Jak hrát Marth v Super Smash Bros Melee

Super Smash Brothers Melee je zábavná hra, pokud víte, jak hrát. Zde je pár tipů, které vám pomohou naučit se dobře hrát jako Marth.Metoda 1 ze 4: Šerm a umístění

 1. 1 Použijte špičku meče. Marthovy útoky jsou nejsilnější na špičce jeho meče. Díky tomu můžete na své nepřátele útočit na dálku, zatímco se vás nemohou ani dotknout. Nejlepší je být vždy dost daleko od svého nepřítele.
 2. 2 Časujte své útoky pečlivě a přesně. Načasování je u Marthových útoků všechno. Udělejte to a vaši protivníci za chvíli odletí z pódia.
 3. 3 Používejte Aerial A-útoky moudře. Marthiny letecké útoky typu A jsou prý ve hře největší. Ujistěte se však, že nedáte svému nepříteli příležitost zaútočit.
 4. 4 Použijte jeho smeč dopředu. Tento útok má velké negativní stigma za nadužívání, a to z dobrého důvodu. Je silný, relativně rychlý a má největší rozsah Marthových tahů. Cvičte, abyste mohli získat sklápěč; je to mnohem silnější. Také tah příliš nepoužívejte, protože může být potrestán nebo může protivníka značně naštvat.
 5. 5 Naplánujte si čítače Down-B. Mohou být užitečné, ale je to zcela situační. Ano, to vás činí fyzicky nezranitelnými, ale když to použijete více než jednou nebo dvakrát, soupeř se chytí a předstírá útok, donutí vás kontrovat a budete ponecháni otevřeni trestu. Existuje několik (velmi málo) případů, kdy to profesionálové použijí, ano, ale pouze jako 'hra mysli' nebo trik, jak oklamat někoho, kdo není zvyklý vidět pulty, nebo po skoku na římsu (vypuštění římsy buď nakloněním ovládací páky dolů nebo od římsy a druhým skokem se vrátíte zpět na pódium). Může být také použit jako Edgeguard k boji proti postavám pomocí jejich třetího skoku (obvykle nahoru-B).
 6. 6 Obraťte svůj Dolphin Blade. Reverse Dolphin Blade (Up-B) se provádí stisknutím nahoru-b a poté rychle zpět. Pokud je Marth vedle soupeře, bude mnohem silnější, schopný je zabít při vyšších procentech.
 7. 7 Wavedash. Marth's wavedash patří mezi nejlepší ve hře, zařadil se na 4. místo v kategoriích Mewtwo, Ice Climbers a Luigi. Provádí se rychlým pohybem palce po tlačítku skoku (obvykle X), krátkým skokem a poté rychlým usměrněním vzduchu uhýbajícím směrem k pódiu pod úhlem. Pokud to uděláte správně, uvidíte, jak se Marth rychle posouvá po jevišti. Zkuste zadat dostatečně rychle, aby se zdálo, že Marth nikdy neopustil zemi. Pokud to zvládnete, výrazně to zvýší Marthovu mobilitu a umožní vám provádět složitá komba.
 8. 8 Útok dvakrát v jednom skoku. Marth je jednou z mála postav, které mají schopnost provést dva letecké útoky jedním krátkým skokem. To lze provést pomocí jeho vzduchu vpřed, který vychází rychle a má málo času na zotavení. reklama

Metoda 2 ze 4: Hlídání hran

 1. 1 Ochraňte římsu sklopením dolů. Down-Tilt je perfektní tah, když střežíte hranu před uchopením soupeře. Použijte těsně předtím, než se soupeř pokusí chytit hranu.
 2. 2 Negujte jejich zotavení z římsy vpřed. Forward smash má obrovský rozsah. Z tohoto důvodu jej lze použít k překonání obnovy nepřítele.
 3. 3 Srazte je dolů vzduchovým bodcem. Udělejte to úderem špičky. Nepoužívejte tento přesun mimo jeviště, protože má spoustu zpoždění po pohybu a můžete zemřít. Je však možné vyskočit z římsy na jeviště a současně dolů, a to na špici a soupeře, který se to po vás snaží urvat.
 4. 4 Edge-hog, když váš soupeř padá. Chcete -li to provést, stačí se chytit římsy, jak se o to soupeř snaží. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je obvykle dobře umístěná wavedash. Vzhledem k tomu, že římsu může uchopit pouze jedna postava, padnou k smrti, pokud ji držíte, pokud se nedostanou zpět na jeviště nebo vás srazí. Když poprvé uchopíte římsu nebo se vrhnete na jeviště, jste dočasně neporazitelní, takže využijte ten čas k absorbování zotavovacího útoku svého protivníka. reklama

