Jak říci „Jste vítáni“ ve francouzštině

Možná už víte, že „merci“ (mair-see) znamená „děkuji“ ve francouzštině . Ale kromě poděkování ostatním byste také měli vědět, jak reagovat, když vám někdo řekne „milosrdenství“. Ve většině neformálních situací můžete jednoduše říci „de rien“ (duh ree-ehn). Existuje však mnoho dalších způsobů, jak říci „jste vítáni“ francouzština , podle toho, kde to říkáte a komu to říkáte.Způsoby, jak říci „Jste vítáni“Ukázkové způsoby, jak říci, že jste vítáni, ve francouzštině


Ukázka konverzace ve francouzštině na uvítanou

Metoda 1 ze 3: Mluvit formálně

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině Krok 1

  1 Ve zdvořilých nebo vážných situacích řekněte „prosím“. Fráze „je vous en prie“ (zheh vooz-ahng pree) používá výraz „vous“, formální francouzština „vy“, což znamená, že jde o formálnější způsob, jak říci „jste vítáni“. Tato fráze je vhodná ve formálnějších situacích nebo když vám poděkuje dospělý, kterého neznáte.
  • Tuto frázi také použijte, když mluvíte s dospělou osobou, která je starší než vy, nebo máte autoritu.
  • Pokud cestujete do Francie a můžete se naučit pouze jeden způsob, jak říci „jste vítáni“ ve francouzštině, je to pravděpodobně nejlepší volba. Ačkoli v některých situacích můžete být příliš formální, nikdy nebudete riskovat, že někoho urazíte za to, že jste příliš příležitostní, pokud použijete tuto frázi.

  Tip pro výslovnost: Ačkoli byste na konci „vous“ obvykle nevyslovovali „s“, děláte to, pokud se objeví bezprostředně před slovem, které začíná samohláskou. Tato dvě slova proudí dohromady a tvoří to, čemu Francouzi říkají a spojení . 2. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 2

  2 Po vzájemné pomoci použijte „děkuji“. V některých situacích si vy i druhá osoba navzájem pomáháte. Pokud k tomu dojde a oni vám nejprve poděkují, můžete na oplátku poděkovat „merci à vous“ (mair-see ah voo).
  • Pokud jste například se spolupracovníkem nebo kolegou, kterého příliš neznáte, právě dokončili společnou práci na projektu a řekli „merci“, můžete odpovědět „merci à vous“.
  • Protože se v této frázi používá také výraz „vous“, je vhodný v situacích, kdy neznáte osobu, která vám děkuje, je mnohem starší než vy nebo máte nad vámi autoritu.
 3. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 3

  3 Zkuste „jsem to já, kdo vám děkuji“, pokud vám někdo pomůže. Fráze „c'est moi due vous remercie“ (řekněme mwah kuh voo reh-mair-see) znamená „jsem to já, kdo ti děkuje“. Pokud vám prodavač v obchodě pomáhá s výběrem položek k nákupu a vy jim poděkujete, pravděpodobně to uslyšíte na oplátku.
  • Tato fráze je často zkrácena na „c'est moi“. Zbytek fráze rozumějí mluvčí francouzštiny. Zkrácená forma se obvykle používá v neformálnějších situacích, například když mluvíte s někým, koho neznáte, ale kdo je přibližně ve stejném věku jako vy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Neformální odpověď na poděkování

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzském kroku 4

  1 Ve většině neformálních situací řekněte „de rien“ (duh ree-ehn). „De rien“ doslovně znamená „o ničem“ a je jedním z nejběžnějších způsobů, jak ve francouzštině říci „jste vítáni“. Obvykle byste toho využili, kdyby vám někdo poděkoval za něco, co bylo ve velkém schématu věcí relativně nedůležité.
  • Pokud jste například zadávali dveře osobě za vámi, když jste vstupovali do obchodu, a oni řekli „milosrdenství“, můžete říci „de rien“.
  • Toto je považováno za neformální frázi a nikdy by nemělo být používáno ve formálních situacích.
 2. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 5

