7 největších ženských tenistů všech dob

(L-R) Martina Navrátilová, Serena Williamsová a Chris Evert

(L-R) Martina Navrátilová, Serena Williamsová a Chris Evert

Vytvoření seznamu „nejlepších všech dob“ je velmi subjektivní záležitost, zvláště v ženském tenise, kde jsme byli rozmazleni množstvím velkých šampionů. Od té doby, co se ženy poprvé mohly zúčastnit grandslamového tenisu ve Wimbledonu v roce 1884, tento sport viděl 135 různých grandslamových šampionů - od Maud Watson v roce 1884 po Sofii Kenin na Australian Open 2020.

30 různých žen získalo nejméně pět grandslamových titulů ve dvouhře. A z nich se 10 podařilo dokončit 'Kariérní grandslam', to znamená alespoň jednou vyhrát všechny čtyři Majory.

Jakkoli je těžké vybrat z těchto světobijících žen to nejlepší a poté je seřadit podle velikosti, sestavili jsme seznam sedmi hráček, které vynikají.

#7 Billie Jean Kingová

Billie Jean King v akci na Wimbledonu 1968

Billie Jean King v akci na Wimbledonu 1968

Billie Jean Kingová, přestože je v tomto seznamu jen sedmá, je možná nejvlivnější tenistkou všech dob - mezi muži i ženami.

Spolu s feministickou ikonou 20. století dominovala Billie Jean Kingová také ženskému tenisu v 60. a 70. letech. Bez Kinga by byl ženský tenis nejméně o dvě desetiletí pozadu za tím, kde je dnes, a možná stále sloužil jako pozadí mužské kategorii.

King je zakladatelkou Ženské tenisové asociace (WTA), řídícího orgánu dnešního ženského tenisu. I kdyby to znamenalo riskovat vlastní tenisovou kariéru, Američanka se postavila za zlepšení a jednotu tenistek.

To však neznamená, že Billie Jean Kingová neměla slavnou tenisovou kariéru. King je jednou z pouhých 10 tenistek, které absolvovaly kariérní grandslam, a díky jejím 12 titulům ve dvouhře je šestá v seznamu všech dob.

V letech 1966 až 1975 získala Billie Jean Kingová šest titulů na Wimbledonu, čtyři na US Open a titulní kus na Roland Garros a Australian Open.

Billie Jean King v akci

Billie Jean King v akci

Kromě svých dvouhry využila Kingová také 16 grandslamových titulů ve čtyřhře - z toho 10 ve Wimbledonu a pět na US Open. Získala jeden titul ve čtyřhře na Roland Garros, ale dvakrát padla ve finále Australian Open.

Kingová vyhrála všechny čtyři grandslamy v kategorii smíšené čtyřhry celkem za 11 titulů, čímž získala celkem 39 Slamů ve všech třech kategoriích. Nebýt jejích chyb ve čtyřhře na Australian Open, byla by jednou ze čtyř dam, které vyhrály boxerský set v kariéře.

Kdo také může zapomenout na šílenou 'bitvu pohlaví', kde Billie Jean Kingová skvěle vyřadila patriarchát ze starého dobrého Bobbyho Riggse? King provedl krátkou práci Riggsa ve třech jednoduchých sadách a předznamenal revoluci ve sportu.

#6 Monica Seles

Monica Seles

Monica Seles

Když v roce 1989 vtrhla na scénu patnáctiletá Monica Selesová, ohromila téměř všechny v tenisovém světě-včetně jisté Steffi Grafové.

obvaz na tenisový loket

Seles hrál netradičním obouručním forhendem a měl úžasné aportovací schopnosti, kondici a rychlost. Byla to totální agresivní hráčka, která trefovala vítěze libovolně, když stála uvnitř základní čáry, aby vrátila podání.

Do konce roku 1989 (její první rok na turné) byla Monica Seles zařazena až na šesté místo na světě.

Příští rok pokračoval Seles v sérii 36 výher. Její vítězství v roce 1990 Roland Garros z ní udělalo nejmladší grandslamovou vítězku dvouhry (16 let, šest měsíců) v otevřené éře, než Martina Hingisová překonala tento rekord o sedm let později.

Do roku 1993 na Australian Open měl Seles celkem osm grandslamových titulů-jen tři za tím tehdy 23letou Steffi Grafovou. A to bylo ještě předtím, než bylo Selesovi 20 let.