Metoda 3 ze 4: Zotavení

 1. 1 Použijte regeneraci na straně B ve vzduchu. Když bude strana B odražena, poskytne Marthovi trochu času, aby zůstala ve vzduchu. Když jste dostatečně blízko ke straně pódia, stiskněte klávesu Nahoru-B. Pokud jste dostatečně blízko ke straně jeviště a váš nepřítel se pokouší o „ježka“, útok ho někdy zasáhne. Dokonce můžete stranu-B více než jednou, pokud to načasujete správně, což vám umožní překonat velké vzdálenosti, aby bylo obtížné zotavení.
 2. 2 Counter uniknout palbě. Down-B se používá jako počítadlo a je jedním z nejužitečnějších útoků Martha. Použijte jej, když vás přepadávají útoky a nemůžete uniknout. Z tohoto útoku neutrpíte žádné poškození a poté pomocí meče srazíte nepřátele.
  • Vyhněte se opakovanému kontru, protože většina hráčů se rychle chytí a předstírá vás, takže vás nechává otevřený.
 3. 3 Sweetspot se vzpamatuje na římsu. Toho se docílí zpožděním načasování Dolphin Blade (Up-B), abyste se co nejdříve chytili římsy, čímž se budete při zotavování stát méně zranitelní. Tomu lze však zabránit zahloubením, takže buďte opatrní. reklama

