Jak hrát bekhend jako Serena Williams

Serena a Venus Williamsová mají ve svém arzenálu neuvěřitelné bekhendové střely

Serena a Venus Williamsová mají ve svém arzenálu neuvěřitelné bekhendové střely

gel na tenisový loket

Jedna z nejsilnějších obranných střel v tenis , backhand , je na současném tenisovém kurtu docela vztek. Výstřel je však módním slovem od 70. let minulého století a byl opravou se světly jako Martina Navratilova, Chris Evert nebo Steffi Graff. Střih na aktuální scénu,

Serena Williamsová je proslulá svým bekhendem a její starší sestra Venuše - nezapomínejme na Marii Šarapovovou. Kluboví, začátečníci a juniorští hráči často bojují se standardním bekhendovým úderem. Už si ale nemusíte dělat starosti, protože tady je návod, jak si podávat bekhend stejně jako světová jednička Serena Williamsová.

Využijte celé tělo

Bekhend není jen o použití ruky nebo paží- ve skutečnosti jde o zapojení celého těla do pohybu při odpalu míče. Musíte se dostat nízko, občas velmi nízko, abyste trefili bekhendovou střelu. Pokud jste dobře pozorovali, bekhend je obvykle zasažen uzavřeným nebo neutrálním postojem, což znamená, že vaše přední noha musí být vaším hlavním tahounem při přenosu hmotnosti.

Juniorským nebo amatérským hráčům často uniká pořádný bekhend, protože neohýbají kolena, což má za následek pouhý špatný all-arm backhand.

Dávejte pozor na svou raketu

Tvář rakety musí být na zpětném švihu nakloněna více dolů. Tvář rakety se obvykle nakloní nahoru, když se hráč pohne dopředu a vy ji musíte mít směrem dolů, aby se mohla s míčem setkat svisle. Držte tvář rakety ve svislém stavu na místě, kde se obvykle setkáváte se zeleným míčkem - a poté, aniž byste otočili zápěstím, jednoduše zatáhněte raketu zpět do své obvyklé polohy zpětného švihu.

Jak již bylo zmíněno dříve, musí směřovat dolů a to je právě úhel, kterého musíte dosáhnout na začátku každého švihu. Spousta hráčů dělá tu chybu, že svěsí hlavu rakety hluboko pod ruce, což zase vyletí míč nahoru.

Zaměřte se na více topspin

Podle odborníků byste měli klást důraz na bity vylepšeným topspinem. V případě, že nakonec oprášíte míč, bude to mít za následek rychlejší pád, když míč letí dopředu.

Tipy pro obouručníky

Otočte pravou rukou proti směru hodinových ručiček. Pokud jde o nejlepší kombinaci úchopu, východní forhendová pozice pro levou ruku a kontinentální pozice pro pravou ruku je ideální. V případě, že je levá strana již nakloněna k východní pozici, ale hráč je zvyklý na západní nebo polozápadní forhend, musí se pokusit přesunout levou ruku blíže k této pozici. Pro většinu hráčů je však pravá strana snazší přizpůsobit se.

Tipy pro jednoruční

Zkuste rukou otočit proti směru hodinových ručiček tak, aby se kloub ukazováčku více dostal do roviny rukojeti vaší rakety -která je opět kolmá na rovinu strun. Pomůže vám to s lepším topspinem.

Populární Problémy

Naomi Osaka se snaží dosáhnout svého prvního čtvrtfinále od lednového Brisbane. Osaka a Dayana Yastremska se na turné WTA nikdy předtím nepotkaly.

Zde je návod, jak sledovat Seahawks vs Panthers online bez kabelu

Luther, sezóna 5 má premiéru dnes večer v 8/7c na BBC America. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Roger Federer, který před pár týdny během Wimbledonu utrpěl porážku kolena, v současné době tráví čas mimo turné, aby si odpočinul a zotavil se.

Victoria Azarenková bude v sobotu hledat svůj první US Open, zatímco Naomi Osaka bude usilovat o své druhé. Naomi Osaka vede Victoria Azarenkovou 2-1 v jejich vzájemném rekordu.