Jugoslávský fenomén měl příležitost dokončit kýžený 'Calendar Slam' (vítězství všech čtyř Majors ve stejném kalendářním roce) v roce 1992 ve věku 18 let, ale spadl na Grafa ve zvráceném finále Wimbledonu.

Navzdory tomu, že jako teenager vyhrála osm grandslamových titulů, zůstává Monica Seles jedním z nejpálčivějších příběhů v historii tenisu. Je to příběh o tom, co by mohlo být, nebýt nepříčetného idiota jménem Gunter Parche, který ji v roce 1993 napadl v Hamburku.

Seles vedla ve svém čtvrtfinálovém zápase proti Magdaleně Maleevové, když se Parche na tribunu vrhl na kurt a bodl ji do zad. Světová jednička byla převezena do nemocnice, kde se jí dostalo rozsáhlé léčby.

Selesova fyzická zranění se za pár týdnů uzdravila, ale duševní jizvy dlouho přetrvávaly. Už nikdy nebyla stejným hráčem.

Pachatel měl chorobnou posedlost nad Steffi Grafovou, kterou Seles porazil ve finále Australian Open začátkem toho roku. Parche zaútočil na Seleše, protože chtěl, aby se jeho oblíbenec vrátil na pozici č. 1, ale netrávil den ve vězení, protože soudy v Německu ho považovaly za psychicky nenormálního.

Seles z její strany slíbila, že v Německu už nikdy nebude hrát tenis.

Po přestávce více než 27 měsíců se Monica Seles vrátila k tenisu v roce 1995. A vypadala také velmi působivě, když vyhrála svůj comebackový turnaj a dosáhla finále na US Open (kde propadla Grafovi).

Nyní reprezentující Spojené státy po změně národnosti z Jugoslávie získala Seles svůj čtvrtý titul na Australian Open v roce 1996. Ukázalo se však, že jde o její poslední grandslamový titul ve dvouhře, protože po návratu z bodnutí nedokázala důsledně produkovat svůj nejlepší tenis incident.

Seles dosáhla dalších dvou grandslamových finále, ale prohrála s Grafem a Arantxou Sánchez Vicarioovou, než odehrála svůj poslední soutěžní tenisový zápas v roce 2003.

Mnoho odborníků se domnívá, že nebýt toho nešťastného incidentu, Seles by se mohla stát jednou z největších tenistek všech dob. Navrátilová dokonce řekla, že její kolega levák mohl překonat historický grandslamový součet Margaret Courtové z 24 titulů.

Pokud by nešlo o špinavou stránku lidské posedlosti, mohla by Monica Selesová být v tomto seznamu mnohem výše než šestá. Ale to je hypotetická diskuse a bohužel nemůžeme vytvořit seznam podle toho, co mohlo být.

Přesto Monica Seles drží rekord v nejvíce grandslamových titulech ve dvouhře, které tenistka získala jako teenager. A to je jeden rekord, který je nepravděpodobné, že bude v nejbližší době překonán.

#5 Margaret Courtová

Margaret Court

Margaret Court

Margaret Court patřila mezi první hráče, kteří do tenisu začlenili kondiční a silový trénink. A na tenisovém kurtu se jí to vyplatilo bohatě, protože si užívala dlouhou kariéru bez překážek zranění.

Soud drží historický rekord u většiny grandslamových titulů jednotlivců (24) hráčem, mužem nebo ženou. Courtová navíc získala 19 grandslamových titulů ve čtyřhře a 21 ve smíšené čtyřhře, čímž dosáhla rekordního počtu 64 titulů - opět nejvíce ze všech hráčů v historii tenisu.

Court je jedním ze tří hráčů, kteří dokončili kariérní grandslam ve všech třech kategoriích (dvouhra, čtyřhra a smíšená čtyřhra), což je termín známý jako „boxovaná sada“. Navíc je jediná, kdo při mnoha příležitostech dosáhl krabicové sady.

Australan získal titul ve všech třech kategoriích kromě jedné ze všech čtyř grandslamových turnajů nejméně třikrát; ve Wimbledonu získala dva tituly ve čtyřhře.

Margaret Court je držitelkou jedinečného vyznamenání za vítězství v Grand Slam kariéry na obou stranách otevřené éry. Australan je také jediným tenistou, který vyhrál kalendář Grand Slam v kategoriích dvouhry (1970) i ​​smíšené čtyřhry (1963 a 1965).

Court měl ve finále grandslamové dvouhry působivý rekord 82,86%, když ve 29 finálových zápasech prohrál pouze pětkrát.

