Jak vyměnit posuvné skleněné dveře za francouzské dveře

Výměna starých posuvných skleněných dveří za nové francouzské dveře je oblíbenou možností, jak aktualizovat domy a dát jim nový styl. Instalace francouzských dveří od nuly je velká práce, ale usnadňují ji předem vyrobené dveřní sady. Začněte odinstalováním skleněných dveří a vytažením starého rámu dveří. Poté přilepte základnu pro francouzské dveře a přišroubujte rám na místo. Dokončete instalaci potřebného hardwaru a utěsnění všech prostorů, abyste předešli únikům ve vašich nových dveřích.

Část 1 ze 3: Demontáž posuvných dveří

 1. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 1

  1 Povolte seřizovací šrouby na každých skleněných dveřích. Seřizovací šrouby zajišťují dveře na místě. Jsou umístěny ve spodní části dveří na každé vnější hraně. Vezměte šroubovák a uvolněte jej otáčením proti směru hodinových ručiček. Poté proveďte totéž na druhé straně dveří. Opakujte to u obou dveří, abyste je uvolnili.
  • Chcete -li zabránit tomu, aby se dveře převrhly, proveďte jednu po druhé.
  • Mít někoho poblíž, aby držel dveře, aby nespadly, je dobré bezpečnostní opatření.


 2. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 2

  2 Zvedněte každé dveře a vytáhněte je zespodu. Po povolení nastavovacích šroubů můžete každé posuvné dveře snadno vyjmout. Otevřete dveře do poloviny a pevně je uchopte z obou stran. Potom zvedněte, aby se dveře vymanily z dráhy. Vytáhněte jej zespodu a vyjměte jej z rámu. Stejným postupem vyjměte i další dveře.
  • Skleněné dveře mohou mít hmotnost více než 23 kg, takže se zvedněte nohama a nezbavte se stresu.
  • Pokud máte potíže se zvedáním dveří, požádejte o pomoc partnera.
  • Odložte dveře na bezpečné místo, abyste o ně při práci nezakopli.
 3. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 3

  3 Vytáhněte dvířka obrazovky. Dveře obrazovky se vysouvají stejným způsobem jako skleněné dveře. Na horním okraji mají nastavovací šrouby. Uvolněte je, abyste uvolnili dveře. Poté je zvedněte a vytáhněte ze spodní části, abyste je odstranili.
  • Některé dvířka obrazovky nejsou dostatečně pevně zajištěna a vystupují bez povolení nastavovacích šroubů. Před povolením šroubů zkuste zvednout každou obrazovku a zjistit, zda vyjde sama.
 4. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 4

  4 Stáhněte všechny dřevěné lišty nebo lišty kolem rámu dveří. To vám překáží, když odstraníte kolejnice posuvných dveří a instalujete francouzské dveře. Použijte páčidlo a odstraňte veškeré obložení nebo lišty. Uložte jej na bezpečné místo, abyste o žádné kousky nezakopli.
  • Pokud chcete lištu ponechat a znovu nainstalovat, opatrně ji vyjměte. Pokud budete vyměňovat lištu, pak si nedělejte starosti s jejím rozbitím.
 5. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 5

  5 Odšroubujte všechny šrouby kolem kolejnic posuvných dveří. Různé instalace mají šrouby na různých místech. Obvykle je v blízkosti každého závěsu dveří alespoň jeden, plus několik dalších roztroušených nahoře a dole. Pracujte po vnitřním obvodu a odstraňte všechny šrouby, které vidíte.
  • Některé starší instalace mohou mít místo šroubů hřebíky. V takovém případě je vytáhněte pomocí páčidla nebo kladiva.
  • Pokud máte vrtačku, bude tato práce mnohem jednodušší. Nastavte ho tak, aby běžel obráceně, abyste vytáhli šrouby.
 6. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 6

