Jak namalovat francouzské dveře

Malování francouzských dveří je kutilský projekt, který může každý zvládnout za víkend. Před lakováním si udělejte čas na přípravu dveří vybroušením, umytím a základním nátěrem. K dokonalému nanesení barvy stačí štětec a váleček. Poté, co barva zaschne, se vaše francouzské dveře mohou stát světlou a živou součástí vašeho domova.

Část 1 ze 3: Broušení a čištění povrchu

 1. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří Krok 1

  1 Položte plachtu pod dveře. Zatímco dveře můžete odstranit a natřít je, ponechání v rámu dveří práci usnadní. Chraňte své podlahy rozložením plastové plachty ven pod dveře. Plachtu můžete zakoupit v obchodě s domácími potřebami nebo kdekoli jinde, kde se prodávají zásoby barev.
  • Jako provizorní plachtu lze použít lepenku a jiný savý šrot.


 2. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří Krok 2

  2 Vyčistěte poškozená místa brusným papírem se střední zrnitostí 120 až 150. Pokud jsou na vašich dveřích nějaké stopy nebo promáčknutí, nyní je na čase se o ně postarat. Otřete místo, aby se z něj odstranil materiál kolem něj. Pokračujte v tom, dokud poškození nezmizí, poté pískujte okolní oblasti, abyste je spojili a vyhladili povrch.
  • Pokud máte s těmito skvrnami stále potíže, zkuste použít hrubší brusný papír nebo orbitální brusku.
 3. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří Krok 3

  3 Vyhlaďte dveře brusným papírem s jemnou zrnitostí 180 až 220. Lehce otřete brusný papír o dveře, aby se vyrovnal, a připravte je na nový nátěr. Projděte každý povrch, včetně povrchů, které jste ošetřili těžším brusným papírem. Dveře by měly vypadat hladce, a to i když jste hotovi.
  • Při broušení vždy začněte hrubším brusným papírem. Poté jemnějším brusným papírem vyhlaďte povrch.
 4. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří Krok 4

  4 Pomocí mýdla a vody vytvořte jemný čisticí roztok. Do kbelíku nalijte asi 3,8 litru vody. Vmíchejte asi lžíci univerzálního mýdla na nádobí. Vaše běžné mýdlo na nádobí funguje dobře, pokud není určeno pro drsnější skvrny jako mastnota.
  • Na teplotě vody příliš nezáleží. Abyste zůstali v bezpečí, udržujte jej v chladu nebo vlažném stavu.
 5. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří Krok 5

  5 Navlhčete hadřík v roztoku a otřete povrch. Namočte čistý hadřík z mikrovlákna do mýdlové vody. Hadřík navlhčete, ale nekapejte. Nejprve vymačkejte přebytečnou vodu a poté důkladně otřete dveře, abyste odstranili veškerou špínu, olej a piliny, které se časem nahromadily.
 6. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 6

  6 Dveře osušte čistým hadříkem z mikrovlákna. Pořiďte si další hadřík z mikrovlákna a vraťte se přes dveře. Musí být úplně suché. Tento druhý průchod by měl dokončit odstranění všech nečistot, které mohou zničit lak. Ihned přejděte k základnímu nátěru, dokud jsou dveře čisté. reklama

Část 2 ze 3: Základní nátěr dveří

 1. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 7

  1 Vyvětrejte svůj prostor a noste respirátor. Při práci se základním nátěrem a barvou vždy proveďte předběžná opatření. Otevřete všechny blízké dveře a okna, abyste dovolili čerstvý vzduch. Zvažte nošení respirátoru, abyste neskončili dýcháním výparů.
 2. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 8

  2 Páska kolem kliky dveří, závěsů a skla. Tyto části zakryjte malířskou páskou. Přilepte pásku přímo na kliky dveří, kolem oblasti, která se připevňuje ke dveřím. Pásky přes závěsy ochraňte. Rovněž na vnější hranu skleněných panelů ve dveřích nalepte pásku.
  • Klepání na okna je únavné. Pokud používáte latexovou barvu a nevadí vám oškrabat barvu později, můžete nechat okna nezakrytá.
 3. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 9

  3 Odšroubujte sadu zámku, která se kolem ní nalepí páskou. Sada zámků je kovový kus na straně rámu vedle kliky dveří. K jeho odstranění budete potřebovat šroubovák s křížovou hlavou. Povolte otáčením šroubů proti směru hodinových ručiček. Zasuňte nastavený zámek a poté jej omotejte páskou. Zatlačte je zpět do dveří a našroubujte je na místo.
 4. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří krok 10

  4 Krátkými rovnoměrnými tahy rozetřete základní nátěr na dveře. Vyzvedněte si kbelík základního nátěru v obchodě s domácími potřebami. Namočte do něj štětec a rozetřete jej na dveře. Pohybujte se pomalu, abyste namalovali rovnoměrnou vrstvu.
  • Přečtěte si štítek, abyste se ujistili, že je základní nátěr kompatibilní s barvou, kterou chcete použít. Pod nátěr na bázi oleje nemůžete použít latexový základní nátěr.
 5. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 11

  5 Před lakováním nechte základní nátěr zcela zaschnout. Doporučenou dobu schnutí zkontrolujte v pokynech výrobce na štítku. Úplnému zaschnutí základního nátěru trvá přibližně 3 hodiny. Můžete nechat déle, aby bylo zajištěno, že zaschne, ale natřete co nejdříve, abyste omezili množství prachu usazujícího se na dveřích.
  • Pokud se na dveřích usazuje prach, otřete jej před malováním suchým hadříkem.
  reklama

