Jak mluvit francouzsky

Ať už plánujete cestovat do frankofonní země, nebo si jen chcete popovídat s francouzsky mluvícím přítelem, mluvit francouzsky není ani tak o zapamatování bezpočtu slovíček a gramatických pravidel. Abyste se mohli sebevědomě vyjádřit francouzsky, vlastně nepotřebujete znát spoustu slov. Místo toho se zaměřte na zlepšení svého výslovnost a vést základní konverzace v jazyce. Mluvte často a buďte ochotni dělat chyby a budete se neustále zlepšovat.

Pozdrav Cheat SheetsUkázkové způsoby, jak se pozdravit ve francouzštině


Ukázkové způsoby, jak říci dobré ráno ve francouzštině

Cheat Sheets pro základní frázeUkázkové způsoby, jak se rozloučit ve francouzštině


Ukázkové způsoby, jak poděkovat francouzsky


Ukázkové způsoby, jak říci, jak se máte ve francouzštině

Metoda 1 ze 3: Zlepšení vaší výslovnosti

 1. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 1

  1 Ovládejte pohyb jazyka při vyslovování francouzských slov. Kvůli nedostatku dvojhlásek ve francouzštině se váš jazyk pohybuje mnohem méně, než kdybyste mluvili anglicky. Příliš mnoho pohybu jazyka způsobí, že vaše řeč bude znít důrazněji.
  • Zkuste při mluvení přiložit špičku jazyka k zadní části dolních předních zubů. Méně otevírejte ústa a nechte svá rty a čelist vykonávat práci s vyslovováním slov.
  • Mluvení před zrcadlem vám může pomoci správně pohybovat ústy a jazykem. Můžete také zkusit sledovat rodilé mluvčí francouzštiny a pokusit se napodobit jejich mimiku a pohyby úst.


 2. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 2

  2 Procvičte si francouzské zvuky, které v angličtině neexistují. Dopisy , u , a r vydávejte zvuky ve francouzštině, které se nepodobají ničemu, co byste řekli v angličtině. Neschopnost správně vyslovovat tato písmena může zničit jinak dobrou výslovnost.
  • Chcete -li získat u znít správně, udělej eee zvuk, pak si zakulaťte rty, jako byste dělali ooo zvuk. Cvičte to, dokud to nedokážete u zvuk, aniž by začínalo na eee zvuk.
  • Francouzi r je vyslovováno ze zadní části krku, podobně jako u ch ve skotském slově „loch“.
 3. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 3

  3 Sledujte francouzské televizní pořady a napodobujte konverzace. Online můžete najít streamované francouzské televizní pořady, které můžete sledovat zdarma. Vaše oblíbená služba streamování videa může mít k dispozici také filmy a televizní pořady ve francouzském jazyce. Tyto pořady vám mohou poskytnout lepší představu o tom, jak spolu Francouzi vlastně mluví.
  • Zpravodajské programy, herní pořady a reality show vám dávají příležitost vidět mluvit neherce. To vám může pomoci naučit se neformální, neformální konverzaci.

  Spropitné: Ignorujte zjednodušené výslovnosti, které můžete vidět v učebnicích jazyků a na webových stránkách, které vám ukážou, jak byste řekli francouzské slovo, jako by to bylo anglické slovo. Tyto výslovnosti brání vaší schopnosti porozumět, když začínáte skutečnou konverzaci.

