Jak hrát Ga Ga

Ga-ga je oblíbená hra typu dodge-ball hraná s míčem v širokém prostoru. Je to hra, kterou mohou hrát lidé všech věkových kategorií a je velmi zábavná. Cílem hry je použít pouze ruce k odpálení míče na ostatní hráče, aniž byste byli zasaženi sami. Jste vyřazeni, pokud míč zasáhne pod kolena nebo nějaká hra pod boky. Je navržen tak, aby jej hrála velká skupina lidí.Část 1 ze 2: Nastavení hry

 1. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 1

  1 Vyberte si míč. Měl by to být nafukovací míč dobré velikosti. Kickball, volejbal nebo fotbalový míč je pro tuto hru ideální, i když oba mají své chyby. Kickball je měkký a dobře se odráží, ale je těžší ho zasáhnout a je téměř příliš skákavý. Fotbalový míč je dokonalý, kromě toho, že může bolet, pokud je zasažen příliš silně. Menší míč bude fungovat, pokud není k dispozici nic jiného, ​​ale dávejte pozor, jakou velikost míče zvolíte. Příliš velké a věci to komplikuje. Příliš malý, a proto je hra těžší, ne -li nemožná.
 2. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 2

  2 Najděte si web. Vyberte si uzavřený prostor bez nečistot. Může to být místnost bez nábytku nebo squashový kurt. Musí být co nejrovnější, protože náklony hru ztěžují.
 3. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 3

  3 Shromážděte několik přátel. Hra má být pro velkou skupinu, doufejme, že pro pět lidí a více. Nemělo by tam být více než 30 lidí. Je zřejmé, že počet lidí, které můžete mít, je omezen vaším herním prostorem. reklama

Část 2 ze 2: Hraje Ga Ga

 1. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 4

  1 Spusťte hru tak, že určená osoba řekne „Ga“. Ať všichni ostatní řeknou „Ga“ zpět, aby dali najevo, že jsou připraveni. Určená osoba poté hodí míč proti straně hrací plochy nebo jej vyhodí do vzduchu. Jakmile se míč jednou odrazil, je živý a hra začíná.
 2. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 5

  2 Vyrazte míč na ostatní hráče a přitom blokujte rukama. Pro nejlepší postoj se hrbte a držte paže a pěsti před nohama, dlaně směřují ven. Postavte se tváří v tvář míči po celou dobu a bude těžké ho odstranit.
  • Mezi další tipy patří odpalování míče pěstmi (i když to není pro každého, protože silnější hráči by mohli ublížit mladším), obranné i útočné a pokus o zastavení míče místo toho, abyste se ho pokoušeli trefit.
 3. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 6

  3 Nedržte míč. Je dovoleno zasáhnout míč, ale ne více než jednou za sebou. Pokud dvakrát zasáhnete míč, jste venku. Míč však můžete zasáhnout dvakrát, pokud se mezi údery odrazil od zdi. Všimněte si, že i dotek míče se počítá jako jeho zasažení.
 4. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 7

  4 Odstraňte vyřazené hráče. Měli by stát stranou nebo v rohu a ujistit se, že stojí. Pokud se míč od těchto lidí náhodou odrazí, považujte je za zdi.
  • Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, pokud máte desky ohraničující oblast, je nechat je skrčit se mimo desky (mohou se volně pohybovat po vnější straně desek). V této verzi se vyřazení hráči mohou pokusit odpálit míč a dostat hráče, který je stále ve hře, ven. Pokud tak učiní, zaujmou místo toho hráče.
 5. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 8

  5 Pokračujte k finálním hráčům. Když zůstanou dva lidé, stane se to zúčtováním. Vyřazení hráči se stále mohou pokusit dostat finální hráče ven. V showdownu se hráči mohou dotknout míče třikrát za sebou, i když stále nemusí držet míč.
 6. Obrázek s názvem Play Ga Ga Krok 9

  6 Usnadněte pravidla pro mladší hráče. Zvažte pravidlo, kdy musí být mladší děti zasaženy vícekrát pod kolena, aby mohly být venku. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdo ventiloval míč Ga Ga? Hrálo se původně v izraelském letním táboře a vytvořili ho vedoucí tábora.
 • Otázka Jak mohu rychle dostat člověka ven? Nejlepší způsob je spustit míč a třešničkou ho bombardovat u nohou.
 • Otázka Co je třešňová bomba Třešňová bomba je v mnoha verzích této hry nezákonná, ale je to, když vezmete míč a rozbijete jej o zem. V zásadě máte jistotu, že přejdete přes plot. Další možností je kopnutí míče přes plot.
 • Otázka Mohou hráči během hry dřepnout? Ne, nemohou.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Použijte zdi! Stěny mohou být vaším nejlepším přítelem v ga-ga, což vám umožní odrazit míč a zasáhnout nepřátelské hráče zezadu.
 • Nebojte se skočit a uhnout míči. To pomáhá.
 • Nikdy nebuďte v zatáčkách, protože si uděláte snadný cíl.
 • Vyhýbejte se, dokud nebude šest nebo méně lidí, pak začněte odpalovat míč.
 • Nezasahujte to opravdu tvrdě, pokud máte nižší soud.
 • V některých pravidlech může být držení se v pozici, kdy si dáte ruce před nohy, nazýváno „hrdlem“ a je nezákonné. Zeptejte se spoluhráče, zda je to v této hře pravidlem nebo ne.
 • Hrajte hrubě. Při hraní se staršími lidmi se nebojte rozházet tělo. Neprovádějte údery ani kopy, ale „kontroly boků“ a „škatulky“ jsou zcela přijatelné.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Používejte zdravý rozum. Nehrajte ga-ga v místnostech s křehkými věcmi nebo mnoha okny.
 • Nikdy nehrajte hrubě nebo záměrně nezasahujte do dětí mnohem mladších než vy. Ga-ga mohou hrát lidé všech věkových kategorií, ale buďte opatrní.
 • Buď opatrný. Ga-ga není určen k ublížení lidem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Gumový míč, volejbalový nebo fotbalový míč
 • Čistý, uzavřený prostor (zkuste použít spojené desky)
 • Několik lidí (5 a více) na hraní

Populární Problémy

Broncos a Rams se sejdou v sobotu na přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu na různých trzích.Pohled na největší tenistky v historii, včetně Sereny Williamsové a Margaret Courtové. Debata o tom, kdo je mezi Grafem, Navrátilovou a Serenou nejlepší, nikdy neskončí, ale statistiky dávají pár indicií.Tendinitida (tendonitida) je zánět šlachy, což je tlustá vazivová šňůra, která spojuje svaly s kostí. v...Jak jíst Panettone. Panettone je sladký chléb pocházející z italského Milána, který se často konzumuje kolem Vánoc. Je vysoký a válcovitého tvaru, má nadýchanou kyselou texturu a tradičně obsahuje rozinky a kandované ...Zde je návod, jak sledovat LSU vs UCF ve Fiesta Bowl online bez kabelu