  2 Přepněte na „neexistuje nic“ jako alternativu k „ničemu“. „Fráze„ il n'ya pas de quoi “(ihl ny-ah pah duh kwah) znamená„ nebylo to nic “a lze ji použít ve stejných situacích jako„ de rien “.
  • I tato věta se často krátí. Můžete slyšet „není co“, „ano, co ne“ nebo jednoduše „ne, co“.
 3. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 6

  3 Jděte s 'je t'en prie' (zheh tahng pree) ve zdvořilejších situacích. Tato fráze používá neformální formu „tu“ francouzského zájmena druhé osoby společně s formálnější konstrukcí. Pokud vám přítel poděkuje ve formálnější situaci nebo vám poděkuje za něco důležitého nebo vážného, ​​je dobré to použít.
  • Tato fráze je neformální, ale ne náhodná. Použijte, když máte pocit, že je situace pro 'de rien' nebo podobnou frázi příliš vážná.

  Tip pro výslovnost: Slovo 'en' je příkladem nosní samohlásky. Písmeno „ng“ ve výslovnosti vám připomíná, abyste toto slovo řekli spíše nosem než ústy, podobně jako byste v angličtině řekli „píseň“. 4. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 7

  4 Použijte 'merci à toi', pokud vám druhá osoba také pomohla. Pokud jste s přítelem na něčem společně pracovali a náhodou vám nejprve poděkovali za vaši pomoc, můžete se postavit „merci à toi“ (mair-see ah twah) nebo „díky vám“. Tato fráze je považována za neformálnější kvůli použití neformálního zájmena druhé osoby „toi“.
  • Ve stejné situaci můžete také říci „c'est moi qui vous merci“ (řekněme mwah kee teh reh-mair-see) nebo jednoduše „c'est moi“.
 5. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 8

  5 Zkuste „pas de problème“, když vám někdo poděkuje, že jste něco udělali. Fráze „pas de problème“ (pah duh prah-blehm) se v angličtině používá podobně jako „žádný problém“. Pokud někomu nějakým způsobem pomůžete a on vám poděkuje za vaši snahu, je to dobrá odpověď.
  • Tato fráze se používá podobně, jako byste v angličtině řekli „žádné starosti“, a někteří Francouzi, zejména ti starší, ji považují za slang. Používejte jej pouze v neformálních situacích.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Dodržování místních zvyklostí

 1. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 9

  1 Zkuste „s potěšením“ (ah-vek play-zihr) v jižní Francii. Tato fráze znamená „s potěšením“ a běžně se používá v jižní Francii, zejména v okolí Toulouse. Použijte to, když chcete příteli říct, že jste rádi, že uděláte všechno, za co vám děkují.
  • Tato fráze se nepoužívá stejným způsobem v jiných regionech Francie. Na jihu však často slyšíte, že se používá jako alternativa k ‚de rien '. Stejně jako „de rien“ je považován za příležitostnou řeč a měl by být používán pouze s lidmi, které dobře znáte.
 2. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 10

  2 V Kanadě použijte „Welcome“ (bee-ahng-veh-noo). Slovo „bienvenue“ ve francouzštině doslova znamená „vítej“. Obvykle se však používá k přivítání lidí ve vašem domě nebo jinde, nikoli ve smyslu „jste vítáni“. Francouzští Kanaďané jsou jedinými francouzskými mluvčími, kteří toto slovo používají tímto způsobem.
  • V Kanadě to lze použít téměř v jakémkoli kontextu. Přesto byste chtěli jít s formálnějším francouzským „je vous en prie“, pokud mluvíte s někým výrazně starším než vy nebo v pozici autority.

  Spropitné: Francouzští Kanaďané mohou také používat „ça me fait plaisir“ (sah meh fay play-zihr), což znamená „moje potěšení“.

 3. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 11

  3 Řekněte „prosím“ (sihl voo play) v Belgii. Tato fráze doslova znamená „prosím“, ale v Belgii se často používá k označení „jste vítáni“. Použití formálního zájmena druhé osoby by vám mělo napovědět, že se jedná o formální frázi, pomocí které můžete odpovědět na poděkování od kohokoli, koho neznáte.
  • Pokud odpovídáte na díky od blízkého přítele, můžete místo toho říci „s'il te plaît“. Ale opět nepoužívejte tuto frázi mimo Belgii. Nebudete rozumět.
 4. Obrázek s názvem Řekněte „Jste vítáni“ ve francouzštině, krok 12

