Jak zmírnit bolest pomocí tlakových bodů

Akupresura je tradiční čínská terapie, která se používá k úlevě od bolesti působením tlaku na určité části těla, a často se používá vedle konvenčnější lékařské léčby. Myšlenka akupresury spočívá v tom, že působením tlaku na různé tlakové body můžete vyrovnat energii ve svém těle a zlepšit tak své zdraví. I když byste kvůli vážným zdravotním problémům měli i nadále navštěvovat svého lékaře, můžete si akupresuru vyzkoušet doma studiem těchto tlakových bodů a technik používaných k jejich stimulaci!

Část 1 ze 2: Seznámení s technikou

 1. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 1

  1 Prostudujte si meridiány těla, abyste porozuměli toku energie. Akupresura je založena na myšlence, že energie vašeho těla, známá jako chi, proudí po určitých drahách v těle, nazývaných meridiány, a že stimulační tlakové body podél těchto meridiánů vyváží vaše čchi.
  • Celým tělem prochází 12 hlavních meridiánů - 6 v pažích a 6 v nohách. Chcete -li se o nich dozvědět více, navštivte https://www.amcollege.edu/blog/what-are-meridians-in-traditional-chinese-medicine-tcm .
  • Ačkoli neexistuje žádný fyziologický důkaz, že tyto meridiány existují, zdá se, že sledují dráhy nervů v celém těle. Například plicní meridián, často označovaný jako L, spojuje plíce a střeva s nervy v zápěstí (akupresurní bod L7) a hřbetu ruky (akupresurní bod L14).
  • Medián žaludku, označovaný jako S, začíná v mozku a vede dolů do chodidla a obsahuje akupresurní body S36 a S37, které jsou těsně pod kolenem.


 2. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 2

  2 Najděte si klidné, relaxační místo k sezení nebo ležení. Jelikož akupresura funguje tak, že vyrovnává energii těla, tyto techniky fungují nejlépe, když jste zcela uvolněni. Pokud provádíte akupresuru na někoho jiného, ​​nechte ho ležet a nechte ho úplně relaxovat, než začnete.
  • Chcete -li vytvořit relaxační prostředí, můžete si pustit jemnou hudbu nebo rozptýlené vůně, jako je levandule.
 3. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 3

  3 Vyber akupresurní bod spojené s bolestí, kterou chcete ulevit. Existují stovky různých akupresurních bodů a každý z nich je spojen s konkrétní částí těla. Prozkoumejte různé akupresurní body a najděte ty, které nejvíce odpovídají symptomům, se kterými se setkáváte.
 4. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 4

  4 Pomocí prstů na zvolený bod přitlačte po dobu 30 sekund. Pevně ​​zatlačte přibližně na 30 sekund a pohybujte prsty kruhovým pohybem nahoru nebo dolů.
  • Akupresuristé někdy používají na své klienty tlak dlaněmi, klouby, lokty nebo dokonce chodidly.
  • Akupresurní techniky mohou zahrnovat pevný tlak, hnětení, rychlé tření nebo poklepávání na tlakové body.

  Odborné varování: Vyhněte se intenzivnímu tlaku na jakékoli choulostivé oblasti, včetně nervů, žil, řezů, popálenin, ran, nádorů a oblasti kolem krku.

 5. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 5

  5 Opakujte techniku ​​tak často, jak chcete. Akupresura je považována za extrémně bezpečnou a neexistuje žádný limit, kolikrát denně můžete tyto techniky cvičit.
  • Pokud zjistíte, že akupresura například ulevuje od bolesti hlavy, ale vrací se po několika minutách, vyvíjejte větší tlak, kdykoli se bolest hlavy vrátí, dokud úplně nezmizí.
  reklama

