Jak sedět v práci, pokud vás bolí záda

Trpět bolestmi zad je běžnou stížností dospělých, zejména těch, kteří musí v práci sedět dlouhé hodiny. Ale celodenní sezení u stolu s bolestí zad může být nejen nepříjemné, ale může vás také snížit produktivitu. Správným sezením ve svém pracovním prostoru a prováděním kroků k úlevě od bolesti můžete být schopni efektivně projít celý den a zmírnit veškeré nepohodlí, které zažíváte.

Část 1 ze 2: Pohodlné sezení u stolu

 1. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 1

  1 Podepřete spodní část zad. Jednou z největších příčin bolestí zad v práci není správná podpora dolní části zad. Nejlepší je mít nastavitelnou židli s oporou, ale pokud tato není k dispozici, můžete si místo na stole upravit, abyste se cítili pohodlněji.
  • Pokud vaše židle nemá opěrku zad, zvažte vložení polštáře mezi záda a židli, aby byla vaše spodní část zad ještě více podporována.
  • Tento polštář můžete také použít k držení v ledovém balíčku, který pomůže dále zmírnit vaši bolest.
  • Opěrka nohou může pomoci dále podpořit dolní část zad.


 2. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 2

  2 Upravte si židli. Mít správně nastavenou židli může snižte napětí na zádech . Přizpůsobení židle na správnou výšku pro vás může nejen snížit napětí v zádech, ale také zmírnit vaše nepohodlí.
  • Výšku židle byste měli upravit tak, abyste mohli psát zápěstím a předloktím rovně a rovnoběžně se zemí. Dobrý způsob, jak posoudit, zda je vaše výška správná, je zjistit, zda jsou lokty u těla a ve vašem kloubu tvoří tvar písmene L.
  • Změňte polohu opěradla a sklon židle tak, abyste se cítili pohodlně a vaše záda byla podepřena.
 3. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 3

  3 Opřete se nohama o zem. Jakmile nastavíte výšku židle, nohy by měly spočívat na zemi. To může pomoci udržet záda v neutrální poloze a zmírnit vaše nepohodlí.
  • V případě potřeby můžete použít opěrku nohou, která může také poskytnout další podporu vašim zádům.
  • Vyhněte se překřížení nohou, což může způsobit, že sedíte v méně než optimálních polohách a přispěje to k vašemu nepohodlí.
 4. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 4

  4 Umístěte počítač na optimální úroveň. Když máte počítač a jeho příslušenství blízko, pomůže vám to zajistit, že sedíte správně a nebudete muset zkroutit hlavu a krk, abyste mohli pracovat. To zase může pomoci zmírnit a zabránit bolestem zad.
  • Vaše obrazovka by měla být v úrovni očí přibližně na délku paže.
  • Klávesnice by měla být 4–6 palců před vámi.
  • Umístěte myš co nejblíže k sobě, abyste se k ní nedostali žádným způsobem.
  • Pokud máte při psaní na stole papíry, zkuste je připevnit sponou na obrazovku počítače. Při psaní tak nebudete ohýbat krk do strany.
 5. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 5

  5 Použijte náhlavní soupravu. Pokud často mluvíte po telefonu, může vás to přimět ohnout hlavu a krk způsoby, které vám způsobují nepohodlí. Správně se posaďte, místo fyzického telefonu použijte náhlavní soupravu.
 6. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 6

  6 Naplánujte si přerušované přestávky vsedě. Pokud sedíte delší dobu, je důležité dělat si během dne přestávky. To natáhne a uvolní vaše svaly a může také pomoci dále zmírnit bolesti zad.
  • Pokud je to možné, udělejte si pětiminutovou přestávku v chůzi každou hodinu. Během polední pauzy zvažte procházku nebo jinou aktivitu, abyste si protáhli a uvolnili záda.
  • Další možností v době přestávky je vstát a vyrovnat tělo před sezením. Když stojíte, jemně stiskněte hýždě po dobu 10 sekund. Žaludek držte napnutý a jemně stáhněte ramena dozadu a poté nechte ramena uvolnit. Tyto pohyby pomáhají stahovat a aktivovat svaly, které nemusí sedět.
  reklama

Část 2 ze 2: Zmírnění bolesti zad

 1. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 7

  1 Na záda naneste ledový obklad. Jakmile se pohodlně usadíte, položte na oblast zad balíček ledu, který vám způsobuje bolest. To vám může nabídnout okamžitou úlevu od bolesti a snížit zánět, který zhoršuje vaše nepohodlí.
  • Udržujte balíček na postižené oblasti po dobu nejméně 20 minut na relaci. Pokud to budete dělat kratší dobu, může dojít pouze k ochlazení pokožky a nebude to mít žádný vliv na podkladovou svalovou tkáň.
  • Záda můžete ledovat až pětkrát denně s intervalem nejméně 45 minut mezi jednotlivými ošetřeními.
  • Pokud máte potíže s udržením smečky na zádech, zkuste ji udržet na místě ručníkem nebo nějakým elastickým zábalem.
 2. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 8

