Jak hrát operaci

V klasické deskové hře Operace můžete provádět operace u svého pacienta Cavity Sama, který trpí spoustou zvláštních onemocnění. Cílem hry je napravit co nejvíce nemocí, aniž by se dotkly stran jeho zranění. Budete muset mít vynikající koordinaci a trpělivost, když vy a ostatní hráči odstraníte jeho charlieho koně, zlomené srdce a motýly v jeho žaludku. Jakmile opravíte ubohého Cavity Sama, sečtěte si peníze na odměnu, abyste zjistili, kdo je nejlepší lékař v nemocnici!

Část 1 ze 3: Nastavení provozu

 1. Obrázek s názvem Play Operation Krok 1

  1 Rozhodněte, kdo bude bankéřem ve vaší hře Operace. Bankéř má na starosti manipulaci a distribuci peněz v celé hře. Když hráč dokončí úspěšnou operaci, bankéř mu dá peněžní odměnu. Vyberte si hráče, který umí čísla, aby tuto roli zvládl, zatímco budete hrát.
  • Bankéř může také provádět operace jako každý jiný hráč. Díky jedné osobě, která zachází s penězi, je hra pořádaná


 2. Obrázek s názvem Play Operation Krok 2

  2 Oddělte a zamíchejte všechny karty. Každá hra Operace obsahuje 2 typy karet: doktor a specialista. Vytvořte dvě různé hromádky pro každou kartu a zamíchat je dokud nejsou důkladně promíchány. Pokud jste s těmito kartami hráli v poslední době, věnujte jim více času jejich promícháním, abyste se ujistili, že jsou dobře promíchány.
  • Celkem by mělo být 24 karet - 12 doktorských a 12 speciálních.
 3. Obrázek s názvem Play Operation Krok 3

  3 Vložte každý plastový kus „Funatomy“ do jeho ekvivalentního otvoru. Kousky „Funatomy“ jsou různé části těla, které se pokusíte extrahovat od pacienta, Cavity Sam, který se zdvojnásobuje jako deska. Přiřaďte každý kus k jeho místu na Cavity Sam a pusťte jej do otvoru.
  • Kousek „Charlieho koně“ byste upustili například do otvoru těsně nad pravým kolenem Cavity Sam.
  • Jediným kouskem, který nebude upuštěn do díry, je „kotníková kost spojená s kolenní kostí“. Tento kus by měl být navlečen přes oba úzké kolíky na obou koncích odpovídajícího otvoru.
 4. Obrázek s názvem Play Operation Krok 4

  4 Otestujte baterie desky. Vezměte kovovou pinzetu desky a dotkněte se jí kovových konců jakéhokoli otvoru v desce. Pokud baterie fungují, deska by měla vibrovat a nos Cavity Sam by se měl rozsvítit. Pokud k žádné z těchto věcí nedojde, budete možná muset vyměnit baterie, než začnete.
 5. Obrázek s názvem Play Operation Krok 5

  5 Rozdejte karty specialistů rovnoměrně každému hráči. Pokud nějaké další speciální karty zůstanou, odložte je stranou - pro toto kolo budou mimo hru. Doktorské karty zamíchejte a položte je lícem dolů a na dosah každého hráče.
  • Karty specialistů nemusí zůstat lícem dolů. Jakmile hra začne, můžete se podívat na své karty specialistů.
  • Provoz je navržen tak, aby pojal 1-6 hráčů najednou.
  reklama

Část 2 ze 3: Provádění chirurgických zákroků

 1. Obrázek s názvem Play Operation Krok 6

  1 Střídavě „pracujte“ na Cavity Sam. Když jste na řadě, vytáhněte kartu z hromádky doktorů a zkuste provést 'operaci' na odpovídající části těla. Pomocí kovové pinzety uchopte díl Funatomy a zvedněte jej z těla Cavity Sam, aniž byste se dotkli stran otvoru. Pokud se dotknete boků, ozve se bzučák a nos Cavity Sam se rozsvítí. To znamená, že operace byla neúspěšná a vaše řada skončila.
  • Tradičně je nejmladší hráč na prvním místě při hraní operace.
  • V edici 2008 vydá Cavity Sam kromě bzučení pro každé onemocnění také specifický zvuk.
 2. Obrázek s názvem Play Operation Krok 7

  2 Hrajte sami jako alternativu. Přestože se Operace obvykle hraje mezi několika lidmi, můžete ji hrát i sami. Podívejte se, jak rychle můžete odstranit všechny figurky Funatomy, aniž byste zasáhli strany Cavity Sam.
 3. Obrázek s názvem Play Operation Krok 8

  3 Pokud byla operace úspěšná, požadujte svůj poplatek. Pokud jste odstranili díl Funatomy, aniž byste spustili bzučák, gratulujeme! Zkontrolujte kartu Doktor, najděte poplatek a požádejte bankéře o odměnu. Odložte figurku Funatomy a kartu Doktor stranou, protože oba jsou nyní mimo hru.
 4. Obrázek s názvem Operace přehrávání Krok 9

  4 Nechte specialistu, aby se obrátil, pokud je operace neúspěšná. Pokud omylem spustíte bzučák a Cavity Samovi se rozsvítí nos, nechte všechny hráče podívat se na své karty specialistů. Komu byla rozdána karta specialisty pro danou část těla, může se nyní pokusit provést operaci. Pokud jsou úspěšní, mohou si uplatnit odměnu uvedenou na své kartě.
  • Pokud se hráči například nepodaří odebrat náhradní žebro, má hráč s kartou specialisty na náhradní žebro šanci operaci dokončit.
  • Pokud je Specialista také neúspěšný, vložte kartu Doktora zpět na hromádku. Tento kousek je nyní zpět ve hře.
 5. Obrázek s názvem Play Operation Krok 10

