Jak obrátit švih kriketovým míčkem

Když se kriketový míč pohybuje vzduchem, pohybuje se směrem k pálkaři nebo od něj. Toto se označuje jako švih míče. Jak se však míč ve hře používá, začne se opotřebovávat a lze jej použít k „zpětnému švihu“. Při zpětném švihu se míč pohybuje opačným směrem, než jaký pálkař očekává. Vyleštěním míče a přípravou svého hodu můžete úspěšně uklonit zpětný švih!

Část 1 ze 2: Udržet míč vyleštěný

 1. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 1

  1 Vyberte si stranu míče, kterou chcete vyleštit po 5 přenosech. Vyberte si jednu stranu míče, aby zůstala lesklá a lesklá. Nechte druhou stranu míče samotnou, aby se po zbytek zápasu vyvíjela opotřebení. Pokud je na 1 straně viditelné opotřebení po 5 přestupech, vyleštěte opačnou stranu.
 2. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 2

  2 Sbírejte z těla pot nebo sliny. Otřete si pot z kůže z čela, paží a krku. Můžete také sbírat pot z podpaží nebo záda a namočit si ruce.
  • Občas si olízněte prsty a použijte je jako vlhkost pro leštění míče.
  • Ve hře je nezákonné používat jakoukoli cizí látku k leštění míče. To zahrnuje veškerý zbytkový opalovací krém, který možná používáte. Rozhodčí a další hráči si na to budou dávat pozor. Pokud jste přistiženi při používání nelegální látky k vyleštění míče, dostanete pokutu a vykázání ze zápasu.


 3. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 3

  3 Prsty vyleštěte 1 stranu míče. Poté, co na rukou nasbíráte pot nebo sliny, potřete kůži na 1 straně. Pracujte s vlhkostí po celé straně, včetně oblasti těsně vedle stehů uprostřed míče.
  • Zářící pouze část strany bude mít za následek méně leštěnou kouli a nebude tak efektivně měnit švih.
 4. Obrázek s názvem Reverzní houpačka kriketovým míčkem Krok 4

  4 Posviťte si stranou míčku na kalhoty. Použijte oblast, kde se vaše noha setkává s třísly. Lehce pokrčte nohu, aby se vám v kalhotách udělalo záhyb. Otřete lesklou stranu míče o kalhoty, dokud nebude suchý.
  • Je běžné vidět červené skvrny na kalhotách nadhazovačů poté, co vyleští míč.
  reklama

Část 2 ze 2: Bowling pro reverzní houpačku

 1. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 5

  1 Bowling začněte zpětným švihem poté, co míč prošel 25-30 přenosy. Pokračujte v leštění 1 strany míče po celý zápas a nechte druhou stranu vyvinout opotřebení. Kůže na míči bude na každé straně stehů vypadat výrazně odlišně.
  • Rychlejší proudění vzduchu kolem hrubé strany míče, zatímco hladká strana vytváří sání a táhne míč v tomto směru.
 2. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 6

  2 Držte míč tak, aby švy směřovaly k polibkům. Hráč prokluzu stojí přímo za brankou. Stehy zarovnejte tak, aby směřovaly k prvnímu skluzu. To by se nemělo lišit od běžného hřiště pro pálkaře.
  • Neměňte styl, který používáte, když hrajete, protože to může být dar, že zkoušíte novou techniku.
 3. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 7

  3 Namiřte hrubou stranu míče na pálkaře. Lesklá strana bude směřovat opačným směrem. Míč se bude houpat ve směru, kterému čelí lesklá strana, i když pálkař bude očekávat, že se bude houpat směrem k drsné straně.
  • Alternativně namiřte lesklou stranu míče na pálkaře, aby se od něj míč odrazil.
 4. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 8

  4 Držte zápěstí v úhlu 20-30 stupňů směrem k pálkařům. Otočte zápěstí zpět a držte jej na místě, jak začnete s míčem. To vám pomůže odkutálet míč z prstů, jakmile jste připraveni jej hodit.
 5. Obrázek s názvem Reverzní švih kriketovým míčkem Krok 9

