Jak provést snímek baseballu

Když je dno deváté a jste dole o tři jízdy, dobře provedený skluz na domácí metu by mohl znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou. S dobrou formou a trochou praxe budete moci pohodlně a bezpečně klouzat-a doufejme, že přijdete také v bezpečí!

nové filmy na disney plus duben 2020

Část 1 ze 4: Učení skluzu ohnuté nohy

 1. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 1

  1 Posaďte se na zem a nohama vytvořte postavu-4. Sedněte si s nohama rovně před sebe. Sklopte jednu nohu pod protilehlé koleno, takže nohama vytvoříte postavu 4. Prsty přední nohy držte směrem nahoru. Chcete -li si vybrat, kterou nohu ohnout, vyzkoušejte obě a uvidíte, která vám bude nejpohodlnější.
  • Většina hráčů s pravou rukou považuje za pohodlnější držet pravou nohu při skluzu rovně, zatímco mnozí leváci rádi natahují levou nohu. Vyberte si, co vám připadá nejlepší!


 2. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 2

  2 Udržujte svou váhu soustředěnou na zadku, aby nedošlo k poškrábání vaší strany. Je snadné a někdy dokonce pohodlné naklonit se na stranu, když klouzáte, ale skončíte s pohmožděninami a škrábanci na nohou a na bocích nebo ještě větším zraněním. Místo toho se posaďte rovně na zadek. Právě tam má vaše tělo největší odpružení, takže je to nejbezpečnější-a nejméně bolestivý-způsob klouzání.
 3. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 3

  3 Dejte ruce do vzduchu, abyste si nezasekli zápěstí. Ruce mějte mírně pokrčené a házejte rukama těsně nad hlavu. To vám pomůže vyhnout se tažení rukou po zemi, které vám může poškrábat dlaně nebo dokonce způsobit zranění zápěstí nebo prstu, pokud tvrdě narazíte na zem.
  • Když začnete cvičit skluzavky, uvidíte také, že zvednutí rukou vám pomůže udržet rovnováhu.
 4. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 4

  4 Držte své jádro pevně a zastrčte bradu do hrudníku. Pevné jádro vám pomůže udržet rovnováhu a přitisknutí brady k hrudi vám zabrání odhodit hlavu dozadu a narazit ji o zem. Můžete se jen mírně opřít-když klouzáte, vaše hybná síla vás k tomu pravděpodobně stejně donutí-ale neházejte hrudník.
 5. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 5

  5 Sedněte si v této poloze na několik minut a udělejte si v ní pohodlí. Sedíte v dokonalé klouzavé poloze ohnutých nohou: jedna noha je ohnutá pod druhou, váha je soustředěna a opírá se a vaše ruce jsou ve vzduchu. Všimněte si, jaké to je, a dopřejte svému tělu pohodlí. Trénujete svaly, abyste si pamatovali, jaké to je, abyste si mohli být jistí, když začnete cvičit klouzání rychlostí. reklama

Část 2 ze 4: Nácvik skluzu na podložce

 1. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 6

  1 Postavte si v trávě kus lepenky nebo skluzavku. Když se učíte klouzat, je nejlepší cvičit na hladkém a měkkém povrchu, než se přesunete do hlíny. Na trávu položte plochý kus lepenky, dlouhý alespoň 5 stop (1,5 m). Chcete -li si opravdu užít klouzání, založte si skluzavku v trávě. Měkký plast a voda vám usnadní a zábavné cvičit vaše skluzavky, pokud vám nevadí, že se namočíte!
  • Chcete -li použít kus lepenky, aniž by klouzal, 2 osoby přidržte přední 2 rohy. Mohou stát jednou nohou v rozích a druhou nohou ustoupit, abyste do nich nenarazili.
  • Pokud vám nevadí utratit trochu více peněz, můžete si také koupit posuvnou podložku online nebo u sportovního nebo baseballového prodejce.
  • Pokud jste na trávě, která je měkká bez mnoha plevelů nebo rostlin, můžete také jednoduše sklouznout přímo na trávu bez pokrývky. Na oblečení se vám však mohou spálit tráva nebo skvrny, takže použijte karton, pokud jej máte.
 2. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 7

  2 Na podložku položte kužel nebo tenkou plastovou základnu, která bude fungovat jako „základna“. 'Umístěte viditelnou značku pro základnu poblíž konce lepenky nebo slip'n'slide.' To bude základ, na který se budete snažit. Stále pracujete na načasování a koordinaci snímku, takže je nejlepší použít měkký předmět místo tvrdé základny, kterou používáte na poli, abyste se vyhnuli zranění.
  • Pokud jste na podložce, lepence nebo trávě, můžete si jako základnu také nastavit rukavici. Nepoužívejte však rukavici, pokud klouzáte na skluzavce, protože to nasákne kůži.
 3. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 8