Ale navzdory těmto úžasným záznamům mnozí argumentují proti tvrzení Margaret Courtové, že je nesporným „největším“ všech dob. 13 z 24 grandslamových titulů Courtů přišlo před začátkem otevřené éry v roce 1968. Možná ještě důležitější je, že 11 z jejích 24 Majors přišlo na Australian Open - v době, kdy mnoho špičkových hráčů dříve turnaj vynechávalo.

Margaret Court drží historický rekord u většiny titulů kariéry získaných ve dvouhře (192). Ale protože 92 z těchto titulů přišlo v otevřené éře, Court je na čtvrtém místě za Navratilovou, Chrisem Evertem a Steffi Grafovou.

Vždy se bude diskutovat o tom, zda by úspěchy soudu z období před otevřením a na Australian Open měly mít stejnou váhu jako ostatní velikáni v historii. Existuje ale také mnoho odborníků, kteří polehčujícím faktorům nepřikládají velký význam, domnívají se, že Court by měla být jednoznačně považována za největší tenistku všech dob.

Bez ohledu na to, na kterou stranu debaty padnete, nelze popřít, že Courtovy záznamy jsou natolik působivé, že ji zařadily mezi - přinejmenším - pět největších tenistek všech dob.

#4 Chris Evert

Chris Evert

Chris Evert

Na konci sedmdesátých let začal Chris Evert s věkem soupeřit s Martinou Navratilovou - která je stále považována za jednu z největších v celém tenise.

Známá jako `` Popelka v teniskách '', Evertova silná základní hra jí pomohla shromáždit 18 grandslamových titulů ve dvouhře. Tuto bilanci vylepšily pouze čtyři další hráčky v historii ženského tenisu.

Evertová měla naprosto ohromujících 90% výher v 1455 soutěžních zápasech ve dvouhře, které odehrála během své 17leté kariéry. Se Spojenými státy také získala rekordních osm titulů Fed Cupu.

V 56 grandslamových turnajích ve dvouhře, které Evertová během své kariéry odehrála, nedokázala postoupit do posledních čtyř pouze čtyřikrát. A tři z těchto případů přišly na konci její kariéry, po jejím 18. Slam na Roland Garros 1986.

Chris Evert je držitelem rekordu většiny grandslamových finále (34) všech tenistů, mužů i žen, v historii tohoto sportu.

Na svém vrcholu, Evert dělal 34 po sobě jdoucích grandslamových semifinále v turnajích, které hrála. Její série byla nakonec přerušena ve Wimbledonu 1983, kde padla v kole 32 na kolegy Američanku Kathy Jordan.

Chris Evert je držitelem rekordu ve většině po sobě jdoucích let a získal alespoň jeden grandslamový titul ve dvouhře, což se mu podařilo ve 13 po sobě jdoucích letech od roku 1974 do roku 1986. Evert také dosáhl finále grandslamových dvouhry ve 14 po sobě jdoucích letech, od roku 1973 do roku 1986.

Její součet pěti grandslamových titulů ve dvouhře, které získala bez ztráty setu, vylepšuje pouze duo Martina Navratilova a Serena Williamsová (šest za kus).

Evert byl prvním hráčem, který vyhrál více než 1000 zápasů ve dvouhře a 150 turnajů ve dvouhře. Byla první tenistkou, která dosáhla na výhru 1 milion dolarů.

Evert byla také „královnou jílu“ a sedmkrát vyhrála titul dvouhry na French Open. V letech 1973 až 1979 vyhrála 125 po sobě jdoucích zápasů na povrchu, přičemž za toto období ztratila pouze osm setů. Tato série nadále vyniká mezi muži i ženami, dokonce i „antukový král“ Rafael Nadal dokázal vyhrát „pouze“ 81 po sobě jdoucích zápasů na rudé hlíně.

Evertova rivalita s Navrátilovou zůstává mimořádná díky pozoruhodnému přátelství, které obě legendy sdílejí mimo hřiště. Je vzácné vidět dva divoké soupeře na hřišti ve dvouhře, kteří spolupracují a vyhrávají čtyřhry, ale Evert a Navratilova to dokázali.

#3 Martina Navrátilová

Martina Navrátilová

Martina Navrátilová

Co víc může někdo říci o dlouhověkosti Martiny Navrátilové? Slova, která by popisovala její 32letou kariéru (s šestiletou přestávkou mezi nimi), jsou krátká.

