Jak vyrobit papírovou raketu na dálku

Stavění dálkových papírových raket je úžasná aktivita pro děti všech věkových kategorií. Papírové rakety jsou fantastickým způsobem, jak se učit při vytváření něčeho skvělého, ať už jde o veletrh vědy nebo zábavnou aktivitu ve sněhovém dni. Za 3 ... 2 ... 1 ... Liftoff!

Část 1 ze 3: Stavba rakety a odpalovacího zařízení

 1. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 1

  1 Popadněte kartu. Položte ho naplocho na stůl. Umístěte měděnou trubku podélně na papír, aby byla raketa dlouhá a tenká. Ujistěte se, že je horní okraj papíru rovný se zbytkem stránky. Pomocí své měděné trubky (nebo jiné tenké, kulaté trubky) vytvořte tvar rakety válcováním papíru kolem trubky.
  • Při rolování zastrčte papír pod trubku současně. Tím zajistíte, že tělo bude co nejpříjemnější.
  • Pokud trubka klouže hladce a volně, když se valíte, jste v dobré kondici.


 2. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 2

  2 Přilepte trubku. Jakmile je váš papír pevně omotán kolem dýmky, rozbalte jej, aby byla kolem dýmky jen třetina stránky. Jednou rukou přidržte papír na místě a druhou rukou uchopte lepidlo. Třete proužek lepidla po celé délce stránky. Papír ještě trochu stočte, aby zakryl nově umístěný bod lepidla.
  • Opakujte tuto akci, kdy trochu válíte, nanesete lepidlo, trochu zakroužíte a nanesete lepidlo, dokud není trubice uzavřena. Zvláštní pozornost věnujte poslední hraně, kterou nalepíte. Zajistěte, aby byl mimořádně bezpečný, aby se během letu nerozplýval.
  • Pokračujte v tření a válcování tuhé trubice několik minut, abyste se ujistili, že vše drží na svém místě a podle toho se drží. Představte si trubku jako váleček na těsto a jednoduše ji rolujte tam a zpět.
 3. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 3

  3 Zkumavku mírně vyjměte. Jednou rukou držte trubku ve svislé poloze a vysuňte ji ze dna asi o půl palce. To ponechá stejné množství prostoru (půl palce) odkryté v horní části, které není podporováno trubicí.
 4. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 4

  4 Ohněte okraj. Jedním prstem ohněte nepodporovaný okraj v horní části trubice dolů. Tím se vytvoří tří nebo čtyřvrstvý konec. Silně zatlačte na trubku, aby byla pevná.
  • Jakmile rozbijete okraj, zatlačte zvlněný konec na stůl, aby se skutečně rozbil.
 5. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 5

  5 Přilepte ohnutý okraj. Pomocí skotské pásky uchopte dva, palce a půl kousky pásky. Umístěte pásku přes ohnutý konec karty. Pro větší bezpečnost se ujistěte, že je páska překřížena.
  • Tím se zabrání tomu, aby se okraj po výstřelu otevřel.
 6. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 6

  6 Vytvořte ploutve. Pomocí samostatného listu kartonu přeložte papír na polovinu podélně. Uchopte otevřenou stranu papíru a nařízněte šikmo vzhůru v opačném rohu stránky. Když otevřete ploutev, vytvoříte velký trojúhelník se spodní částí o šířce asi dva až dva a půl palce.
 7. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 7

  7 Připevněte ploutev k raketě. Vyrovnejte spodní část trojúhelníku podél základny rakety (nelepený konec). Na špičku trojúhelníku položte kousek pásky, aby špička ležela naplocho, ale křídla byla kolmá na raketu.
  • Zde použijte pouze jeden kus pásky, aby měly ploutve malou flexibilitu.
 8. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 8

  8 Přidejte váhu na přední část rakety. Můžete to udělat s trochou těsta na hraní. Z malého množství asi desetiny vytvořte těsto. Skočte na otevřený konec rakety. Pomocí své měděné trubky ji úplně zatlačte dolů.
  • Dávejte pozor, abyste příliš netlačili, protože přelepíte přelepený konec.
 9. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 9

  9 Vytvořte spouštěč. Pořiďte si prázdnou plastovou dvoulitrovou láhev o průměru ½ palce a dlouhém PVC. Zasuňte PVC do lahve. Bude to sedět hezky a pohodlně.
  • Spojte PVC a láhev páskou, aby se zabránilo kroutení.
  reklama

Část 2 ze 3: Výroba ručního spouštěče

 1. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 10

  1 Použijte litrovou láhev. Pořiďte si prázdnou plastovou dvoulitrovou láhev o průměru ½ palce a dlouhém PVC. Zasuňte PVC do lahve. Bude to sedět hezky a pohodlně.
 2. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 11