  5 Míč míče rychlostí více než 130 km za hodinu. Zpětný švih bude fungovat pouze tehdy, když jsou hozeny vysokou rychlostí. Vrhněte paží úplně tak, aby skončila na opačné straně vašeho těla. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udržím linii a délku? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Kriketový trenér Odpověď odborníka Prostřednictvím cvičných cvičení. Snažte se pravidelně cvičit na své šňůře a délce, abyste se zlepšili.
 • Otázka Jak se mohu lépe předvídat, kde při hře kriketu dopadne míč? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Odpověď odborníka na kriketový trenér Cvičením. Umístěte kužely na určité délky a v těchto délkách si procvičte bowling.
 • Otázka Jak mohu zvýšit své tempo? Rishabh Mehan
  Kriketový trenér Rishabhn Mehan je provozovatel kriketových systémů ve Velké Británii. V kriketu trénuje v Londýně od roku 2016, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování kriketu pro mládež a dospělé (QCF). Rishabh Mehan Odpověď odborníka na kriketový trenér Buď se stanete silnějšími, nebo rychlým pohybem paže prostřednictvím své akce.
 • Otázka Jak chytím kriketový míček? Soustřeďte se na míč a nikdy si nemyslete, že to nemůžete udělat. Udržujte ve své mysli pouze pozitivní myšlenky. Pokud jste začátečník, pak hodně cvičte. Vždy mějte ruce ve tvaru kužele a uzavřete je, když je míč uvězněn ve vašich rukou, nebo se bude odrážet od vašich rukou. Podívejte se také na článek Jak chytit kriketový míček.
 • Otázka Jak rychle mířit a chci také švihnout To může záviset na věku míče, protože u nového míče nelze tempo zvýšit, protože švih se může snížit, ale nedržte se zpětného švihu. Jak již mnohokrát zmínil Wasim Akram, čím rychlejší míč; čím více se bude houpat se starým míčem (zpětný švih)
 • Otázka Jak přistanu míč, abych dostal pálkaře ven? Správná délka je klíčem k získání pálkaře. Pokud hrajete bowlingové tempo, snažte se ho přimět hrát dopředu a defenzivně, takže pokud se vyhoupnete ven, pošle to jeho pálku.
 • Otázka Jak načasuji míč? Hřiště musíte posoudit správně: tempo, švih a roztočení míče. Počkejte také, až míč dorazí k vaší pálce. Musíte sledovat míč do poslední chvíle.
 • Otázka Jak mohu hrát obranné údery? Zkuste hrát nebo blokovat blízko svých padů. Měli byste se také starat o svůj pařez.
 • Otázka Jak mohu jet přímo proti roztočení? Počkejte, až se míč otočí, a poté podle polohy míče zahrajte výstřel. Pokud je to přímo před vašimi pařezy, pak můžete rovnou řídit.
 • Otázka Jak získám lepší kontrolu nad délkou, když hraji? V ideálním případě vám dobré délky a krátké bowlingu pomohou získat branky. Použijte nějaký druh značky na hřiště nebo kamení a položte ho na hřiště dostatečně dlouho. Když hrajete, zkuste dostat míč tak, aby dopadl na stejnou úroveň jako značka hřiště nebo co nejblíže. Tímto způsobem můžete získat kontrolu nad délkou, kterou si přejete.

Populární Problémy

Kampaň Kei Nishikoriho do Wimbledonu skončila ve středu kvůli zranění lýtka.

Fotbal Clemson se koná v sobotu v Citadele. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Existuje mnoho důvodů, proč by si někdo mohl přát, aby si toho nikdo nevšiml. Ať už nechcete získat určitou pověst, chcete se vyhnout obětování nebo škádlení, nebo jste prostě přirozeně stydliví lidé, vyhýbání se nechtěné pozornosti většinou přichází ...

Východní Washington a Jacksonville State se v sobotu setkají v bitvě 20 nejlepších FCS. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Philadelphia Union a Toronto FC zahajují v sobotu sezónu MLS 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Sezóna F1 2019 začíná s Velkou cenou Austrálie. Zde je návod, jak sledovat závod online naživo, pokud jste v USA.