  3 Svlékněte si boty, abyste se nezachytili o lepidlo. Nazouvání ponožek je nejsnadnější způsob klouzání, protože si nemusíte dělat starosti s tím, že vás boty zakopnou o lepenku nebo trávu. Budete také moci vidět a cítit, jak se vaše nohy pohybují, což usnadní provádění rychlých úprav.
 4. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 9

  4 Umístěte značku 0,91 až 1,52 m od základny jako značku pro startování. Položte ji mírně do strany, abyste ji nezrazili, když začnete klouzat. Tato značka vám řekne, kdy byste měli začít spouštět do snímku.
  • Pokud nemůžete přesně změřit vzdálenost, udělejte 3–5 velkých kroků od základny a vložte tam značku.
 5. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 10

  5 Přejděte na základnu ze vzdálenosti 3,0 m a začněte klouzat po značce. Zálohujte asi 3,0 m od základny a běžte k ní asi ¾ vaší normální rychlosti. Potřebujete dostatečnou rychlost k získání hybnosti pro snímek, ale pokud jste nervózní, nemusíte jít naplno. Mějte oči na základně, ale rohem oka sledujte klouzavý kužel. Když se s tím vyrovnáte, víte, že je čas začít klouzat.
 6. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 11

  6 Mírně se opřete a zvedněte ruce nahoru. Než začnete pokrčovat nohu, trochu se zakloňte, abyste snížili těžiště. Mírně zvedněte ruce, abyste je netáhli po zemi. Soustřeďte se na to, že se začnete plynule pohybovat na zem a přitom se pohybovat vpřed.
  • Pokud máte potíže s pamatováním na to, abyste měli ruce vzhůru, požádejte kamaráda, rodiče nebo trenéra, aby vám při skluzu hodili míč. Snaha chytit míč při klouzání vás donutí držet ruce ve vzduchu.
 7. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 12

  7 Zatlačte zadní nohou a ohněte ji za druhé koleno. Udělejte poslední výbušný krok zadní nohou. Bude to vaše pokrčená noha, takže pokud jste přirozený pravák, bude to pravděpodobně vaše levá noha; pokud jste levák, bude to pravděpodobně vaše právo. Hned poté, co se odrazíte, zastrčte nohu pod rovnou nohu.
  • Snažte se neskákat nahoru a do skluzavky, i když to může vypadat přirozeněji. Čím výše do skluzu odstrčíte, tím tvrději dopadnete na zem a bude to bolestivější!
  • Představte si tento velký krok jako odraz vpřed od zadního chodidla, místo abyste vyskočili do vzduchu.
  • Neskládejte koleno rovně dozadu pod tělo. To způsobí na kloub nebezpečné napětí.
 8. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 13

  8 Namiřte olověnou nohu na značku a držte ji mírně nad zemí. Když klesáte do skluzavky, držte tělo směrem dopředu, abyste místo na boku přistáli na zadku. Namiřte olověnou nohu směrem k základně a držte ji několik centimetrů ve vzduchu. Když vklouznete do skutečné základny, pomůže vám to vyhnout se zaseknutí nohy o základnu a zranění.
  • Váš snímek proběhne velmi rychle, takže se nepokoušejte myslet na všechno najednou. Soustřeďte se vždy na jednu věc: běžte, zvedněte ruce nahoru, pokrčte nohu, spusťte dolů k zadku, zamiřte na základnu. Nyní se to může zdát hodně na zapamatování, ale díky spoustě cvičení vám to připadá jako druhá přirozenost.
 9. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 14

  9 Vraťte se na začátek, zálohujte a zvyšte rychlost. Vraťte se tam, kde jste začali, a pak udělejte asi 5 kroků zpět. Nyní zkuste běžet trochu rychleji směrem k základně. Pokračujte v zálohování a zvyšování rychlosti, dokud nebudete asi tak daleko, jako je vzdálenost mezi 2 základnami na poli a běh na plný sprint.
  • Cvičte s trenérem, abyste zůstali v bezpečí. Kouč vám může také dát tipy a říct vám, v čem se musíte zlepšit.
 10. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 15

  10 Procvičte si klouzání po hlíně, jakmile dostanete formulář dolů. Špína bude tvrdší a méně hladká než lepenka, rohož nebo tráva, takže je důležité, aby vaše forma zůstala stejná. Soustřeďte se na přistání na zadku, abyste se nepoškrábali, a nezapomeňte mít ruce ve vzduchu. Také možná budete muset upravit načasování snímku, v závislosti na tom, jak měkké nebo tvrdé je vnitřní pole.
  • Při prvním spuštění si dopřejte více místa a poté upravte začátek snímku, pokud potřebujete.
  reklama

