Jak zorganizovat firemní zázemí

Podnikový ústup může být jen změnou prostředí, které potřebujete k dokončení věcí, vyřešení celopodnikového problému nebo jen k získání nové perspektivy. Firemní ústupy spojují podnikání s trochou zábavy, mimo běžné pracovní prostředí, pomáhají motivovat zaměstnance a získávat nápady. Jak již bylo řečeno, je důležité vědět, jak efektivně zorganizovat ústup tak, aby z toho měli všichni užitek a abyste ze svého času a peněz vytěžili maximum.Metoda 1 ze 3: Stanovení účelu a cílů

 1. Obrázek s názvem Napsat návrh grantu Krok 6

  1 Rozhodněte se, co chcete celkovým ústupem dosáhnout. Zaměřte se na zlepšení v rámci firmy nebo vyřešte problém. Účel ústupu vám pomůže naplánovat vše ostatní.
  • Například váš tým možná potřebuje zvýšit morálku, v takovém případě by účelem ústupu mohlo být, aby si lidé odpočinuli, pobavili se a dostali motivaci.
  • Možná je komunikace v poslední době ve společnosti obtížná, takže cílem by mohlo být, aby se zaměstnanci spojili a naučili se spolu lépe komunikovat.
  • Pokud se společnost zasekla ve snaze vyřešit určitý problém nebo v určitém smyslu posunout podnikání vpřed, můžete se soustředit na ústup na brainstorming a zaměřit se na to, aby všichni odešli s novými obchodními nápady.


  Spropitné : Váš ústup může kombinovat různé věci. Den 1 se například může soustředit na komunikaci, druhý den na obchodní nápady a třetí den může být čistě rekreační, aby si každý mohl odpočinout a občerstvit se.  nejlépe sloužit v tenise
 2. Obrázek s názvem Napsat příspěvek na blog Krok 10

  2 Stanovte si konkrétní a realistické cíle, které odpovídají účelu. Použijte celkový účel, pro který jste se rozhodli, k vytvoření seznamu použitelných a dosažitelných cílů. Ujistěte se, že jde o cíle, kterých lze skutečně dosáhnout v realistickém časovém rámci.
  • Pokud je vaším cílem například brainstorming obchodních nápadů, stanovte si cíl ukončit ústup pomocí X možných řešení konkrétního problému nebo X nových nápadů na produkty.
  • Pokud chcete zlepšit komunikaci mezi týmy, můžete si stanovit cíl, aby každý tým lépe porozuměl tomu, jak ostatní týmy fungují a jak upřednostňují komunikaci. Nebo možná vaše týmy telecommutují a vy jen chcete, aby se lidé navzájem poznali na osobní úrovni, aby jim bylo pohodlnější komunikovat v práci.
 3. Obrázek s názvem Mít dobrý pracovní pohovor Krok 9

  3 Před ústupem odešlete průzkum, abyste získali informace od zaměstnanců. Požádejte každého zaměstnance, který půjde na ústup, aby anonymně vyplnil průzkum o tom, co se ve společnosti daří a co by se dalo zlepšit. Tento vstup vám pomůže vytvořit program ústupu a naplánovat aktivity.
  • Pokládejte otázky týkající se cílů a účelu, který jste si stanovili. Pokud například chcete zlepšit komunikaci, zeptejte se například: „Kde je podle vás největší výpadek komunikace v naší společnosti?“ a „Jak si myslíte, že by bylo možné zlepšit komunikaci ve vašem oddělení?“
  • Můžete také pokládat širší otázky, například „Co si myslíte, že se naší společnosti velmi dobře daří?“ a: „Co si myslíte, že by bylo možné v naší společnosti zlepšit?“
 4. Obrázek s názvem Organize a Corporate Retreat Krok 4

  4 Pomocí výsledků průzkumu upravte svůj plán na ústup. Odpovědi na otázky průzkumu použijte k identifikaci trendů hledáním společných odpovědí. Řešte problémy, když jsou všichni společně na ústupu.
  • Pokud například mnoho lidí říká, že je problém s komunikací mezi obchodním oddělením a vývojovým oddělením, můžete během ústupu za účelem zlepšení komunikace zahrnout workshopy pro zaměstnance prodeje a vývoje.
  • Pokud lidé říkají, že se cítí jako zaměstnanci nedoceněni, mohli byste uspořádat brainstorming, abyste přišli s nápady, jak lidem pomoci, aby se při výkonu práce cítili více ceněni.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Organizace logistiky pro ústup