  4 Jděte s 'service' (very-vees) ve Švýcarsku. Švýcaři-Francouzi často používají „službu“ v reakci na „milosrdenství“. Slovo má v zásadě znamenat „k vašim službám“. Obvykle byste to použili, pokud jste pro někoho něco udělali a on vám poděkoval.
  • Mimo Švýcarsko je nepravděpodobné, že by někdo pochopil, co máte na mysli, kdybyste to řekli v reakci na „milosrdenství“.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak napíšete „Vítejte zpět“ ve francouzštině? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Stačí říct „Bon retour“. Pro formálnější přivítání zpět zkuste „Je vous souhaite un bon retour“.
 • Otázka Jak reagujete na „Merci“? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď „De rien“ („To nic není“) je nejčastější odpovědí. Pro ještě méně formální odpověď řekněte „Pas de problème“ („Žádný problém“).
 • Otázka Jak reagujete na „Bonjour“? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědní zaměstnanci redakce wikiHow Řekněte „Bonjour“ nebo „Salut“. Můžete také odpovědět „vaa va“, což znamená „Jak se daří?“
 • Otázka Co znamená „bienvenue“ a jak se používá? Dodo47 Nejlepší odpověď „Bienvenue“ také znamená „jste vítáni“, ale v jiném kontextu. To znamená, že jste vítáni v mém domě, v mé zemi atd., Zatímco „de rien“ je odpověď poté, co někdo řekne „děkuji“.
 • Otázka Jak bych řekl: „Mami, dobré ráno, miluji tě?“ 'Bonjour maman, je t'aime.'
 • Otázka Proč existují 4 způsoby, jak pozdravit? Existuje mnoho způsobů, jak pozdravit také v angličtině. Říkáme „ahoj“ nebo „dobré ráno“, říkají „bonjour“. Říkáme „ahoj“, „pozdravují“. „Tiens“ je jako říkat „Hej!“ nebo 'Poslouchejte, co se chystám říct!' 'Allô?' se používá při zvedání telefonu.
 • Otázka Jak mohu ve francouzštině říci „Bůh vám žehnej“? „Bůh vám žehnej,“ vyslovuje se jako „ke dieu te benis“.
 • Otázka Proč nevyslovujete čísla tak, jak jsou psána písmeny? Přesně taková je francouzština. Jejich výslovnost slov a písmen funguje jinak než výslovnost angličtiny.
 • Otázka Co znamená 'J'aime ton sourire'? V angličtině tato věta znamená: „Miluji tvůj úsměv“.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Průvodci výslovností v tomto článku jsou pouze aproximacemi navrženými tak, aby se rodilý mluvčí angličtiny mohl přiblížit skutečnému Francouzské výslovnosti . Nejlepších výsledků dosáhnete, když si poslechnete tato slova a fráze rodilého francouzského mluvčího a pokusíte se je napodobit.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Drtiče jsou zcela přirozené, nejsou příliš snadno ovladatelné a - většinou - zcela neškodné. Může být zábavné toužit po člověku, i když víte, že navázat s ním vztah je zbytečné. Někdy však ty pocity ...Kromě toho, že je vaše konzole Wii schopna hrát hry Wii založené na discích, může hrát řadu klasických her a malých her pouze ke stažení. Podle tohoto průvodce můžete začít nakupovat a stahovat hry pro Wii. Důležité upozornění: Wii Shop ...

Pojďme si znovu připomenout všechny momenty, které se dostaly na titulky na French Open 2015.Jak na šířku. Terénní úpravy mohou váš přední nebo zadní dvůr odlišit od ostatních ve vašem bloku a přidat hodnotu vašemu domovu. Zjistěte, jaký druh krajinného designu chcete, a poté pro něj vytvořte plán na papír. Potom můžeš...Průvodce, jak sledovat živý přenos Virginia Tech vs Saint Louis v prvním kole turnaje NCAA.

Jak rychle zhubnout na paži. Rychle se zbavit tuku na pažích se může zdát skličující, ale je to možné! I když se nemůžete zbavit pouhého tuku na pažích, můžete celkově odstranit tuk, který vaše paže zmenší. Zaměřte se na cvičení na budování svalů 3 ...