Část 3 ze 4: Klouzání během hry

 1. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 16

  1 Utíkejte plnou rychlostí směrem k základně. Kroky udržujte plynulé a stabilní, s tělem mírně předkloněným. Musíte udržet rychlost, abyste se mohli pohybovat vpřed, jakmile narazíte na zem. Pokud se nepohybujete dobrou rychlostí, nikam nepůjdete, když narazíte na zem.
  • Vaše hybnost se přenese do skluzavky a přenese vás na talíř rychle a bez zbytečného pohybu.
 2. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 17

  2 Podívejte se a poslouchejte klouzavé signály od vašeho třetího základního autobusu. Když řídíte základny, má váš třetí trenér základny nejlepší výhled na hřiště. Budou na vás křičet, ať běžíte nebo zastavujete na základně, ať už potřebujete klouzat nebo ne. Pokud je uslyšíte křičet „dolů“ nebo „snímek“, budete vědět, že na vaši základnu přichází hod a že se musíte sklouznout, abyste se vyhnuli značce.
  • Pokročilejší hráči by se mohli podívat přes rameno, aby našli míč a určili, zda potřebují klouzat nebo ne. To může být obtížné a zpomalí vás to, takže je nejlepší se na trenéra podívat a poslouchat ho, dokud se na základních drahách nepohodlně.
  • Můžete se také rozhodnout klouzat podle herní situace. Pokud jste například na prvním místě a je zasažen zemědělec v infieldu, budete chtít přejít do druhé a pokusit se přerušit dvojitou hru.
  • Klouzat můžete také v případě, že běžíte rychle a nechcete vak při nehodě překročit, nebo se potřebujete vyhnout kontaktu s jiným hráčem.
 3. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 18

  3 Pokud je to možné, zamiřte od soupeře. V klouzavé situaci bude soupeř na základně často čekat, až vás míč označí. Pokud čekají na jedné straně základny, zkuste se posunout k přední části základny nebo na druhou stranu. Pokud stojí přímo před základnou, namiřte snímek na stranu. Rozhodnutí, kam se na základně posunout, vám může pomoci vyhnout se značce a dostat se do bezpečí.
 4. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 19

  4 Začněte skluzavkou 3 až 5 stop (0,91 až 1,52 m) od základny. Začněte spouštět tělo, pokrčte jednu nohu a druhou zaměřte směrem k vaku. Vzpomeňte si, jak moc jste cvičili klouzání, a nechte své instinkty převzít kontrolu. Ruce a přední nohu mějte ve vzduchu, aby nedošlo ke zranění.
 5. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 20

  5 Pokud můžete, tagu se vyhněte, ale soustřeďte se na svůj posuvný tvar. Jak budete klouzat, druhý hráč se vás bude snažit označit, přejetím dolů rukavicí nebo pohybem těla tak, abyste se nedostali na základnu. Můžete zkusit lehce pohnout nohama, abyste se vyhnuli visačce, ale nejdůležitější je udržet formu pohromadě, abyste si neublížili.
  • Pokuste se neodklonit celé tělo od štítku. Pravděpodobně se oškrábete a možná se dokonce nakloníte příliš daleko a odvalíte se od tašky, takže vás hráč snadno označí.
  reklama

Část 4 ze 4: Učení speciálních snímků

 1. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 21

  1 Vyzkoušejte háček, abyste se vyhnuli značce. Skluzavka s hákem, nazývaná také skluzavka na zadních vrátcích, je v podstatě stejná jako skluzavka s ohnutou nohou-jediné, co budete měnit, je místo, kam míříte tělem. Svůj snímek spustíte o něco později a zamíříte kolem vaku, ne přímo na něj. Projděte kolem základny a chyťte ji rukou, když procházíte kolem.
  • Tento snímek je skvělé použít, pokud vidíte, že hráč již má míč a je připraven vás označit. Namísto toho, abyste do nich vklouzli přímo, vám skluzavka s hákem dává větší šanci vyhnout se visačce a být v bezpečí.
 2. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 22

  2 Pomocí vyskakovacího snímku se rychle postavte na nohy. Chcete-li vytvořit vyskakovací snímek, spusťte snímek o něco později. Jakmile se přední noha dotkne základny, položte přední zarážku na tašku a pomocí hybnosti vytlačte lýtko ohnuté nohy. Pokud máte další dynamiku, rychle zamíchejte nohama po základně a přepněte nohu, která se dotýká vaku.
  • Nepoužívejte ruce, abyste se zvedli. Měli byste být schopni vyskočit pomocí síly svých nohou a své hybnosti sami.
  • Tuto skluzavku použijte, pokud jste se již zavázali ke skluzu, ale vidíte, že budete určitě v bezpečí-například když je míč svržen. Rychlým vyskočením můžete získat další základnu.
 3. Obrázek s názvem Proveďte snímek baseballu Krok 23

