Jak kouřit cigaretu

Na povrchu kouření cigarety vypadá neuvěřitelně jednoduše. Správný odpor však zahrnuje řadu jemných pohybů, které pomáhají hladkému průběhu celého procesu. Před kouřením si uvědomte, že užívání tabáku vede k mnoha zdravotním problémům včetně rakoviny a srdečních chorob.

Část 1 ze 2: Rozsvícení

 1. Obrázek s názvem Kouřte cigaretu Krok 1

  1 Zmáčkněte smečku. S kouřením jsou spojeny určité přípravné rituály a mezi nimi je hlavní balení. Toho je dosaženo převrácením neotevřeného balíčku cigaret a jeho třikrát až šestkrát chytře zaklapne o stůl nebo dlaň (výprask velblouda). To kondenzuje volný tabák, takže je v papíru o něco těsnější a teoreticky hoří o něco hladší a vydrží déle.
 2. 2 Otevřete balíček. Buď roztrhněte jeden konec odhalené stříbrné fólie, nebo u flip-top balíčků odstraňte celofán a poté fólii.
  • V tuto chvíli mnoho lidí vyjme první cigaretu, převrátí ji tak, aby strana s tabákem byla nahoře, a poté ji vrátí do balíčku. Pro některé je to pro štěstí. Pro ostatní je to jen rituál, který se možná naučili od jiného kuřáka. Šťastná cigareta je v každém případě poslední vykouřená.


 3. 3 Vyjměte cigaretu. Nový balíček kouřů bude poměrně těsně zabalen. Obraťte krabičku obnažených cigaret a přitiskněte ji na prst, abyste cigarety povzbudily k vyjmutí z krabičky. Když se jeden vynoří natolik, že ho můžete zachytit prsty, udělejte to.
  • Částečně vyprázdněné balení bude mnohem snazší získat cigarety.
  • Když člověk odstraní vznikající cigaretu zuby a rty, nikoli prsty, projeví se značný stupeň chladu.
 4. Obrázek s názvem Smoke a Cigarette Step 4

  4 Držte cigaretu. Ať už ho vytáhnete z balíčku prsty nebo ústy, cigaretu nakonec budete držet. Toto je čistě osobní volba bez pravidel, ale existují některé běžné metody kouření, kterých si musíte být vědomi:
  • Klasický. Cigaretu držte mezi ukazováčkem a prostředníčkem, mezi prvním a druhým kloubem, dlaní směrem dolů.
  • Sofistikovaný. Stejné jako Classic, ale s dlaní obrácenou k vám a prsty směřujícími nahoru.
  • Neformální. Cigareta je zasunuta za druhý kloub prostředního prstu a zajištěna omotáním ukazováčku. Ruka je v uvolněné, zavřené poloze, dlaní směrem k vám nebo směrem dolů.
  • Euro I. Cigareta je držena mezi palcem a ukazováčkem, dlaní ven, cigareta směřuje ven.
  • Euro II. Cigareta je držena mezi palcem a ukazováčkem, dlaní směrem dovnitř a mírně nahoru, přičemž konec filtru směřuje přímo na vás. Tak vždy ve filmech zahlédli nacistického špióna. (Nebo ne držení tímto způsobem, jak našli americké špiony).
  • Palmed. Cigareta je sevřená mezi palcem a ukazováčkem, ale dlaň směřuje dovnitř a cigareta je vylučována do ruky a směřuje k vnitřnímu zápěstí. Užitečné, když nechcete, aby bylo zřejmé, že kouříte.
  • Ženský. Cigareta je držena mezi prvním a druhým kloubem ukazováčku a prostředníčku. Ruka je uvolněná a ohnutá dozadu, dlaň směřuje nahoru.
 5. Obrázek s názvem Smoke a Cigarette Step 5

