Jak připravit zelené fazole

Zelené fazole jsou výživné a chutné a můžete je jíst různými způsoby. Můžete si dát svačinu na celých syrových fazolích, sníst je s oblíbeným dipem nebo je hodit do salátu. Existuje také mnoho různých způsobů, jak můžete vařit zelené fazolky, včetně restování na chutnou přílohu nebo přidávání do polévek a kastrolů. Příprava zelených fazolí k jídlu je celkem jednoduchá a stačí je jen opláchnout a zbavit stonků.Metoda 1 ze 4: Čištění a odstředění fazolí

 1. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 1

  1 Fazole omyjte. Fazole přendejte do cedníku a opláchněte je pod tekoucí vodou. Chcete -li odstranit špínu a jiné částice, můžete fazole drhnout prsty, zatímco teče voda. Vypněte vodu a protřepejte cedník, abyste odstranili přebytečnou vodu. Fazole přendejte do čisté utěrky a osušte.
 2. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 2

  2 Odstraňte stopky rukou nebo nožem. U menších množství fazolí můžete stonky odstranit ručně. Pevně ​​sevřete horní část fazole těsně pod stopkou palcem a ukazováčkem, abyste stonku odstranili. Kudrnatý ocas na druhém konci můžete nechat nedotčený.
  • Použijte nůž k zastavení větších množství fazolí. Rozdělte fazole na zvládnutelné dávky. Uložte každou dávku na prkénko se všemi stonky seřazenými. Držte fazole na místě a velkým kuchařským nožem opatrně ořízněte všechny stonky najednou.
 3. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 3

  3 Zelené fazole nesekejte jako přílohu. Zelené fazole lze vařit různými způsoby, včetně smažení, restování, vaření v páře a dalších. Když vaříte zelené fazole jako přílohu nebo svačinu, můžete nechat odstopkované fazole celé, aby se zachovala jejich sladkost a křupavost.
 4. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 4

  4 Fazole nasekejte a přidejte do jiných pokrmů. Když přidáváte fazole do jiných pokrmů, jako jsou polévky, saláty, kastrolky, je nejlepší fazole nejprve nasekat na kousky. Zarovnejte dávku fazolí na prkénko a nakrájejte fazole na kousky dlouhé 2,5 cm. reklama

Metoda 2 ze 4: Blanšírování zelených fazolí

 1. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 5

  1 Připravte si ledovou lázeň. Naplňte velkou misku do poloviny ledem. Naplňte misku zbytkem vody. Umístěte misku vedle sporáku, abyste k ní měli snadný přístup, až fazole dokončí var.
  • Blanšírování je proces vaření zeleniny na krátkou dobu a následné rychlé zastavení procesu vaření pomocí ledové lázně. Je to dobrý způsob, jak zachovat barvu, chuť a strukturu zeleniny před skladováním a zejména před zmrazením.
 2. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 6

  2 Přiveďte hrnec vody k varu. Naplňte velký hrnec vodou a nasaďte víko. Přiveďte vodu k varu na středně vysokém ohni. Pokud chcete fazole mírně okořenit, můžete do vody přidat také lžíci (19 g) soli.
 3. Obrázek s názvem Prepare Green Beans Krok 7

  3 Zelené fazolky vařte až 4 minuty. Fazole přendejte do vroucí vody. Při zavřeném víku přiveďte vodu zpět k varu. Jakmile voda začne znovu vařit, pokračujte ve vaření fazolí, dokud nejsou mírně měkké, ale stále křupavé. Malé fazole budou potřebovat asi 2 minuty, zatímco středně velké 3 a velké 4.
 4. Obrázek s názvem Prepare Green Beans Krok 8

  4 Uvařené fazole přendejte do ledové lázně. Hrnec stáhněte z ohně. Pomocí štěrbinové lžíce vyjměte fazole z vroucí vody. Nechte přebytečnou vodu z fazolí odtéct, než je dáte do ledové lázně. Fazole zchlaďte 2 až 4 minuty, nebo stejně dlouho, než je uvaří.
  • Ponoření fazolí do ledové lázně proces vaření okamžitě zastaví.
 5. Obrázek s názvem Prepare Green Beans Krok 9

  5 Fazole slijte. Když jsou fazole vychladlé, přeneste je do cedníku, abyste odstranili vodu. Fazole nechte v cedníku 5 až 10 minut okapat a uschnout na vzduchu.
  • Jakmile jsou fazole scezeny, jsou připraveny ke konzumaci, uvařené jakýmkoli způsobem nebo uložené v chladničce nebo mrazničce.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vaření zelených fazolí různými způsoby

