Jak hrát bojové hry

Bojové hry jsou známé tím, že produkují oddané hráče na úrovni téměř pro sportovce, kteří znají každé tlačítko, kombo a trik, a rychle obracejí vyzyvatele na kaši. Jsou také známí tím, že vyrábějí obávané „mačkáče knoflíků“ nebo hráče, kteří jednoduše stisknou tolik tlačítek, kolik mohou a doufají, že budou mít štěstí s velkými útoky. Většina hráčů se však vejde někam doprostřed a rychlý úvod do strategie bojových her vám může pomoci vklouznout mezi přátele Pouliční rváč, Super Smash Bros. Kalibr duše, a jakýkoli jiný bojovník bez ohledu na to, jakou máte počáteční úroveň dovedností.

Metoda 1 ze 2: Přizpůsobení jakékoli bojové hře

 1. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 1

  1 Snižte bar svého protivníka na nulu a vyhrajte kolo a hru. Smysl bojové hry je jednoduchý-vyměňujete údery a bloky s 1-3 protivníky, abyste je vyřadili. Přestože se přesná pravidla liší hra od hry, častěji nehrajete, dokud někdo nevyhraje 2 ze 3 kol, čímž zápas skončí.
  • Pokud se učíte hrát bojové hry poprvé, vezměte si tu, která vás zaujala. Nebojte se najít perfektní úvodní hru. Všichni bojovníci mají v hlavní nabídce výukovou část, která vám pomůže naučit se přesná pravidla vaší hry, ale základy jsou podobné od hry ke hře.


 2. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 2

  2 Spusťte základní hru nebo tutoriál pro 1 hráče, abyste si zvykli na ovládací prvky. Tlačítka pro každou bojovou hru jsou jiná, takže jim věnujte nějaký čas, než si na ně ve hře zvyknete. Nebojte se, že byste nejprve vyhráli, jednoduše rozpoutejte boj (obvykle 'Fight Now!' Nebo 'Single-Player' v hlavní nabídce) a experimentujte s každým tlačítkem. Můžete si také použít režim „Cvičení“ nebo „Výukový program“, abyste si zvykli na tlačítka, aniž by na vás někdo zaútočil. Abyste mohli začít, musíte znát tato tlačítka:
  • Různá útočná tlačítka („těžká“ vs. „rychlá;“ „úder“ vs. kop; „atd.).
  • Blok/štít
  • Skok.
  • Chytit/počítadlo
 3. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 3

  3 Procvičujte v režimech výzev nebo tutoriálů se 3–4 postavami. Experimentujte s postavami, o kterých si myslíte, že vypadají skvěle, nebo si s nimi rádi hrajte, a pak si sedněte, abyste je opravdu poznali. Většina her má ve svých výukových programech „Challenge Modes“, které testují a učí určité dovednosti, což vám pomůže zvyknout si na načasování bojových her. Dobrý bojovník je o načasování-provádění dokonalých bloků přímo při kontaktu, děrování přímo do otevřené půl sekundy, než vás napadnou, a spojování rychlých komb. Jediný způsob, jak se je naučit, je cvičit, proto si vyberte pár postav a ponořte se do hry o kousek dál.
  • Až budete hrát několik postav, vyberte si jednu a držte se jí. Než se je pokusíte všechny zvládnout, chcete se naučit jednu postavu uvnitř i vně.
 4. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 4

  4 Začněte si pamatovat pár komb pro svou oblíbenou postavu. Komba jsou chléb a máslo bojovníků. Jsou to konkrétní série tlačítek, prováděná v rychlém sledu (jako například ABBA + Down), která vedou k jedinečnému útoku. Můžete je najít online nebo v tutoriálech a budete je potřebovat, abyste porazili kohokoli kromě nejzákladnějšího bojovníka. Několik věcí, které byste si měli všimnout, když se začnete učit komba:
  • Jak dlouho vám trvá, než se odstěhujete? Musíte rychle dokončit kombo, nebo soupeř využije vaší pauzy a útoku.
  • Trefují se komba z dálky? Potřebujete být úplně zblízka?
  • Máte pod svým zdravím kombinovaný měřič nebo napájecí lištu? V některých hrách můžete kombinovat pouze tehdy, když je tento malý pruh zaplněn.
 5. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 5

  5 Zabraňte poškození včasným blokováním při každém útoku. Blokování se obvykle provádí stisknutím tlačítka nebo nakloněním ovládací páčky směrem od soupeře. Bloky obvykle odklánějí velké procento poškození, zvláště když jsou správně načasovány. Bojové hry nejsou jen o neustálém urážení a stát se účinným blokátorem vám může pomoci obrátit se proti zkušeným hráčům i mačkáčům knoflíků.
  • V mnoha hrách je možné čelit bloku chycením nebo házením, takže nečekejte, že zablokujete celou dobu a nezpůsobíte žádné poškození.
 6. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 6