  5 Vložte cigaretu do úst. Pokud jste ho vytáhli ze smečky zuby, už jste tam. Pokud ne, vložte filtrovaný konec cigarety mezi rty.
  • Někteří dávají přednost kouření na jedné nebo druhé straně, jiní uprostřed. Pokud to chcete vědět, než se poprvé rozsvítíte na veřejnosti, zkuste cvičit s perem nebo tužkou, abyste zjistili, co je pro vás to pravé.
  • Pokud kouříte nefiltrované cigarety („rovinky“), jako jsou Lucky Strikes nebo Camel Studs, teoreticky nezáleží na tom, který konec vložíte mezi rty. Obecně však vložíte konec s logem nebo značkou.
 6. 6 Rozsviťte to! Přineste zápalku nebo zapalovač až ke špičce cigarety a nasávejte, jako byste cucal mléčný koktejl brčkem. Při zapalování cigarety nevdechujte: stačí pár krátkých minut, firma z nich vytáhne a zapálí tabák. Cigarety vyrobené v továrně se obecně rychle zapálí a rovnoměrně hoří. reklama

Část 2 ze 2: Kouření

 1. 1 Vdechněte kouř. Jakmile si cigaretu zapálíte, natáhněte si do úst trochu kouře. Když poprvé začínáte, vyhněte se vnášení příliš velkého množství kouře - budete litovat, když se zazelenáte a začnete kašlat.
 2. Obrázek s názvem Smoke a Cigarette Step 8

