Jak si dřepnout v opuštěném majetku

Dřep, praxe života v opuštěných nebo neobsazených prostorách, které squatter ze zákona nevlastní, je skvělý způsob, jak se vyhnout placení nájmu, anektovat části dvorů vašich sousedů nebo dokonce někomu odebrat celý dům, pokud jste ochotni riskovat. Zatímco mnoho squatterů je běžně vystěhováno, zatčeno, obtěžováno nebo dokonce v některých částech světa zbito nebo zabito, některým se podaří vytvořit pohodlné dlouhodobé domovy na majetku jiné osoby. Několik z nich je dokonce schopno legálně vlastnit své adoptivní vykopávky procesem nazývaným „nepříznivé držení“. Ať jste nezaměstnaní, málo placení nebo jen mimořádně úsporní, squatting může být řešením vašich bytových potřeb. Uvědomte si však, že v drtivé většině případů vás squatting diskvalifikuje z nepříznivého držení a může to mít za následek, že budete předvedeni k soudu nebo zatčeni.

Část 1 ze 3: Příprava na dřep

 1. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 1

  1 Seznamte se se zákony ve vaší oblasti. Protože pokus o dřep na opuštěném majetku je extrémně nebezpečný a často nezákonný, měli byste prozkoumat všechny zákony ve vaší oblasti. Ve většině jurisdikcí je squatting kriminální činností. Může vás to dostat do vážných potíží.
  • Na některých místech, zejména ve Velké Británii, je squatting běžně považován za legální, pokud dodržujete určité postupy. V srpnu 2012 však byly schváleny britské zákony, které jasně uvádějí, že squatting v obytných budovách není legální. Podle zákona byl squatting v obytných nemovitostech zločinem, za který se ukládá 6 měsíců vězení a/nebo pokuta pět tisíc liber.
  • V září 2012 je telefonát na policii dostačující k zatčení obytného squattera ve Velké Británii.
  • Kromě toho může „stát se svými základními zákony“ v mnoha státech USA spolu s rozhodnutím soudu z Nevady z roku 2015 stanovit právní prioritu pro platné majitele nemovitostí, kteří zahájí palbu na squattery. Pokud se zjistí, že dřepíte na uvedeném majetku, můžete také čelit dalšímu trestnímu stíhání za související trestné činy.
  • V některých případech byla squatterům udělena vlastnická práva.


 2. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 2

  2 Uvědomte si rozdíl mezi dřep a nepříznivé držení . Nepříznivé vlastnictví je legální způsob, jak získat vlastnictví půdy, která není právně vaše, tím, že ji očividně okupujete, staráte se o ni a platíte z ní daně. Může to mít podobu obsazení opuštěné budovy nebo vybudování plotu několik stop nad hranicí vaší nemovitosti. Nežádoucí držení se často nazývá „dřep“, ale dřep je rozlišován jako nezákonná činnost. I na veřejných pozemcích, jako jsou pozemky, které vlastní Úřad pro správu pozemků, existují pravidla, která mají lidem zabránit v podřepu nebo pokusu zmocnit se výměry.
  • Nejsi nepříznivý vlastník pokud vám platný vlastník dovolí tam bydlet, nebo pokud porušujete zákon v případě nepříznivého držení. Pokud platný vlastník omezí přístup squatteru nebo udělí povolení i na okamžik během promlčecích lhůt týkajících se nepříznivého držení, squatter musí začít s čekací dobou na vlastnictví úplně.
  • Osoba není squatter, pokud žije v areálu legálně nebo se svolením majitele.
  • Dřep je vždy definován jako nezákonný, protože vyžaduje vniknutí, což vás diskvalifikuje ze získání vlastnictví majetku prostřednictvím nepříznivých zákonů o držení.
  • Vniknutí je definováno jako vstup do majetku jiné osoby bez jejího svolení.
 3. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 3

