Jak vylepšit svoji golfovou hru

Ať už jste profesionál nebo začátečník, golfovou hru si může užít kdokoli. Golf je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a zůstat atletický. Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti, je skvělé vyvinout úsilí, abyste se v golfu zlepšili. Chcete -li zlepšit hru, zlepšit formu, naučit se golfové techniky a pamatovat na některé strategie.Metoda 1 ze 3: Vylepšení vašeho formuláře

 1. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 1

  1 Ukotvit nohu. Jednou z nejzákladnějších rad, jak získat větší vzdálenost, je ukotvit (pevně zatlačit do země) nohu a tělo za míčem. Noha, kterou musíte ukotvit, je noha, která je za míčem. Pro hráče s pravou rukou to bude pravá noha a levá noha pro hráče s levou rukou. Pokud při houpání kyjem zvednete nohu příliš brzy, ztratíte ve střele sílu a vzdálenost.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 2

  2 Dotkněte se loktem kyčle. Pokud se nemůžete dotknout loktem kyčle, držte alespoň paži blízko kyčle. Tím, že držíte pravou paži blízko kyčle, zajistíte, aby tělo vedlo vaše paže a kyj přes náraz míče. Tím se sníží šance, že vaše ruce negativně ovlivní výstřel.
  • Pokud jste levák, mějte levou paži blízko boku.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 3

  3 Uvolněte svaly. Uvolněte se a udržujte úchop lehký. V horní části zpětného švihu udělejte malou pauzu a udržujte lehký úchop švihem. Chcete -li zachovat lehký úchop, uvolněte svaly předloktí a také prsty. Pokud to uděláte, vytvoříte rychlejší a svižnější uvolnění švihu nárazem míče. Výsledkem bude delší jízda.
  • Hluboké, rovnoměrné nádechy pomáhají relaxovat.
 4. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 4

  4 Prudce otočte boky. Energetickým otáčením boků na downswingu uvedete do hry své základní svaly. To zvýší rychlost hlavy hole, a proto bude mít za následek delší jízdu. Ujistěte se, že to děláte kontrolovaným způsobem. Udržujte nohu ukotvenou, abyste zabránili krájení míče.
  • Krájení míče je, když se golfový míček po střele dramaticky zakřiví zleva do míče.
 5. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 5

  5 Použijte krátký kontrolovaný zpětný pohyb. Proveďte to, abyste dosáhli delší jízdy. Častou chybou mezi golfisty je to, že se řidič při zpětném švihu dostane příliš daleko. To způsobuje ztrátu kontroly nad klubem. Silného a kontrolovanějšího švihu lze dosáhnout ovládáním zápěstí a otáčením těla do střely, což má za následek větší vzdálenost.
  • Když vrátíte hůl zpět, vaše ruce by měly být v úrovni ramen.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Naučit se golfové techniky

 1. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 6

  1 Nechte klub udělat práci. Mezi golfisty je běžná mylná představa, že čím tvrdší úder udeří do míče, tím bude mířit dále. Ve skutečnosti byste se měli soustředit na střed míče a kontrolu, kterou máte nad svým švihem. To vám poskytne mnohem lepší výsledky, než když se pokusíte zvýšit sílu svého švihu. Příliš tvrdý úder do míče bude vždy znamenat plátek nebo výstřel na čerstvý vzduch.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 7

  2 Nespěchejte výstřel. Před výstřelem se snažte nepřitáhnout. Soustřeďte se na kontrolu svého švihu a zbytek za vás udělá klub. Jakmile zvládnete ovládání svého golfového švihu, můžete postupně zvyšovat sílu, kterou používáte při řízení míče.
  • Místo švihu použijte levou ruku k ovládání hole během švihu. Pokud jste levák, použijte pravou ruku.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 8

  3 Vizualizujte výstřel. Když si vezmete cvičné švihy, představte si střelu, kterou chcete zasáhnout. Představte si let míče, když cvičíte švih. Zajistěte, aby se vaše houpačka cítila pohodlně. Tato technika uvolní vaše tělo i mysl. Nikdy také necvičte příliš mnoho cvičných švihů, protože myšlenka na načechraný výstřel se vám ve vaší mysli vybuduje a ovlivní vaši důvěru.
 4. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 9

  4 Snižte otáčení tím, že míč odpálíte výše. Vyrazte na pohon s minimálním roztočením míče. Abyste toho dosáhli, můžete míč odpálit vysoko. To podpoří menší roztočení míče, protože jej budete trefovat z více spodní pozice. Pokuste se také vyhnout pohybu vpřed přes míč při nárazu. Tím se vždy sníží roztočení.
 5. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 10

  5 Cvičte tak často, jak je to možné. Pro dobrou hru je zásadní důslednost v tom, kolikrát se tam dostanete a hrajete. Abyste zdokonalili své golfové dovednosti, musíte pravidelně hrát. Pokud nebudete cvičit, nezlepšíte se. Při každém hraní se naučíte trochu víc vyladit svoji hru a lekce, které jste se naučili minulý týden, si přinesete do kurzu následující týden. reklama

Metoda 3 ze 3: Myslete na extra strategie

 1. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 11

  1 Vyberte si dobrou sadu holí. I pro profesionály typ klubu používal záležitosti. Typ klubů, které si vyberete, závisí na tom, zda jste na začátečnické, středně pokročilé nebo pokročilé úrovni. Sada tří lesů a osmi žehliček je dostačující, pokud jste začátečník. Většina klubových sad bude fungovat pro začátečníka. Ujistěte se, že hole vyhovují vaší síle a držení těla. Jakmile dosáhnete střední úrovně, bude pro vás připravena dobrá sada holí.
  • Někdy jsou větší kluby lepší, protože to znamená větší setrvačnost.
 2. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 12