 1. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 10

  1 Vyskočil na čerstvou a křupavou přílohu. Do velké pánve dejte 1 libru (450 g) odstátých, blanšírovaných a nesekaných zelených fazolí. Přidejte 3 polévkové lžíce (44,4 ml) (43 g) másla a vařte fazole na středně nízké teplotě asi 2 minuty, aby se zahřály. Přidejte 3 stroužky mletého česneku, sůl a pepř podle chuti a fazole vařte další 3 až 4 minuty.
 2. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 11

  2 Pára pro měkčí zelené fazolky. Naplňte košík pařáku 1 šálkem (125 g) zelených fazolí na osobu. Naplňte nádržku vodou po rysku minimálního naplnění. Zapněte napařovač a vařte fazole asi 7 minut, dokud nezměknou, ale přesto budou křupavé.
  • Dušené zelené fazolky můžete ochutit solí, pepřem, citronovým pepřem, česnekovým práškem nebo jinými bylinkami nebo kořením, které máte rádi.
  • Můžete také použít přenosný kovový koš na napařování a vařit fazole v
 3. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 12

  3 Fazole v mikrovlnné troubě, aby se vařily rychleji. Do misky vhodné do mikrovlnné trouby vložte 1 šálek (125 g) celých zelených fazolí. Přidejte 2 polévkové lžíce (30 ml) vody a misku zakryjte víčkem nebo igelitem. Mírně otevřete víko nebo odlepte roh plastového obalu, aby mohla unikat pára. Fazole vařte v mikrovlnné troubě 3 až 4 minuty, dokud nezměknou.
 4. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 13

  4 Opékejte je pro křupavou a chutnou přílohu. Zelené fazolky rozprostřete na plech vyložený alobalem, pergamenovým papírem nebo silikonovou podložkou na pečení. Fazole pokapejte 1 polévkovou lžící (15 ml) olivového oleje a dochuťte je podle chuti solí, pepřem a česnekovým práškem. Fazole pečte 15 minut v troubě, která byla předehřátá na 425 ° F (218 ° C). Během vaření fazole jednou otočte.
  • Chcete -li fazole dokončit, můžete je posypat strouhaným sýrem, jako je mozzarella, parmazán nebo čedar.
  • Místo olivového oleje můžete také použít řepkový nebo hroznový olej.
 5. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 14

  5 Upečte je v kastrolu. Existuje mnoho různých typů kastrolky můžete vyrobit a do téměř jakéhokoli z nich můžete přidat 1 šálek (125 g) nakrájených zelených fazolí. Některé populární kastroly, které se dobře párují se zelenými fazolemi, zahrnují:
  • Zeleninové kastroly
  • Rýžové kastroly
  • Lasagna
  • Kastrolky Taco
 6. Obrázek s názvem Příprava zelených fazolí Krok 15

  6 Přidejte je do polévky. Mnoho domácích masových polévek, dušených pokrmů a zeleninové polévky lze upravit přidáním nasekaných zelených fazolí. Přidejte 1 šálek (125 g) zelených fazolí do jakékoli polévky, kterou máte rádi, například:
  • Brokolice
  • Kuřecí krém
  • Minestrone
  • Hovězí maso a ječmen
  • Chřestový krém
  • Houbový guláš
  reklama

Metoda 4 ze 4: Skladování zelených fazolí

 1. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 16

  1 Čerstvé fazole uchovávejte v chladničce až týden. Čerstvé zelené fazolky můžete skladovat se stopkami, nebo je můžete nejprve umýt a odstát. Přeneste fazole do plastového sáčku a jednou přeložte horní část sáčku. Vložte sáček do zásuvky na zeleninu v chladničce a fazole skladujte 5 až 7 dní.
  • U umytých a odstopkovaných fazolí je před přenesením do sáčku zabalte do listu papírového ručníku. Absorbuje přebytečnou vlhkost a zabrání pokazení fazolí.
  • Jedním z efektů blanšírování je, že pomůže prodloužit trvanlivost vašich zelených fazolí, částečně proto, že zabíjí choroboplodné zárodky. Blanšírované zelené fazolky vydrží v chladničce o několik dní déle než fazole nepoškozené.
 2. Obrázek s názvem Prepare Green Beans Krok 172 Zmrazené fazole zmrazte až na 10 měsíců. Po umytí, odstopkování, blanšírování a odkapání fazolí je přeneste do vzduchotěsného mrazicího sáčku nebo jiného mrazuvzdorného kontejneru. Sáček uzavřete nebo nasaďte víko a fazole přendejte do mrazáku. Fazole vydrží 8 až 10 měsíců.
  • Fazole je nejlepší před zmrazením blanšírovat, protože jim to pomůže zachovat si barvu, chuť a texturu.
 3. Obrázek s názvem Připravte zelené fazole, krok 18