  6 Najděte si postavu, která se vám líbí, a cvičte s ní, dokud nebudete obeznámeni s jejich pohyby. Jakmile jste s postavou spokojeni, můžete se naučit jejich kombinace uvnitř i vně. Komba se týkají přistání po sobě jdoucích úderů na soupeře způsobem, který jim nedává žádnou šanci vrátit úder nebo se osvobodit. Čím vyšší a delší kombo, tím větší poškození způsobíte.
  • Komba musí být provedena plynule a rychle, jinak se hra bude snažit zahrát všechna jednotlivá tlačítka namísto jednoho kombinovaného útoku.
  • V kombinacích s joystickem, kde potřebujete stisknout, poté přetáhnout atd., Zkuste pohybovat páčkou jedním pevným, souvislým pohybem, abyste dosáhli nejlepších výsledků.
 7. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 7

  7 Pochopte složitou hru „nůžky na papír“ v srdci většiny bojovníků. Bojové hry jsou do značné míry složité hry protiútoku a čtení vašeho protivníka. Každému tahu, který má váš protivník, lze čelit jedním z vašich vlastních tahů. Jde o to, znát a předvídat protivníka, abyste mohli tyto žetony sundat. Nejjednodušší počítadlo je blokování útoku, ale také musíte rozpoznat, kdy použít hod proti bloku, počítadlo proti hodu a útok, aby se zkrátilo nabíjení soupeře. Jediný způsob, jak se tyto pohyby naučit, je cvičit, cvičit, cvičit.
  • Zkuste a definujte tah z hlediska toho, proti čemu vyhrává, proti čemu prohrává a proti čemu čerpá. To vám pomůže vidět správnou odpověď na každou situaci.
  • Naučte se rozpoznávat animace každé postavy. Mnoho útoků má zřetelné signály, že přicházejí, a naučit se na ně reagovat během zlomku sekundy vás oddělí od začátečníků.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Poražení jakéhokoli soupeře

 1. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 8

  1 Začněte bojovat online nebo proti svým přátelům, abyste výrazně zlepšili své dovednosti. I když je boj s počítači skvělý, můžete začít rychle, pokud nebudete bojovat s lepšími protivníky. Vydejte se do online režimů nebo se připojte s přítelem, abyste si opravdu zlepšili své dovednosti proti živému, nepředvídatelnému soupeři.
  • Téměř všichni bojovníci mají online režimy, které vás automaticky porovnají s podobně zkušenými hráči, takže se nemusíte bát, že by vás někdo udržel v režimu offline.
 2. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 9

  2 Pochopte silné a slabé stránky obou postav v dané bitvě. Každá postava má často podobné pohyby, ale jejich načasování, dosah, poškození a rychlost se často velmi liší. To znamená, že určité postavy mají oproti ostatním výhodu a vy musíte hrát každou postavu trochu jinak. I když úplný seznam rozdílů ve všech hrách není možný, obecně platí:
  • Zjistěte, zda dáváte přednost rychlosti nebo síle. Rychlé postavy se musí vrhnout kolem a opepřit spoustu útoků na protivníka, zatímco silnější si musí vybrat vhodné okamžiky, aby způsobily velké poškození.
  • Jaký je váš dosah? Má postava dlouhé útoky a spoustu projektilů, nebo se potřebuje dostat zblízka? A co váš soupeř?
  • Vyhledejte online „Seznam úrovní“ své hry, což je žebříček toho, jak jsou jednotlivé postavy proti sobě postaveny podle profesionálních hráčů.
 3. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 10

  3 Přemýšlejte o celé hře, nejen o přítomném okamžiku, abyste vyhráli další boje. Bojové hry nejsou založeny čistě na vašich reakcích, i když se takovým lidem jeví. Při hraní musíte mít celou hru v mysli. Pokud například máte jeden nebo dva útoky, které se spojují brzy, neměli byste očekávat, že se na ně budete celý boj spoléhat. Váš protivník se rychle přizpůsobí a potrestá vás za nedostatek kreativity. Místo toho můžete tyto útoky uložit na příhodný okamžik a maximálně je využít k tomu, abyste svého protivníka chytili mimo stráž.
  • Je hra na časovači? Pokud ano, obvykle vyhrává hráč, který má po vypršení času nejvíce zdraví. To může vést k tomu, že s přibývajícími hodinami budete více či méně riskovat.
  • Existují speciální tyče, které je třeba vyplnit? Blokování obvykle zaplní vaši kombinovanou nebo speciální lištu, takže začít rezervovaně a poté překvapit svého protivníka velkým útokem může být účinnější než útok přímo z brány.
 4. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 11