  5 Nastavením časového limitu přidáte do své hry další úroveň výzev. Pokud si vy a ostatní hráči nemyslíte, že je hra dost obtížná, zkuste do hry přidat časový limit. Udělejte pravidlo, že hráči musí figurku dostat do 30–60 sekund, jinak přijde řada na specialistu. reklama

Část 3 ze 3: Dokončení hry

 1. Obrázek s názvem Play Operation Krok 11

  1 Dokončete hru, když jsou všechny karty dokončeny. Stále se střídejte v kruhu, dokud z Cavity Sam neodstraníte každý kousek Funatomy. Pokud má vaše skupina potíže s konkrétním posledním dílem, zkuste časový limit trochu prodloužit nebo přidat peníze na odměnu.
 2. Obrázek s názvem Play Operation Krok 12

  2 Spočítejte všechny peníze hráčů, abyste určili vítěze. Vítězem nemusí být nutně ten, kdo provedl nejvíce operací, ale ten, kdo v průběhu hry nejvíce vydělal. Pokud dva hráči vydělali stejnou částku, můžete vyhlásit remízu, přepočítat nebo provést odvetu, abyste určili celkového vítěze.
 3. Obrázek s názvem Play Operation Krok 13

  3 Pokud hrajete sami, zkuste překonat svůj osobní rekord. Když hrajete sami, je možné, že nebudete schopni určit vítěze, ale vždy můžete zlepšit své osobní maximum. Při hraní hry si udělejte čas a zjistěte, zda dokážete udělat svůj nejrychlejší čas. Pokud jste poprvé skončili například za 15 minut, zkuste jít příště na 12 nebo dokonce 10 minut!
 4. Obrázek s názvem Play Operation Krok 14

  4 Až hru dokončíte, uložte si hru a její části. Pinzetu ukotvěte k desce tak, že ji zatlačíte na přední část a zasunete do prostoru pro pinzetu. Umístěte všechny figurky Funatomy do samostatného prostoru pod herním plánem.reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka K čemu je guma v provozu? Ya Boi Gumička je jednou z věcí, které musíte z chlapa, kterého „operují“, vytáhnout. Jde mu to do nohy.
 • Otázka Kdo prodává hru Operace? Hru Operation najdete online za 19,99 $ nebo ve velkých obchodech jako Walmart nebo Target za přibližně stejnou cenu. Najdete ho také v hračkářstvích, jako je Toys R Us.
 • Otázka Co když zpackáte šanci specialisty, necháte si kartu nebo ji zahodíte? Andy Winder Kartu si necháte a počkáte, až se znovu přehraje karta lékaře. Pokud lékař znovu neodebere kus, pak má specialista opět šanci.
 • Otázka Mohu položit ruku na desku? Ano můžeš. Do ostatních otvorů na desce prostě nemůžete zasahovat.
 • Otázka Mohu vyhrát získáním karet? Svým způsobem ano. Svůj tah zahájíte tažením karty a poté odebráním tokenu na kartě z Charlie. Pokud ji úspěšně odstraníte, ponecháte si kartu a „peněžní výhru“, která je k ní přiložena. Vyhrává ten, kdo má na konci nejvyšší částku peněz.
 • Otázka Pokud figurka vypadne na desku, nechám ji pro další osobu? Pokud figurka vypadne na desku, ale bzučák nevypne, je to váš kousek. Pokud bzučák zhasne a upustíte jej na desku, měli byste jej vrátit na původní místo.
 • Otázka Co představuje Wishbone? Rameno představuje furcula, což v latině znamená malá vidlička. Jedná se o rozvětvenou kost, která se nachází u ptáků a některých dinosaurů a vzniká fúzí dvou klíčních kostí.
 • Otázka Co dělá lichoběžník? Lidé ve skutečnosti nemají trojúhelníkové kosti. Nacházejí se v prsou ptáků.
 • Otázka Jak můžeme hrát operaci bez baterií? Indie_Dech Bez baterií nemůžete správně hrát Operaci, protože si často neuvědomujete, že jste se dotkli boků, dokud neuslyšíte bzučák.
 • Otázka Mohu hrát hru bez baterií? Moi123456 Ne, nemůžete, protože kov vydává zvuk pouze tehdy, když se ho dotknete kvůli bateriím. Bez nich by bzučení nevyšlo, takže byste nevěděli, jestli jste se dotkli stran.

Populární Problémy

HBO nyní přináší na streamovací službu v březnu spoustu nových filmů, dokumentů a televizních pořadů. Podívejte se na úplný seznam zde.

Roger Federer, Alexander Zverev a Dominic Thiem soutěží o slávu finále ATP, ale jak to zvládli s rýmováním coneyho?

Pokud vás sport zajímá, je logické, že byste v něm chtěli být dobří. Uspět ve sportu vyžaduje dovednost a dovednost vyžaduje trpělivost a odhodlání. Existují však i další věci, na které je třeba myslet, pokud ...

Je „láska“ tajemstvím úspěchu Sereny?

Vybrali jste si perfektní oblečení, ale je tu jen jeden problém: vaše boty jsou špinavé. Pokud jste slyšeli, že si můžete drhnout boty kartáčkem na zuby, ale nejste si jisti, jak, vytvořte čisticí směs pro boty z plátna a síťoviny, ...

Jak postavit baseball. Baseball je jednou z nejoblíbenějších amerických zábav. Stále se však můžete naučit hrát bez ohledu na to, kde se na světě nacházíte! Naučit se správně nadhazovat vyžaduje odhodlání a porozumění ...