 1. Obrázek s názvem Živě z rozpočtu Krok 2

  1 Vytvořte si rozpočet na pokrytí všech výdajů na ústup. Budete potřebovat vědět, kolik lze utratit za dopravu, pronájem zařízení, ubytování, jídlo, vybavení a jakoukoli zábavu. To vám pomůže určit věci, jako je umístění a délka ústupu.
  • Spolupracujte s finančním oddělením a osobami s rozhodovací pravomocí, abyste získali realistický rozpočet.
  • Pokud ústup připadne na dny mimo pracovní dobu, nemusíte nutně platit zaměstnancům za jejich čas (pokud nechcete), ale nenechte je platit za cestu nic z vlastní kapsy. Zaměstnancům dejte jasně najevo, že cestu uhradí veškeré náklady společnosti.
  • Pokud organizujete ústup poprvé, nemusí to být velká fantazijní záležitost. Můžete začít v malém, pak se poučit z tohoto prvního ústupu a aplikovat tyto lekce na plánování něčeho ještě většího a lepšího příště.
 2. Obrázek s názvem Provedení výzkumu Krok 2

  2 Rozhodněte se o délce ústupu a termínech, kdy máte jet. Typický firemní pobyt trvá 2–7 dní. Rozhodněte se, jak dlouho je dost času na splnění vašich cílů, poté vyberte data, která chcete navštívit, a oznámte to společnosti.
  • Abyste se mohli rozhodnout pro data, můžete pro ústup vytvořit tabulku se 3 různými možnostmi dat. Nechte všechny ve společnosti vyplnit data, kterých se mohou a nemohou zúčastnit, a poté vyberte data, kterých se bude moci zúčastnit většina lidí.
  • Začněte plánovat 3 měsíce předem pro týmy do 10 lidí, 5 měsíců předem pro týmy 10-50 lidí a 8 měsíců předem pro ústupy, které jsou větší než to. To vám poskytne dostatek času zjistit zbytek logistiky a najít nejlepší nabídky.
 3. Obrázek s názvem Získejte práci v jiném stavu Krok 2

  3 Vyberte si místo, které bude vyhovovat vaší skupině a cílům. Zvažte věci, jako je snadný přístup, počasí a kvalita technologie, která bude k dispozici. Vyberte si místo, které bude praktické (pro pořádání schůzek nebo jiných cvičení) a zároveň příjemné, aby se lidé mohli spojovat, přemýšlet a inspirovat se.
  • Ujistěte se, že je k dispozici dostatek místa pro setkání, aby se udržel počet lidí pozvaných na ústup. Pokud budete provádět menší odpočinkové sezení, podívejte se na místo, které má kromě prostoru, který využijete pro schůzku, také kanceláře nebo místnosti.
  • Využijte rekreační prostor, pokud si ústup klade za cíl vybudovat nebo zahrnout cvičení pro budování týmu. Můžete například využít golfové hřiště, frajerský ranč nebo útočiště v přírodě s turistickými stezkami.
  • Pokud chcete naplánovat mezinárodní ústup, mějte na paměti, že pro účast budete možná muset mít víza a pasy. To může zkomplikovat věci, pokud se pokoušíte zorganizovat velký mezinárodní ústup.

  Spropitné : Je dobré vymyslet seznam 2–3 různých míst pro případ, že by některá neměla k dispozici, dostatek prostoru nebo potřebného vybavení. 4. Obrázek s názvem Organize a Corporate Retreat Krok 8

