Jak zakřivit bowlingovou kouli

Máte přímý sestřel a nyní je čas vypadat jako profesionálové. Naučit se házet bowlingovou kouli vyžaduje hodně času a tréninku, ale úsilí se vyplatí s nově nalezenou jistotou, kterou budete mít po zvládnutí této dovednosti a zlepšení skóre v bowlingu.

Část 1 ze 3: Zvládnutí techniky

 1. 1 Začněte se správným postojem a sevřením. Chcete být několik centimetrů od faulové čáry a nejlépe alespoň čtyři kroky od svého propuštění. Některým to trvá déle a je to v pořádku - ideální jsou však alespoň čtyři kroky. Zarovnejte nohy se šipkou na dráze, na kterou míříte (což bude záviset na tom, jak silná je vaše křivka).
  • Pokud máte svůj vlastní míč, pravděpodobně víte, jak ho uchopit. Pokud však pracujete s domácím míčem, možná budete muset upravit svůj styl. Domácí koule mají obecně klouby - chcete, aby vaše prsty (a zejména palec) rychle vystoupily, tak je tam nezasekávejte. Držte míč tak, aby byl v rovině s vaším zápěstím. Pozice rukou jsou popsány dále v tomto článku; během vašeho švihu je to důležitější než dříve.


 2. 2 Vždy se zaměřte na šipku na pruhu, do kterého chcete zasáhnout. Nikdy se nezaměřujte na špendlík, na který míříte. Je mnohem snazší trefit značku, která je deset stop před vámi, než jednu padesát. Šipka, kterou chcete zasáhnout, se bude lišit v podmínkách jízdního pruhu (mokrý vs. suchý). Chcete -li změnit cíl, je snazší změnit místo, kde stojíte na začátku, než změnit šipku. Pokud vám chybí vlevo, přesuňte výchozí bod doleva a naopak. Zní to intuitivně, ale pokud se přesunete doleva a zasáhnete stejnou šipku, míč se na začátku dostane dále doprava, než se pohne doleva. Na podlaze jsou tečky, které vám pomohou se přizpůsobit. Pohyb nohou po jedné desce může být rozdílem mezi úderem a obávaným rozdělením 7-10.
 3. 3 Začněte svůj přístup, jako byste vystřelili přímo. Váš přístup je stejný jako u všech standardních výstřelů-změna je ve vašem sledování a většinou ve vaší ruce. Přesuňte míč zpět do švihu a držte dlaň za míčem, stejně jako obvykle.
  • Nezapomeňte mít silné zápěstí. Pokud na zápěstí nesete příliš mnoho váhy nebo jej kroutíte dopředu a dozadu, můžete si ublížit - nebo se přinejmenším opotřebovat, než se vaše rámy zvednou.
 4. 4 Uvolněte míč ve spodní části švihu a vytáhněte palec před prsty. Myšlenka háčku je na samém konci, vaše prsty jsou jediná věc, která obsahuje míč, a otáčejí ho, když se uvolňuje - proto váš palec musí dostat z cesty. Zde je několik možností polohy ruky:
  • Standardní způsob, jak zaháknout míč, je umístit dva prsty a palec do tří otvorů jako obvykle. Jinými slovy, nic neměňte.
  • Někteří lidé se rozhodnou nedat palec do míče vůbec, a místo toho přihrají míč zpět do dlaně a/nebo zápěstí a uvolní jej v následné hře. A přesto se někteří rozhodnou umístit pouze jeden prst (ukazováček) do štěrbiny a dlaní míč, přičemž se při uvolnění točí stejným pohybem. Riskujete však, že se míč ve vašem úchopu otočí, a to může vést k vymknutí zápěstí a prstů.
 5. 5 Při uvolňování otáčejte prsty nahoru po vnější straně míče a otáčením míčku usměrňujte prsty. Pokračujte v pohybu rukou nahoru na švihu, aby míček směřoval po dráze, a dokončete v pozici podání ruky. V ideálním případě chcete přejít z polohy 4 hodiny do polohy 7 hodin.
  • Míč by měl být zcela mimo vaše ruce v poloze sedm hodin a vaše paže by měla pokračovat do polohy 12 hodin s rukou vzhůru u ucha, zatímco vaše oči jsou uzamčeny šipkou, kterou se pokoušíte udeřil.
  • Snažte se nepodvědomě zpomalit svůj švih ve snaze soustředit se a přibít háček; stejná síla je stále zapotřebí. Nebo pokud ano, účtujte o rozdílu; když obnovíte normální hod, háček může být velmi odlišný.
 6. 6 Naučte se ovládat stupeň své křivky změnou polohy míče a načasováním uvolnění. Chcete -li zvýšit stupeň křivky, uvolněte prsty z míče rychleji. Váš pohyb proti směru hodinových ručiček může být také více (nebo méně) drastický.
  • S trochou cviku poznáte, zda jste hodili dobrý míč, nebo ne, podle toho, jak blízko jste šíp.
  • Pokud vám to nedochází, izolujte proměnné a experimentujte s každou z nich samostatně. Zkuste začít z jiného startovního místa. Zkuste přepnout práci nohou. Sakra, experimentujte s různými míčky. Je možné, že poloha vašeho zápěstí a ruky je v pořádku a je tu další prvek, který to míchá.
  reklama

