Jak připravit citronový čaj

Citronový čaj je lahodný nápoj, ať už podávaný teplý nebo ledový! Pijte horký medový citronový čaj na zmírnění bolesti v krku nebo se v teplém letním dni zchlaďte sklenicí ledového citronového čaje. Jakmile získáte základy, můžete experimentovat s různými doplňky, jako je čerstvé ovoce, ochucené sirupy nebo dokonce váš oblíbený alkohol.

Ingredience

Horký medový čaj s citronem

 • 1 polévková lžíce (15 ml) citronové šťávy
 • 2 polévkové lžíce (30 ml) medu
 • 1 šálek (240 ml) horké vody
 • 1 sáček černého čaje
 • Plátek citronu na ozdobu (volitelně)


Připraví 1 šálek (240 ml) horkého medu s citronem

Ledový citronový čaj

 • 4 šálky (950 ml) horké vody
 • 1 šálek (200 gramů) cukru
 • 1/4 čajové lžičky (1,5 gramu) jedlé sody
 • 10 sáčků černého čaje
 • 1/2 na 3/4 šálek (120 až 180 ml) citronové šťávy
 • 4 šálky (950 ml) ledu
 • Plátky citronu na ozdobu (volitelně)

Připraví 8 šálků (1 900 ml) ledového citronového čaje

půl tenisový míček

Metoda 1 ze 3: Příprava horkého medu s citronem

 1. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj Krok 1

  1 Přiveďte 1 šálek (240 ml) vody k varu a vložte ji do hrnku. Vložte vodu do žáruvzdorného hrnku a dejte do mikrovlnné trouby na 30–60 sekund, nebo použijte varnou konvici na varné desce a poté nalijte horkou vodu do hrnku. Při manipulaci s horkými tekutinami buďte opatrní - v případě potřeby si chraňte ruce utěrkou nebo chňapkou.
  • Každá mikrovlnná trouba se liší podle toho, jak dlouho bude trvat uvaření 1 šálku (240 ml) vody. Začněte 30 sekundami a vyzkoušejte teplotu, abyste zjistili, zda je dostatečně horká. Přidávejte k časovači 30 sekund, dokud nedosáhne správné teploty.
 2. 2 Strmé sáček černého čaje v horké vodě po dobu 3-4 minut. Poté, co se čaj ponoří, vyjměte sáček z hrnku. Pokud se vám nelíbí chuť nebo nechcete kofein z černého čaje, můžete tento krok zcela přeskočit. Mnoho lidí si užívá horký medový citronový čaj, aniž by v něm byl jakýkoli skutečný „čaj“!
  • Můžete také použít zelený čaj, čaj chai nebo dokonce bylinkový čaj s příchutí citronu.
 3. 3 Do horké vody vmíchejte med a citronovou šťávu. Použijte 2 polévkové lžíce (30 ml) medu a 1 polévkovou lžíci (15 ml) citronové šťávy. Pokud používáte čerstvý citron, asi 1/2 z jednoho vám poskytne 1 polévkovou lžíci (15 ml) tekutiny. Pokud nemáte po ruce čerstvé citrony, použijte ke stejnému účinku citronovou šťávu v lahvích.
  • Směs promíchejte, dokud už na dně hrnku neuvidíte med.

  Spropitné: Pokud přidáte med do hrnku před nalitím horké vody, rozpustí se rychleji.

  shrnutí badmintonu
 4. 4 Přidejte čerstvý plátek citronu do hrnku pro další ozdobu. Pomocí čistého prkénka nebo nože nakrájejte z citronu klín nebo plátek. Stiskněte jej do hrnku nebo jej jednoduše vložte do tekutiny a přidejte do čaje trochu citronu navíc.
  • Čerstvý citron je osvěžující vůně; i vůně citronu, když do něj nakrájíte, vám může okamžitě zlepšit náladu.
 5. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj Krok 5

  5 Užijte si svůj horký medový citronový čaj, ale dávejte pozor, abyste se nespálili! Pamatujte, že čaj bude horký, když ho poprvé půjdete vypít, takže dávejte pozor, abyste si nespálili jazyk. Horký medový citronový čaj si můžete vychutnat samotný, ale může také pomoci, pokud máte rýmu nebo bolest v krku.
  • Pokud chcete, aby byl čaj sladší, můžete do čaje přidat více medu nebo cukru.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Vaření ledového citronového čaje

 1. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 6

  1 Uvařte 4 šálky (950 ml) vody a nalijte je do žáruvzdorného džbánu. Vodu můžete buď vařit v mikrovlnné troubě, nebo použít varnou konvici na varné desce. Pokud používáte mikrovlnnou troubu, bude to trvat asi 2–3 minuty, ale před vložením do džbánu to zkontrolujte, abyste se ujistili, že je dostatečně horké na namáčení čaje.
  • Pokud voda vře nebo se vaří v páře, je dostatečně horká. Pokud chcete použít teplotní měřič, zaměřte se na asi 180 až 200 ° F (82 až 93 ° C).