  3 Připravte se na dálku. Vloupávač, squatter a nepříznivý vlastník se také rozlišují podle času, který člověk stráví na premise. Státy uznávají promlčecí lhůty pro nepříznivé držení kdekoli od pěti do čtyřiceti let nepřetržitého a nepřerušeného zaměstnání.
  • Při prvním vstupu se člověk stane narušitelem. Ale setrváváním na majetku a podvodným uplatňováním oprávněného pobytu se pachatel stává squatterem.
  • Když se někdo usadí v USA, jakýkoli pokus o jeho odstranění vyžaduje civilní proces. Pokud je prvním vstupem kdokoli svědkem, nemusí existovat nárok na pobyt. V opačném případě musí platný vlastník při vyjmutí osoby z nemovitosti dodržovat řádné postupy vystěhování.
  • I když ani squatter, ani vetřelec nemají žádný oprávněný nárok zůstat v držení majetku, složitost zákonů v USA a Velké Británii činí cesty k stíhání nejasnými i právním vědcům.
 4. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 4

  4 Vytvořte skupinu. Dřep sám by pravděpodobně nefungoval dobře. Důvodem je, že nemůžete nemovitost opustit od pěti do čtyřiceti let, aniž byste riskovali negativní právní důsledky. Můžete si zkusit dřep sami, ale je vhodnější dřepovat alespoň ve dvou lidech, zejména ve venkovských oblastech. To znamená, že je obvykle nejlepší vybudovat malou komunitu nebo alespoň mít s sebou pár přátel, kteří vám pomohou bránit majetek před zloději a dalšími hrozbami, stejně jako sdílet práci a náklady na údržbu místa.
  • Vybírejte si pečlivě své spoluhráče. Vybírání lidí, se kterými chcete dřepnout, je hodně podobné jako výběr spolubydlícího, kromě toho, že musíte být ještě uvážlivější, protože neexistuje žádný pronajímatel ani zákonné možnosti řešení sporů.
  • Chcete si vybrat kolegy squattery, kteří mají stejné cíle jako vy a kteří mají kompatibilní osobnosti. Pravděpodobně se také budete chtít ujistit, že si vyberete spoluhráče z podřepu, kteří nebudou způsobovat potíže s policií nebo sousedy, protože to může způsobit, že ztratíte kontrolu nad majetkem.
  • Společně stanovte základní pravidla. Čím více můžete vyžehlit základní pravidla, než se usadíte, tím lépe. Některé dřepy například zakazují pití alkoholu v prostorách, zatímco jiné nařizují, aby každý člen věnoval práci na dřepu určitý čas. Je důležité, abyste k těmto pravidlům dospěli prostřednictvím spolupráce a kompromisu. Pokud je to možné, zapište si je a nechte je všemi podepsat.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Pokud jste zadali nemovitost, rozhodli jste se zůstat, oznámit své povolání a začít se o nemovitost starat, co je považováno za vás?

Nepříznivý vlastník.

Ano! Pokud zviditelníte svůj majetek a začnete se o majetek starat, můžete být v očích zákona považován za nepříznivého vlastníka. Abyste však získali nepříznivou držbu, musíte obvykle nejprve dřepnout na pozemku (což je často považováno za nezákonné.) Přečtěte si další kvízovou otázku.

Squatter.

Nepřesně! Squatter je někdo, kdo žije na pozemku nelegálně často bez možnosti nepříznivého držení. Dřep na majetku vás často diskvalifikuje ze získávání vlastnických práv prostřednictvím nepříznivého držení. Existuje lepší možnost!

Narušitel.

Ani náhodou! Vjezd je, když poprvé zadáte nelegálně nemovitost. V okamžiku, kdy vstoupíte na majetek jiného člověka bez jeho svolení, stanete se narušitelem. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Výběr správného místa

 1. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 5

  1 Ujistěte se, že vámi vybraná nemovitost je skutečně opuštěná. Většina zkušených squatterů dává přednost opuštěným nebo neobydleným prostorům, protože majitelé nemovitostí, kteří již svůj majetek nevyužívají, méně pravděpodobně vznesou námitky proti tomu, aby je někdo jiný používal. Je proto méně pravděpodobné, že podniknou právní kroky proti squatterům.
  • Mějte na paměti, že přestože je nemovitost opuštěna, může ji stále vlastnit někdo, kdo ji čas od času kontroluje.
  • Mezi těmito opuštěnými prostory často nabízejí nejlepší šanci na dlouhodobou životní situaci budovy ve veřejném vlastnictví-zejména ty, které se dostaly do držení vlády kvůli tomu, že majitel neplatil daně-.
  • Nejviditelnějším znakem, že je budova neobsazená, jsou ocelové dveře nebo zabedněná okna. Mezi další příznaky patří velmi staré noviny vpředu, vandalismus, části budovy v havarijním stavu a odpojené napájení (zkontrolujte, zda není spuštěn měřič).
 2. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 6