  4 Zarezervujte si ubytování a dopravu. Pokud místo na ústupu nemá ubytování, budete si muset rezervovat pokoje v hotelu pro každého. V případě potřeby si rezervujte lety nebo pozemní dopravu, jako je autobus nebo kyvadlová doprava, pokud můžete dojet na místo ústupu.
  • Hledejte online cestovní a rezervační weby a najděte nejlepší nabídky skupinového ubytování a dopravy.
  • Pokud budete létat s lidmi, budete k rezervaci letů potřebovat datum narození každého. Pokud létáte do zahraničí, budete také potřebovat čísla jejich pasů.
  • Pokud bude ústup dlouhý nebo přes víkend, rozhodněte, zda zaměstnanci budou mít možnost přivést členy rodiny. Není to nutné, ale pokud lidé z rodin odejdou na delší dobu, je dobré zvážit, jestli je nechají přijít, pokud chtějí. Je pravda, že to bude mnohem dražší a ne vždy realistické.
 5. Obrázek s názvem Zvyšte svou energetickou hladinu v odpoledním kroku 10

  5 Naplánujte si jídlo, občerstvení a nápoje. To je důležité, aby se lidé během ústupu udrželi pod napětím a zapojili se. Nabídka jídel po celou dobu, po kterou budou zaměstnanci na ústupu. Mějte po celý den k dispozici vodu, kávu a další nápoje.
  • Zjistěte, zda má místo ústupu k dispozici stravovací službu. Pokud ne, budete muset nahlédnout do stravovacích nebo doručovacích služeb, abyste jim poskytli všechna potřebná jídla.
  • Pokud budou zaměstnanci schopni po večerech odejít sami, stačí zahrnout pouze snídani a oběd. Zvažte v tomto případě poskytnutí stipendia pro zaměstnance na nákup vlastní večeře.
 6. Obrázek s názvem Získejte rychlou práci Krok 10

  6 Naplánujte si dopředu vybavení a technologii, které budete potřebovat. Zjistěte, zda budete potřebovat projekční zařízení nebo jiný typ technického vybavení. Zjistěte, zda má místo ústupu potřebné vybavení, nebo zda budete muset dodat vlastní.
  • Pokud místo na ústupu nemá to, co potřebujete, a vy nemůžete přinést všechno potřebné vybavení, vyhledejte místní půjčovny, které vám mohou po dobu ústupu dodat potřebné technické vybavení.
 7. Obrázek s názvem Žádost o stipendium Krok 10

  7 Poskytněte zaměstnancům materiály pro psaní poznámek, aby to bylo snadné. Věci jako notebooky, poznámkové bloky, propisky a tužky usnadní psaní poznámek a pomoc při aktivitách. Ujistěte se, že máte dost pro každého, kdo se zúčastní ústupu.
  • Pokud máte rozpočet, můžete zvážit pořízení personalizovaných notebooků a dalších upomínkových předmětů pro zaměstnance na památku ústupu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytvoření ústupové agendy

 1. Obrázek s názvem Úspěch v síťovém marketingu Krok 13

  1 Vyberte si facilitátora zevnitř nebo si najměte externího facilitátora. Je na vás (a vašem rozpočtu), jak si ústup budete chtít usnadnit. Externí facilitátor, i když dražší, je dobrá volba, protože mají zkušenosti s usnadňováním velkých skupin a také z neutrálního hlediska.
  • Pokud si najmete externího facilitátora, ujistěte se, že je vyškolen ve skupinových procesech a již dříve vedl ústupy, školení nebo vývojová setkání. Připravte svého facilitátora sdílením pozadí společnosti, cílů a účelu ústupu.
  • Pokud vy nebo někdo jiný z vaší společnosti usnadní schůzku, pak se ujistěte, že vy nebo tato osoba zůstanete neutrální během usnadňování aktivit a schůzek.

  Spropitné : Generální ředitel nebo manažer nejsou pro facilitátory dobrou volbou. Je pro ně těžší zůstat neutrální a zaměstnanci se nebudou cítit tak pohodlně.

  nejlepší místa k nákupu tenisek
 2. Obrázek s názvem Úspěch v síťovém marketingu, krok 10

