Jak střílet v nohejbalu

Netball je týmový sport, který je podobný basketbalu. Největší rozdíly jsou v tom, že nedochází k driblování, není tam žádná zadní deska a míč musíte odevzdat za 3 sekundy. Zahrnuje nejen běh, skákání, házení a chytání, ale také buduje silná pouta důvěry a týmového úsilí. Střelba je jednou z hlavních dovedností potřebných v nohejbalu, ale technika střelby je trochu odlišná od většiny sportů. Cvičením a nasazením se můžete naučit střílet nohejbal.

Metoda 1 ze 3: Zdokonalování vaší techniky

 1. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 1

  1 Umístěte své tělo ke střelbě. Správný postoj je základem vaší techniky střelby. Udržujte chodidla od sebe na šířku boků/ramen a uvolněte kolena. Vaše boky, ramena a lokty by měly směřovat dopředu. Vaše tělo by mělo být zarovnané bez ohledu na to, kde se kolem sloupku nacházíte. Postavte se blízko prstenu.
  • Nechte někoho jiného, ​​aby vás sledoval, jak cvičíte svůj postoj. Další osoba může vidět jakékoli chyby a pomůže vám provést úpravy.
  • Procvičujte svůj postoj v různých pozicích kolem sloupku. Zajistěte, aby vaše nohy vždy směřovaly ke sloupku.


 2. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 2

  2 Umístěte míč do svých rukou. Držte míč dominantní/střeleckou rukou a mějte prsty měkké. Držte míč v obou rukou tak vysoko, jak můžete. Použijte druhou ruku k rovnováze, ale touto rukou netlačte na míč. Prsty by se měly dotýkat míče, ale ponechejte malý prostor mezi dlaní a míčem.
  • Pokud jste mladší hráč nebo nový hráč, může být snazší držet míč oběma rukama. Držení oběma rukama vám při střelbě poskytne větší sílu.
  • Jakmile je míč pevně ve vašich rukou, držte míč vysoko nad hlavou. Loket by měl být u čela.
  • Neměli byste vidět míč, pokud je nad vaší hlavou.
 3. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 3

  3 Střílejte nohejbal. Ohněte lokty a kolena současně. Loket držte za čelo a hýbejte pouze horní částí paže. Narovnejte loket a kolena a poté uvolněte míč. Vyhoďte míč nahoru a přes pohyb směrem k prstenu. Při střelbě zamiřte do středového bodu nad síť a střelte paží dopředu.
  • Je důležité, abyste před vypuštěním míče pokrčili kolena, protože síla vaší střely vychází z vašich kolen.
  • Mávnutím ruky způsobí, že se míč po uvolnění otočí dozadu. To pomáhá s přesností střely.
  • Při vypouštění míče mějte rovná záda.
  • Pokud střílíte dvěma rukama, obě vaše ruce projdou pohybem střelby.
  • Při střelbě si představte loket jako páku a hýbejte pouze horní částí (tj. Oblastí předloktí).
 4. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 4

  4 Postavte se o něco více dozadu, pokrčte kolena a vyskočte, pak házejte, abyste zdokonalili svoji techniku ​​z větší vzdálenosti. Abyste byli dobrým střelcem nebo střelcem, nemusíte být schopni dostávat góly z velké vzdálenosti od ringu, ale je skvělé, když můžete.
 5. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 5

  5 Pamatujte si zkratku BEEF. Technika střelby může být zdrcující. Je tolik věcí, které je třeba si pamatovat. BEEF vám může pomoci zapamatovat si klíčové aspekty pálení nohejbalu.
  • B pro rovnováhu. Nohy mějte od sebe na šířku boků/ramen a směřujte k cíli.
  • E pro oči. Soustřeďte se na to, kam chcete míč dostat.
  • E pro loket. Při střelbě mějte lokty blízko uší.
  • F pro sledování. Na konci výstřelu vždy švihněte rukou a zápěstím.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Nácvik střelby

