Jak naplánovat volejbalový turnaj

Plánování volejbalového turnaje je velká zodpovědnost, ale s trochou pečlivého plánování to můžete úspěšně zvládnout! Začněte výběrem data a rezervací místa pro turnaj. Po potvrzení data a místa můžete začít rezervovat vybavení, najímat úředníky, shánět sponzory a dobrovolníky a inzerovat týmům. Před začátkem turnaje si připravte kurty a vybavení. Komunikace s trenéry a hráči je posledním krokem k zajištění hladkého průběhu turnaje.Část 1 ze 3: Ujednání

  1. 1 Proces eliminace vyberte datum turnaje. Turnaje jsou obvykle plánovány kolem víkendů, takže se podívejte do ročního kalendáře a vyberte si několik víkendů, které by mohly fungovat. Když budete volat provozovny a půjčovny vybavení, použijte proces eliminace k rozhodnutí, která možnost bude nejvhodnější a bude mít největší dostupnost.
    • Vyhněte se plánování turnaje o prázdninách, 3denních víkendech a dobách, kdy by špatné počasí mohlo být problémem.
  2. 2 Najděte sponzory na akci. Oslovte některé místní firmy a městskou návštěvnickou radu a zeptejte se jich, zda mají zájem darovat peníze nebo ceny pro vítězné týmy výměnou za reklamu. Návštěvnické rady často věnují alespoň 1 000 $ na větší turnaje, které přilákají lidi z města.
  3. 3 Najměte rozhodčí, aby řídili hry. K vedení každé hry budete potřebovat 2 kvalifikované rozhodčí. Abyste tento proces usnadnili, můžete tuto práci delegovat a najmout vedoucího úředníka, který shromáždí a koordinuje tým rozhodčích.
    • Pokud je turnaj neformální akcí s nižším rozpočtem, můžete také požádat každý tým, aby poskytl své vlastní rozhodčí.
  4. 4 Požádejte dobrovolníky, aby vám pomohli s vedením skóre. Dobrovolníky budete muset naučit, jak si udržet skóre před turnajem, takže se s nimi možná budete chtít setkat předem. Budou se muset naučit, jak sledovat body, podřízené hráče dovnitř a ven a sledovat hráče libera.
    • Měli byste jim také ukázat, jak používat zařízení pro zapisování skóre, které budou používat, ať už jde o flipboard nebo elektronický systém.
  5. 5 Rozhodněte se, zda chcete účtovat vstupné. Pokud potřebujete pomoc s krytím nákladů na místo konání a vybavení, možná budete muset účtovat poplatek, abyste se vyrovnali. Můžete také uspořádat turnaj založený na charitě a vybrat vybrané poplatky na konkrétní věc.
    • Týmům byste mohli účtovat vstupné nebo divákům malé vstupné nebo obojí.
  6. 6 Nastavte termín registrace 1-2 týdny před akcí. Tímto způsobem budete mít všechny informace, které budete potřebovat k vytvoření divizí. Zajistěte, aby trenéři a týmy věděli o termínu. Pokud projevili zájem, ale ještě se nepřihlásili, posílejte pravidelná připomenutí až do konečného data.
  7. 7 Pokud budete hostovat širokou škálu týmů, přidejte divize. Aby byla soutěž férová a zábavná, je důležité dát dohromady podobné týmy. Pokud je váš turnaj přístupný komunitě, budete pravděpodobně muset vytvořit nějaké divize na základě týmů, které se zúčastní. Podívejte se na věk, pohlaví a zkušenosti všech týmů a rozhodněte, jak je seskupíte.
    • Například by nebylo fér postavit tým střední školy proti týmu do 30 let. Pokud je mezi týmy široká věková skupina, možná budete chtít vytvořit věkové skupiny, jako jsou týmy pro střední školy, střední školy a dospělé.
    • Pokud existují týmy co-ed a single-sex, možná budete chtít vytvořit oddíly i pro tyto týmy.
    • Pokud pořádáte konkrétní turnaj, jako je například týmová akce dívek na střední škole, pak pravděpodobně nebudete potřebovat oddíly.
  8. 8 Vytvořte závorky, které bude turnaj sledovat. Vyberte si mezi jednoduchým nebo dvojitým odstraněním a pomocí šablony nebo generátoru závorek snadno vytvořte pořadí her. Jediná eliminace znamená, že pokud tým prohraje 1 hru, je mimo turnaj. Dvojitá eliminace je turnajový styl, který umožňuje týmům prohrát 2 hry před vyřazením, což jim poskytne více času na hraní.
    • U několika možností hranatých závorek zadejte počet týmů, ve kterých hrajete https://www.printyourbrackets.com/volleyballbrackets.html .
    • Pro neformální celodenní turnaje můžete použít formát každý s každým. Hra každý s každým umožňuje hrát proti sobě všechny týmy, na rozdíl od turnaje eliminačního stylu.
  9. 9 Vytvořte plán podle závorek. Poznamenejte si místo a čas každé hry a také to, kdo bude v každé hře hrát. Tyto informace jsou klíčové pro týmy a diváky, na které je možné během turnaje odkazovat, proto je zpřístupněte snadno. Vytiskněte si další kopie, které zveřejníte a budete mít k dispozici během turnaje. reklama