  2 Naplánujte si libovolné reproduktory, které chcete v rámci společnosti nebo mimo ni. Vyberte si mluvčí z vaší společnosti a dejte jim vědět, co byste chtěli, aby se připravili o sdílení se zaměstnanci během ústupu. Najděte si externí odborníky nebo motivační řečníky, aby je zahrnuli do programu ústupu, pokud to podle vašich cílů dává smysl.
  • Pokud například pořádáte ústup, abyste přišli s novými obchodními nápady, mohli byste nechat vedoucí různých oddělení prezentovat, na čem pracují nebo se snaží rozvíjet. Pokud chcete zlepšit komunikaci, můžete najít odborného komunikátora, který vám udělá prezentaci.
  • Vnější mluvčí se mohou zúčastnit akce, pokud jsou poblíž, nebo máte rozpočet, abyste je mohli přivést, nebo videohovor během akce, pokud jsou daleko. Ujistěte se, že je naplánujete s dostatečným předstihem (pokud možno na 3 měsíce), abyste měli jistotu, že jim zablokují kalendáře a budou mít čas se připravit.
 3. Obrázek s názvem Úspěch v síťovém marketingu, krok 16

  3 Vytvořte si přísnou agendu, jak efektivně využívat čas. Ve spolupráci s facilitátorem sestavte plán denních aktivit, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů. Účastníci ztratí soustředění asi po 90 minutách přednášek, schůzek nebo jiných aktivit, proto do programu zařaďte každých 90 minut 15minutové přestávky.
  • Dávejte pozor na čas. Nechcete ponechat lidi později, než jste jim naplánovali. Sestavte program, který se ve stanoveném čase zaměří na konkrétní cíle.
  • Distribuujte agendu předem. Pokud každému dáte příležitost, aby si před ústupem prohlédl agendu, pomůže mu to cítit se lépe připraveni.
 4. Obrázek s názvem Rychlé získání zaměstnání Krok 8

  4 Povzbuďte zaměstnance, aby se připravili předem. Vysvětlete všem, kteří se zúčastní, jaké jsou cíle, čeho chcete celkově dosáhnout, a nechte je projít agendu. Řekněte jim, aby byli připraveni s dotazy, tématy, o kterých chtějí diskutovat, nápady nebo problémy, které chtějí řešit.
  • To je velmi důležité, abyste ze svého ústupu dostali maximum. Když jsou zaměstnanci připraveni, je mnohem pravděpodobnější, že dosáhnete svých cílů a budete mít z ústupu největší užitek. Pokud lidé přijdou slepí, aniž by tušili, co očekávat, a nebudou připraveni přispět, bude mnohem těžší dosáhnout výsledků.
 5. Obrázek s názvem Organize a Corporate Retreat Krok 16

  5 Proveďte zkušební provoz zařízení, abyste se ujistili, že vše běží hladce. Dostaňte se tam brzy a vyzkoušejte si ústupové zařízení. Otestujte věci jako světla a vybavení, abyste se ujistili, že vše funguje. Zkuste sedět tam, kde budou sedět účastníci, a zajistěte, aby všichni dobře viděli a slyšeli.
  • To pomůže vyhnout se tomu, aby se během skutečného ústupu něco pokazilo, což bude ztrácet čas a způsobovat rozptýlení.
  • Znovu zkontrolujte sezení, abyste se ujistili, že je k dispozici dostatek místa, ujistěte se, že jsou všechny vaše potraviny připraveny k použití, a ověřte všechny další logistiky, které chcete během ústupu provozovat hladce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Požádejte účastníky, aby vyhodnotili firemní ústup, jakmile skončí. To vám pomůže identifikovat úspěchy a výzvy a pomůže vám to udělat ještě lepší ústup od společnosti.

reklama

Populární Problémy

Jak jíst muffiny. Muffiny jsou často považovány za rychlou a snadnou šálu pro vaše ranní dojíždění, ale ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak přistoupit k jídlu muffinu! Vyberte si svůj oblíbený muffin a vyzkoušejte jednu z těchto metod. Rozbalit...Váš průvodce streamováním „Třináctého roku“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Novinka v září 2020, podíváme se na Pro Staff 97 v13, což je nejnovější verze Wilsona na jedné z jejich nejoblíbenějších raket.Eagles se dnes v akci 1. týdne utkají s týmem Washington Football. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.Australan Jordan Thompson čeká v neděli těžká zkouška v podobě Radu Albota v otvíráku Roland Garros 2020. Thompson se minulý měsíc na US Open poprvé dostal do čtvrtého kola grandslamu.