 4. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 4

  4 Použijte styky k plynulému přechodu mezi slovy. Spojení jsou jedním z důvodů, proč francouzština zní stejně hladce a melodicky. Spíše než drsná zakončení mezi slovy je většina francouzských slov smíchána pomocí spojek. To znamená, že některá písmena, která jsou obvykle tichá, se vyslovují, aby byl přechod hladký.
  • Vezměte si například větu jste ve velkém letadle . Pokud byste jednoduše vyslovili všechna slova jednotlivě, skončilo by to s větou, která by zněla jako „voo ett dahn un grahn ahveeohn“. I když je každé slovo vyslovováno správně, rozhodně to nezní jako francouzština. Pokud to řeknete spojkami, řeknete něco víc jako „voo zett dahn zun grahn ahveeohn“.
  • Pravidla pro styky nejsou vždy intuitivní. Chce to jen cvik, aby to bylo správně. Obecně se snažte vyhladit svůj jazyk, abyste mohli snadno přecházet z jednoho slova na druhé.
 5. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 5

  5 Vyzkoušejte si jazykolamy. Twistery jazyka vám mohou pomoci zlepšit interpunkci a vycvičit jazyk a ústa, aby se při vyslovování francouzských slov správně hýbala. Začněte pomalu, poté postupně zvyšte rychlost, kterou slova vyslovujete. Některé jazykové twistery, které můžete vyzkoušet, zahrnují:
  • Ve vašem stanu na vás čeká teta. („Ve vašem stanu na vás čeká teta.“)
  • Chudák malý rybář, buď trpělivý, abys mohl ulovit několik malých ryb. („Chudák malý rybář, buďte trpěliví, abyste ulovili několik malých ryb.“)
  • Tyto třešně jsou tak kyselé, že nevíme, jestli jsou. ('Tyto třešně jsou tak kyselé, nejsme si jisti, zda jsou třešně.')
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přirozené konverzace

 1. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 6

  1 Mluvte s rodilými mluvčími francouzštiny. Chatování s rodilými mluvčími je nejlepší způsob, jak začít zlepšovat svůj přízvuk a mluvit přirozeněji a sebevědoměji. Pokud neznáte rodné francouzské mluvčí, můžete si najít partnery pro konverzaci online. Pokud má rodilý mluvčí francouzštiny zájem o procvičení angličtiny nebo jiného jazyka, který znáte, mohou z výměny těžit oba.
  • Sledujte mimiku a pohyby úst rodilých mluvčích, jak s vámi hovoří. Pokuste se napodobit tyto výrazy a pohyby obličeje, abyste zlepšili svou výslovnost.
  • Požádejte svého francouzského konverzačního partnera, aby vás zastavil a opravil chyby, kterých se dopustíte při výslovnosti nebo výběru slov. To vám pomůže zlepšit se.

  Spropitné: Věnujte pozornost také řeči těla francouzsky mluvících. I když se může zdát, že to nemá nic společného s řečí, napodobování řeči těla vám může pomoci dostat se do správné mentální zóny a zlepšit vaši výslovnost.

 2. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 7

  2 Používejte běžné konverzační předkrmy. Zatímco vždy můžete přijít k Francouzovi a říct Ahoj nebo Zdraví „Toto není nejpřirozenější způsob, jak začít konverzaci. Zamyslete se nad tím, jak by konverzace probíhala, kdyby k vám přistoupil cizí člověk a jednoduše řekl „ahoj“. Zapracujte na svém malém rozhovoru ve francouzštině a dalších jednoduchých způsobech, jak začít skutečnou konverzaci. Mezi běžné otevírací řádky patří:
  • Je tu hezky. Jsem tu poprvé a ty? („Jak je tady hezky. Jsem tu poprvé a ty?“)
  • Ach, jak krásné je počasí. Konečně slunce! Je to pěkné, nemyslíte? („Ahhh, venku je tak hezky. Slunce, konečně! Je to tak příjemné, souhlasíš?“)
  • ' Dobrý den, myslím, že se známe zrakem. Často sem chodím, zdá se mi, že jsem tě už viděl. („Dobrý den, viděl jsem vás dřív, než si myslím. Chodím sem často a věřím, že jsem vás už viděl.“)
 3. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 8