 1. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 6

  1 Střílejte sami. Střílejte sami a opravdu se soustřeďte na svoji techniku. Pořizujte záběry z různých úhlů kolem sloupku. Soustřeďte se na kvalitu snímků, které pořizujete, a ne na počet snímků. Vyhodnoťte každý výstřel a položte si několik otázek:
  • Švihl jsem rukou na konci svého výstřelu?
  • Dotkly se mé lokty uší po celou dobu mého výstřelu?
  • Pokrčil jsem kolena?
  • Držel jsem ruce natažené nad hlavou?
  • Pustil jsem míč nad hlavu?
 2. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 7

  2 Střílejte s obranným partnerem. Je mnohem snazší střílet, když vás nikdo nebrání. Toto je však nepravděpodobný scénář, když hrajete hru. Požádejte partnera, aby vás bránil, když cvičíte střelbu. Cvičení s obráncem před vámi bude simulovat herní tlak a naučí vás střílet míč přes obránce.
  • Požádejte svého partnera, aby během tohoto cvičení upozornil na chyby ve vaší technice.
  • Toto cvičení vám může pomoci vybudovat si důvěru ve své střelecké schopnosti.
 3. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 8

  3 Kombinujte střelbu a kardio. Vaše technika může trpět, když jste unavení. Začlenění kardia do střelecké praxe vám pomůže vybudovat vytrvalost a vytrvalost. Umístěte míč kamkoli do půlkruhu. Sprintujte na postranní čáru, sprintujte zpět na míč, zvedněte míč a poté střílejte. Pokuste se dostat na 10 snímků tak rychle, jak můžete.
  • Během tohoto cvičení budete potřebovat partnera, který pro vás získá koule. Váš partner by měl pokaždé umístit míč na jiné místo v půlkruhu.
  • Až budete unavení, soustřeďte se více na svoji techniku.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Předcházení běžným chybám

 1. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 9

  1 Při fotografování používejte prsty. Udržujte prsty uvolněné a položte míč na podložky prstů. Pokud jsou vaše prsty příliš rovné nebo tuhé, nebudete schopni držet míč ve správné poloze. Dbejte také na to, aby vaše prsty byly na míči rozprostřeny.
  • Dávejte pozor, abyste na míč nevyvíjeli tlak opačnou rukou. To může změnit trajektorii vašeho výstřelu.
  • Správné vyvážení nohejbalu bude vyžadovat nácvik. Chcete mít kolébku a ujistit se, že je stabilní, ale nechcete ji držet příliš pevně a mít problém ji také uvolnit.
 2. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 10

  2 Udržujte správný střelecký postoj. Ujistěte se, že jsou vaše nohy v dobré poloze. Pokud vaše nohy nejsou od sebe na šířku boků, můžete být při střelbě v nerovnováze. Udržujte nohy rovnoběžné a nenechávejte jednu nohu příliš daleko před druhou. Při střelbě nechcete být příliš blízko obránce.
  • Vaše boky a ramena by měly být v přímé linii. Mnoho lidí umožňuje pohyb ramen dopředu, což způsobí pohyb celého těla dopředu. Předklon při střelbě změní trajektorii vaší střely.
  • Pokud máte potíže s udržením boků a ramen ve stejné poloze, nechte někoho, aby vám při střelbě držel ramena dozadu, abyste cítili, jaká je správná poloha.
 3. Obrázek s názvem Shoot in Netball Krok 11