Navratilova jako doplněk dominance Chrisa Everta na konci 70. let zahájila s Američanem přetahování o grandslamové tituly, které trvalo více než deset let. A na konci osmdesátých let se postavila mladému zázračnému Steffi Grafovi, aby vytvořila klasické zúčtování mezi starým časovačem a nováčkem.

V kariéře dvouhry trvající přibližně 22 let získala Martina Navrátilová 18 grandslamových titulů. To zahrnuje bohatý záběr devíti titulů ve Wimbledonu, což je rekord každého hráče, muže i ženy.

Navratilova, jedna z nejtěžších závodnic v tenisové historii, se nikdy nevzdala bez ohledu na soupeře nebo situaci v zápase. Po krátkém ukončení tenisu v roce 1994 ve věku 38 let se Navratilova v roce 2000 vrátila na turné, aby podpořila svou čtyřhru.

Ale nevrátila se na čtyřhrový okruh jen proto, aby jí bylo něco přes čtyřicet let jako cestovatelka. Navrátilová pokračovala v získávání velkých titulů - včetně spousty majorů - i ve své druhé kariéře. Ve skutečnosti odešla z tenisu jako grandslamová šampionka poté, co v roce 2006 vyhrála titul smíšené čtyřhry na US Open s Bobem Bryanem, který byl téměř poloviční.

V době, kdy to v roce 2006 definitivně ukončila, zbýval pouhý měsíc po jejích 50. narozeninách, Navratilova nashromáždila 31 čtyřhry Majors a 10 ve smíšené čtyřhře (navíc k jejím 18 singlům Slams).

Stejně jako Margaret Court je Navratilova jednou z pouhých tří žen, které vyhrály boxovanou sadu - tituly ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře na všech čtyřech Majors. Navrátilová dosáhla boxované sady v mnohem vyšším věku než ostatní dva, když jí bylo 45 let (vítězstvím ve smíšené čtyřhře na Australian Open 2003).

Navrátilová je držitelkou rekordu ve většině po sobě jdoucích let, když získala alespoň jeden titul ve dvouhře, a to v 21 po sobě jdoucích letech v letech 1974 až 1994. Levák se v každém z těchto ročníků také kvalifikoval na mistrovství končící rok, což je rekord dosti nějakou vzdálenost.

Martina Navrátilová je královnou trávy.

Martina Navrátilová je královnou trávy.

Navrátilová byla na tenisovém kurtu šampionkou stejně jako na něm. Byla jednou z prvních otevřeně gay profesionálních sportovců a bojovala za práva homosexuálů ve sportu a zároveň vyjadřovala svůj nesouhlas s politickými režimy bývalých národů východního bloku.

Původem z Československa byla Navratilova tehdejším autoritářským režimem v zemi zbavena občanství. Později reprezentovala Spojené státy.

Martina Navrátilová je držitelkou řady významných rekordů v ženském tenise. Její osm výher na konci roku je nejvíce ze všech tenistek. Navrátilova 167 titulů ve dvouhře v kariéře a 177 ve čtyřhře je nejvíc ze všech tenistů v historii, zatímco je také držitelkou rekordu ve většině odehraných zápasů ve dvouhře (1661) a vítězství (1442) u kteréhokoli hráče.

Levák se stal prvním hráčem, který vyhrál šest grandslamových titulů dvouhry v otevřené éře, aniž by upustil set, což byl výkon, který později napodobila Američanka Serena Williamsová.

V roce 1983 prohrála jen jeden zápas z 87 - proti neohlášené Američance Kathy Horvathové ve čtvrtém kole Roland Garros. Navrátilova 98,8% úspěšnost v daném roce (86-1) je nejlepší ze všech tenistů v historii. Je také držitelkou nejdelší vítězné série v tenise, a to 74 zápasů (v roce 1984).

Tato ohromující čísla nepochybně dělají z Martiny Navrátilové jednu z největších hráček ženského tenisu vůbec.

# 2 Steffi Graf

Steffi Graf

Steffi Graf

Teď už jste asi uhodli zbytek tohoto seznamu; první dva byli vždy zámek.

Na konci 80. let prolomil duopol Chris Evert a Martina Navratilova, 17letá Steffi Grafová se vynořila z někdejšího západního Německa, aby ve sportu pokořila všechny druhy rekordů.