  Varování: Nikdy nedávejte vroucí vodu do studené skleněné nádoby. Teplotní rozdíl rozbije sklo.

 2. 2 Cukr a jedlou sodu vmíchejte do horké vody, dokud se nerozpustí. Použijte 1 šálek (200 gramů) cukru a 1/4 čajové lžičky (1,5 gramu) jedlé sody. Směs promíchejte lžící s dlouhou rukojetí, dokud na dně džbánu neuvidíte žádné další granule cukru.
  • Pokud nemáte rádi bílý cukr, můžete použít stejné množství medu. Nebo pokud chcete, aby byl ledový čaj více či méně sladký, upravte v této fázi, kolik sladidla přidáte.

  Věděl jsi? Černý čaj má v sobě tyto věci zvané třísloviny, které mohou čaji dodat hořkou chuť. Jedlá soda pomáhá neutralizovat třísloviny, takže váš čaj bude chutnat mnohem hladší.

 3. 3 Strmých 10 sáčků černého čaje v džbánu po dobu 10 minut. Pokud používáte běžné jednorázové čajové sáčky, použijte 10. Pokud používáte větší sáčky určené k výrobě džbánů s ledovým čajem, použijte 2. Lžící s dlouhou rukojetí zatlačte čajové sáčky dolů, aby byly zcela ponořeny. v horké vodě a nastavte časovač.
  • Zkuste udělat napůl černý a napůl zelený čaj, abyste získali trochu jinou chuť, nebo do směsi přidejte několik bylinkových čajových sáčků, abyste ji naplnili ovocnou chutí.
 4. 4 Vyjměte čajové sáčky a vytlačte je přes džbán. Po uplynutí 10 minut opatrně vyjměte pytle lžičkou z džbánu. Druhou lžící vytlačte tekutinu z pytlů, abyste nepřišli o čaj. Zlikvidujte tašky, jakmile s nimi skončíte.
  • Čajové sáčky lze kompostovat, pokud je nechcete vyhodit do koše.
  • Můžete také znovu použít čajové sáčky okolo domu.
 5. 5 Odšťavte 6 citronů do džbánu a zamíchejte čaj. Pokud nemáte čerstvé citrony, použijte asi 1/2 na 3/4 šálek (120 až 180 ml) citronové šťávy. Pokud se obáváte, že je čaj příliš kyselý, přidejte trochu, čaj vyzkoušejte a přidávejte další, dokud nedosáhne správné chuti.
  • Zkuste přidat šťávu z 1-2 pomerančů spolu s citrony pro sladší citrusovou chuť.
  • Pokud omylem přidáte příliš mnoho citronu, můžete vždy přidat více vody nebo více sladidla, abyste bojovali proti chuti.
 6. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 11

  6 Přidejte 4 šálky (950 ml) ledu a chladte čaj, dokud nevychladne. Led pomáhá rychle ochladit čaj a také zdvojnásobí váš recept, jakmile se rozpustí. Asi 2–3 hodiny v lednici by měly být dostatečně dlouhé na to, aby vychladly, ale pokračujte a podávejte čaj na dalším ledu, pokud je ještě trochu teplý.
  • Zkuste místo toho položit polovinu ledu na mražené bobule.
 7. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 12

  7 Sklenici ozdobte 1–2 plátky citronu, zalijte čajem a užívejte si! Zbytky ledového čaje můžete uchovávat v lednici po dobu 4–5 dnů. Ujistěte se, že jste horní část zakryli víkem nebo plastovým obalem, aby se do něj nemohly dostat chyby. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Úprava receptu

 1. 1 Nastrouhejte si do horkého citronového čaje čerstvý zázvor, abyste získali další výhody. Asi 2,5 cm čerstvého zázvoru by mělo stačit na to, aby dodalo jeho chuť a poskytlo vám zažívací a uklidňující účinky, ale samozřejmě můžete množství upravit podle svého osobního vkusu.
  • Můžete použít mletý zázvor, ale chuťové a zdravotní přínosy nebudou stejné, jako kdybyste použili čerstvý zázvor. Asi 1/4 čajové lžičky (1,75 gramu) mletého zázvoru se rovná asi 1 polévkové lžíci (15 gramů) čerstvého zázvoru.
 2. 2 Užijte si horké toddy přidáním whisky do horkého citronového čaje. Přidejte 2 tekuté unce (59 ml) whisky do již připraveného citronového čaje. Směs promíchejte lžící, aby se alkohol rozptýlil, aby nezůstal plovoucí v horní části hrnku.
  • Experimentujte s příchutěmi tak, že z whisky odeberete skotskou, brandy, kořeněný rum nebo ochucený likér.
  • Můžete si také dát ledový citronový čaj s infuzí likéru.
 3. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 15