  2 Zadejte prostor. Pokud máte jakýkoli důvod se domnívat, že je prostor aktivně využíván, nebo by mohl představovat zdravotní riziko pro vás nebo vaše spoluhráče z podřepu, nehrbte se do něj ani se do něj nepokoušejte vstoupit. Při prvním vstupu do budovy se pokuste najít cestu, která nevyžaduje, abyste „vnikli“ nebo jinak způsobili škodu na majetku, abyste získali vstup.
  • Může být užitečné předstírat, že hledáte ztracenou kočku, nebo mít připravenou podobnou výmluvu.
  • Někdy budou dveře otevřené nebo chybí, ale jindy budete muset vstoupit oknem.
 3. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 7

  3 Udělejte to. Jakmile jste uvnitř, zkuste si udělat představu o tom, jak je struktura zdravá a jak bezpečná a pohodlná by byla. Dávejte pozor na velké strukturální trhliny, prověšené nebo rozbité stropy nebo podlahy nebo jiné známky vážného poškození.
  • Pokud byla budova odsouzena, pak je to často dobré znamení, že není bezpečná.
  • Zvažte také teplotu budovy. Je v horkém dni uvnitř chladno nebo naopak chladno uvnitř?
 4. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 8

  4 Vyzkoušejte si prostor, který jste si vybrali na jednu noc, a buďte pozorní. Pokud se cítíte bezpečně, pokračujte v podřepu a udělejte vše, co je nutné, aby se z něj stala obyvatelná oblast. Některé opuštěné stavby stále mají tekoucí vodu nebo dokonce elektřinu. Využijte toho. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Když zvažujete nemovitost, ve které byste si mohli sednout, co byste měli zvážit?

Zda má dům strukturální poškození.

Téměř! Je důležité, abyste určili, zda došlo k nějakému strukturálnímu poškození majetku, a pokud ano, o jak velké poškození se jedná. Neměli byste dřepět v domě s příliš velkým poškozením, protože to není bezpečné. Měli byste se také vyhnout vlastnostem, které jsou odsuzovány. Přestože je důležité mít tyto faktory na paměti, existují i ​​další kritéria, která byste měli zvážit. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Jaká je vnitřní teplota domu.

Částečně máš pravdu! Při prvním vstupu do nemovitosti věnujte pozornost teplotě uvnitř. Pokud je v domě zima, když je venku teplo, nebo naopak, může to být lepší vlastnost k dřepu než ostatní. To je správné, ale existují i ​​další věci, které byste měli o domě zvážit. Existuje lepší možnost!

Zda má dům tekoucí vodu.

Nemýlíte se, ale existuje lepší odpověď! Většina nemovitostí se studnou bude mít i poté, co platný majitel opustí domov, tekoucí vodu. Jsou to ideální domy na dřep, protože kvůli využívání vody nebudete muset zapínat účet za vodu. Vyberte jinou odpověď!

Zda v domě stále běží elektřina.

Zavřít! Někdy majitel opustí nemovitost dříve, než se formálně vypne elektřina. Zatímco práce s elektřinou je často dočasná, dokud neuvedete nástroj na své jméno, můžete využít příležitosti mít pracovní vzduch a světla. Než se tam ale rozhodnete dřepnout, je třeba zvážit i další aspekty nemovitosti. Zkuste jinou odpověď ...

Vše výše uvedené.