  2 Držte kouř na chvíli v ústech. Necháte to vychladnout, což pomůže udržet vaše hrdlo podrážděné. Rovněž změní chuť kouře, která je pro některé nevhodná. To se rozhodnete podle zkušeností.
 3. 3 Vyjměte cigaretu z úst. Při vyndávání vdechujte kouř do plic a zhluboka se nadechněte. To vám pomůže vyhnout se podráždění hrdla a vyvolání reflexu kašle.
  • Všimněte si, že to není jako kouření kloubu, kdy vdechujete přímo do plic.
  • Nazývá se alternativní forma inhalace 'Francouzština' . Chcete -li to provést, před nádechem vytlačte část kouře zpět do vzduchu (bez výdechu) a jak vychází z úst, nasávejte ho nosem. To může vyžadovat určitou praxi k zdokonalení.
  • Jak budete dál kouřit, vaše tolerance vůči kouři se bude zvyšovat. Zde nastávají problémy: čím větší toleranci vůči čirému vdechování kouře budete mít, tím snazší bude kouření. Čím více kouříte, tím více nikotinu přijmete, tím více si vytvoříte závislost, když si k nikotinu vybudujete toleranci. Abyste získali stejný pocit, jaký jste měli z první cigarety, potřebujete větší množství nikotinu, díky kterému budete více kouřit.
 4. 4 Umístěte ruku. Součástí rituálu kouření je umístění cigaretové ruky při vyjmutí cigarety z úst. Stejně jako držení cigarety neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, ale existují běžné postupy v závislosti na pohlaví kuřáka.
  • Ženy často otáčejí paží od ramene, drží cigaretu v úrovni úst, na jednu stranu, dlaní nahoru a rukou směřující ven.
  • Muži otáčejí paží v lokti, drží dlaň dovnitř a spouští ruku do poloviny trupu.
 5. 5 Vyfoukněte kouř. Když pohybujete rukou do polohy, vyfoukněte kouř ústy nebo nosem. Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak to udělat, ale vytvoříte si preference.
  • Někteří říkají, že jim vyfukování nosem umožňuje získat větší chuť kouře, zatímco jiným se nelíbí pocit pálení.
  • Někteří lidé nechávají kouř „driblovat“ z úst a pomalu vydechují, zatímco jiní ho prudce vyfukují.
  • S praxí se můžete naučit vyfukovat kouřové kroužky tak, že vytvoříte ústa ve tvaru písmene „O“ a poté hrdlem vytlačíte kouř přes jazyk a rty.
 6. 6 Klepněte na popel. Další rituální (přesto nezbytnou) součástí kouření je odpalování popela. Když cigaretu spálíte, část, která byla vykouřena, zůstane na špičce cigarety jako jemný šedý popel, který je pozoruhodně houževnatý. Přesto, když dosáhne určitého bodu, gravitace převezme moc a popel spadne na zem. Pokud jdete po ulici, není to problém. Pokud však stojíte uvnitř, většina lidí se mračí, že jim na podlahu spadl cigaretový popel, takže je nejlepší použít popelník k odstranění popela z cigarety.
  • To, jak cigaretu udržíte, závisí na tom, jak cigaretu švihnete.
  • Pokud jej přidržíte tak, aby se konec filtru nacházel v blízkosti vašeho palce, rychle přejeďte přes popelník a popel úhledně spadne do zásobníku.
  • Pokud držíte cigaretu sevřenou mezi palcem a ukazováčkem, rychlé poklepání doprostřed cigarety ukazováčkem nebo prsteníčkem způsobí, že se popel převrhne.
  • Můžete také poklepat na samotnou cigaretu o okraj popelníku, aby byl popel povzbuzen, aby spadl do zásobníku.
 7. 7 Vymaž to. Jakmile s cigaretou skončíte, budete ji chtít bezpečně zlikvidovat. Uděláte to tak, že ho pomelete a strčíte do popelníku, dokud nepřestane kouřit. Venku rozdrťte cigaretu o nehořlavý povrch, dokud nevyjde, a poté cigaretu řádně zlikvidujte. Nikdo se nechce zabývat vašimi použitými zadky - je to hrubé, hrubé a společensky nepřijatelné. Vyhodit zadek z okna je také extrémně nebezpečné a bylo to počátek mnoha lesních a kartáčových požárů. Přistihněte se při škubání a můžete dostat vysokou pokutu. Přistihněte se při požáru kartáče a díváte se na vážné právní problémy.
  • To, kolik cigaret vykouříte, než skončíte, závisí na tom, jak velkou cigaretu rádi kouříte. Očividně nebudete kouřit filtr, a pokud kouříte rovně, je tam jen tolik cigaret, které můžete kouřit, dokud si nesmažíte rty.