Během své slavné kariéry byla Steffi Graf měřítkem konzistence na všech površích. V roce 1988, pouhý rok po svém průlomovém vítězství na French Open 1987, Graf vyhrála všechny čtyři grandslamy v daném roce - dokončila tak kýžený „kalendářní grandslam“, když byla stále ještě teenagerkou.

Steffi Grafová je jediným hráčem v historii, mužem nebo ženou, který vyhrál Calendar Slam na třech různých površích; všechny ty předchozí přišly před zavedením hardcourt Slams. Pokud by to nestačilo, Graf také ten rok získala olympijské zlato ve dvouhře, což z ní udělalo nebývalý a nikdy neopakovaný 'Calendar Golden Slam'.

Na své cestě k zisku rekordních 22 grandslamových titulů Open Era vytvořila Graf celou řadu rekordů. Němec je jediným hráčem v tenisové historii, který absolvoval Career Slam ohromující čtyřikrát.

Celkem Graf vyhrál sedm Wimbledonů, šest French Opens, pět US Opens a čtyři Australian Opens. Mnozí věří, že to z ní dělá nespornou královnu všech povrchů a nejvšestrannější tenisovou šampionku v historii.

Graf také dokončil 'Channel Slam' - vyhrál Roland Garros i Wimbledon ve stejném roce - při ohromujících čtyřech různých příležitostech. To je opět rekord mezi muži i ženami.

Steffi Graf odešla do důchodu krátce po svých 30. narozeninách. Navzdory tomu, že neměla kariéru tak dlouhou jako Navratilova nebo Serena Williamsová, Graf si stále drží svou vlastní statistickou měrou.

Graf drží rekord po většinu týdnů v čele ženských žebříčků s 377. Také zveřejnila 186 po sobě jdoucích týdnů jako světová jednička, což je rekord, který nyní sdílí se Serenou Williamsovou.

Ale ani na vteřinu si nemyslete, že Graf neměl dlouhověkost. Když v roce 1999 zavěsila raketu, byla na třetím místě na světě, když toho roku získala titul Roland Garros, než prohrála ve finále ve Wimbledonu.

Na rozdíl od ostatních jmen v tomto seznamu však Steffi Graf nikdy neměla slavnou čtyřhru. Ve Wimbledonu 1988 vyhrála svou osamělou čtyřhru v partnerství s argentinskou Gabrielou Sabatini.

Ale kvůli svým titánským rekordům ve dvouhře je Steffi Graf všeobecně považována za jednu ze dvou nejlepších tenistek v historii.

#1 Serena Williamsová

Serena Williamsová

Serena Williamsová

Samozřejmě to musela být THE Serena Williamsová na vrcholu.

Mnoho odborníků se domnívá, že je to hádka mezi Williamsem a Grafem o místo numero uno v seznamu všech dob. Ale Williams mohl debatu uložit do postele vítězstvím na Australian Open v roce 2017 ve věku 35 let.

Serena Williamsová má silné podání - to nejlepší, co kdy v dámské hře bylo možné vidět, soupeřila s ní pouze její sestra Venuše. Její hra je o prvním úderu; Serena má ráda okamžitou kontrolu nad rally a nutí své protivníky k podrobení důslednými a agresivními údery z obou křídel.

Může se také pochlubit silnými volejbalovými schopnostmi a šikovným dotykem na síti.

Během své kariéry, která nyní trvá čtyři desetiletí, získala Serena celkem 23 grandslamových titulů ve dvouhře - nejvíce ze všech tenistů v otevřené éře. Možná ještě důležitější je, že jí chybí jen jeden rekord k rekordnímu počtu 24 grandslamových titulů dvouhry Margaret Courtové.

S nejméně třemi tituly na každém ze čtyř Majors je Serena také jen jednou výhrou Roland Garros, která by vyrovnala Grafův rekord čtyř 'kariérních grandslamů' ve dvouhře.

Ačkoli nedosáhla kalendářního roku Grand Slamu, Serena Williamsová uspořádala při dvou různých příležitostech všechny čtyři Grand Slamy současně. Je také držitelkou rekordu Open Era v ženském tenise za nejvíce titulů ve dvouhře získaných na Australian Open (7) a US Open (6).

Williamsová však nebyla během své kariéry ztělesněním konzistence. Je jednou z hráček, jejichž kariéra našla druhý dech. Ale jaký to byl druhý vítr!