Metoda 4 ze 4: Strategie

 1. 1 Vytlačte je do vzduchu. Letecké útoky a smeče jsou mimořádně užitečné pro hromadění škod na vašem protivníkovi. Když mají dostatečně velké množství poškození, můžete je přinutit odejít z hrany a použít buď nabité B nebo smeč, abyste je tam udrželi.
  • No, to je trochu vágní, téměř všechny hodnotné postavy mají big air hru kvůli úplnému zrušení zpoždění způsobeného zamícháním (viz související článek zde nebo nejlépe na smash boardech) a většina postav spoléhá na smeče pro KO. nabité b je předvídatelné, použijte c-stick smeče. ano, budete tvrdit, že jsou levné, ale ne každému, kdo se pokouší použít „pokročilé techniky“. Hledejte pokročilé, jak přehrávat video na YouTube, nebo přejděte na bourací desky a zjistěte vše, co jsem zde řekl, a další.
 2. 2 Útočte způsoby, které lidé nečekají! Jedním z příkladů je vyskočit dopředu a pomocí b se trochu nabít a způsobit značnou škodu. Ale pamatujte, jediný způsob, jak je to dobrá strategie, je, pokud je neočekávaný. Používejte tedy střídmě (ne moc).
 3. 3 Zajměte je vzácným Nairem. Snadnou, ale efektivní strategií je použít Marthův nair (neutrální vzduch). Je to velký hitbox, dvojité sekání a rychlé provedení je vynikající přístup, který používají nováčci i profesionálové v Marthu
 4. 4 Udržení hybnosti je klíčové! Momentum je vaše účinnost v boji. Provádění komba je nejběžnějším způsobem, jak zlepšit hybnost, ale existuje i lepší způsob. Pokud se vám nezdá, že byste se dostali 'do žlábku' boje, a nepřítel má větší dynamiku, zkuste ho vyrušit místo toho, abyste se ho okamžitě pokoušeli dostat komby a podobně. Vyřaďte ho z hry a pak si můžete dělat starosti s tím, že se vrátíte k té své. Pokud je jeho hybnost větší, nepřekonáte ho, tak ho zastavte, pak si budete moci vybudovat vlastní. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Up-B používejte velmi zřídka jako útok, pokud není potřeba dokončit kombo jako obrácení. Doba zotavení je u postavy jako Marth, která těží z rychlosti, extrémně dlouhá.
 • Použijte jeho přední anténu k potrestání protivníka několikrát, když padají vzduchem
 • Marth má velkou prioritu před sebou a mírně nad sebou. Tady by měl být váš protivník neustále.
 • Nemyslete si, že musíte zasáhnout pouze špičkou meče. Je dobré mezi nimi střídat podle situace. Pokud chcete, aby byl váš nepřítel blízko k rychlým útokům, použijte střed čepele. Chcete -li dokončit kombo nebo povznést protivníka jako nastavení, použijte tip.
 • Dívej se a uč se! YouTube je plný videí skutečných profesionálů, jako je Ken, kteří hrají Marth. Ačkoli některé jejich taktiky budou pro začátečníky nedosažitelné, může vám opravdu pomoci posunout se od „porazte úroveň 9“ k solidní hře.
 • Marthův meč má široký rozsah, takže jej lze použít k plácnutí většiny střel vpřed-A.
 • Strana-B je velmi užitečná pro provádění čtyř (nebo více) zásahových komb. Můžete zasáhnout prvním útokem a poté, s dokonalým načasováním, zaútočit dalšími čtyřmi útoky, podle toho, kterým směrem nakloníte joystick a stisknete B. Třetí zásah bude mít obvykle velký zpětný ráz, takže pokračování komba bude je to zbytečné, ale pokud soupeř pomocí svého štítu zablokuje první tři zásahy, čtvrtý zásah má vysokou úspěšnost, protože jejich štít se snižuje, protože drží stisknutá tlačítka na ramenou a jak ho zasáhnete kombem. Ve skutečnosti by se tento krok měl omezit pouze na horizontální zotavení, ale jeho použití jednou nebo dvakrát na psychiku soupeře by neuškodilo.
 • Držte svého protivníka ve vzduchu. Útoky, jako je jeho vzhůru nakloněná, zužující se anténa, dopředná anténa a neutrální anténa, to vše pomáhají dosáhnout.
 • Marth je mnohem lepší postava než jeho protějšek Roy. Marth je rychlejší, více škodí, má více úderů, je těžší, kombinuje lépe a má lepší zotavení než Roy.
 • Jeho boční Smash Attack je pravděpodobně nejužitečnější na hraně. Se správným načasováním ho budete moci používat znovu a znovu, a nedovolíte tak svému nepříteli zůstat na jevišti.
 • Než se ho pokusíte použít, ujistěte se, že jste ho skutečně odemkli. Odemkněte ho porazením hry se všemi 14 postavami, se kterými začínáte, a poté ho porazte v bitvě.
 • Druhý zásah strany B (Tančící čepel) je buď neutrální (vpřed) nebo nahoru, třetí a čtvrtý neutrál, nahoru nebo dolů. Třetí zásah směrem dolů je skvělý meteorický výbuch, ale je velmi situační, protože jeho provedení trvá dlouho.
 • Jednoduché kombinace je zasáhnout špičkou Marthovy přední antény dvakrát (možná více) a pak zasáhnout špičkou dolů. To je efektivní, protože posílá protivníka dolů, ale ne přímo dolů. Pokud by to vyslalo přímo dolů, mohli to meteor zrušit a pak nezemřít.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Určitě nepoužívejte jeho down-B (counter), protože to prostě NEFUNGUJE. Používejte ho pouze tehdy, když to nepřítel nečeká.
 • Marth má velmi rychlé uhnutí (L nebo R plus vlevo nebo vpravo na ovládací páčce). I když je to mnohem lepší než většina postav, je to stále příliš předvídatelné (existuje malé množství zpoždění konce a je zřejmé, kde a kdy k němu dojde, jakmile začnete uhýbat), aby bylo velmi užitečné proti lidi, kteří vědí, jak hrát. Vyhněte se tomu jako mor.
 • Marth je dobrá postava, ale pamatujte si, že všechny jeho útoky jsou založeny na blízko (ruka v ruce, nebo v jeho případě meč v ruce), abyste měli šanci v boji, musíte být schopni se k nim dostat a vypořádat se nějaké poškození, takže odkaz nebo broskev pro vás může být výzvou
reklama

Populární Problémy

Snadný a levný způsob výroby paliček marimba. Je to stejná technika, kterou používá většina společností, které vyrábějí směšně drahé ručně balené paličky. Rozřízněte hmoždinky na délku přibližně 14'-17 '. Zajistěte, aby byly přesně stejné ...

Gruzie v loňském roce udělala malý krok zpět, ale stále má ambice na národní titul v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat fotbalové zápasy UGA online bez kabelu.Jak se dostat z Baltimore, MD do Washingtonu DC. Ať už jste turista, který doufá, že dostanete dvě města do jedné návštěvy, nebo dojíždějící člověk, který hledá způsob, jak se dostat k vaší nové práci, je relativně snadné se dostat z Baltimoru do Washingtonu, DC bez ...

Pokud čtete tento článek, možná jste sledovali Královskou svatbu a inspirovala vás nádherná Kate Middleton. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků a naučte se začít se chovat více jako ona. Buďte laskaví, milí a zdvořilí. Kate Middleton ...

Rafael Nadal prozradil, že v jeho akademii existují dvě apartmá - jedno pojmenované po sobě a druhé po Rogeru Federerovi. Federer byl po ruce při slavnostním zahájení Akademie Rafa Nadala v roce 2016.