  3 Pokládejte jednoduché otázky přirozenějším způsobem. Možná jste se dozvěděli, že fráze že nebo co on se používají při pokládání otázek. Rodilí mluvčí francouzštiny tato slova běžně spojují - C není vyslovováno samostatně. Když tyto fráze spojíte, automaticky bude váš projev znít přirozeněji.
  • Namísto Co to je? , řekli byste například co je 'skeu' .
  • Když říkáš the nebo ona , pusť the zvuk také. Například místo toho, aby řekl co dělá , řekli byste co dělá 'skee'? .
 4. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 9

  4 Přidejte fráze, které udrží konverzaci v pohybu. Když mluvíte s někým v angličtině, pravděpodobně mu odpovíte základními frázemi jako „je to tak“ nebo „neříkáš“. Tyto fráze ukazují, že posloucháte a necháte druhého mluvit. Některé podobné fráze, které lze použít při mluvení francouzsky, zahrnují:
  • Jde to bez řečí . ('Jde to bez řečí.')
  • A je to ? ('Je ​​to správně?')
  • Je to tak? ? ('Opravdu?')
  • Ale ano ('absolutně') nebo Ano ('No jo').
  • Ale ne ('absolutně ne') nebo no ne ('No ne').
 5. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 10

  5 Opakujte, co vám řeknou rodilí mluvčí. Když opakujete to, co právě řekl rodilý mluvčí, ukazuje jim to, že jste poslouchali a rozuměli tomu, co říkali. Také vám dává příležitost procvičit si francouzštinu, aniž byste museli sami vymýšlet slova. Naučíte se také gramatiku a používání slov díky znalosti jazyka.
  • Předpokládejme například, že váš konverzační partner řekl „Je viens de Paris, et toi?“ („Já jsem z Paříže a vy?“) Máte několik možností, jak odpovědět. Pokud jste ze Spojených států, můžete jednoduše říci „Je viens des Etats-Unis“. Pokud ale používáte techniku ​​opakování, můžete si říci: „Ach! Tu viens de Paris? C'est bon. Je viens des Etats-Unis. ' („Ach! Jsi z Paříže? To je hezké. Jsem ze Spojených států.“)
 6. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 11

  6 Zahrňte francouzská plniva, když hledáte správné slovo. Když mluvíte anglicky, pravděpodobně při mluvení přirozeně zadáváte plniva jako „so“ a „uh“ nebo „hm“. Francouzi se nijak neliší. Díky použití francouzských výplní to zní méně, jako byste recitovali řádky z učebnice, a pomůže vám to udržet mysl ve francouzštině. Některá plniva k použití zahrnují:
  • Pak . To je ekvivalent k tomu, že se v angličtině řekne „tak“, a lze ho použít pozitivně i negativně, když mluvíte.
  • Co . I když to doslova znamená „co“, francouzsky mluvící lidé používají toto plnivo stejným způsobem, jakým byste v angličtině řekli „víte“ nebo „vidíte“. Vidíš? funguje také stejným způsobem jako „víte“.
  • Uh . Tento zvuk je podobný tomu, jak se anglicky řekne „uh“ nebo „um“.
  • Dobrý . Je to podobné, jako když řeknete „dobře“, a lze to použít pozitivně i negativně. studna se používá podobně, podobně jako byste řekli „dobře“ v angličtině.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Sebevědomé vyjadřování

 1. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 12

  1 Čtěte nahlas z francouzských knih nebo webových stránek. Čtení nahlas vám umožní procvičit si francouzštinu, aniž byste si museli dělat starosti s vymýšlením slov sami nebo s dodržováním gramatických pravidel. Knihy a online články vám také poskytnou lepší představu o tom, jak skuteční Francouzi komunikují v každodenním životě.
  • Francouzské elektronické knihy najdete online zdarma. Dávejte si však pozor na čtení starších klasiků, protože vám nedají dobrý pocit z toho, jak se moderní francouzštinou mluví. Francouzské zpravodajské a popkulturní weby a blogy jsou dobrým místem, kde začít číst ve francouzštině.

  Spropitné: Nahrajte si, jak čtete, a pusťte si to. I když může být obtížné nebo dokonce trapné poslouchat váš nahraný hlas, pomůže vám to identifikovat chyby ve vaší výslovnosti.