  6 Zvenku vytáhněte kolejnici dveří. Po odstranění všech šroubů nebo hřebíků by se stará kolejnice dveří měla volně pohybovat. Jděte ven a vytáhněte dráhu shora, aby se skláněla směrem k vám. Veďte jej dolů a poté jej vytáhněte z polohy.
  • Pokud se dráha při vytahování nepohne, možná vám unikly nějaké šrouby nebo je zajištěno lepidlem. Vraťte se zpět a zkontrolujte, zda máte další šrouby, poté silnějším zatažením uvolněte veškeré lepidlo.
  • Některé dveřní kolejnice jsou také zajištěny pod domácí vlečkou. Pokud se dveře nepohybují, zkontrolujte zde. Pokud jsou pod nimi šrouby nebo hřebíky, budete muset odříznout vlečku, abyste úplně odstranili dveře.
  reklama

Část 2 ze 3: Umístění parapetu

 1. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 7

  1 Pořiďte si sadu dveří, která zapadne do prostoru, který již máte. Francouzské dveře mohou mít různé velikosti. Změřte výšku a šířku stávající zárubně. Poté vyhledejte sadu dveří, která odpovídá této velikosti.
  • Odejít 1/4 palce (0,64 cm) až 1/2 1,3 cm (1,3 cm) mezi rámem a dveřmi, takže je prostor, kam se vejdou. Později můžete toto místo vyplnit tmelem.
  • Pokud je lichá velikost, možná si budete moci objednat sadu dveří, která odpovídá vašemu rámu.
  • Francouzské dveře se dodávají v předem připravených sadách, nebo je můžete postavit od nuly. Pro jednoduchost si kupte předem připravenou sadu.
 2. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 8

  2 Odřízněte parapet, aby se vešel do rámu dveří. Předem připravené dveřní soupravy se dodávají s parapetem, který zachytává vodu. Změřte šířku zárubně. Poté změřte tuto délku na poskytnuté parapetní desce a vytvořte čáru. Řezejte podél této linie pilou.
  • Před položením pánve dolů zkontrolujte, zda byl váš řez správný.
 3. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 9

  3 Na podlahu rámu dveří naneste 3 řady lepicího tmelu. Toto lepidlo drží parapet na svém místě bez potřeby šroubů. Stiskněte 3 řady z jednoho konce rámu na druhý.
  • Některé sady také nařizují, abyste lepidlo umístili po obvodu dveří místo do 3 řad. Postupujte podle pokynů, které dostanete.
  • Zkontrolujte, zda je těsnicí hmota, kterou používáte, označena jako „lepicí“, jinak se špatně spojí.
 4. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 10

  4 Zatlačte parapet na tmel. Vezměte parapet a položte jej na lepidlo. Silně zatlačte dolů a vypracujte vzduchové bubliny nebo nerovná místa.
  • Pomocí válečku nebo podobného kulatého předmětu přejeďte po pánvi a dále ji vyrovnejte.
  • Neodkládejte stisknutí pánve dolů, jakmile vytlačíte lepidlo. Může začít rychle schnout.
  reklama

Část 3 ze 3: Montáž rámu francouzských dveří

 1. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 11

  1 Po obvodu parapetu naneste lepicí tmel. Použijte stejný tmel, který jste použili k lepení parapetu. Více vyždímejte po obvodu prahu.
 2. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 12

  2 Umístěte rám dveří do parapetu. Nakloňte rám dveří do otvoru počínaje zespodu. Zatlačte dno do těsnění na prahu a poté narovnejte rám tak, aby byl plně v otvoru. Držte jej na místě po dobu jedné minuty, aby k němu lepidlo přilnulo.
  • Bude to obtížné, pokud budete sami. Nechte partnera pomoci vám nést a umístit dveře.
  • V předem připravených sadách jsou dveře obvykle již připevněny k rámu. Pokud ještě nejsou připojeny, postupujte podle pokynů k jejich připojení po instalaci rámu.
 3. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 13