Část 2 ze 3: Nastavení umístění turnaje

  1. 1 Najděte si místo, které bude vyhovovat potřebám velikosti turnaje. Budete potřebovat alespoň 1 volejbalové hřiště plné velikosti, i když v závislosti na velikosti turnaje mohou být vhodnější 2 nebo více. Zkontrolujte dostupnost místních škol, kostelů a tělocvičen komunitních center a rezervujte si místo na víkend, na který jste se usadili.
    • Budete také chtít zajistit, aby místo mělo dostatek koupelen a pitné vody pro vaše předpokládané počty návštěv.
  2. 2 Nastavte všechny kurty pomocí linek a posezení. Pokud čáry nejsou jasné nebo nejsou k dispozici, budete muset před začátkem turnaje sejmout kurty. Budete také muset nastavit posezení pro diváky a týmy po stranách kurtů, ať už skládacích židlí nebo tribun.
    • Pokud místo nemá tribunu, můžete si je půjčit nebo vypůjčit v místní škole nebo v půjčovně míst k sezení.
  3. 3 Dodejte sítě a volejbalové míče, pokud nejsou k dispozici. Můžete si pronajmout vybavení soudu nebo požádat o jeho zapůjčení v místních školách. Před začátkem her se ujistěte, že jsou sítě nastaveny a volejbalové míče řádně nafouknuty.
  4. 4 Zkontrolujte výšky sítí a ujistěte se, že dodržují kód. Na místo turnaje dorazte o 60–90 minut dříve a proveďte 1 poslední kontrolu. Pomocí měřicí pásky ověřte, že jsou čisté výšky nastaveny podle věku a pohlaví týmů. Požádejte někoho, aby vám pomohl upravit všechny sítě, které nejsou nastaveny v požadované výšce.
    • Pánské sítě musí mít 2,43 metru (8,0 stopy), zatímco ženské sítě by měly být nastaveny na 2,24 metru (7,3 stopy).
    • U mládežnických divizí by síť měla činit 2,0 m.
  5. 5 Na každé místo umístěte lékárničku a někoho s certifikací první pomoci. V případě zranění některého z hráčů budete potřebovat někoho, kdo může převzít kontrolu nad situací. Mít na každém místě umístěného zdravotnického pracovníka by bylo ještě lepší, ale každý, kdo má certifikaci první pomoci, to udělá.
  6. 6 Ujistěte se, že každá tabulka zapisování skóre je vybavena formuláři a potřebami. Vytiskněte si kopie výsledkových listin, sledovacích listů libera, soupisek týmů a sestav sestav pro každou tabulku zapisování skóre. Skladujte u každého stolu několik per, tužky, složky na organizování, kancelářské sponky, zvláštní knihy pravidel, nůžky a lepicí pásku.
    • Ujistěte se, že máte po ruce nějaké další zásoby pro doplnění zásob stolů během turnaje.
  7. 7 Zveřejněte plán turnaje a výsledkové tabulky kolem místa konání. Vytiskněte si další kopie a zalepte je v hlavních prostorách. V průběhu turnaje vyplňte výsledkové tabulky, aby diváci a týmy mohli snadno kontrolovat výhry a prohry. reklama

Část 3 ze 3: Koordinace s hráči a trenéry

  1. 1 Inzerujte turnaj zúčastněným týmům. Sloty byste mohli nabídnout rekreačním týmům, školním týmům nebo týmům založeným na kostele. Zveřejňujte příspěvky na sociálních sítích a vylepujte po městě letáky, abyste přilákali místní týmy. Oslovte trenéry vzdálenějších týmů tak, že jim zavoláte a pošlete jim e -mail s několika základními informacemi.
  2. 2 Udržujte komunikaci s trenéry. V době před turnajem se pravidelně kontrolujte u trenérů. Poskytněte jim informace, které budou potřebovat k předání svým týmům, jako jsou data, umístění, plány, registrace, platby, klíčové kontakty, formuláře a zprávy a požadavky na pojištění.
    • Aby byly tyto informace snadno dostupné, možná budete chtítzřídit webse všemi detaily a odkazy souvisejícími s turnajem.
  3. 3 Shromážděte všechny papíry a formuláře, které týmy podepíší. Poslední věc, kterou chcete, je, aby se někdo zranil a ocitl se v právním chaosu! Vytiskněte si dostatek pojistných výjimek a formulářů zdravotní propuštění, aby se všichni členové týmu podepsali, než budou hrát. Kromě toho byste si měli vytisknout formuláře hlášení o incidentu, které budete mít u lékárniček pro případ, že by se někdo zranil.
    • Šablony pro tyto formuláře najdete online.
  4. 4 V den turnaje si zřiďte odbavovací stanici. Přiřaďte dobrovolníka, aby koordinoval registrační oblast pro týmy přijíždějící na turnaj. Zajistěte, aby na stanici byly k dispozici pojistné prominutí a formuláře pro uvolnění lékaře, které musí hráči vyplnit při příjezdu. Nechte také všechny trenéry, aby se přihlásili a ověřili soupisku svého týmu.
    • U menších turnajů může tato stanice fungovat také jako styčný prostor pro diváky nebo hráče, kteří mají dotazy. Větší turnaje mohou vyžadovat samostatnou stanici pro přijímání otázek a obav.
    reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

  • Úplný kontrolní seznam najdete v „Příručce ředitele turnaje juniorské asociace“. Dokument najdete nahttp://www.jvaonline.org/assets/JVA%20Tournament%20Director%20GuideBook%20010132014.pdf.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Poté, co porazila Serenu Williamsovou ve finále US Open 2018, Naomi Osaka vytvořila mnoho rekordů v Asii a US Open.

Bývalý světový hráč číslo 1 Andy Roddick věří, že americká senzace Sebastian Korda udělal na turnaji ATP Tour obrovské kroky a měl by se snažit dokončit sezónu v první dvacítce.

Kožní vyrážka je běžným příznakem infekce HIV. Ve většině případů jde o časnou indikaci a objevuje se do dvou až tří týdnů poté, co jste se nakazili virem. Kožní vyrážky však mohou být způsobeny i jinými, méně nebezpečnými faktory, ...Španělsko se v Davis Cupu 2013 utká s Kanadou