Jak hrát Cornhole

Cornhole, někdy také nazývané kukuřičný hod, hod fazolovým pytlem nebo baggo, je v Americe populární hra na trávníku. V této hře dva týmy házejí sedací pytle do otvorů na brankové desce umístěné na zemi a získávají body. S několika zásobami a nástroji můžete vyrobit a Vlastní sada Cornhole nebo si hru můžete koupit předem připravenou v obchodě. Ať tak či onak, jakmile položíte základy hry, nebude trvat dlouho a začnete hrát, a dokonce existují způsoby, jak můžete zlepšit svoji techniku.Část 1 ze 3: Položení základů ke hře

 1. 1 Sbírejte vybavení Cornhole. Budete potřebovat dvě sady sedacích pytlů, z nichž každá má čtyři sáčky za kus. Je dobré vybrat si pro sedací vaky dvě barvy, pro každý tým jednu barvu. Tímto způsobem můžete snadno odlišit týmy. Kromě toho musí mít každý tým jednu cílovou tabuli na tým.
  • Oficiální brankové desky Cornhole jsou 2 x 4 stopy (0,61 x 1,22 m) s otvorem 6 palců (15,24 cm) se středem 9 palců (22,9 cm) od horní části desky. Větší nebo menší desky nemusí také fungovat.
  • Fazolové pytle větší nebo menší než 6 palců x 6 palců (15,24 cm x 15,24 cm) mohou hru příliš ztížit nebo příliš usnadnit.
  • Předem připravené hry Cornhole můžete často najít a koupit u běžných prodejců, sportovních obchodů a obchodů se sportovním zbožím.
 2. 2 Uspořádejte cíle týmu. Týmové cíle by měly být stanoveny na rovné půdě naproti sobě. Přední část každého cíle by měla být od sebe vzdálena 27 stop (8,2 m). Cílový otvor každé desky by měl být umístěn mimo protější desku.
  • Možná budete chtít svoji hrací plochu orientovat tvářísever a jih. Slunce tak bude mít méně negativních dopadů na hru.
 3. 3 Shromážděte hráče pro svou hru Cornhole. Cornhole můžete hrát se dvěma nebo čtyřmi hráči. Hráči by měli být rozděleni rovnoměrně do dvou týmů. Týmy pro dva hráče budou mít hráče na každém hracím plánu a týmy pro jednu osobu budou vždy házet ze stejné desky.
  • Pravidla Cornhole jsou poměrně jednoduchá. Pokud ke své hře potřebujete hráče, mohou si ji rychle osvojit i úplní začátečníci a užít si hraní.
 4. 4 Vysvětlete pravidla. Každá hrací deska začíná čtyřmi fazolovými pytli za kus. Hráči na každé brankové desce by měli střídat házení fazolových pytlů na opačnou brankovou desku, dokud nebudou všichni čtyři hozeni na jednu stranu. Pak by měli totéž udělat hráči na opačné desce. To se opakuje, dokud tým nedosáhne celkem 21 bodů.
  • Všechny hody by měly být prováděny zpředu za prkno v pomyslném 3 stopovém (0,91 m) širokém džbánovém boxu, který sahá po celé délce obou stran prkna.
  • Fazolové pytle, které projdou otvorem na brankové desce druhého týmu, mají hodnotu tří bodů. Tašky, které se dotknou a zůstanou na hrací ploše, získávají jediný bod. Tři body mají i tašky sražené do díry jiným pytlem.
 5. 5 Vyberte soudce, který nehrá, aby účastníci byli poctiví. Když je soutěž vyhrocená, mohou se hráči hádat, zda něco nebylo faulem. Protože je hrací pole Cornhole poměrně velké, může být pro soupeřící týmy obtížné jasně rozlišit fauly. Soudce tomu pomůže zabránit.
  • Přestože je pro seriózní hráče a turnaje doporučen rozhodčí, rozhodčí ano ne nutné k hraní této hry.
  reklama

