Jak zpívat rytmus a blues

Rhythm and blues nebo R & B je populární žánr písní, který byl zahájen ve čtyřicátých letech minulého století. Dechové nástroje, silné vokály a improvizace charakterizovaly tento žánr, jak vznikal. V moderních R & B písních slyšíme hodně z toho samého, s přidanými emocemi a vokální projekcí. Pokud chcete zpívat rytmus a blues, zkuste dýchat z dolních plic a při zpívání si procvičujte vstřikování emocí do textů.

Metoda 1 ze 2: Zpívání správnými technikami

 1. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 1

  1 Zahřejte svůj hlas na 5 minut, než začnete. Zpěv je cvičení a váš hlas jím musí být zahřátý než jej začnete používat. Hukněte, zpívejte do-re-mi, udělejte trylky na rty a vyzkoušejte nějaké jazykolamy asi 10 minut, než se vrhnete na zpěv R&B.
  • V extrémních případech si můžete skutečně poškodit hlasivky, pokud začnete zpívat, aniž byste se pořádně zahřáli.


 2. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 2

  2 Při zpívání udržujte dobré držení těla. Pokud se hrbíte nebo se hrbíte, omezíte proudění vzduchu. Cvičte správné držení těla a postavte se rovně s rameny dozadu a hlavou v jedné linii s krkem, aby byly vaše orgány zarovnané a vaše plíce se mohly pořádně nafouknout.
  • Pokud si sednete ke zpěvu, pamatujte na to, abyste měli ramena vzadu a páteř rovnou.
 3. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 3

  3 Při zpěvu dýchejte z dolních plic. Při zpívání položte jednu ruku na spodní část žeber, nad pupek a pod srdce. Toto by měla být oblast, která se pohybuje dovnitř a ven, zatímco vy dýchat při zpěvu. To vám při zpěvu poskytne bohatší tón.

  Spropitné: Abyste si dobře procvičili dýchání, lehněte si na zem a ruce položte na spodní žebra. Zhluboka dýchejte dovnitř a ven a sledujte, jak se vaše ruce pohybují nahoru a dolů.

 4. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 4

  4 Při zpěvu doširoka otevřete pusu. Pokud necháte ústa napůl zavřená, váš zpěv nebude znít tak bohatě ani hlasitě. Mějte otevřená ústa zhruba tak široká jako tenisový míček, zvláště když zpíváte samohlásky.
  • Pokud otevřete ústa příliš široce, můžete zavřít hrdlo a způsobit, že váš zpěv bude znít nosněji.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Zpívá se stylem

 1. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 5

  1 Zpívat z rytmu. V typických písních se zpívají texty a fráze do rytmu. V R & B zpívejte s rytmem nástrojů i mimo rytmus. Když zpíváte poprvé, nepřicházejte hned svým hlasem. Nechte nástroje zahrát několik tónů a pak vejděte.
  • Zde zpěváci rytmu a blues získají většinu svého stylu. Nechávají hudbu hrát vedle sebe, ale striktně ji nedodržují.
 2. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 6

  2 Nacvičte si improvizaci se svými vokály. Zpěv rytmu a blues zahrnuje spoustu scattingu, když zpíváte nesmyslná slova, a riffování, když opakujete akord znovu a znovu svým hlasem. Poslouchejte instrumentální hudbu a procvičujte si vytváření vlastních melodií. Mějte na paměti hudbu, ale nebuďte zahaleni tím, co slyšíte.
  • Billie Holiday a Ella Fitzgerald jsou 2 příklady zpěváků, kteří dobře scatují a riffují.
 3. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 7

  3 Zamyslete se nad texty, které zpíváte, a nad tím, jak se cítíte. Rytmická a bluesová hudba je proslulá tím, že je velmi oduševnělá a emocionální. Mnoho písní je zalitých promyšlenými metaforami. Zamyslete se nad slovy, která zpíváte, a nad tím, jak chcete, aby se lidé při zpívání cítili.
  • Alicia Keys a Etta James jsou známí tím, že při zpěvu vnášejí emoce.
 4. Obrázek s názvem Sing Rhythm and Blues Krok 8

  4 Při zpěvu používejte vokální skloňování k přenosu emocí. Když mluvíme, používáme svůj tón hlasu k zobrazení vzrušení, smutku a zmatku. Když zpíváte, použijte stejné tóny, když chcete zobrazit různé emoce.

  Například: Pokud svými texty zprostředkováváte vzrušení, zvyšte svůj hlas vyšší a výřečnější. Pokud vaše texty zobrazují smutek, ztište hlas, jako byste mluvili, když jste rozrušení.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Tyto kroky jsou jednoduché věci, díky nimž se vy nebo vaše družstvo stanete lepším roztleskávačem! Níže je seznam věcí, které musíte splnit, abyste se dostali do roztleskávačky.

Jak nabrat tuk na pažích. Pro některé lidi může být přibírání na váze obtížné. Můžete se obávat, že vaše nízká tělesná hmotnost ovlivňuje vaše zdraví, nebo jen chcete změnit svůj vzhled. Může být obzvláště těžké pokusit se přibrat na váze ...

Video: 159 km bekhend Andyho Murraye

Jak osvobodit šplh na strom. Žádná lezecká tělocvična nemůže soutěžit s klidem a propojením s přírodou, které najdete na vrcholu stromu. Volné lezení, nebo lezení bez jištění, vás tam dovede rychle a bez starostí s nošením ...

Jak nosit čelenku. Nosit čelenku je skvělý způsob, jak okořenit účes a dodat vašemu outfitu šmrnc. Čelenku můžete nosit různými způsoby a téměř pro každou příležitost, podle toho, jaký styl si vyberete a jak ...

Djokovič zkazil Ferrerovu narozeninovou oslavu a porazil ho ve dvou setech, aby si rezervoval semifinálové místo na Miami Open.