Jak odstranit statické látky z polyesterových oděvů

Polyester je běžný syntetický materiál používaný k výrobě trvanlivých, pevných a trvanlivých tkanin. Mnoho oděvů a domácích potřeb, jako jsou deky, prostěradla a peřiny, je vyrobeno z určitého procenta polyesteru. Někdy však může polyesterové oblečení nést statický náboj, který způsobí, že se oděv přilepí k vaší pokožce. Statická elektřina je akumulace elektrického náboje, ale lze jí zabránit nebo ji odstranit použitím různých metod, které neutralizují elektrické ionty. Pokud neutralizujete statické ulpívání pomocí sušiček, aviváže, drátěných věšáků, pleťové vody, vody nebo jiných věcí denní potřeby, můžete omezit statické ulpívání v polyesterovém oblečení.Metoda 1 ze 3: Snižování statiky při čištění oděvů

 1. 1 Nalijte aviváž do praní. Polyesterové oblečení lze obvykle prát doma v teplé vodě, pokud není na štítku uvedeno jinak. Až příště budete prát své polyesterové oděvy, přidejte kapsu své oblíbené aviváže, která pomůže omezit tvorbu statické elektřiny. Změkčovače tkanin jsou kladně nabité, takže se spojí s negativním nábojem, který se nachází v polyesterových oděvech, což pomáhá vyvážit a neutralizovat statické usazeniny.
 2. 2 Použijte sušičku. Tření vznikající při tření oděvů v suchém prostředí, například v bubnové sušičce, může způsobit přilnutí elektrického náboje k tkanině, což vytváří statickou elektřinu. Abyste minimalizovali statickou elektřinu, přidejte do sušičky několik listů sušičky. Jak se listy zahřívají, uvolňují se a olej, který pak lehce potáhne polyesterový oděv. Toto mazání pomáhá minimalizovat tření, což snižuje statické ulpívání.
  • Polyesterové oděvy sušte při nízké teplotě.
 3. 3 Přidejte několik kuliček sušičky. Když jsou kuličky do sušičky přidány do sušičky, mohou pomoci sušení oděvů rychleji a omezit statické ulpívání tím, že zabrání slepování oblečení. Když se pohybují, kuličky pomáhají oddělit oděv a vystavit jej suchému vzduchu. Toto oddělení také snižuje tření, a tím minimalizuje statiku.
  • Sušicí koule nejsou tak účinné, pokud jsou přidány do velkého množství oblečení. Ujistěte se, že je přidáváte pouze k malým a středním nákladům, aby měli prostor k pohybu.
  • Na jednu dávku přidejte tři velké sušičky.
  • Pokud nemáte sušicí míč, přidejte do bubnové sušičky tenisový míč nebo dva, abyste získali stejný účinek.
 4. 4 Pověste si oblečení, abyste uschli. Přeskočte sušičku dohromady a vysušte polyesterové oblečení na vzduchu, abyste zabránili hromadění statické elektřiny. Pokud necháte polyesterové oděvy schnout na vzduchu, nepoškodí oděvy, takže oděvy připněte na šňůru na sušení na slunci nebo je přehoďte přes sušák uvnitř. reklama

Metoda 2 ze 3: Neutralizace statiky s produkty každodenní potřeby

 1. 1 Na oděv nastříkejte aerosolový sprej na vlasy. Pokud váš polyesterový oděv drží statický náboj, obraťte jej naruby. Popadněte plechovku aerosolového laku na vlasy a držte ji asi osm palců od polyesterového oděvu. Nastříkejte lak na oděv, abyste zmírnili statické ulpívání. To pomáhá znovu zavést vlhkost do látky, což může pomoci rozbít statický náboj.
 2. 2 Před použitím polyesterového oděvu zvlhčete pleťovou vodou. Suchá kůže nese kladný náboj a polyester nese záporný náboj. Jak se vaše kůže tře o polyesterový oděv, vytváří statickou elektřinu. To je běžné v zimě, kdy pokožka bývá sušší. Před oblečením zmírněte náboj zvlhčením.
 3. 3 Oblečením si potřete prostěradlo. Sušicí listy jsou skvělé pro odstranění statické elektřiny v bubnové sušičce, ale lze je také použít k odstranění statické elektřiny poté, co oblečení již uschlo. Popadněte sušící plachtu a přejeďte přes polyesterový oděv, abyste odstranili část statické ulpívání. reklama

Metoda 3 ze 3: Eliminace statické elektřiny bez použití chemikálií

 1. 1 Připevněte zavírací špendlík podél lemu vašeho polyesterového oblečení. Pokud jste v kanceláři a vaše polyesterové oděvy se na vás lepí, odstraňte statickou elektřinu pomocí špendlíku. Připevněte špendlík uvnitř podšívky oděvu podél lemu nebo švu, abyste nepoškodili oblečení. Kov v kolíku bude fungovat jako uzemňovací zařízení, které neutralizuje statický náboj ve vašem oblečení.
 2. 2 Oblečením si potřete drátěný věšák. Pokud máte drátěný věšák, můžete jej použít k odstranění statického ulpívání. Jednoduše vetřete drátěný závěs na postižené místo, aby se náboj zlomil. Kovový věšák, stejně jako zavírací špendlík, neutralizuje hromadění elektrických iontů na vašem oblečení a odstraňuje statické ulpívání.
  • Pokud si na oděvu všimnete nahromadění statické elektřiny před oblékáním, přejeďte přes něj drátěný závěs, abyste odstranili náboj.
 3. 3 K odstranění statické elektřiny použijte vodu. Lehce navlhčete žínku nebo ruce vodou. Posuňte žínku nebo vlhké ruce po oděvu. Voda neutralizuje statický náboj a odstraní přilnavost. Navíc, protože polyester rychle schne, nebudete mít vlhké oblečení příliš dlouho.
 4. 4 Dotkněte se uzemněného kovu. Pokud jste venku a váš polyesterový oděv má statickou přilnavost, podívejte se na kovovou tyč, trubku nebo kandelábr, na které můžete bezpečně dosáhnout. Jednoduše držte kovovou tyč. Kov pomůže odstranit statický náboj z vašeho oblečení.
 5. 5 Provozujte doma zvlhčovač. Vlhké prostředí může pomoci snížit statické ulpívání a statické rázy. Statický náboj lze rychleji rozptýlit, když je ve vzduchu více částic vody, které jej rozbijí. Kupte si zvlhčovač v místní lékárně nebo obchodním domě, který pomůže eliminovat statické ulpívání ve vašich polyesterových oděvech. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kupte si plechovku statického lepicího spreje v místním supermarketu, lékárně nebo obchodním domě. Chemikálie v aerosolovém plechovce pomáhá omezit statické ulpívání neutralizací náboje.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Letní tábor může být zábavným a vzrušujícím dobrodružstvím nebo nešťastnou, hrubou zkouškou. Zlepšete si zážitek z letního tábora správným balením. Vytvořte si seznam oblečení, toaletních potřeb a dalších věcí, které budete potřebovat, nebo požádejte vedoucího tábora o ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Regis Prograis vs Kiryl Relikh online.

Po tolik potřebném vítězství nad Marylandem o víkendu se Iowa vrací na silnici, aby se dostala na Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Na turnaji Gonet Geneva Open 2021 se světová osmička Rogera Federera letos podruhé vrátí na turné ATP. Federer bude nejlepším semenem akce, která má začít 16. května.