Jak si vybrat pohodlnou vycházkovou obuv

Chůze je snadný způsob, jak zůstat fit a zdravý. Jako u každé jiné činnosti je klíčem k úspěchu správné vybavení. Abyste se ujistili, že si vyberete správnou vycházkovou obuv, podívejte se na důležité funkce, vyzkoušejte si je v obchodě a najděte vhodnou obuv.Metoda 1 ze 3: Hledání důležitých funkcí

 1. 1 Podepřete svou patu pohodlným počítadlem paty. Tato oblast boty by vám měla pohodlně sevřít zadní část paty. Pokud počítadlo paty sedí správně, může vám to pomoci zabránit pronaci nebo supinaci nohou při chůzi. Ujistěte se, že je to příjemné a příjemné, ale ne příliš těsné.
  • Pronace znamená, že vaše paty směřují ven a při chůzi kladete většinu své váhy na vnitřní stranu chodidel.
  • Supinace znamená, že vaše paty směřují dovnitř a při chůzi kladete většinu své váhy na vnější stranu chodidel.
 2. 2 Podívejte se na botu s mírnou prostorností v špici. Špička je část boty, která obklopuje vaše prsty. Je důležité, aby tato část obuvi umožnila vašim prstům volně se kroutit a ohýbat. Příliš mnoho prostoru však může způsobit nadměrné řazení a v konečném důsledku i nepohodlí. Střílejte na pěknou střední cestu.
 3. 3 Podívejte se na podešve s dobrou trakcí. Část vašich bot, která je v kontaktu se zemí, se nazývá podrážka. Zkontrolujte to pod částí boty, abyste se ujistili, že existují drážky. Ty pomohou při chůzi vytvořit trakci, která vám může zabránit uklouznutí a pádu.
 4. 4 Ujistěte se, že mezipodešev je vyrobena z tlumícího materiálu. Mezipodešev je pravděpodobně nejdůležitější částí boty. Jedná se o oblast boty mezi horní částí boty a běhounem. Pociťujte mezipodešev rukou, abyste posoudili jejich měkkost a odolnost. Vyzkoušejte boty s mezipodešví vyrobenou z gelu, pěny nebo vzduchu. Všechny tyto materiály skvěle odpružují a minimalizují nárazy pokaždé, když se vaše noha při chůzi dotkne země.
 5. 5 Zajistěte dobré tlumení nárazů pomocí kvalitních stélek. V chodidlech by se měla cítit dobře odpružená chodidla. Je důležité, aby se vaše vložky dobře tvarovaly k vaší noze a byly podpůrné, protože jejich úkolem je absorbovat dopad, který má vaše noha na botu.
  • Pokud najdete obuv, která vypadá skvěle téměř v každé oblasti, ale nemá kvalitní vložky, můžete si kdykoli koupit nějaké gelové vložky, abyste získali potřebnou podporu.
 6. 6 Posuďte prodyšnost každé boty. Když kráčíte a zvyšuje se vám srdeční tep, mohou se vaše nohy trochu potit. Pořiďte si botu, která má prodyšnou membránu a také při chůzi vždy noste prodyšné ponožky. Boty, které zachycují vlhkost, mohou způsobit bolestivé puchýře a celkové nepohodlí. reklama

Metoda 2 ze 3: Zkoušení bot

 1. 1 Na konci dne si boty vyzkoušejte. Každému během dne alespoň kotníky a chodidla bobtnají, takže je lepší vyzkoušet si boty pozdě odpoledne nebo večer než ráno. Je lepší mít botu, která někdy cítí dotek uvolněnou, než takovou, která je na noze příliš těsná.
  • Pokud jste starší, je obzvláště důležité si pořídit trochu volnější botu, která by kompenzovala bolesti s artritidou, puchýře a další výrůstky a typy bolesti nohou.
 2. 2 Přineste si pár vlastních ponožek. Abyste získali skutečnou představu o tom, jak bota sedí, musíte si ji vyzkoušet s jakýmkoli druhem ponožek, které obvykle nosíte, ať už to znamená vysoké, nízké, silné nebo tenké ponožky.
  • Přineste si také vložky, pokud je obvykle nosíte.
 3. 3 Změřte si nohy. Při každém nákupu obuvi byste si měli změřit nohy. Velikost vašich chodidel se může v průběhu času mírně měnit. Buď změřte nohy sami pomocí obuvi, kterou máte v obchodě, nebo vám pomůže přítel, rodinný příslušník nebo zaměstnanec obchodu. Změřte obě nohy ve stoje.
  • Pokud je jedna noha větší než druhá, hledejte botu, která dobře sedí na větší nohu.
 4. 4 Proveďte test vrtění. Když si obujete boty, kroutíte prsty a uvidíte, zda v nich máte dostatek místa. Mezi špičkou nejdelšího prstu a přední stěnou špičky byste měli mít alespoň půl palce prostoru. Pokud ne, zkuste zvýšit velikost.
 5. 5 Projděte se po obchodě v botách. Jakmile najdete boty, které se opravdu cítí pohodlně a podporují vás, projděte se v nich po obchodě. Chůze je především to, co budete dělat v botách, takže je důležité vyzkoušet si, jak se cítí, když přidáte pohybový faktor. reklama