Část 2 ze 3: Cvičení háčku

 1. 1 Procvičte si tenisový míček. Skvělý způsob, jak procvičit úder hákem, aniž byste museli dělat trapný výlet do bowlingové dráhy, je cvičit s tenisovým míčkem. Půjde to rovně, když to hodíte, ale když to dopadne, odrazí se to na stranu - pokud to samozřejmě děláte správně!
  • Další možností je kulečníkový míč, ale potenciál poškození blízkých předmětů je o něco podstatnější!
 2. 2 Použijte bowlingovou kouli, která je o několik liber lehčí než míč, který byste běžně používali při učení. Lehčí míč vám umožní soustředit se na učení nové techniky házení. I když se rozhodně chcete dostat ke svému normálnímu míči dříve než později, lehčí míč vám může pomoci soustředit se na to, co by vaše ruce měly dělat. Jen si na to moc nezvykej!
 3. 3 Představte si to jako spirálu fotbalu, jen vzhůru nohama. Pokud máte zkušenosti se spirálou fotbalu, je to stejný obecný princip. Jen pod rukou! Vaše prsty se pohybují po straně míče stejným způsobem. Jen pomyslete na to, že budete házet fotbal pod pokličku a budete se snažit udržet stejnou rotaci. Začíná se svírat ve vaší ruce a poslední bod kontaktu je s konečky prstů, jak se točí. reklama