Část 2 ze 3: Hraní Cornhole

 1. 1 Rozhodněte, který tým hodí jako první. Nyní, když máte sestavené týmy a vysvětlena pravidla, jste připraveni začít hrát. Házením mince určíte tým, který hodí jako první. Poté by hráči měli zaujmout pozici vedle nebo za brankovou deskou a střídat hody mezi týmy.
  • Pokud vám chybí mince, můžete hrátKámen, nůžky, papírmísto toho určit výchozí tým.
 2. 2 Vyhoďte sedací vaky, abyste získali body. Pečlivě dodržujte pravidla, abyste neztratili body za fauly, vyhoďte tašky na tabuli branek druhého týmu. Experimentujte s různými podhazovacími hody, abyste našli ten, který vám nejlépe vyhovuje.
  • Při používání hodů vysokým obloukem nezapomeňte počítat s větrem, protože ten může mít na tyto hody významný vliv.
  • Hody s nízkým obloukem mají obecně větší horizontální rychlost, což má za následek větší hybnost vpřed. To může pomoci vaší tašce sklouznout nahoru po brankové desce do otvoru.
  • Vyhněte se házení pytle výše než 5 - 10 stop (1,5 - 5,8 m). Házení mimo tento rozsah trpí sníženou přesností.
 3. 3 Vyhněte se páchání faulů. Pokud se v Cornhole dopustíte faulu, bude pro tuto směnu odstraněn pytel faulů ze hry. K faulům dochází, když hrajete mimo pořadí, vystupujete mimo pole nadhazovače při vhazování nebo když se váš pytel dotkne země, než se zastaví na hrací ploše.
  • V oficiálních hrách se očekává, že všichni hráči provedou každý hod pod 20 sekund. Trvání déle také povede k faulu.
  • Sedací vaky musíte vždy házet pod rukama. Přehazování a boční hody běžné ve Frisbee jsou považovány za fauly.
  • Jakmile je faul spáchán, vak na faul by měl být v případě potřeby odstraněn z hrací plochy. Vraťte všechny pytle ovlivněné znečištěným vakem do jejich pozic před faulem.
 4. 4 Vypočítejte skóre směny. Konečné skóre každé směny je určeno bodováním při zrušení. Zde odečtete skóre týmu s nižším bodem od vedoucího bodu této směny. Nezapomeňte, že pytle sražené otvorem jiným sedacím vakem během hry stojí za plné tři body.
  • Pokud by například tým A v jedné směně získal pět bodů a tým B tři body, konečné skóre této směny by znamenalo dva body ve prospěch týmu A.
 5. 5 Začněte další směnu s bodovým vítězem. Jakmile spočítáte body, budete vědět, který tým byl pro tuto směnu vítězem bodů. Toto je tým, který začíná házet další kolo. Pokud ani jeden tým ve směně neskóroval, první hod dalšího kola se odehraje na posledním nadhazovači předchozí směny.
  • Pokračujte ve směně, dokud tým nedosáhne 21 bodů. Když k tomu dojde, hra je hotová.
  reklama

Část 3 ze 3: Zlepšení vaší techniky

 1. 1 Namiřte na přední část desky. I když je tříbodový otvor směrem k zadní části hrací plochy, házení na přední část desky zvyšuje vaše šance na zasunutí tašky do díry nebo přistání jednoho na hrací ploše na jeden bod. Při míření na zadní stranu desky je snadné ji svrhnout a nezískat vůbec žádné body.
  • Přistávací pytle na hrací desce vytvoří vašemu soupeři překážky. To může být užitečná taktika pro blokování bodů.
 2. 2 Roztočte pytle, které hodíte. Držte sedací vak tak, aby byl plochý v ruce. Při hodu držte zápěstí rovně a pomocí prstů vytvořte boční rotaci, podobně jako Frisbee. Vaše taška tak bude mít větší šanci sklouznout do otvoru za tři body.
  • Když uvolňujete tašku, nechte své ukazováky a prostředníčky zůstat v kontaktu s taškou o něco déle než ostatní, aby se vytvořilo otočení.
  • V Cornhole musíte použít tajnou verzi. I když se boční házení běžné u Frisbees cítí přirozené pro točení pytle, je nezákonné.
 3. 3 Zdokonalte svůj úchop a postoj. Každý jedinec se bude lišit, ale obecně byste měli tašku držet čtyřmi prsty pod ní a palcem zhruba uprostřed nahoře. Kolena mějte mírně pokrčená a tělo mírně nakloňte přes vrhací paži, aby se mohla volně houpat a házet.
  • Chcete -li dosáhnout co nejkonzistentnějšího hodu, snažte se, aby vaše nohy byly při každém hodu umístěny stejně. Výchozí pozice s oběma nohama blízko sebe je silná.
 4. 4 Při hraní zachovejte klid. Napětí nebo nervy mohou vašemu výkonu uškodit. Zkuste si užít a mít se dobře. Pokud si všimnete, že se ve hře začínáte rozpracovávat, možná si budete chtít dát pauzu nebo si udělat nedávný čas:
  • Hluboká dechová cvičení. Zhluboka se nadechněte a počítejte do pěti, na pětkrát zadržte a poté na pětkrát dech uvolněte.
  • Cvičení na uvolnění svalů. Utáhněte a uvolněte každý sval nebo svalovou skupinu na šest sekund, začněte od horní části těla a postupujte dolů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj spoluhráč je velmi nekonzistentní a nebere mé návrhy vážně. Jak mohu zlepšit její hru? Možná jí nebudete moci pomoci zlepšit se ve hře. Pokud to, že ji necháte samotnou, nefunguje a stále máte problémy, možná je na čase vyhledat jiného spoluhráče.
 • Otázka Obecně platí, jak dlouho bude dvojitému týmu trvat 21 bodů? Obvykle to trvá někde mezi 15–20 minutami, ale pokud je skóre bližší, může to být o něco delší.
 • Otázka Co když vám soupeř srazí tašku z hrací plochy? Pak jsou tyto body pryč, pokud nejsou vyraženy do díry, v tomto okamžiku získáte libovolný počet bodů, které jste přidělili tomu, abyste dostali tašku do díry (obvykle 2-3).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Cornhole branková tabule (x2)
 • Sedací pytle (x8)


Populární Problémy

Angelique Kerber a Ann Li se v pátek setkají ve třetím kole na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání Kerbera a Li.Jak držet harmoniku. Harmoniky jsou základem tak rozmanitých hudebních žánrů, jako je country a western, blues, jazz, folk a dokonce i rock and roll. ...

5 největších úspěchů Bjorna Borga !.

Novozélandský kriket se ve čtvrtek ujal Anglie v 1. T20. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Jak oživit váš sexuální život. V dlouhodobých vztazích může jiskra, která byla kdysi cítit na začátku, časem odeznít. Možná jste se s partnerem usadili v intimnějším a pohodlnějším společném životě, a to je skvělé! Skvělý...