  2 Vyberte si dobrý míč. Můžete použít jakýkoli typ míče, ale některé jsou lepší než jiné. Chcete míč, který se dostane na nejvzdálenější vzdálenost. Yardage je důležitější než spin. Podívejte se na míč, který není příliš lehký ani těžký.
  • Pokud si nejste jisti, jaké golfové míčky zvolit, požádejte o radu zaměstnance v místním obchodě se sportovním vybavením.
  • Pokud hrajete jen pro zábavu, není nutné sáhnout po nejdražší možnosti.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 13

  3 Vezměte si lekce. Užívání golfových lekcí je jistý způsob, jak zlepšit svou hru. Jsou zvláště užitečné pro začátečníky. Golfové lekce vám mohou pomoci naučit se etiketu, zlepšit techniku, naučit se technické aspekty a seznámit se se svým vybavením. To však nemusí fungovat pro každého, protože lekce mohou být nákladné.
  • Můžete se přihlásit na lekce golfu v country klubech, zlatých akademiích a od soukromých instruktorů.
 4. Obrázek s názvem Vylepšete svou golfovou hru Krok 14

  4 Udržovat v kondici. Jako u každé hry potřebujete určitou úroveň zdatnosti, abyste si udrželi schopnost hrát dobře. Abyste se udrželi v kondici, můžete se protáhnout, jít do posilovny a/nebo si užít jinou fyzickou aktivitu. Protáhnout se hamstringy, čtyřkolky, paže a záda před hraním. Zkuste alespoň dvakrát týdně chodit do posilovny. Pro fyzické aktivity můžete běhat, dělat jógu nebo hrát jiné sporty.
  • Mimo golf provádějte jen tolik fyzických aktivit, kolik vám vyhovuje. Nezatěžujte své tělo příliš.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zastavím pohyb nohou při švihu? Ujistěte se, že máte nohy zasazené. Většina vaší hmotnosti by měla být na zadní noze (dominantní noha) a poté by se měla přenášet na přední nohu (nedominantní noha), jak procházíte švihem.
 • Otázka Nemohu se dostat z odpaliště ani zasáhnout 1. výstřel po odpalu odpaliště. Co bych měl dělat? Zdá se, že problém je ve vašem švihu. Udělejte si čas na nácvik švihů a soustřeďte se na to, kde míříte do hole.
 • Otázka Proč je golf tak obtížný? Jako každý sport vyžaduje čas a úsilí, aby byla hra jednodušší. Golf je zpočátku těžký pro každého.
 • Otázka Neustále trefuji míč na špičku klubu. Jak to mohu opravit? Srovnejte míč v blízkosti uzdravení vašeho klubu o něco více. Ujistěte se, že máte soustředěný postoj nad míčem. Zkracujete si paže uprostřed švihu? Nechte někoho nahrát video vašeho švihu na 10 procent, 50 procent a 100 procent, abyste viděli, jak se mění s vaší intenzitou. Možná uvidíte něco, na čem musíte zapracovat.
 • Otázka Pomohou turnaje zlepšit můj golf? Co jiného může pomoci? Jakákoli hra pomůže zlepšit vaši hru. Cvičení za méně stresujících okolností vám však umožní soustředit se více na zlepšení a méně na výkon. Jen se snažte hrát co nejvíce!
 • Otázka Příležitostně chodím na lekce a bylo mi řečeno, že mám skvělý švih, ale jakmile se dostanu na golfové hřiště, můj švih je špatný a trefuji se, jako bych nikdy nehrál. Co mám dělat? Zní to jako psychologická věc. Prozkoumejte psychologii golfu a možná najdete pár dobrých tipů. To, co popisujete, se stává mnoha lidem. Ujistěte se, že odvádíte rozptýlení a zůstanete v klidu. Zkuste navštívit web Golf Psych, je tam spousta skvělých článků, které by vám měly být schopné pomoci.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vezměte s sebou přítele, který je zkušenější. Požádejte přítele, aby vám během hry poskytl tipy a užitečné kritiky.
 • Hrajte s větrem místo proti němu. Přizpůsobte svůj švih směru a síle větru.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Je dobré cvičit, ale necvičte tolik, abyste se vyčerpali. Únava vede ke zranění.
 • Hraní golfu může být drahé. Nebojte se, že musíte za vylepšení hry utratit spoustu peněz.
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Williams zveřejnil na Redditu, aby odhalil novinky.Pokud potřebujete halloweenský kostým na poslední chvíli, může se vám hodit kostým hillbilly. Je to jednoduchý, klasický kostým, který si můžete sestavit. Můžete použít staré oblečení nebo se rychle vydat do obchodu s oblečením nebo kostýmy. Zapracujte na tom, abyste měli rozcuchané vlasy a ...

Jak rozpoznat příznaky plantární fasciitidy. Plantární fasciitida je běžná zánětlivá porucha paty, která vzniká zánětem vazů nazývaných plantární fascie. Tyto vazy probíhají podél chodidla a poté se připojují k ...V neděli večer se koná koncert iHeart Living Room pro Ameriku. Zde je návod, jak to sledovat online naživo, i když nemáte kabel.Stan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.

Rafael Nadal nedávno dlouze hovořil o důležitosti svého lékaře Angela Ruize Cotorra v jeho kariéře.