  2 Použijte tepelnou terapii. Použití tepla na napjaté svaly může nejen pomoci zmírnit vaši bolest, ale také může svaly uvolnit. Od ohřívacích podložek po tepelné tření existuje mnoho různých typů tepelných ošetření, které mohou pomoci zmírnit bolest zad při sezení v práci.
  • Naplňte láhev s horkou vodou nebo získejte vyhřívací podložku a položte ji na židli na postižené místo.
  • Over the counter heat rubers can also help mit zmírnit bolest.
 3. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 9

  3 Vezměte si lék proti bolesti. Zkuste použít volně prodejný lék proti bolesti. Může zmírnit vaši bolest a také pomoci kontrolovat zánět.
  • Vezměte ibuprofen, aspirin nebo naproxen sodný, které se nazývají NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), které vám pomohou zmírnit bolesti zad. Můžete také zkusit užívat acetaminofen.
  • Ibuprofen a NSAID mohou také pomoci zmírnit zánět.
  • Zvažte zkombinování ledu s úlevou od bolesti, když jste v práci, abyste získali maximální úlevu od bolesti.
 4. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 10

  4 Požití svalové relaxancie. Pokud vám úlevu od bolesti neulevují, zvažte užití svalové relaxancie. Lékař vám bude muset předepsat svalovou relaxanci, takže si s ní promluvte o tom, proč je potřebujete.
  • Uvědomte si, že svalová relaxancia vám mohou způsobit závratě a ospalost a mohou ovlivnit váš pracovní výkon.
 5. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 11

  5 Dopřejte si malou masáž. Masírování oblasti zad způsobující bolest vám může pomoci uvolnit se a zmírnit veškeré nepříjemné pocity, které máte. Abyste mohli těžit z výhod masáže zad, nemusíte dělat nic hloubkového ani složitého.
  • Jemně vetřete jakoukoli oblast, která vám způsobuje nepohodlí, pokud se k ní dostanete.
  • Zvažte použití tenisového míčku, který vám pomůže zmírnit bolest. Míč můžete umístit mezi záda a zeď nebo židli a jemně se pohybovat tam a zpět, abyste si udělali masáž.
 6. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 12

  6 Proveďte na sobě akupresuru. Stimulace akupresurních bodů na zádech může pomoci zmírnit bolest. Na dolní části zad jsou čtyři body, které jsou spojeny se zmírněním bolesti zad.
 7. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 13

  7 Provádějte protažení zad v sedě. Přestože je důležité každou hodinu vstávat, aby byla vaše záda mobilní, můžete také provádět protažení v kříži v sedě.
  • Posaďte se s nohama naplocho. Sáhněte doprava a položte obě ruce na opěrku rukou.
  • Pomalu vytáhněte tělo na stejnou stranu a otáčejte, dokud neucítíte uvolňující úsek.
  • V této poloze vydržte alespoň 30 sekund. Opakujte ještě dvakrát až třikrát. Poté opakujte na druhou stranu.
 8. Obrázek s názvem Sedět v práci, pokud vás bolí záda Krok 14

  8 V sedě provádějte protahovací svaly. Svaly podkolenní šlachy se mohou vsedě napnout. Provádění dynamických úseků vám může pomoci udržet je volné a snížit napětí v zádech.
  • Posaďte se s nohama rovně na zemi a dívejte se přímo před sebe.
  • Pomalu začněte na pět sekund narovnávat pravou nohu. Jakmile je noha rovná, na vteřinu vydržte a pak ji postupně stáhněte dolů o dalších pět. Opakujte opakujte vícekrát. Poté opakujte s druhou nohou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Které pozice jógy léčí bolesti zad? Cobra póza, můstek a pěnový váleček vám mohou pomoci zvládnout bolest. Buďte opatrní a ujistěte se, že to děláte správným způsobem, jinak riskujete zhoršení bolesti.
 • Otázka Co když mě bolí záda mezi rameny? Zkuste sedět s polštářem za zády. Pokud to nemůžete udělat, zkuste navštívit lekce jógy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Polohovací křeslo
 • Bederní opěrka
 • Opěrka nohou
 • Sluchátka
 • Ledový balíček
 • Léky proti bolesti

Populární Problémy

Tradiční etiketa vyžaduje, aby ženy seděly se vztyčeným držením těla a oběma nohama u sebe, přičemž spodní okraj sukně byl nízko a spodní prádlo bylo mimo dohled. Udržování tohoto držení těla v kalhotách také dodává eleganci. Kromě toho existují ...

Ve čtvrtek probíhá semifinále wimbledonských žen. Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat živý přenos online nebo na jiných zařízeních.

Zde je návod, jak sledovat kriketový zápas Západní Indie proti Bangladéši ve Spojených státech.

Kentucky a Auburn otevírají svou fotbalovou sezónu 2020 bitvou Top-25 SEC v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Zde je návod, jak sledovat losování jackpotu Powerball v hodnotě 730 milionů dolarů online během vysílání nebo v televizi.

Zde je návod, jak sledovat hry Colts online bez kabelu v roce 2019.