Část 2 ze 2: Cílení na specifické tlakové body

 1. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 6

  1 Sevřete ramenní sval, abyste uvolnili stres a bolesti krku. Tento akupresurní bod je známý jako GB21 nebo Jian Jing. Najděte oblast přibližně v polovině vzdálenosti mezi rotátorovou manžetou a páteří, poté pomocí palce a prostředního prstu tento sval pevně sevřete asi na 30 sekund.
  • Předpokládá se, že tato metoda také zmírňuje bolesti hlavy, zubů a obličeje.
  • Říká se, že Jian Jing vyvolává porod, proto pokud jste těhotná, používejte tuto techniku ​​opatrně.
 2. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 7

  2 Ulevte od bolesti hlavy zatlačením na místo, kde se svaly krku spojují s lebkou. Chcete -li najít toto místo, nahmatejte kost za uchem a poté postupujte drážkou dozadu k místu, kde se vaše svaly krku připevňují k lebce. Jedná se o akupresurní bod GB20, známý také jako Feng Chi. Pomocí palců jemně, ale pevně stiskněte.
  • Efekty můžete mírně otáčet nebo s nimi hýbat pohybem nahoru a dolů.
  • Mezi další stavy ovlivněné Feng Chi patří rozmazání očí, únava, migrény a příznaky nachlazení nebo chřipky.
 3. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 8

  3 Uvolněte nevolnost stlačením mezi šlachy na vašem vnitřním předloktí. Natáhněte ruku dlaní vzhůru a poté změřte přibližně 3 šířky prstů směrem k lokti, počínaje zápěstím. Jedná se o akupresurní bod P6 nebo Nei Guan. Pevně ​​zatlačte mezi 2 šlachy a masírujte oblast.
  • Nei Guan se často používá k úlevě od kinetózy a žaludeční nevolnosti.
 4. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 9

  4 Ulevte od bolesti nohou a kyčlí zatlačením dovnitř v zadní části kolena. Předpokládá se, že měkké místo v zadní části kolena pomáhá při poškození kyčle, svalové atrofii a bolestech břicha. Uprostřed kolena pevně zatlačte dovnitř.
  • Pokud se na toto místo nemůžete dostat sami, můžete někoho požádat, aby vám s tím pomohl.
 5. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 10

  5 Masáž mezi palcem a ukazováčkem uvolní stres. Tento tlakový bod se nachází na nejvyšším místě svalu, kde se setkávají palec a ukazováček. Masírujte oblast hlubokým, pevným tlakem.
  • Tento akupresurní bod je známý jako He Gu nebo LI4. Je to jeden z nejčastěji používaných akupresurních bodů a může být také použit k léčbě bolesti obličeje, zubů a krku.
 6. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 11

  6 Masáž mezi čtvrtým a pátým prstem uvolněte napětí v krku. Tento akupresurní bod je známý jako Zhong Zhu nebo Triple Energizer 3 (TE3). Najděte drážku mezi čtvrtým a pátým prstem nebo prsteníkem a malíčkem a poté toto místo masírujte pevně až 30 sekund.
  • TE3 se často používá k léčbě dočasných bolestí hlavy, napětí ramen a krku a bolesti horní části zad.
 7. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 12

  7 Najděte depresi mezi prvním a druhým prstem, abyste zmírnili úzkost. Začněte v drážce, kde jsou spojeny váš palec na noze a druhý prst na noze, poté posuňte prst směrem k sobě. Akupresurní bod LV3 nebo Tai Chong se nachází těsně před dosažením další kosti. Tuto oblast důkladně masírujte.
  • Tai Chong údajně také zmírňuje menstruační křeče, zažívací potíže, vysoký krevní tlak a nespavost.
 8. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 13

  8 Ulehčete si menstruační křeče nalezením akupresurního bodu SP6 na noze. Tento bod je na vnitřní straně nohy asi 4 šířky prstů nad kotníkem. Palcem vyvíjejte hluboký tlak těsně za holenní kost a masírujte oblast po dobu 30 sekund.
  • SP6 nebo San Yin Jiao se také používá k úlevě od urologických a pánevních poruch a také od nespavosti.
 9. Obrázek s názvem Zmírnění bolesti pomocí tlakových bodů Krok 14