  3 Naučte se snímat po hlavě, až budete zkušenější. Tento snímek je rychlejší než ohnutá noha, protože pracuje s vaší přirozenou hybností. Je však také nebezpečnější než ohnutá noha, pokud nemáte správnou formu, hrozí riziko zaseknutí prstů nebo klepání hlavy. Chcete -li provést první skluz, běžte plnou rychlostí, pak se předkloňte a ponořte se vodorovně, přistávejte na patách rukou a hrudníku. Držte dlaně dolů, ale prsty od země, aby nedošlo k jejich rozdrcení do základny. Pokud potřebujete klouzat, kopejte prsty svých bot do hlíny.
  • Tento snímek používejte pouze v případě, že vás jej trenér naučí a poradí vám ho použít. Čelní snímek není v Little League povolen hráčům mladším 13 let, pokud se například nevrátíte na základnu, při rozehrávce nebo chyceném létajícím míčku. Od 13 let výše můžete při postupu na základnu klouzat po hlavě, pokud vám to trenér dovolí.
  • Je také užitečné znát hlavní snímek pro obranné hry. Technika je v podstatě stejná, pokud se potápíte pro míč v poli.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak tvrdě hodím baseball? Donagan Nejlepší odpověď Toto je hlavně funkce síly. Budete větší házet, jak budete větší. Roli však hraje i vaše technika házení. Měli byste doslova nechat celé své tělo „spadnout“ směrem k vašemu cíli, nechat gravitaci přitáhnout horní část těla k zemi, jako byste se „převrhli“. To dodá vaší vrhací paži dynamiku. Kroucení boků při hodu také zvyšuje sílu vašeho hodu. Nakonec ‚proveďte postup‘. Pokračujte ve svém hodu, až míč pustíte. To znamená, že dokončíte oblouk, který dělá vaše ruka při hodu, dokud vaše ruka nesměřuje k zemi. To trochu uvolní napětí ve vaší paži.
 • Otázka Jak daleko od tašky bych měl začít s hlavou první skluz? Z velké části byste neměli dělat snímky první hlavou (pokud nejsou na startu). Důvod, proč byste to neměli dělat, je ten, že existuje spousta potenciálních poranění prstů. Asi ve vzdálenosti 8 stop byste měli začít vytahovat ruce a provádět skluz.
 • Otázka Jak se ponořím do základny? Ruce mějte natažené tak, abyste na svých pažích tak nějak přistáli, než se vaše ruce dotknou země. Pokud vaše ruce narazí na zem jako první, mohou skluz zastavit a přimět vás jít tváří nejprve do hlíny.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Spolu s vaší rychlostí může typ povrchu, na kterém hrajete, ovlivnit celkovou vzdálenost, kterou se snímkem dosáhnete. Na trávě nebo trávníku narazíte na menší odpor, zatímco zabalená špína vytváří odpor, který může trochu zpomalit vaši hybnost.
 • Chcete -li omezit nárazy, pohmožděniny a škrábance, noste kalhoty, které zakrývají celou nohu.
 • Bít špínu znovu a znovu vyžaduje hodně energie, takže počkejte, až vaše cvičení projede posuvnými vrtačkami.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Klouzání je technika, která by měla být v repertoáru každého hráče baseballu, ale je to taková, která může vést ke zranění, pokud není správně stažena. Když se učíte klouzat, vždy se ujistěte, že je tu trenér nebo rodič, aby vás sledoval a pomohl vám, když se zraníte.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

James Blake: Definovaná velikost; personifikovaná velikost

Zranění kolena ukončilo turnaj Nicolase Almagra na Roland Garros a Španěl byl v slzách.

Jak poznat falešné boty NMD. NMD jsou populární řadou běžeckých bot Adidas. Přicházejí v mnoha barvách a velikostech, aby vyhovovaly mužům i ženám. Staly se ve skutečnosti tak populární, že mnoho prodejců vyrábí falešné boty NMD a ...

Zjistěte, jak se dívat na sérii National Geographic „Locked Up Abroad“, pokud nemáte kabel nebo přístup k televizi.

Joe Biden si v neděli sedne s Norah O'Donnellovou na předzápasový rozhovor Super Bowl. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online naživo.

Zde je rychlý souhrn denních zápasů na Australian Open.