Jak odstranit žluté bělidlo z bílých bot

Použití bělidla může být skvělý způsob, jak z bílých bot odstranit špínu a špínu. Pokud však necháte bělidlo příliš dlouho nebo jej řádně nezředíte, může zanechat žluté skvrny. Zatímco žluté skvrny od bělidla mohou být obtížně zcela odstranitelné, vzhled skvrn můžete odstranit nebo výrazně omezit pomocí drhnutí solí a horkou vodou, namočením obuvi do krému s tatarským roztokem nebo omytím bot pracím prostředkem a bílý ocet.badmintonová wikipedie

Metoda 1 ze 3: Pomocí drhnutí soli a horké vody

 1. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 1

  1 Naplňte malou misku 1 šálkem (240 ml) velmi horké vody. Nejprve vyberte malou, tepelně bezpečnou misku. Poté dřez zapněte na co nejvyšší teplotu a nechte jej několik sekund běžet, aby se zahřál. Naplňte misku asi 1 šálkem (240 ml) horké vody.
  • Voda by měla být velmi horká, ale ne vroucí.
 2. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 2

  2 1 lžíci (17 gramů) kuchyňské soli rozpustíme ve vodě. Pomocí odměrky odměřte sůl a nalijte ji do misky s horkou vodou. Vodu a sůl promíchejte čistým zubním kartáčkem, dokud se sůl zcela nerozpustí.
 3. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 3

  3 Rozetřete roztok soli na žlutou bělicí skvrnu zubním kartáčkem. Nejprve položte ručník, aby byl povrch chráněn před horkou vodou a nečistotami na botách. Poté ponořte hlavu zubního kartáčku zpět do solného roztoku a ujistěte se, že je zcela nasycený. Pomocí štětin energicky vydrhněte roztok soli na žluté bělicí skvrně na bílých botách.
  • Hlavu zubního kartáčku můžete znovu ponořit do roztoku každou minutu, abyste znovu nasytili štětiny a na skvrnu nanesli více solného roztoku.
  • Pravděpodobně budete muset několik minut drhnout, než skvrna začne blednout.
 4. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 4

  4 Před opětovným čištěním nechte boty 20 minut na vzduchu uschnout. Jakmile skvrna trochu vybledne, nechte boty na ručníku vyschnout na vzduchu asi 20 minut, nebo dokud nejsou suché na dotek. Poté znovu nasyťte zubní kartáček a několik minut znovu energicky drhněte skvrnu štětinami zubního kartáčku.
 5. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 5

  5 Přestaňte drhnout, jakmile skvrna vybledne co nejvíce. Jakmile skvrna značně vybledne a několik minut se nerozsvítí, přestaňte drhnout a nechte boty uschnout. Skvrna možná nikdy úplně nezmizí, ale značně a doufejme vybledla natolik, že můžete i nadále nosit bílé boty. reklama

Metoda 2 ze 3: Namočte si boty do krému s tatarským roztokem

 1. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 6

  1 Naplňte velkou nádobu 4 šálky (950 ml) velmi horké vody. Nejprve vyberte misku, kbelík nebo jinou tepelně bezpečnou nádobu, která je dostatečně velká, aby pojala vodu i vaše boty. Poté dřez zapněte na co nejvyšší teplotu a nechte jej několik sekund běžet, aby se zahřál. Pomocí odměrky naplňte nádobu 4 šálky (950 ml) horké vody.
  • Voda by měla být velmi horká, ale ne vroucí.
 2. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 7

  2 Do vody vmíchejte 1/2 šálku (110 gramů) zubního kamene. Pomocí odměrky odměřte zubní kámen. Poté nalijte do horké vody. Velkou lžící smíchejte vodu a smetanu s vínem, dokud se zcela nespojí.
  • Zubní kámen je k dostání ve většině obchodů s potravinami v malých nádobách, takže možná budete muset koupit více nádob, abyste měli dost na naplnění 1/2 šálek (120 ml).
  • Větší množství zubního kamene můžete zakoupit online.
 3. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 8

  3 Boty namočte na 30 až 90 minut do krému s roztokem zubního kamene. Umístěte boty obarvené bělidlem do roztoku a ujistěte se, že jsou zcela ponořeny. Poté je nechte namočit a po 30 minutách je zkontrolujte, zda jsou čisté. Pokud ne, vraťte boty, aby se ještě 30 minut až hodinu namočily do roztoku.
  • Pokud jsou bělicí skvrny nové nebo relativně světlé, může žlutá vyblednout rychleji. Pokud jsou žluté skvrny tmavší nebo se musely vsakovat déle, pravděpodobně budete muset boty namočit na déle, až hodinu a půl.
 4. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 9

  4 Vyjměte boty z roztoku a opláchněte je studenou vodou. Jakmile je žlutá skvrna odstraněna nebo vybledne co nejvíce, vyjměte boty z krému z roztoku zubního kamene. Boty důkladně opláchněte studenou vodou, abyste odstranili veškerý zbývající krém z roztoku zubního kamene.
  • Protože zubní kámen je kyselina, může být na materiály obuvi trochu tvrdý. Proto je důležité boty důkladně opláchnout, abyste odstranili veškerý zbytkový kyselý roztok.
 5. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 10

  5 Než si boty obujete, nechte je úplně vyschnout. Položte ručník na rovný povrch a na něj položte nyní čisté bílé boty. Nechte je několik hodin nebo přes noc schnout. Před opětovným nošením se ujistěte, že jsou podrážky zcela suché.
  • Boty můžete také sušit tak, že je dáte na 30 minut do sušičky na nízkou teplotu. Pokud nejsou po 30 minutách dostatečně suché, znovu je vložte na 30 minut do sušičky na mírném ohni.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Umyjte si boty saponátem a octem