  3 Cvičte soustředěně. Zkuste střílet 15 nebo 20 minut každý den, a to i ve dnech, kdy máte týmový trénink. Střelba se pro vás nakonec stane druhou přirozeností. Pokud vám bude vaše střela vyhovovat, méně vás ovlivní únava nebo obránce před vámi.
  • Když jste ve hře, máte jen tři sekundy na střelbu. Snažte se držet míč příliš dlouho, i když cvičíte.
  • Ať už cvičíte sami nebo s partnerem jako obránce, při střelbě se zaměřte na zadní část ringu.
  • Zkuste si zacvičit s trenérem nebo zkušenějším střelcem. Konstruktivní zpětná vazba vám může pomoci růst jako hráč.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zlepšit své dlouhé záběry? Je to jen praxe, opravdu. Začněte tam, kde se cítíte pohodlně, a s každým výstřelem udělejte krok zpět. Ujistěte se, že používáte dostatečnou sílu v pažích a kolenou.
 • Otázka Mohu skočit, když někomu předávám míč? Ano, ale dávejte si pozor, abyste omylem nespáchali práci nohou, která by dala volný průchod druhému týmu.
 • Otázka Když jsem nervózní, vždy vynechám výstřel. Co můžu dělat? Zima Praxe. Čím více budete cvičit střelbu, tím lépe budete a budete si jistější ve své schopnosti. Brzy se to pro vás stane druhou přirozeností.
 • Otázka Jak zacházím se ztuhlými nohami? Protahujte se pravidelně každý den a masírujte je. Pokud to stále bolí nebo je ztuhlé, možná budete chtít vyhledat pomoc lékaře.
 • Otázka Mohu použít pouze jednu ruku bez podpory druhé ruky? Zima Ano, druhá ruka je tu jen proto, aby pomohla vyvážit míč. Pokud vám to jde snadněji pouze jednou rukou, jděte do toho. Nejen, že to bude působivé, ale někdy to může fungovat i lépe než dvě ruce.
 • Otázka Mohu hodit míč v nohejbalu? Zima Ne, můžete však provést odraz, což je místo, kde přihráváte míč pomocí jediného odrazu.
 • Otázka Můj nohejbalový trenér mě zařazuje do GS a učí mě střílet, ale já se jí bojím a stres mi chybí. Co mám dělat? Zima Baví vás být v GS? Nebo si myslíte, že jste vhodnější pro jinou pozici? Pokud je to pravda, promluvte si se svým trenérem a vysvětlete, že si myslíte, že se například více hodí pro GA. Jinak hodně cvičte střelbu a brzy se pro vás stane druhou přirozeností. A udělejte si čas na natáčení! Nespěchejte se svými výstřely. Pokud jde o strach z trenéra, pochopte, že se z vás snaží udělat to nejlepší, co umíte, není třeba se bát.
 • Otázka Jak mám čekat na odražení, když míč nejde do sítě? Vždy stojím na straně sítě jednou rukou nahoru. Postavte se tváří v tvář síti a zůstaňte na špičkách a natáhněte ruku směrem k síti. Buďte připraveni skočit na míč nebo sprint, abyste získali odraz. Nezapomeňte, že můžete projít ven z kruhu a přesunout se do lepší pozice, ze které budete střílet. Tato technika pro mě funguje a většinou jsem úspěšný v získávání odrazu.
 • Otázka Mohu skočit, když střílím nebo přihrávám? Můžete skákat při střelbě/přihrávce, ale měli byste se vyhnout šlapání, pokud skočíte, nebo budete muset odevzdat míč druhému týmu.
 • Otázka Jak poznám, zda bych se měl pokusit být střelcem v nohejbale? Mělo by to být správné. Udělejte deset záběrů, a pokud se dostanete alespoň na 5 palců, a je to správné, trénujte střelbu. Pokud vám to i nadále připadá správné, můžete se pokusit být střelcem. Stále však budete muset pracovat, pokud chcete být GA nebo GS nebo obojí, to přijde s praxí, takže vyzkoušejte obě role, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.

Populární Problémy

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu dokumentu o Hře o trůny v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.

Chcete streamovat Disney's Clue? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, jak se na to právě dívat, herci, postavy a zábavná fakta!

United States Air Force Academy je čtyřletá univerzita se sídlem v El Paso County, Colorado. Studenti, kteří absolvují, získají bakalářský titul spolu s provizí do amerického letectva v hodnosti podporučíka ....

Top 10 programů Florida a Michigan se setkávají v Peach Bowl 2018 v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru bez kabelu.

Pokud to s vývojem své hry myslíte vážně, je kontinentální přilnavost nezbytností. Přečtěte si o jeho původu, o tom, jak jej držet, a o různých střelách, které můžete zasáhnout.

Keltové a dravci se ve středu sejdou na štědrovečerní bitvu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelového přihlášení.