  3 Do otvoru v každém závěsu dveří vyvrtejte šroub 7 palců (3 palce). Otevřete obě dveře, abyste dosáhli na jejich závěsy. Předem připravené sady obvykle mají v závěsech otvory, kterými můžete provrtat šrouby. Použijte 3 palce (7,6 cm) šrouby, aby prošly rámem a do zdi, a rám zajistěte na místě.
  • Pokud zárubeň nemá předvrtané otvory, vyvrtejte šroub těsně za středem každého závěsu.
 4. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 14

  4 Zavírejte vždy 1 dveře a zakroužkujte, kde zasáhnou závory. Výstřely zajišťují francouzské dveře na místě. Najděte správnou polohu úderných desek zavřením všech dveří a zajištěním závory, abyste zjistili, kde narazí na rám. Použijte značku a kruh, kde každý šroub zasáhne horní a dolní část rámu.
  • Pamatujte, že francouzské dveře mají nahoře i dole střelné šrouby. Při měření nepropásněte dno.
 5. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 15

  5 Připevněte úderové desky a skrz každou z nich vyvrtejte otvor pro střelbu. Vezměte úderovou desku pro každé místo střelby. Každá úderová deska má 3 otvory, 1 uprostřed pro šroub a 1 na každé straně pro šroub. Držte vystřelovací šroub tak, aby kruh, který jste nakreslili na rám, byl uprostřed prostředního otvoru. Poté vyvrtejte šroub skrz každý boční otvor do rámu dveří. Dokončete vyvrtáním otvoru středem úderové desky, aby do něj mohl vstoupit šroub.
  • Stejný postup použijte pro 3 další úderové desky. Měly by být celkem 4.
  • Až budete hotovi, vyzkoušejte úderové desky. Zavřete každé dveře a zajistěte šrouby. Ujistěte se, že každý šroub vstupuje do vyvrtaného otvoru.
 6. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 16

  6 Vyplňte prostor na obou stranách pomocí utěsnit . Jakmile je zárubeň zajištěna, utěsněte všechny mezery. Použijte tmel a vyplňte prostor na horní a boční straně dveří. Poté nechte 24 hodin odležet, aby uschlo.
  • Nezapomeňte utěsnit vnitřní a vnější část dveří. Otvory na obou stranách by mohly vést k netěsnostem.
 7. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře Krok 17

  7 Nainstalujte knoflíky a zámky podle pokynů k produktu. Poslední částí práce je instalace hardwaru. Předem připravené sady by měly mít vlastní knoflíky a zámky. Mohou mít specifické pokyny k instalaci, proto postupujte podle uvedených pokynů.
  • Pokud vaše sada neobsahuje hardware, kupte si sadu v místním železářství.
 8. Obrázek s názvem Vyměňte posuvné skleněné dveře za francouzské dveře, krok 18

  8 Vyměňte obložení dveří po dokončení instalace. Pokud chcete znovu použít obložení, které jste odstranili z posuvných dveří, znovu je nainstalujte kolem francouzských dveří. V opačném případě si v železářství pořiďte nový dekorativní lem a připevněte jej kolem rámu dveří. Pak si užijte své nové francouzské dveře! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jaguáři a Texané se setkají v neděli ve 2. týdnu AFC South. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Kůže vydrží roky a čím je starší, tím má více charakteru! Bohužel, když si koupíte nové kožené výrobky, mohou někdy vypadat příliš leskle nebo dokonce levně. Můžete zkusit prát a nosit kůži, abyste otupili její ...

Váš průvodce streamováním filmu Teen Beach online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

V nedávném rozhovoru pro B92 otec Novaka Djokoviče Srdjan Djokovič ještě jednou zasáhl Rogera Federera.

Andy Murray po léta bojoval se zraněním zad a zavolal na operaci zad, která ho pravděpodobně vyřadila do konce sezóny 2013.

Dominic Thiem minulý týden roztočil hlavu tím, že zveřejnil obrázek Lili Paul-Roncalli na svých „příbězích“ na Instagramu a nadpisoval jej emoji srdce. Světová č.