktora nebo trenéra. Pro začátek to vezměte pomalu, budete mít pravdu.
 • Otázka Jak držím otěže? Nasedněte na koně a zkontrolujte typ otěží. Držte opačné strany otěží, omotejte otěže kolem prvních tří prstů a zavřete ruce volnou pěstí. Poté umístěte ruce a držte otěže ve správném napětí.
 • Otázka Chci se zeptat svého učitele, jestli bych si mohl přinést vlastní štětce, ale bojím se zeptat. Co mám dělat? Jednoho dne je přiveď a řekni jí: „Přinesl jsem nějaké štětce. Smím je od nynějška používat? '
 • Otázka Co když nemám správnou helmu nebo si ji nemůžu dovolit? Ve většině stájí budou mít přilby, které si můžete půjčit. Pokud tomu tak není, můžete použít použitou přilbu v obchodech s úsměvem nebo na eBay. Vždy si také můžete půjčit od někoho známého. Jízda na koni je docela drahý sport, takže se připravte utratit nějaké peníze!
 • Otázka Co dělají rukavice? Rukavice chrání vaše ruce před nečistotami a zabraňují tvorbě puchýřů na vaší pokožce. Chrání také vaše ruce před popáleninami (pokud má váš kůň šílenou hlavu a krk).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pamatujte si, že je úplně v pořádku a přirozené, pokud jste nervózní před první lekcí! Ale nebojte se, jinak to bude mít i kůň. Koně jsou stádová zvířata a často odrážejí náladu ostatních kolem.
 • Zeptejte se ostatních jezdců, které víte, co můžete očekávat na své první lekci. Mohou mít také užitečné příběhy nebo tipy, které vám mohou pomoci připravit se.

reklama

Populární Problémy

Finále série 100 je vysíláno dnes večer. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Nedávné zranění břicha Novaka Djokoviče bylo zdrojem mnoha debat v tenisovém bratrstvu. A nyní se do diskuse zapojil i strýc Rafaela Nadala Toni.Jak vyhrát tenisový zápas. Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na výhru tenisového zápasu. Jakmile si prostudujete, jak funguje bodování v tenise, budete se chtít adekvátně připravit v hodinách a dnech před ...

Od doby, kdy byly vytvořeny gaučové polštáře a přikrývky, byly pevnosti základem života dětí. Vytváření těchto úkrytů není žádná raketová věda a ani tato podzemní verze. I když ne všechna místa jsou ideální pro kopání pevnosti, v ...

Lidé mají odedávna fascinaci vyhazovat věci do vzduchu. Bohužel se zdá, že se tento trend v dohledné době nemění. Pokud naprosto musíte udělat jednoduchou výbušninu pro zábavu, řiďte se těmito radami, abyste to alespoň udělali bezpečně ....Péče o britskou krátkosrstou kočku není nepodobná péči o většinu ostatních koček. Zajistěte, aby vaše kočka pravidelně navštěvovala veterináře. Vyčistěte kočce zuby, vyměňte jí podestýlku a pravidelně ji čistěte. Udržujte svou kočku British Shorthair zdravou poskytnutím ...