Po svém prvním „Serena Slam“ v letech 2002-03 zažila Williams ve své kariéře něco jako zpomalení, když v příštích pěti letech dokázala získat pouze dva grandslamové tituly. Američan poté vyhrál pět z osmi Slamů mezi US Open 2008 a Wimbledonem 2010, než zmeškal několik turnajů kvůli zranění.

Brzy po svém návratu se Serena Williamsová pustila do zlatého období své kariéry. Ve svých 30 letech získala 10 grandslamových titulů ve dvouhře, což zahrnovalo i druhý Serena Slam v letech 2015-16. Přitom zaznamenala nejvyšší počet dvouhry Slams od jakéhokoli tenisty, muže nebo ženy, po 30 letech.

Většina tenistů přemýšlí o důchodu po 30. roce. Kdyby Serena Williamsová odešla do důchodu před svými 30. narozeninami, byla by v tomto seznamu na dně.

Williamsová vyhrála svůj nejnovější Slam na Australian Open 2017, než odešla na mateřskou dovolenou. Je úžasné, že v době, kdy zvedla Daphne Akhurst Memorial Cup, byla v osmém týdnu těhotenství.

A ta ještě zdaleka není hotová. Williamsová dosáhla v letech 2018 a 2019 po sobě jdoucích let finále Wimbledonu a US Open, kde prohrála se soupeřkami téměř o polovinu mladšími. Ale její vytrvalá snaha vyrovnat součet Margaret Courtové pokračuje.

S 351 výhrami je Serena Williams také držitelkou rekordu ve většině zápasů dvouhry vyhraných na grandslamových turnajích. Sdílí rekord po většinu po sobě jdoucích týdnů (186) na č. 1 se Steffi Grafovou. A její celkový součet 319 týdnů v čele žebříčku jednotlivců je třetí v otevřené éře, za Grafem a Navratilovou.

Kromě směšných čísel ve dvouhře má Serena Williamsová také 14 grandslamových titulů ve čtyřhře - vše se svou sestrou Venus. Absolvovala kariérní grandslam ve čtyřhře a získala dva tituly ve smíšené čtyřhře, oba s běloruským partnerem Maxem Mirnyim.

Debata mezi Serenou Williamsovou a Steffi Grafovou snad nebude nikdy vyřešena, zvláště pokud Američanka odejde do důchodu, aniž by přidala na svém aktuálním grandslamovém součtu. Někteří mohou dokonce dodat, že Navratilova, Evert a Court jsou ve sporu a že nikdy nemůžeme mít „nesporný největší ze všech dob“.

jak vyčistit tenisky síťovinou

Ale mnozí také věří, že Serena Williamsová udělala dostatečně silný případ, aby byla největší tenistkou všech dob. Bez neúcty k Rogerovi Federerovi, Steffi Grafové, Martině Navrátilové, Margaret Courtové, Rafaelovi Nadalovi nebo Novakovi Djokovičovi si Serena Williamsová možná také zaslouží vyznamenání za to, že je vůbec největší tenistkou, mužem nebo ženou, která kdy vzala do ruky raketu.

Hráči, které jsme nemohli vynechat ...

V tomto článku jsem nechtěl dělat sekci „Čestná uznání“. Ale ve svém správném smyslu nemohu vynechat některé hráče, aniž bych je zmínil. Nejpozoruhodnějšími a nejzasloužilejšími kandidáty, kteří právě unikli ze sedmi nejlepších, jsou Justine Heninová, Maria Šarapovová, Martina Hingisová a Venus Williamsová.

Populární Problémy

Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti s jízdou na koni, zvládnutí klusu v sedě se může na první pohled zdát skličující. Rozvoj rovnováhy, síly jádra a správné formy jsou klíčem k skvělé jízdě v sedě, takže vše, co musíte udělat, je dostat se ven ...

Zde je návod, jak sledovat v neděli přímý přenos hry Cardinals vs Lions 1. týdne, i když nemáte kabelové přihlášení.

Zde je přehled toho, jak sledovat UFC 252: Miocic vs Cormier 3 na televizi, Roku, Firestick, telefonu, PS4 nebo jiném streamovacím zařízení.

Jak opravit skřípnutý nerv v rameni. Sevřený nerv v rameni je způsoben stlačením nervu v rameni opakujícími se pohyby nebo příliš dlouhým držením těla v jedné poloze. Budete si muset odpočinout ...

Pocta trojnásobnému wimbledonskému šampionovi Borisi Beckerovi k jeho 49. narozeninám.

Roger Federer: Zánik sýrového fondue?