Část 3 ze 3: Nanášení barvy

 1. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 12

  1 Šikmým štětcem natřete obtížná místa. Ponořte štětec do barvy a poté jím dosáhněte na místa, kam se malířský váleček nedostane. Je ideální pro zakrytí rohů dveří a hřebenů kolem oken. Nejprve se vypořádejte s těmito obtížnými místy, protože se tam hromadí barvy.
  • Šikmé štětce lze zakoupit v obchodě s domácími potřebami.
 2. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 13

  2 Natřete malířský váleček barvou. Mini válečky na pěnové barvy jsou ideální velikostí pro francouzské dveře. Nalijte trochu barvy do podnosu na barvy a protáhněte jím váleček. Když je rovnoměrně potažen, jste připraveni malovat. Začněte hned, aby barva na dveřích nestihla zaschnout.
  • Zde je možné použít štětec. Použití jednoho je pomalejší, takže barva může začít schnout, než skončíte.
 3. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 14

  3 Malovat dveře po 1 straně. Použijte váleček na široké, ploché části dveří. Soustřeďte se vždy na 1 stranu. Pohybujte válečkem rovnoměrným tempem a naneste rovnoměrný nátěr. Pokryjte všechny oblasti, na které se váleček může dostat.
 4. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 15

  4 Po zaschnutí prvního nátěru znovu namalujte dveře. Doporučenou dobu schnutí si přečtěte pokyny na plechovce s barvou. Obvykle to jsou asi 2 hodiny. Jakmile barva ztuhne, vraťte se k ní druhou vrstvou barvy. Na velké plochy znovu použijte váleček a na malé plochy štětec.
  • Pokud použijete tmavou barvu, s největší pravděpodobností budete muset nanést třetí vrstvu barvy, aby dveře vypadaly perfektně.
 5. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 16

  5 Nechte barvu zaschnout až jeden den. Opět si přečtěte pokyny výrobce, abyste zjistili, jak dlouho barva schne. Obvykle schne po několika hodinách, ale můžete mu dát trochu více času, aby se zajistilo, že ztuhne.
  • Nejlepší je počkat celý den, než se pokusíte odlepit barvu ze skla.
 6. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 17

  6 Odstraňte veškerou pásku na dveřích a prohlédněte si okna. Jakákoli barva na ně potřísněná by již měla být suchá. Odlepte pásku a všimněte si jakýchkoli skvrn od barvy na skle.
 7. Obrázek s názvem Malování francouzských dveří, krok 18

  7 Oškrábejte barvu z oken škrabkou. Dokončete práci škrabkou na žiletky z železářství. Držte nástroj naplocho proti sklu a umístěte jej tak, aby ostří směřovalo k barvě. Vystrčte čepel pod barvu a zatlačte ji na konec skla. Barva by se měla rozbít na proužky, které můžete sloupnout prsty.
  • Pokud je barva přilepená, nařízněte ji pomocí nože nebo řezačky. Dávejte pozor, abyste netlačili příliš silně, jinak byste mohli poškrábat sklo. Potom zkuste znovu seškrábnout barvu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Na co bych měl pamatovat při malování dubových dveří na bílo? Patrick Coye
  Specialista na malby Patrick Coye je vlastníkem a provozovatelem společnosti Patrick’s Painting & Home Improvement v Alexandrii ve Virginii. S více než 15 lety zkušeností v bytové výstavbě se Patrick specializuje na malování, odstraňování/instalaci tapet, sádrokartonové desky, barvení palub a plotů a malování kuchyňských linek. K dnešnímu dni Patrick a jeho tým namalovali přes 2 000 domů a namořili přes 800 palub. Společnost Patrick's Company získala v roce 2020 ocenění časopisu „Top Job“ časopisu American Painting. Patrick Coye Specialista na barvy Odpověď odborníka Při malování dubových dveří na bílou je největší chybou nepoužívat vysoce kvalitní základní nátěr. Budete chtít základní nátěr blokující skvrny, něco, co bude odolávat jakýmkoli skvrnám na dveřích procházejícím konečným nátěrem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pracujte vždy na 1 dveřích, malujte vždy 1 stranu.
 • Nenechávejte barvu zaschnout, dokud nedokončíte nanášení nátěru. Pracujte rychle a pomocí válečku zakryjte co nejvíce místa.

reklama

Varování

 • Vyhněte se vdechování výparů z barev tím, že budete svůj prostor dobře větrat. Otevřete nedaleké dveře a okna a noste respirátor.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tarp
 • Brusný papír o zrnitosti 180 až 220
 • Utěrky z mikrovlákna
 • Univerzální mýdlo na nádobí
 • Kbelík
 • Šroubovák
 • Malířská páska
 • Mini pěnový malířský váleček
 • Podnos válečkem
 • Šikmý štětec
 • Nástrojový nůž
 • Škrabka na barvy
 • za prvé
 • Malovat

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Roger Federer se dnes v divokém a zábavném zápase utká s Nickem Kyrgiosem z týmu World !.

Zde je návod, jak sledovat kompletní, celodenní zpravodajství o PGA Championship 2020 online, pokud nemáte kabel.

Seahawks se v sobotu utkají s Chargers v preseason hře. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu v Seattlu, LA a na dalších trzích.

Jak spát se zlomenými žebry. Spánek se zlomenými žebry může být bolestivý, zvláště pokud nemůžete kvůli bolesti spát ve své normální poloze. Abyste usnadnili spánek se zlomenými žebry, budete muset upravit polohu spánku a ...

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat všechny filmy Ruby Lifetime od VC Andrewse online.

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu finále Hry o trůny Season 8 Episode 6 finále v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.