  • Mnoho lidí kouří, dokud není těsně nad filtrem, nebo dokud si ho nemůžete dát do úst.
  • Jiní raději uhasí cigaretu, jakmile dosáhne poloviny, takže kouř zůstává čistší a chladnější.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč je článek o kouření, přestože je pro lidi špatný? Existují lidé, kteří budou na tyto věci zvědaví, a přestože je to špatné, někdy je lepší být vzdělaný než bezradný. Ne vždy můžete někomu zabránit v kouření, ale můžete se alespoň ujistit, že to dělá správně.
 • Otázka Může někdo cítit, když jsem kouřil? Ano, kouř ulpívá na vašem oblečení a vlasech a dodává jim velmi nápadnou vůni.
 • Otázka Proč lidé kouří, když vědí, že je to škodlivé? Důvodů je mnoho. Někteří lidé rádi kouří, protože jim to pomáhá relaxovat. Ostatní si užívají kopy, které z toho mají. Ostatní to prostě dělají, aby vypadali cool.
 • Otázka Proč moji přátelé nechtějí říci svým rodinám, že kouří? Rodiny některých lidí kouření cigaret nepodporují, protože si jsou vědomy negativních vedlejších účinků. Vaši přátelé možná nebudou chtít způsobovat problémy mezi sebou a lidmi, na kterých jim záleží.
 • Otázka Existují nějaké pozitivní účinky kouření? Psychicky vám to může pomoci relaxovat a snížit úzkost, ale existuje spousta zdravějších způsobů, jak to udělat. Fyzicky to nemá absolutně žádný pozitivní účinek.
 • Otázka Je pro astmatika dobré kouřit? Ne. Je strašný nápad kouřit, pokud máte astma. Na kouř budete reagovat velmi špatně a v závislosti na tom, jak špatný je váš stav, vás mohou poslat na pohotovost.
 • Otázka Byl by někdo schopen zjistit, zda kouř nevdechuji? Ano, kouř vypadá hustší, pokud jste ho nevdechli.
 • Otázka Proč se mi při kouření točí hlava? To by bylo 'nikotinové bzučení'. Není se čeho bát, i když vám to může způsobit mírné závratě.
 • Otázka Jsem v nebezpečí, když vykouřím jednu cigaretu a už nikdy nekouřím? Ne. Jen se ujistěte, že se můžete ovládat; někteří lidé se začnou chytat, jakmile začnou, a pak je těžké přestat.
 • Otázka Jak chutná a jak chutná? Záleží na cigaretě. Některé značky budou mít chladnou, jemnou chuť a budou se cítit dobře. Ostatní mohou mít ostřejší chuť nebo dokonce sladkou chuť.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pamatujte, že kouření je pro vás špatné. Nasazujete svůj život. Pokud jste rodič, snižujete šanci, že vaše děti budou mít matku/otce.
 • Dávejte pozor, abyste nezapálili konec filtru cigarety.
 • Když poprvé začnete kouřit, vyzkoušejte různé značky a druhy cigaret, abyste zjistili, čemu dáváte přednost. Jen v USA existují stovky odrůd.
 • Mentolové cigarety, kromě vůně hořícího tabáku, mají také mírné mátové aroma a mentolový pocit ochlazení, podobný tomu, který je obvykle spojen s léky proti nachlazení.
 • Malé množství kouře zůstane v plicích, někdy i několik hodin, dokud nebude absorbováno nebo vydechnuto normálním dýcháním.
 • Většina kuřáků nenechává cigaretu v ústech, protože je obtížné normálně dýchat (bez vdechování kouře, z nichž někteří opustí filtr, aniž by se na něj natáhli), a horký kouř od konce spálí nos a dostane se do oči. Někteří kuřáci to však zvládají.
 • Pouhé nasávání malého množství kouře bez vdechování může s praxí přinést přesvědčivé zobrazení kuřáka. Kouř bude hustší a nebude vypuzován takovou silou, jako kdyby byl vdechován.
 • Kuřáci mnohem lépe než nekuřáci tolerují jak nikotin, tak různé chemikálie obsažené v tabáku (závratě, nevolnost atd.), Jakož i negativní fyziologické účinky oxidu uhelnatého. Kuřáci již nepociťují „vrchol“, který zažívají první kuřáci.
 • Pokud opravdu nevíte, zda chcete začít kouřit, prostě to nedělejte, protože je to návykové a velmi nezdravé.
 • Nepokazte to. Začněte pomalu a pak se vdechujte kousek po kousku, dokud nebudete profesionál!
 • Při prvním nádechu zatněte zuby a vdechněte zuby pomalu ! Zabráníte tak vniknutí velkého množství kouře do plic najednou. Kromě toho vás zachrání od trapného záchvatu kašle před vašimi zkušenými kuřáckými přáteli!