  3 Uvařené fazole skladujte v chladničce až 5 dní. Zbylé fazole, které byly restované, restované, pražené nebo jinak uvařené, lze skladovat a jíst později. Přeneste zbytky do vzduchotěsné nádoby a uchovávejte je chlazené, aby byly zachovány. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co bych měl hledat při výběru zelených fazolí? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď Nakupte zelené fazole, které mají jasnou barvu a které nemají žádné známky poškození. Čerstvé fazole se snadno zlomí, pokud jsou ohnuty na polovinu, zatímco staré fazole mají tendenci se jen ohýbat, aniž by praskly. Fazole by měly být na dotek pevné, což je znakem toho, že jsou fazole mladé, křupavé, šťavnaté a svěží. Vyvarujte se nákupu fazolí, které jsou pokrčené, kulhavé nebo plesnivé.
 • Otázka Jsou pro vás zelené fazolky zdravé? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, zelené fazolky jsou zdravé. Obsahují vitamíny A a C a také folát. Obsahují také železo a hořčík, oba důležité pro produkci zdravých červených krvinek. Zelené fazole jsou také dobrým zdrojem vlákniny.
 • Otázka Je v pořádku použít zelené fazole v konzervě? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Čerstvé zelené fazolky a zelené fazole v konzervě jsou jako křída a sýr. Čerstvé zelené fazole jsou šťavnaté, křupavé a křupavé. Zelené fazole v konzervě jsou měkké, kašovité a docela nevýrazné. Jedna možná výjimka: Konzervované zelené fazolky vyrobené bezprostředně po sklizni mohou chutnat dobře, v závislosti na použitém procesu konzervování. Opravdu záleží na tom, k čemu fazole používáte; pokud kempujete, dusíte se nebo dusíte nostalgii kvůli převařeným večeřím svého prarodiče, pak v každém případě použijte zelené fazole v konzervě. Pokud ale opravdu chcete chutné, čerstvé a křupavé ochucené zelené fazolky, pokaždé vyhrají ty čerstvé.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob vaření zelených fazolí? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Existují dva ideální způsoby vaření čerstvých zelených fazolí, které si zachovají svou křupavost a příjemnou chuť. Tyto dva způsoby jsou vaření v páře a restování. Žádná metoda by neměla trvat déle než 5 minut, a tím se zachová textura a jasně zelená barva fazolí. Fazole mohou být také přidány k restování, opět pouze pro rychlé vaření.
 • Otázka Dělám kastrol ze zelených fazolí; mám je po zastřižení konců ostříhat na polovinu? Michele Nejlepší odpovídač Pouze pokud jsou dlouhé a chcete. Je to věc osobních preferencí, ale většina lidí má ráda fazole v kastrolu ne delší než pár palců. Delší fazole lze překrojit na polovinu.
 • Otázka Jak dlouho mám vařit zelené fazolky? Michele Nejlepší odpověď Zelené fazole by neměly být vařené příliš dlouho, chcete si uchovat tolik živin, kolik dokážete. Nejlepším způsobem je přivést hrnec vody k varu, fazole nakapat asi na 30 - 60 sekund, vyjmout je a ponořit do ledové vody, aby se proces vaření zastavil. Po blanšírování vložte do pánve s trochou oleje a česneku a restujte na středně vysoké teplotě, dokud se nerozehřeje. Chcete, aby fazole byly horké, ale přesto křupavé, když do nich zakousnete.
 • Otázka Jak brzy po uříznutí mám uvařit zelené fazolky? Michele Nejlepší respondér Ořezané zelené fazolky vydrží v chladničce 2 - 3 dny. Jen důkladně vysušte, zabalte do papírového ručníku a poté do sáčku na zip a odstraňte co nejvíce vzduchu. Ořezané fazole můžete okamžitě uvařit nebo je nechat hodinu nebo dvě uležet při pokojové teplotě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

S blížícím se koncem evropské houpačky na antuce se tenis vydává na americký břeh na Truist Atlanta Open.WWE NXT se ve středu stěhuje do USA Network. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.Rafael Nadal překonal temperamentního Grigora Dimitrova 6-3 5-7 7-6 (5) 6-7 (4) 6-4 během 4hod 54minutového eposu a připravil nádherné finále Federer-Nadal.

Bývalý trenér Rogera Federera Peter Lundgren prozradil, že se Švýcarem se v mládí pracovalo obtížně. Lundgren také vyjádřil smutek nad tím, že Federerův první trenér Peter Carter nebyl naživu, aby viděl jeho úspěch.Daniil Medvedev - nyní 25 let - je součástí nové generace hráčů, kteří se snaží sesadit Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče z čela mužské hry.Nový skotský country tanec na počest Andyho Murraye