  4 Znáte načasování každého z vašich útoků. Jak dlouho po útoku trvá, než se můžete znovu pohnout? Jak dlouho trvá zahájení útoku, než způsobí poškození? Obecně platí, že čím delší jsou tyto časy, tím větší poškození útok způsobí, ale čím více jste zranitelní vůči protiútoku. Musíte vědět, jak dlouho trvá dokončení úplného útoku, abyste ze svých tahů vytěžili maximum, a vědět, kdy se můžete bezpečně přesunout ke svým protivníkům.
 5. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 12

  5 Naučte se podmiňovat svého protivníka, aby ho překvapil velkými zásahy. Kondicionování je, když přimějete svého protivníka očekávat určitý útok, poté věci přepněte, abyste získali převahu. Kondicionování je nezbytné pro všechny hráče na nejvyšší úrovni a má mnoho podob. Používání hry můžete podmínit zkrácením běžných komb, zkrátit dlouhé zápasy tím, že se budete držet jedné strategie, než budete brutálně měnit rychlostní stupně, a budete moci podmiňovat protivníky opakovanými útoky a měnit ji tak, jak si ji zvyknou blokovat. Podstatou podmínění je hraní na soupeře, nejen reakce na ně.
 6. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 13

  6 Vyhněte se skákání vpřed, pokud to není nezbytně nutné. Skákání je předvídatelné. Jakmile jste ve vzduchu, nemůžete blokovat ani měnit směry, což vašemu protivníkovi poskytne dostatek času na přípravu a protiútok. I když je čas na skákání, abyste překvapili, uhnuli nebo zahájili kombo, měli byste si to nechat na řídké, vhodné chvíle.
 7. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 14

  7 Při hraní buďte trpěliví. Odolejte nutkání neustále útočit, zvláště když máte vedení. Nechte svého protivníka přijít k vám a diktujte tak průběh boje, vyzvedněte je, když dělají chyby, a svádějte je k riskování, aby byl boj vyrovnaný. Hrát konzervativně je o tom, přečíst si soupeře a rozebrat je kousek po kousku, a přestože to chce trpělivost, dělají to všichni nejlepší hráči.
 8. Obrázek s názvem Hrát bojové hry Krok 15

  8 Získejte joystick, pokud to s bojovými hrami myslíte vážně. Herní podložka s tlačítky a joystickem je nezbytná, pokud chcete vážně hrát bojové hry. Obvykle jsou 40-80 $ a přicházejí v různých provedeních. Pokud máte nějaké plány soutěžit ve stíhačkách, budete muset mít šanci, protože reagují na pohyb a rychlá komba než ovladač. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokouším se dostat do bojových her a mám obrovský problém s prováděním komb, protože když vidím kombo, vždy ho špatně rozmačkám nebo si ho spletu. Co můžu dělat? TaterBoi Pokud jste schopni ve své bojové hře absolvovat cvičný zápas nebo nějakou formu tréninku, měli byste opakovaně cvičit komba, se kterými máte potíže. Zkuste to zpočátku dělat pomalu, abyste si zapamatovali pořadí tlačítek, pak cvičte svá komba rychleji a rychleji, dokud nebudete se svou kombinací spokojeni.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Praxe je jediný způsob, jak se jako hráč opravdu zlepšit. Když dobře znáte jednu hru, zbytek bude dávat mnohem větší smysl.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Sperry Top-Siders jsou stylové a pohodlné, zvláště poté, co byly trochu zlomené. Pokud trávíte dny procházením tam a zpět na palubě lodi, nebudete muset dělat nic zvláštního, abyste přežili své Top-Siders ....

Podívejte se, jak se Novak Djokovic stal prvním mužem, který vyhrál všechny turnaje ATP Masters 1000, od Miami 2007 po Cincinnati 2018.

Francouzští buldoci mají velké netopýří uši, které jim trčí na temeni hlavy. Kvůli tvaru uší mohou sbírat úlomky a vyžadují více pozornosti než jiné typy psích uší. Vyčistěte vnější části francouzského buldoka ...

E! pořádá ceny People's Choice Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat E! Živě z červeného koberce online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Jak vycházet s ostatními. Jste ten typ člověka, který má jen problém s většinou lidí vycházet? Přestáváte urážet lidi nebo se hádáte, když si jen zkoušíte objednat kávu nebo pozdravit svého ...