  9 Masáž svalů na vnější holenní kosti zmírní únavu. Toto místo, známé jako ST36 nebo Zu San Li, najdete, když změříte 4 šířky prstů od spodní části kolenní čepice podél vnější strany holenní kosti. Pomocí tlaku směrem dolů masírujte oblast.
  • Chcete -li zkontrolovat, zda jste na správném místě, pohybujte nohou nahoru a dolů. Při pohybu chodidla byste měli cítit pohyb svalů dovnitř a ven.
  • Zu San Li se také používá k léčbě nevolnosti a zvracení a k podpoře dlouhověkosti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké bezpečnostní tipy byste měli vědět, než použiji tlakové body? Peter D'Aquino, L.Ac, MS, NCCAOM
  Licencovaný akupunkturista Peter D'Aquino je akupunkturista a diplomant v orientální medicíně se sídlem v New Yorku. Peter má licenci k výkonu praxe ve státě New York a je držitelem certifikace rady Národní certifikační komisí pro akupunkturu (NCCAOM) a orientální medicínu v akupunktuře a čínské bylinné medicíně. Má 10 let praxe v holistické léčbě bolesti a sportovní medicíně. Specializuje se na léčbu bolesti a ortopedických stavů spolu s rehabilitací, fitness, hubnutím a zažívacími problémy. Je také certifikován jako osobní trenér National Academy of Sports Medicine (NASM) a certifikován v pohybové terapii Functional Range Conditioning (FRC) a Functional Range Release (FRR). Je držitelem titulu MA v akupunktuře a bylinném lékařství na Pacific College of Oriental Medicine v New Yorku (PCOM). Peter D'Aquino, L.Ac, MS, NCCAOM Licencovaný akupunkturista Expertní odpověď Dva největší potenciální problémy jsou použití příliš silného tlaku na oblast a nepochopení anatomie oblasti, na kterou se tlačí. Pokud jste těhotná, navštivte lékaře dříve, než vyzkoušíte akupresuru.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nejsou to osvědčené lékařské techniky. Používají se však již tisíce let a mohou nabídnout úlevu od bolesti nebo nepohodlí.

reklama

Varování

 • Na bod nevyvíjejte fyzický tlak, pokud je pod krtkem, bradavicí, křečovou žílou, oděrkou, pohmožděninou, řezem nebo jiným přetržením kůže.
 • Akupresura by neměla nahrazovat licencované lékařské ošetření. Pokud jste zranění nebo nemocní, vyhledejte radu lékaře.
 • Nedělejte akupresuru těsně před nebo do 20 minut po těžkém cvičení, velkém jídle nebo koupání.
 • Pokud jste těhotná, poraďte se se svým lékařem, než vyzkoušíte akupresuru.
reklama

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete ke sledování všech zápasů basketbalového turnaje Summit League 2020, i když nemáte kabel.

Jak jezdit metrem v New Yorku. První návštěva New Yorku je zajímavá zkušenost. Newyorčané jsou jako nikdo jiný. Jakkoli jsou zdvořilí, často nedělají oční kontakt, spěchají do cíle a ...

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o výrazu bagel v tenise. Poskytujeme jasnou definici, příklady rohlíku ve větě a odpovědi na běžné otázky.

Maryland zahajuje éru Mikea Locksleyho proti Howardovi v sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je několik různých způsobů, jak můžete dnes večer sledovat živé přenosy hry Broncos vs Seahawks online, pokud nemáte kabel.

Jak dezinfikovat veřejné WC. Veřejné toalety často ukrývají různé druhy bakterií a choroboplodných zárodků, ze kterých vám může být špatně. Ačkoli je nepravděpodobné, že byste si na toaletním sedadle přivodili vážné nemoci, můžete přesto chtít ...