 2. Obrázek s názvem Mluvit francouzsky Krok 13

  2 Dělejte chyby s grácií a rozvahou. Když poprvé začnete mluvit francouzsky, uděláte chyby. Chyby jsou běžnou součástí učení se něčemu novému. Přijměte, že budete dělat chyby a že vás rodilí mluvčí špatně pochopí. Místo omluvy za svůj přízvuk udělejte vše pro to, aby byl váš význam pochopen.
  • Pamatujte, že každý má přízvuk. Zamyslete se nad tím, jak je okouzlující slyšet někoho mluvit plynně anglicky se zahraničním přízvukem. Přesně tak zníte pro Francouze.
  • Stejně jako mezi rodilými mluvčími existuje více anglických akcentů, existuje i několik francouzských. Naučit se přízvuk, který je bližší vašemu rodnému přízvuku, může být jednodušší, než se jednoduše naučit pařížskou francouzštinu běžně vyučovanou v učebnicích. Pokud máte například jihoamerický přízvuk, může se vám pomalejší provensálský přízvuk snáze vyslovovat. Nalezení přízvuku, ve kterém se cítíte pohodlně, zvýší vaši sebedůvěru při učení jazyka.
 3. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 14

  3 Zpívejte společně s francouzskou hudbou. Opakování a rytmus hudby usnadňuje zapamatování a dává vám příležitost rozšířit si slovní zásobu v souvislostech. Dozvíte se také více o tom, jak se vyjadřují rodilí mluvčí francouzštiny.
  • Pokud umíte francouzsky, najděte si texty písní a zkuste si je přečíst. To zlepší vaše čtenářské dovednosti a pomůže vám rozpoznat styky a tichá písmena.
  • Nebojte se, pokud neznáte texty nebo zcela nerozumíte tomu, co ta slova znamenají - zkuste napodobit zvuky, které zpěvák vydává. Časem se vám odhalí více slov. Mezitím si procvičujete vytváření francouzských zvuků.
 4. Obrázek s názvem Mluvte francouzsky Krok 15