Pěkný! Než se rozhodnete pro domov, ve kterém budete dřepovat, měli byste zvážit všechna tato kritéria. Pokud je dům odsouzen nebo má jasné známky strukturálního poškození nebo dokonce známky plísně, není bezpečné žít uvnitř. Domy, které zůstávají chladné, když je počasí horké a teplé, když je chladné počasí, jsou skvělými místy k pobytu, než zapnete veřejné služby. Podobně ideální jsou domy se studnami, protože voda bude k dispozici, i když městu nezaplatíte. Konečně, pokud má dům původně elektřinu, je to ideální místo pro dřep, protože vám dává čas se usadit, než budete muset zaplatit elektrické společnosti. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Vytvoření kontroly nad vaším squatem

 1. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 9

  1 Zabezpečte budovu. Pokud doufáte, že budete budovu využívat jako dlouhodobý squat, je důležité, abyste si zajistili prostory. Pokud můžete prokázat, že jste se budovy skutečně zmocnili, je mnohem obtížnější nechat vás vystěhovat. Tím je také zajištěno, že platný vlastník nemůže vstoupit do areálu, což by mohlo ohrozit vaši kontrolu nad majetkem.
  • Pokud je to možné, vyměňte rozbitá okna a dveře a zablokujte je, pokud je nemůžete okamžitě vyměnit. Vyměňte také zámky na dveřích. Dělání těchto věcí vám pomůže cítit se bezpečněji a také to ukáže, že se o majetek staráte.
 2. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku, krok 10

  2 Vyčistěte místo. Očividně budete chtít smést vrstvy prachu, zbavit se krys nebo jiných škůdců atd., Ale měli byste se také pokusit udělat budovu obyvatelnou a pohodlnou. Nejen, že vám to zpříjemní životní situaci, ale v některých jurisdikcích bude obtížnější nechat vás odstranit, a může vám to pomoci vyjednat s majitelem, pokud se objeví.
  • Opravte otvory ve zdech nebo na střeše, přiveďte spotřebiče nebo zprovozněte stávající, možná dokonce přidejte nátěr nebo zasaďte zahradu.
  • Špinavé podmínky a špatné chování, jakož i ponechání prostoru hlouběji chátrat, mohou být důvodem pro vaše vystěhování.
  • Způsob, jak zjistit nepříznivé vlastnictví, vyžaduje údržbu/údržbu majetku.
 3. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 11

  3 Zkuste znovu zapnout nástroje. Někdy tam bude voda a energie zapnutá, když se tam dostanete, ale obvykle tomu tak není. Pokud plánujete na chvíli zůstat, zkuste tyto služby znovu zapnout. V mnoha zemích nelze služby odepřít jen proto, že dřepíte. Přesto je obvykle nejlepší tuto skutečnost při jednání s energetickými společnostmi nesdělovat. Možná budete muset zaplatit zálohu nebo zaplatit nezaplacené účty od předchozích vlastníků. Pokud plánujete pouze krátkodobý pobyt, pravděpodobně byste se neměli snažit získat nástroje, protože by vám to mohlo přinést nežádoucí pozornost.
  • Základní služby, jako je voda, elektřina a plyn, vám nelze upřít. Pokud se poskytovatelé služeb zdráhají zapnout nástroje, připomeňte jim, že vám tyto základní nástroje nesmí odepřít.
  • Účet za energie, nebo dokonce jen pošta, s adresou a vaším jménem, ​​může stačit na to, aby zabránil vstupu policie do nemovitosti.
  • Uvědomte si, že vydávání se za platného vlastníka za účelem převzetí kontroly nad nástroji nebo jeho splácení může být považováno za krádež identity.
 4. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku, krok 12

  4 Najděte způsob, jak zahřát místo v chladném podnebí. V opuštěné nemovitosti pravděpodobně chybí některá okna a chybí funkční topný systém, což může být v zimě problém. Abyste zahřáli nemovitost, na které dřepíte, budete nejprve muset zacelit všechny mezery ve stávajícím okně, vyměnit nebo zakrýt chybějící a najít jiné způsoby, jak omezit průvan v prostoru, který okupujete.
  • Snadný způsob utěsnění oken je pořídit si gumové těsnicí pásy a umístit je přes mezery podél okrajů oken. To pomůže udržet část studeného vzduchu venku a udržet teplý vzduch dovnitř.
  • Zkuste umístit srolovanou deku nebo ručník před mezeru ve spodní části dveří, abyste zablokovali průvan, který by mohl skrz mezeru vniknout.
  • Pokud jste byli schopni zapnout elektřinu, pak je získání ohřívače prostoru dobrou volbou pro poskytnutí nějakého extra tepla.
 5. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku Krok 13