  3 Posuňte svůj čaj na další úroveň přidáním posypu sušeného koření. Skořice, kardamom, hřebíček, badyán nebo dokonce chilli prášek dodá vašemu čaji další zahřívací prvek. Jednoduše vmíchejte do čaje špetku nebo asi 0,5 čajové lžičky (0,5 gramu) zvoleného koření a užívejte si.
  • Pokud máte skořicové tyčinky, přidejte 1 do hrnku, než nalijte horkou vodu.
 4. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 16

  4 Připravte ochucené jednoduchý sirup aby váš čaj byl naplněn novou esencí. Máta nebo malina jsou skvělé příchutě, které doplní citron ve vašem horkém nebo ledovém čaji. Zahřejte 1 šálek (200 gramů) bílého cukru a 1 šálek (240 ml) vody a společně je duste, dokud se cukr nerozpustí, což trvá asi 5 minut. Sejměte směs z ohně a vmíchejte buď 1 šálek (25 gramů) listů máty nebo 1 šálek (125 gramů) čerstvých malin. Nechte je 30 minut louhovat a poté tekutinu sceďte do skleněné nádoby, kterou použijete do čaje.
  • Do šálku čaje přidejte asi 1 až 2 polévkové lžíce (15 až 30 ml) jednoduchého sirupu, abyste to všechno osladili a dochutili.
 5. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 17

  5 Přidejte sodovou vodu, abyste vytvořili šumivý ledový čaj. Jednoduše naplňte sklenici částečně ledovým čajem a zbytek dolijte sodovou vodou. Čím více sodové vody použijete, tím bude váš čaj sycenější. Neváhejte použít obyčejnou sodovou vodu nebo ochucenou.
  • Sodové vodě se také často říká perlivá voda, seltzerová voda nebo šumivá voda.
 6. Obrázek s názvem Připravte si citronový čaj, krok 18

  6 Vmíchejte čerstvé ovoce, které dodá šmrnc barvy a osvěžující chuť. Plátky pomeranče, maliny, jahody, borůvky, ostružiny, broskve, ananas a mnoho dalšího ovoce jsou skvělými doplňky vašeho ledového čaje. Přidejte do sklenice asi 1/4 šálku (45 gramů) čerstvého ovoce a zalijte ledovým čajem.
  • Ovoce je vynikající k jídlu, když dopijete čaj.
  • Můžete dokonce zmrazit nějaké ovoce a použít ho ve svém ledovém čaji místo skutečného ledu.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak uvařím horký medový citronový čaj? Vařte vodu, přidejte čerstvou citronovou šťávu (kolik chcete) a vymačkejte trochu organického medu. Jinak uvařte sáček citronového čaje a přidejte stříkání medu.
 • Otázka Nemáme doma žádný med. Mám místo medu použít cukr. LivPizza: D Ano, i když nemusí chutnat tak dobře jako med, protože citron a med jsou chutnější.
 • Otázka Můj citron má zelenou kůru; může být stejně účinný jako žlutý citron, pokud se používá jako čaj? Ano, v případě potřeby by to byla kůra vápna.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Každý recept si můžete upravit podle svého vkusu. Přidejte více či méně cukru nebo medu, více či méně citronu nebo jiný druh čaje, aby byl váš nápoj pro vás ideální.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při manipulaci s horkými tekutinami buďte opatrní, protože by vám mohly snadno popálit ruce. V případě potřeby použijte utěrku nebo chňapku.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Příprava horkého medu s citronem

 • Nůž a prkénko
 • Odměrky a lžíce
 • Lis na citrusy
 • Džbánek
 • Konvice nebo mikrovlnná trouba
 • Lžíce
 • Utěrka nebo chňapka do trouby

Vaření ledového citronového čaje

 • Nůž a prkénko
 • Odměrky a lžíce
 • Lis na citrusy
 • Konvice nebo mikrovlnná trouba
 • Brýle
 • Lžíce s dlouhou rukojetí
 • Tepelně odolný džbán
 • Utěrka nebo chňapka do trouby

Populární Problémy

Světová jednička Novak Djokovič získal titul US Open od Rogera Federera ze světové dvojky při vítězství 6: 4, 5: 7, 6: 4, 6: 4.

Šéf Australian Open Craig Tiley obhájil rozhodnutí Tennis Australia prosadit všechny hráče před hardcourtovým švihem Down Under.

Jak si vyrobit horký uklidňující citronový nápoj. Horké citronové nápoje mohou být velmi uklidňující, zvláště když se necítíte dobře. Horká voda a pára mohou uvolnit a uklidnit bolest v krku. Citron má vysoký obsah vitamínu C, který může pomoci zvýšit ...

Rivalita mezi Dale Earnhardtem a Jeffem Gordonem je prozkoumána v novém dokumentu „Bezkonkurenční“. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online.

Ve středu hraje Juventus ve čtvrtfinále Coppa Italia SPAL. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Jak se rychle objednat k lékaři. Pokud jste nemocní nebo máte zdravotní stav, který rychle vyžaduje pozornost lékaře, může být pro vás obtížné domluvit si schůzku. Lékaři jsou často velmi zaneprázdněni a obvykle vidí jen ...