  4 Přestaňte se pokoušet přeložit francouzštinu do svého rodného jazyka. Francouzština je její vlastní jazyk s vlastními slovy a výrazy - mnoho z nich není úhledně přeloženo do angličtiny nebo jiných jazyků. Chcete -li se stát přirozeným a sebevědomým francouzským mluvčím, naučte se nejprve myslet francouzsky.
  • Pokus o překlad francouzštiny do vašeho rodného jazyka nejen zpomaluje vaše myšlenkové pochody, ztěžuje vedení konverzace, ale také omezuje vaši slovní zásobu a porozumění.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je nejtěžší říct? Lorenzo Garriga
  Francouzský překladatel a rodilý mluvčí Lorenzo je rodilý francouzský mluvčí a znalec francouzského jazyka. Má dlouholeté zkušenosti jako překladatel, spisovatel a recenzent. Je také skladatel, klavírista a zeměkoulec, který téměř 30 let cestuje po světě na podpatku s batohem. Lorenzo Garriga Francouzský překladatel a rodilý mluvčí Odborná odpověď Pokud mluvíte latinsky nebo anglicky, budete mít problém říci „R“ a „eu.“ Tyto zvuky neexistují v latince ani angličtině. Písmeno „R“ je z hrdla, a když slyšíte Američany mluvit francouzsky, mají snadno rozpoznatelný přízvuk. Američané kladli na „Bonjour“ měkké „R“.
 • Otázka Je francouzština skutečný jazyk? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Absolutně! Francouzština je starověký jazyk, který se vyvinul z běžně používané latiny římské říše. Má mnoho společného s jinými románskými jazyky, včetně italštiny, španělštiny a portugalštiny. Ve Francii a po celém světě žije téměř 100 milionů francouzských mluvčích.
 • Otázka Jak se řekne duben ve francouzštině? Pokud mluvíte o měsíci, duben je Avril ve francouzštině. Pokud je April jméno, můžete to říct normálně, protože je to správné podstatné jméno.
 • Otázka Jak řeknu francouzsky „miluji tě“? Dodo47 Nejlepší respondent ve francouzštině „Miluji tě“ je „Je t'aime“. Je = I / t '= ty /' aime '(od slovesa Aimer) = láska.
 • Otázka Jak řeknu francouzsky Raleigh? Jelikož se jedná o správný název, řekli byste to stejně, jako byste to řekli anglicky.
 • Otázka Jak se mohu naučit vyslovovat slova ve francouzštině? Sledujte francouzské filmy s titulky, poslouchejte podcasty ve francouzštině; to vám pomůže získat cit pro jazyk. Můžete se také obrátit na online francouzské slovníky a překladače, které ukazují, jak vyslovovat konkrétní slova.
 • Otázka Jak mohu ve francouzštině říci „daří se ti dobře“? Tu y comes bien (známý/zpívat), nebo vous y comesz bien (zdvořilý/množné číslo).
 • Otázka Jak mohu říci „vadilo by mi ukázat své město a povědět mi o jeho historii“ ve francouzštině? 'Chtěl bys mi (zdvořilý / množné číslo) ukázat své město a povědět mi o jeho historii?' nebo 'Ukaž mi (známý / zpívej) SVÉ MĚSTO ...'
 • Otázka Co mám dělat, když mám potíže s francouzskými slovesy? Měli byste si je několikrát zapsat rukou. Snad vám to pomůže lépe si je zapamatovat. Začněte tím, že si zapíšete všechny tvary slovesa v čase podle vlastního výběru; je snazší je naučit se, když se místo jednoho slovesa najednou soustředíte na jeden čas. To vám brzy umožní vidět podobnosti mezi slovesy, což vám pomůže „hádat“ tvary sloves, která jste se ještě nenaučili.
 • Otázka Jak se rychle naučím francouzsky? Mluvte s rodilými francouzskými mluvčími; pokud ve vaší oblasti žádní nejsou, zvažte cvičení s jiným prostřednictvím služby online videochatu, jako je Italki, nebo vytvořením francouzského klubu a najděte si další, kteří si chtějí zlepšit francouzštinu. Sledujte francouzské filmy s vypnutými titulky a poslouchejte podcasty ve francouzštině, abyste zachytili přízvuk a řečové vzorce, a přečtěte si francouzské publikace. Čím více se do jazyka ponoříte, tím rychleji ho pochopíte.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud jste odhodláni naučit se mluvit francouzsky, snažte se cvičit každý den, i když je to jen na 5 minut. Začleňte jazyk do svých každodenních činností, například posloucháním francouzské hudby při domácích pracích.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vizuálně zmenšit velká prsa. Existuje mnoho způsobů, jak vizuálně zmenšit svůj velký hrudník. Můžete používat chytré módní triky, ale můžete být překvapeni množstvím nechirurgických metod, které mohou fyzicky vládnout vaší hrudi. Ne ...

Předkus je běžný zubní stav, ke kterému dochází, když se vaše zuby neshodují správně. Může se vyvinout v raných fázích dětství v důsledku návyků, jako je sání palce, tlačení jazyka proti zubům nebo rozšířené používání ...

Jak zacházet s chlapci, když jste dospívající dívka. Pochopení opačného pohlaví je těžké pro každého, ale obzvláště obtížné to může být, pokud jste dospívající dívka. Chlapci mohou být obtížně pochopitelní, takže vztahy s nimi ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos sobotní hry Heat vs Nuggets online, pokud nemáte kabel.

Od příštího roku jsou pro indické fanoušky k dispozici ručníky Wimbledon

Bude Lucas Pouille schopen hrát v dnešním zápase spoilport a narušit Federerovu cestu k 100. vítězství ve Wimbledonu 2019?