 1. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 11

  1 Sundejte tkaničky z bílých bot. Tkaničky se při praní v pračce na botách obvykle zamotávají a zauzlují. Proto, abyste je nezachytili, sundejte tkaničky z bot a dejte je stranou, abyste je mohli samostatně vyprat.
  • Pokud se obáváte, že byste při praní mohli ztratit přehled o tkaničkách, můžete je dát do polštáře na zip nebo do sáčku na spodní prádlo, aby byly pohromadě.
 2. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 12

  2 Naplňte čistý dřez vlažnou vodou. Nejprve se ujistěte, že je vaše umyvadlo čisté, otřete jej čisticím ubrouskem a opláchněte vodou. Zapněte horkou i studenou vodu a nechte vodu téct a upravujte horkou a studenou podle potřeby, dokud nebude vlažná. Poté umístěte odtokovou zátku do odtoku, aby se zabránilo vypouštění dřezu, a nechte dřez naplnit asi ze ¾.
 3. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 13

  3 Zamíchejte 1/2 lžíce (7,4 ml) pracího prostředku. Pomocí odměrky odměřte prací prostředek a nalijte jej do vlažné vody. Vodu a prací prostředek dobře promíchejte rukama nebo lžící, dokud se prací prostředek úplně nevmíchá a voda nebude pěnivá.
  • Prací prostředek můžete také přimíchat tak, že jej nalijete pod tekoucí vodu, zatímco se dřez plní.
 4. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 14

  4 Dejte si boty do umyvadla a skvrny vydrhněte kartáčkem na zuby. Nejprve vložte boty do špinavé vody, aby se při práci namočily. Poté ponořte čistý zubní kartáček do vody s čisticím prostředkem, aby se štětiny namočily. Pomocí zubního kartáčku několik minut drhněte bělicí skvrny na každé obuvi, dokud žlutá barva nezmizí.
  • Zatímco pracujete na drhnutí jedné boty, nechte druhou botu ponořenou v roztoku pracího prostředku, aby se vsákla.
 5. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 15

  5 Spusťte pračku na jemný cyklus a nechte buben naplnit vodou. Jakmile žluté skvrny začnou blednout, vyjměte boty z roztoku pracího prostředku a vložte je do pračky. Poté nastavte pračku na cyklus teplé vody s nízkým mícháním a zapněte ji. Před přidáním bílého octa nechte pračku několik sekcí naplnit vodou.
  • Před přenesením obuvi do pračky nemusíte vypláchnout prací prostředek.
 6. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 16

  6 Přidat 1/2 šálek (120 ml) bílého octa do pracího cyklu. Jakmile je pračka zapnutá a naplněná vodou, mírně otevřete víko a nalijte 1/2 šálek (120 ml) bílého octa do vody. Zavřete víko a nechte pračku spustit zbytek pracího cyklu.
  • Přidání bílého octa do míchací vody pomůže skvrnu ještě více rozbít a vaše boty budou bělejší a jasnější.
  • Ocet také pomůže odstranit z vašich bot veškeré pachy.
 7. Obrázek s názvem Odstranění žlutých bělidel z bílých bot Krok 177 Vyjměte boty z pračky a zcela je osušte. Jakmile je cyklus praní dokončen, vyjměte boty z pračky. Poté je můžete položit na ručník nebo sušák, aby uschly na vzduchu, nebo je dát na 30 minut do sušičky na mírném ohni.
  • Pokud boty nejsou suché po 30 minutách, znovu je vložte na 30 minut do sušičky na mírném ohni.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se rozhodnete prát své bílé boty bělidlem, ředění bělidla vodou zabrání tomu, aby bělidlo obarvilo vaše boty žlutě. Chcete -li zředit bělidlo, promíchejte 1/4 šálek (59 ml) bělidla na každý 1 galon (3,8 l) vody.
 • Pokud se vám nedaří odstranit žluté skvrny od bělidla z obuvi pomocí drhnutí soli, krému namočeného v zubním kameni nebo pracího prostředku a octa, zkuste je odnést do čistírny. Čistírna může mít k dispozici pouze produkt pro profesionální použití, který může snížit vzhled skvrny.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Pomocí drhnutí soli a horké vody

 • Stolní sůl
 • Horká voda
 • Malá miska
 • Vyčistěte zubní kartáček

Namočte si boty do krému s tatarským roztokem

 • Vinný kámen
 • Horká voda
 • Velká tepelně odolná nádoba

Umyjte si boty saponátem a octem

 • Prací prášek
 • bílý ocet
 • Dřez
 • Voda
 • Vyčistěte zubní kartáček
 • Pračka

Populární Problémy

Andy Murray zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti japonskému Yoshihito Nishioka. Jedná se o Murrayho první grandslamové vystoupení ve dvouhře od loňského Australian Open.Semišová kůže, na rozdíl od semišové tkaniny, je vyrobena z měkké vnitřní vrstvy kravské, jelení nebo vepřové kůže. Semišové oděvy, boty, kabelky a další doplňky jsou jemné a krásné, ale velmi snadno se odírají a špiní. Tento článek...Jak se přirozeně zbavit tělesného zápachu. Tělesný pach vám může způsobit rozpaky nebo sebevědomí, ale nebojte se, protože to každý dostane a nejste sami. Pokud bojujete s udržováním tělesného pachu, můžete to přirozeně zvládnout ...

Americký basketbal se v pátek utká s Panamou v kvalifikaci mistrovství světa 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.Může nejstarší první semifinalista ve Wimbledonu zastavit Serenu na cestě do finále? .Návrat Rogera Federera na antuku se v úterý prudce zastavil, když v úvodním zápase na Ženevském Open podlehl Pablu Andujarovi.