Část 3 ze 3: Výběr správného míče

 1. 1 Pokud používáte domácí kouli, vězte, že to může být velmi obtížné. Tyto míče v bowlingové dráze jsou určeny pro přímé střely; jejich zaháknutí může vyžadovat jinou, pobuřující metodiku, aby se dosáhlo stejného, ​​přirozeného efektu háčku. Pokud tedy nemáte vlastní, nestresujte se! Může to být vaše vybavení.
  • Obecným pravidlem je, že si vyberete míč, který tvoří 10% vaší tělesné hmotnosti. Pokud vážíte 160 liber, vyberte si míč o hmotnosti 16 liber. To znamená, že pokud máte normální zdraví a nemáte důvod, proč by lehčí míč byl více ve vaší (bowlingové) uličce.
 2. 2 Získejte míč sevřením prstu. Některé míče (většina domácích míčků) jsou dodávány s kloubovým úchopem, kde otvory jdou dolů k vašemu druhému kloubu. Úchop špičkou prstu je však mnohem vhodnější pro házení zahnuté koule - protože palec a prsty musí vyjít ven, akce jsou mnohem rychlejší a plynulejší.
 3. 3 Získejte svůj vlastní míč s uretanovým nebo pryskyřičným povlakem. Uretanový kryt na bowlingové kouli vám střelu s hákem velmi usnadní; neabsorbují olej z dráhy a poskytují mnohem větší tření než vaše standardní plastová koule (domácí koule). Tyto dvě věci v kombinaci, které spojují úspěch.
  • Pryskyřičná vrstva může skutečně kopat do oleje v pruhu, což zvyšuje šanci, že trefíte přesně tam, kam míříte. Ale jsou to docela investice a jen pro ty nejvážnější nadhazovače.
 4. 4 Pokud zvažujete pořízení vlastního míče, zeptejte se na hodnocení RG a coverstock. Míč s vysokým diferenciálem RG vytvoří opravdu ostrý háček. Můžete však mít míč s nízkým diferenciálem, pokud má matný povrch pro boj s olejem v pruhu. Pokud máte co do činění se suchým pruhem (tedy ve své domácí uličce), zvažte tuhý nebo perlový podklad.
  • Tolik možností! V případě pochybností vysvětlete svou situaci asistentovi. Dokud jim dáte všechny své proměnné a to, co byste chtěli dělat, mohou pro vás najít perfektní míč.
  • Nevybírejte míček provrtaný na prstech a s osovým bodem, dokud nebudete mít háček dole. Jak se v tom zlepšujete, váš háček se mění. Takže počkejte! Když jste na vrcholu, chcete míč, který je vám vlastní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč je míč takto odstřeďován pod číslem 4? Animace mezi 4 a 5 je nesprávná. Šipka ukazuje nesprávnou osu otáčení. Ten chlap na videu níže to vysvětluje správně, ale šipka v animaci mezi 4 až 5 jde špatným směrem. Míč by se měl otáčet ve směru hodinových ručiček, jak klesá z dráhy nadhazovače, takže šipka by měla směřovat nahoru. Pokud by se míč točil tak, jak ukazuje animace, pak by se otáčel na ose kolmé k zemi, což by nemělo být. Zobrazené obrázky převracejí obrázek (z pravé strany těla na levou stranu těla), takže můžete vidět umístění a uvolnění ruky. Máte pravdu, je to nesprávné, ale ostatní jsou konzistentní.
 • Otázka Jaké vybavení mám použít k vývoji míče? Anthony Harlan Je to opravdu o tom jít ven a házet, ale úžasný startovací míč je Brunswick T-Zone (můj první) nebo DV8 Misfit (2 první mého přítele). Dají vám nějakou reakci, ale pouze pokud na ně na lehkém oleji až středních ropných pruzích uděláte nějaké otáčky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Podmínky jízdního pruhu mohou ovlivnit výsledek vaší křivky-ve vysoce kondicionovaných jízdních pruzích obvykle získáte menší křivku. Některé bowlingové dráhy používají více kondicionéru (nějaký druh maziva) a oleje (čistí a promazávají) jejich dráhy častěji než jiné. Ve stejné uličce mohou být dokonce výrazně odlišné podmínky pro jízdní pruh, protože stroje pro údržbu jsou počítačově upraveny tak, aby na dráhu nanášely různé postřiky mazacím postřikem. Několik tréninkových hodů ve vaší dráze by mělo naznačit, jak potřebujete zakřivit svůj míč.
 • Poté, co se naučíte házet zakřivený míček lehčím míčem, použijte svou techniku ​​na svůj obvyklý bowlingový míč na míru, abyste dosáhli nejlepších výsledků.
 • Zvažte použití opěrky zápěstí. Udrží vaše zápěstí silné a vyrovnané pro dokonalý výstřel.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepokoušejte se míč otočit nebo zakřivit pomocí zápěstí - měl by zůstat rovný a pevný při švihu a uvolnění.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bowlingová koule
 • Bowlingová dráha
 • Tenisový míček (volitelný, pro trénink)
 • Podpora zápěstí (volitelně)

Populární Problémy

Daniil Medveděv přežil s kůží zubů proti Hubertu Hurkaczovi ve čtvrtečním čtvrtfinále Národní banky otevřeného v roce 2021 v pátek.

Kouč mentální kondice Badri Narayanan na mentální svaly a na to, jak se Stan Wawrinka a Angelique Kerber proměnily v šampiony.

Jak hrát Left 4 Dead pro začátečníky. Tento článek vysvětlí základy toho, jak přežít ve Valve FPS Multiplayer, Left 4 Dead. Upozorňujeme, že tato strategie byla vytvořena v době demo, takže tento článek může být zastaralý ....

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic vytvořili působivou řadu rekordů, které staví každou druhou éru do stínu.

Kovbojové a Vikingové se v neděli setkají v zápase NFC 11. týdne. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry online.