reklama

Varování

 • Kromě výše uvedených zdravotních rizik bude kouření cigaret ve vás zanechávat zápach, který někteří lidé považují za urážlivý. Pravidelný kuřák má tendenci být méně citlivý na vůni cigaretového kouře a nemusí si uvědomovat, jak je silný.
 • V některých zemích je kouření nezletilým zakázáno, takže pokud budete kouřit, nezapomeňte zkontrolovat místní věkovou hranici pro kouření cigaret ve vašem státě.
 • Kouření představuje nebezpečí požáru. Po dokončení kouření zkontrolujte, zda jsou všechny kuřácké materiály a popelníky zcela zhasnuty, a během kouření proveďte příslušná opatření, abyste se vyhnuli popáleninám.
 • Dospělé osobě, která kupuje tabákové výrobky pro nezletilé, může v závislosti na místních předpisech hrozit vysoká pokuta, stíhání a dokonce i trest odnětí svobody.
 • Když kouříte kolem nekuřáků, buďte zdvořilí. Jedním z hlavních důvodů zákazu kouření jsou hrubí kuřáci, kteří foukají kouř do nekuřáků. Pokud je vítr, postavte se proti větru nekuřáci. Pokud nefouká vítr nebo se nemůžete hýbat po větru, vydechněte nahoru, aby se kouř nedostal do očí a nosu a oblečení nekuřáků.
 • Nikotin je fyzicky a psychicky návykový. Obě tyto závislosti mohou začít od první cigarety. Cigarety obsahují přísady zvyšující návykovost tabáku a mnoho lidí není schopno přestat kouřit i přes opakované pokusy.
 • Začínající kuřáci mohou pociťovat příznaky spojené s otravou nikotinem, když se jejich tělo přizpůsobí nikotinu. Patří mezi ně nevolnost, závratě, zvýšená srdeční frekvence a zvýšený krevní tlak. Pokud s kouřením začínáte, buďte opatrní, protože nadměrné kouření v krátkém čase může mít za následek zvracení.
 • Přestože jsou fyzické účinky nikotinu příjemné, dochází k významným psychologickým účinkům, které nezpůsobují žádný znatelný „vysoký“ pocit. Primitivní a nevědomý mozek dostává falešnou „odměnu“ za účinky nikotinu. Mozek reaguje na tuto „odměnu“ vytvořením velmi silné primitivní reakce, kterou je závislost na nikotinu. Dochází k fyzickým změnám. Růst vychytávacích receptorů způsobuje chemickou nerovnováhu v mozku, díky které se uživatel cítí depresivně a nervózně, když jsou hladiny nikotinu nízké. To je způsobeno tím, že se mozek pokouší kompenzovat uvolňování tolika chemikálií „za odměnu“.
 • Kouření může:
  • v průběhu času snižuje vaši chuť a vůni.
  • zvýšit riziko emfyzému, chronické bronchitidy a dalších plicních onemocnění. Kuřáci jsou náchylnější k infekcím plic a krku v důsledku dráždění sliznice plic a krku kouřem.
  • zvýšit kyselost žaludku, protože cigareta obsahuje nikotin, který může zhoršit příznaky syndromu dráždivého tračníku, dvanáctníkových vředů a dalších.
  • způsobit sexuální nebo reprodukční problémy mužům i ženám. Muži mohou mít problémy s erekcí a snížený počet spermií, zatímco ženy mohou mít neplodnost a menopauzu v mladším než průměrném věku.
  • způsobit vrozené vady, předčasný porod a potraty u těhotných žen.
  • ovlivňují zdraví lidí kolem vás, zatímco kouříte, zejména těch s chronickými srdečními chorobami nebo plicními poruchami, jako je astma. Pokud je to možné, omezte kouření na jednu místnost. Pokud máte pochybnosti, kouřte venku. Kouření na veřejných veřejných místech a/nebo pracovištích bylo na mnoha místech nezákonné. To může zahrnovat služební vozy a podstatně uzavřené venkovní stavby. Ve většině případů by měly být zobrazeny značky „zákaz kouření“, které vás informují o zákonu.
  • způsobit rakovinu plic, hrdla, úst, hrtanu, jícnu, slinivky břišní a dalších oblastí těla, protože tabákový kouř je karcinogenní.
  • zvýšit krevní tlak a srdeční frekvenci. To vám dává mnohem vyšší riziko infarktu a může způsobit mrtvici. U chronických kuřáků to může způsobit srdeční onemocnění.
  • snížit chuť kuřáka v důsledku účinků nikotinu a uspokojení nebo ústní „potřeby“. Kontrola hmotnosti je častým důvodem, proč lidé pokračují v kouření.
 • Vyhněte se kouření:
  • kolem benzínu nebo jakékoli jiné těkavé hořlavé látky.
  • s prázdným žaludkem, protože by to mohlo vyvolat pocit nevolnosti.
  • v posteli za každých okolností - jakmile jste v posteli, snadno usnete a odhodíte cigaretu, což vám umožní zapálit koberec.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Krabička cigaret
 • Zapalovač nebo zápalky
 • Popelník

Populární Problémy

Co se stane, když se společnost zhroutí? Co byste dělali, kdyby vám ani vaší rodině nikdo nepomohl? Připravenost na katastrofy je více než znepokojující - je to také o tom být praktický, připravit se na realistické scénáře a být připraven na ...

Místo konání US Open a Paris Masters patří mezi největší tenisové arény na světě.

Jak nechat své nohy vypadat déle. Mnoho lidí si přeje mít delší nohy. I když nemůžete změnit svou genetiku, existuje několik triků, které můžete použít k vytvoření iluze dlouhých, štíhlých a sexy nohou. Nošení kalhot ve správných barvách může ...

Jak zjemnit kuře. Tenderizing kuře je jedním z těch kroků receptů, které mnoho z nás viní přeskakováním. Koneckonců jsme dychtiví dokončit vaření, abychom mohli dostat nějaké jídlo na stůl a jíst, a je to jako jeden z těch ...

Jak se zotavit z chirurgické operace plantární fasciitidy. Výzkum naznačuje, že chirurgický zákrok může pomoci zmírnit bolest, ztuhlost a otok z plantární fasciitidy, pokud pro vás jiná léčba nefungovala. Https://medlineplus.gov/ency/article/007021.htm ...

Jak vyhrát na Beer Pong. Beer pong je populární společenská hra. Často se hraje na vysokoškolských večírcích, ale lze jej hrát na jakékoli párty mezi dospělými. Tato hra zahrnuje házení pingpongových míčků do pohárů opačného týmu, které jsou částečně ...