Jak chránit bílé boty

Pokud máte bílé boty, myšlenka na skvrny od trávy, šmouhy nebo škrábance vás může přimět k opatrnosti, abyste je skutečně nosili. Svou obuv však můžete chránit a také odstranit jakékoli skvrny pomocí několika jednoduchých kroků, bez ohledu na to, z čeho jsou vyrobeny.

Metoda 1 ze 3: Předběžná úprava obuvi

 1. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 1

  1 Vyberte si repelent vytvořený pro váš typ obuvi. Než si bílé boty obujete, můžete na ně použít repelent proti skvrnám, aby byly čisté. Lahvičku protřepejte a poté nastříkejte tenkou rovnoměrnou vrstvu na celou botu. Opakujte na druhé botě. Pokud je to možné, nezapomeňte také nastříkat podrážky a tkaničky.
  • Pokud jsou vaše boty vyrobeny z kůže nebo semiše, kupte si repelent na kožené skvrny.
  • Pokud jsou vaše boty vyrobeny z plátna nebo síťoviny, většina typů repelentů proti skvrnám bude fungovat, například Scotchguard.


 2. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 2

  2 Na ochranu bot před deštěm a sněhem naneste vodu odpuzující prostředek. Jakmile repelent na skvrny úplně zaschne, můžete použít vodu odpuzující prostředek k další ochraně vašich bot. Plechovku nebo láhev protřepejte a poté nastříkejte celou botu do tenké rovnoměrné vrstvy. Opakujte na druhé obuvi a nechte produkt důkladně vyschnout, než si je obujete.
  • Pokud je odpuzovač skvrn, který jste použili, také vodoodpudivý, můžete tento krok přeskočit.
 3. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 3

  3 Opakujte postup každých několik týdnů. Po aplikaci repelent na skvrny a vodu vydrží jen několik týdnů. Ujistěte se, že repelenty aplikujete každých několik týdnů, aby vaše boty zůstaly bez skvrn. reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění bílých bot

 1. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 4

  1 Vyhněte se používání pračky nebo sušičky. Ačkoli můžete být v pokušení hodit špinavé boty do pračky, je lepší se tomu vyhnout. Také byste se neměli pokoušet je sušit pomocí sušičky.
  • Teplo a neklid strojů může způsobit, že se materiál rozpadne a vaše boty se rychleji opotřebují.
 2. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 5

  2 Na plátno nebo kůži použijte čisticí gumu. Pokud jsou na vašich botách špína nebo špína, snadno se jich zbavíte. Jednoduše potřete místo kouzelnou gumovou houbičkou nebo otřete, dokud není zcela odstraněno.
 3. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 6

  3 Zkuste lakování obuvi trochou alkoholu. U lakované obuvi namočte vatový tampon nebo čistý hadřík do alkoholu. Poté použijte k vydrhnutí a odstranění skvrny. Až budete hotovi, setřete přebytečný alkohol z tření papírovým ručníkem nebo hadříkem.
 4. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 7

  4 Odstraňte skvrny na semišových botách pomocí smirkové desky. Pokud máte na bílých semišových botách malé skvrny nebo skvrny, nepanikařte! Stačí vzít smirkovou desku (také nazývanou pilník na nehty) a jemně ji otřít tam a zpět přes skvrnu. Za chvíli to zmizí.
  • K odstranění nečistot a špíny z semišových bot můžete použít také kartáč s měkkými štětinami.
 5. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 8

  5 Gumové boty očistěte mýdlem a vodou. Pokud jsou vaše boty do deště nebo gumové žabky pokryté blátem nebo špínou, snadno je opět budete vypadat jako nové. Stačí stříknout trochu mýdla do misky s vodou a do směsi namočit hadr. Otřete gumu hadrem a poté boty opláchněte čistou vodou.
 6. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 9

  6 Odstraňte skvrny od soli z jakéhokoli druhu obuvi octem a vodou. Smíchejte 1 díl vody s 1 dílem bílého octa v malé misce. Namočte do směsi čistý hadr a poté jím otřete skvrny od soli. Boty otřete hadříkem navlhčeným ve vodě, poté nasákněte přebytečnou vlhkost vysátím suchým hadrem.
 7. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 10

  7 Nechte své boty vyschnout na přímém slunci. Zatímco vaše boty mohou za slunečného dne venku rychleji schnout, teplo a světlo mohou poškodit látku nebo materiál. Místo toho byste měli nechat boty schnout uvnitř.
  • Naplňte je novinovými nebo papírovými ručníky, které vám pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Udržujte své boty v dobré formě

 1. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 11

  1 V deštivých dnech se vyhněte nošení bílých bot. Pokud víte, že bude pršet nebo sněžit, vyberte si botu, která se tak snadno nezašpiní. Vlhkost, špína a sůl mohou během okamžiku proměnit vaše boty z bílých na špinavé. Uložte si bílé boty na dny, kdy je pěkné počasí.
 2. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 12

  2 Posypte jedlou sodou boty, aby absorbovaly pachy. Když vám boty začnou zapáchat, nasypte malé množství jedlé sody přímo na stélku boty. Jedlá soda absorbuje vlhkost i pachy. Jen vysypte jedlou sodu, než si boty znovu vezmete.
 3. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 13

  3 Uchovávejte boty mimo přímé sluneční světlo. Příliš mnoho slunečního záření může vést ke změně barvy a vyblednutí. Když nenosíte bílé boty, mějte je uvnitř. Skladujte je na chladném a suchém místě, například ve skříni.
 4. Obrázek s názvem Chraňte bílé boty Krok 14

  4 Polské kožené boty pravidelně. Aby vaše boty vypadaly co nejlépe, můžete je po očištění nanést bílým leštidlem na boty. Namočte měkký hadřík do leštidla a poté jej malými krouživými pohyby naneste na botu.
  • Před uschováním nebo nošením obuvi nezapomeňte rovnoměrně potáhnout veškerou kůži a nechat leštidlo zcela zaschnout.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Místa nebo škrábance na teniskách můžete opravit bílým lakem na nehty.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Odpuzovač skvrn
 • Vodoodpudivý
 • Kouzelná guma nebo ubrousky
 • Pilníček na nehty
 • Ocet
 • Saponát na nádobí
 • Vyčistěte hadry
 • Noviny
 • Papírové ručníky
 • Leštidlo na boty

Populární Problémy

Jak se motivovat k hubnutí. Slíbil jsi si, že tentokrát to myslíš vážně. Další tři dny jíte saláty, běháte a okusujete proteinové tyčinky. Pak jste během několika dní gaučem s vanou zmrzliny Ben & Jerry ...

Jak hrát kulečník v baru nebo v hospodě. Hraní kulečníku v baru nebo hospodě je velmi zábavné. Máte nejen přístup k potenciálně velkým konkurentům, ale jste v teplém a příjemném prostředí. Máte také relativně zajaté publikum, které na ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Spurs vs Nuggets Game 2 online bez kabelu.

Bývalá světová jednička Venus Williamsová se v neděli v prvním kole French Open utká s Annou Karolinou Schmiedlovou. Schmiedlova má v heads-upu náskok 2: 1 nad Williamsem, včetně vítězství na French Open 2014.

Zde je návod, jak sledovat celý Shark Week 2020 online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Discovery Channel.