  2 Nasuňte raketu na odpalovací zařízení. Když jste připraveni odpálit raketu, vydejte se ven, protože někdy mohou cestovat až 100 yardů. Stiskněte plastovou láhev tak silně, jak můžete, abyste vystřelili raketu do vzduchu nebo na vzdálený cíl.
  • Zajistěte, aby lidé kolem vás věděli, že se chystáte vystřelit.
 3. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 12

  3 Stomp spustit. Postavte plastovou láhev na zem. Když je raketa připevněna k PVC, dupejte doprostřed láhve tak silně, jak jen můžete, a sledujte, jak raketa letí.
  • Zajistěte, aby lidé kolem vás věděli, že se chystáte vystřelit, abyste je nezasáhli.
  reklama

Část 3 ze 3: Výroba spouštěče stlačeného vzduchu

 1. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 13

  1 Řezané PVC. Pokud máte jednu dlouhou PVC trubku, bude ji třeba rozřezat na tři 12 “dlouhé kusy a tři 6“ dlouhé kusy. Řezejte je ruční pilou nebo pilkou na kov.
  • Pokud kupujete PVC v železářství, požádejte je, aby uřízli kusy na požadovanou délku, aby ušetřili čas doma.
 2. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 14

  2 Vložte trubku do lahve. Popadněte litrovou láhev a pevně vložte jeden z 12 “dlouhých kusů na konec. Pomocí lepicí pásky nebo elektrické pásky zajistěte spojení kolem ústí láhve.
 3. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 15

  3 Přidejte konektor. Zacvakněte konektor na konec 12 ”dlouhého kusu PVC. Na opačný konec konektoru přidejte další 12 “dlouhý kus trubky.
 4. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 16

  4 Přidejte tričko. Připojte PVC T -kus na konec druhé 12 ”dlouhé PVC trubky. Spodní část odpaliště by měla směřovat svisle, protože odtud bude raketa střílet.
  • Připojte poslední 12 ”trubku umístěním do T -kusu.
 5. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 17

  5 Připojte 6 ”PVC. Vložte 6 “trubku dlouhou do zbývajícího odpaliště. Umístěte další odpaliště na opačný konec tím, že zatlačíte spodní část odpaliště na 6 'dlouhou trubku.
  • Budete mít dva otvory směřující v opačných směrech.
 6. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 18

  6 Vložte finální 6 ”trubky. Vezměte dvě zbývající 6 ”trubky a vložte jednu na oba konce odpaliště. Na oba konce umístěte půlpalcové koncovky, aby při používání neunikal vzduch.
  • Konečným odpalovacím zařízením bude tvar „T“ s jedinou svislou tyčí trčící vpředu uprostřed.
 7. Obrázek s názvem Make a Far Flying Paper Rocket Krok 19

  7 Umístěte raketu na místo. Umístěte papírovou raketu na svislou odpalovací trubku. Šlápněte na láhev a vystřelte raketu do vzduchu!
  • Pod potrubí můžete přidat bloky. Pokud tak učiníte, raketa se bude vznášet po obloze v oblouku, nikoli přímo do vzduchu.
  • Pohrajte si s designem přidáním dvou nebo více svislých trubek a odpalte více raket současně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je příčinou startu rakety? Tlak, který je vytlačen z láhve, když na ni stoupnete, způsobí, že raketa vystřelí do vzduchu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nemířte raketou přímo na nikoho.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Cardstock (2 listy libovolné barvy)
 • Lepidlo
 • Hrajte těsto
 • Nůžky
 • Tužka
 • ½ palce měděné nebo PVC trubky
 • Páska
 • Pravítko
 • Prázdná dvoulitrová plastová láhev


Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zvednout nohy. Sejmout břemeno a zvednout nohy je skvělé, zvláště pokud jsou oteklé. Ať už jsou vaše nohy oteklé v důsledku těhotenství nebo přílišné chůze, jejich zvednutí vám může udělat větší pohodlí. Zvýšením ...

Jak cvičit se zlomenou nohou. Zlomená noha se může cítit jako oslabující zranění. V závislosti na typu, závažnosti a umístění přestávky se můžete dívat na týdny až měsíce v sádře nebo imobilizující botě. Nicméně,...

Eagles and Jets uzavírají předsezónu ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu ve Philadelphii, New Yorku a na dalších trzích.

US Open: Rozhodčí neměl ženu varovat před výměnou trička.

Jak používat výtah Hoyer. Hoyer Lift je mechanické zařízení určené k bezpečnému zvedání pacientů. Ačkoli je Hoyer obchodní značkou, často se používá jako obecný termín pro označení jakéhokoli mechanického zvedání pacienta. Většina pacientských výtahů pracuje v ...

Jak pěstovat fenykl. Pěstování fenyklu je skvělý způsob, jak přidat koření do receptů pomocí domácích surovin. Štiplavé aroma je považováno za příjemné, zatímco je známo, že bohatá, zemitá chuť výrazně přispívá k chuti mnoha ...