Metoda 3 ze 3: Nalezení dobré kondice

 1. 1 Ujistěte se, že šířka i délka jsou správné. V důsledku příliš úzké nebo široké boty se mohou tvořit mozoly a puchýře. Nošení příliš krátké obuvi vám může zatlačit prsty na nohou, což je obzvláště bolestivé a problematické, pokud máte nějaké deformace nebo poruchy, jako jsou bundy nebo kladiva.
 2. 2 Pokud máte nízké oblouky, upřednostněte dobré ovládání pohybu. Mnoho lidí, kteří mají plošší nohy, řeší problémy se stresem svalů a kloubů. Pokud máte výrazně nízké klenby, zaměřte se na nalezení boty s dobrým ovládáním pohybu, aby mohly být vaše nohy lépe stabilizovány.
  • Podívejte se také na botu s rovnou poslední. Poslední se týká celkového tvaru podrážky.
 3. 3 Pořiďte si botu s dobrým odpružením, pokud máte vysoké oblouky. Vysoké oblouky hodně zatěžují svaly a klouby, protože také neabsorbují nárazy. Podívejte se na boty, které mají velké množství tlumení, pokud máte vyšší klenbu, abyste zlepšili tlumení nárazů.
  • Vyzkoušejte botu se zahnutou poslední.
 4. 4 Pokud máte neutrální oblouk, hledejte pevné mezipodešev. Kromě rovných nebo napůl zakřivených a mírné stability zadní nohy jsou neutrální nohy nejlépe podepřeny pevnými mezipodešvemi. Pokud si myslíte, že vaše noha nespadá pod žádný typ klenby, ujistěte se, že vaše boty mají tyto funkce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Beru společenské boty velikosti 8,5 se střední šířkou. Přeloženo do tenisky nebo vycházkové obuvi, jakou velikost bych měl hledat? Velikosti každé obuvnické společnosti sedí mírně odlišně, takže je prakticky nemožné doporučit správnou velikost. Zajděte do obchodu s obuví a vyzkoušejte si různé tenisky různých velikostí, dokud nenajdete ten, který se bude cítit dobře.
 • Otázka Nosím široké boty a mám nárt, který můžete doslova vidět z jedné strany na druhou. Mám ortotiku, ale potřebuji dobrou vycházkovou obuv. Nějaké doporučení? Brianna Van Dreel Moje nohy jsou na tom stejně. Doporučil bych boty Asics Venture 5, jsou úžasné pro nohy jako my!
 • Otázka Co mám dělat, když je jedna moje noha větší než druhá? Musíte vyhledat lékaře. Může to být nemoc, která se nazývá Hemihypertrophy (Hemihyperplasia). Můžete o tom hledat, ale samozřejmě musíte být opatrní, protože to může být jen to, že vaše noha roste trochu mimo dosah a může znovu růst na stejném místě. Nebojte se také, pokud není mnohem větší.
Nezodpovězené otázky
 • Jaký je nejlepší způsob, jak si vybrat dobrou vycházkovou obuv?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste větší jednotlivec, můžete mít prospěch z nákupu obuvi určené pro běh nebo běh. Tyto boty mají podporu a polstrování pro extra náraz, který můžete potřebovat, abyste se cítili pohodlně a vyhnuli se zbytečné bolesti.
 • Sledujte, kolik kilometrů jste si obuli, a vyměňujte je každých 480 až 970 km.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Assuncao vs Moraes 2, Aldo vs Moicano a všechny karty UFC Brazil 2019.Jak se dostat k elitní čtyřce v Pokémon FireRed a LeafGreen. Samozřejmě víte, že k dosažení Elite Four musíte projít Victory Road. Pokud máte potíže s navigací v jeskyni nebo nevíte, jak se tam dostat, ...

Rafael Nadal zaznamenal nebývalý 12. titul French Open, zatímco Ashleigh Bartyová získala svůj první major.Cruz Azul a Pumas se tento týden setkají v semifinále Liga MX. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos obou nohou, pokud jste v USA.

Jak odstranit Jean Stain z bot. Už jste si někdy koupili nové džínové džíny, abyste na konci večera zjistili, že indigové barvivo proměnilo vaše bílé tenisky v katastrofu s kravatou? Ještě nezakopávejte kopy! Tam...