  5 Rozhodněte se, jak jednat se sousedy. Existují dva protichůdné způsoby interakce se sousedy. Možnost, kterou si vyberete, by měla záviset na okolnostech vašeho dřepu. Můžete být nenápadní nebo se spřátelit se svými sousedy. I když se zdá, že jste se pokusili skrýt své aktivity, uvědomte si, že vás to může diskvalifikovat z nepříznivého držení majetku.
  • Buďte co nejvíce nenápadní. Zkuste zajistit, aby si sousedé ani nevšimli, že jste tam. To může být docela snadné v závislosti na tom, kde se squat nachází. Zkuste vstoupit pouze zadními dveřmi nebo pouze v noci a v budově buďte co nejtišší.
  • Pokud jste ochotni riskovat, spřátelete se se svými přáteli. Pokud plánujete na chvíli zůstat, někdo vás nakonec objeví, takže byste také mohli být předem otevření a pozitivní ohledně své přítomnosti. Představte se a dejte sousedům vědět, že jste se přistěhovali. Ujistěte se, že vás uvidí při opravách budovy nebo při úklidu dvora. Pokud dokážete zchátralý exteriér vypadat skvěle, vaši sousedé by vás ve skutečnosti mohli ocenit. Pokud máte dostatečnou podporu od sousedních obyvatel/vlastníků, mohou vás podpořit, pokud je váš squat zasažen.
 6. Obrázek s názvem Dřep v opuštěném majetku, krok 14

  6 Vytvořte zákonná vlastnická práva prostřednictvím nepříznivého držení. Existují části světa, ve kterých lidé legálně získali vlastnická práva díky nevhodnému držení. V některých případech to může zahrnovat obsazení opuštěné nemovitosti na určitou dobu a/nebo zaplacení daně z nemovitosti, kterou vlastník nemovitosti nezaplatil. Toto je konečný cíl pro dlouhodobou situaci v podřepu, ale vyskytuje se velmi zřídka, protože dřep je nezákonný a obecně vás zcela diskvalifikuje z nepříznivého držení.
  • Například v Kalifornii musíte platit daň z nemovitosti po dobu pěti let a nemovitost „kultivovat nebo vylepšovat“, abyste získali vlastnictví. Vaše vlastnictví prostor musí být také viditelné a zřejmé.
  • V mnoha částech světa si squatteři mohou zřídit zákonné právo na obsazení majetku, pokud se o něj postarají a založí se, a v důsledku toho mohou být squatteři docela nápadní.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Jaký je nejlepší způsob, jak zjistit nepříznivé vlastnictví nemovitosti?

Udržujte majetek.

To je správně! Pravděpodobnost, že na nemovitost získáte zákonná práva, pokud prokážete, že jste udržovali dům. Měli byste se pokusit provést opravy, starat se o trávník, platit účty za energie a platit daně z nemovitosti. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Tvrdit, že jste platným vlastníkem.

Ne tak docela! Je nezákonné tvrdit, že jste platným vlastníkem. Pokud se pokusíte přesvědčit ostatní, že jste právoplatným vlastníkem, možná se dopouštíte krádeže identity, což je extrémně nezákonné. V tomto případě budete vystěhováni. Hádej znovu!

Nechte si domů poslat poštu na vaše jméno.

Ani náhodou! Pokud pošlete poštu do vašeho domova na vaše jméno, obvykle to nepomůže vašemu případu pro nepříznivé držení. Pokud však můžete policii ukázat účet za energie nebo jinou poštu s vaším jménem, ​​je menší pravděpodobnost, že vstoupí do nemovitosti. Hádej znovu!

Zakryjte své držení majetku.

Nepřesně! Pokud hodláte tvrdit, že jste držitelem nepříznivého vlastnictví, musíte svou přítomnost oznámit. Pokud se zjistí, že jste se pokusili jakýmkoli způsobem skrýt své vlastnictví, často ztratíte všechna práva na nepříznivé držení. Existuje lepší možnost!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Žiji zde 46 let, platil jsem daně z osobního majetku a upravoval majetek. Nikdo mě nekontaktoval ani nekontroloval. Jaká jsou moje zákonná práva? Zkusil bych vyhledat titul nebo alespoň zkontrolovat záznamy o městě/kraji, kde se nemovitost nachází. Pokud tam však žijete 46 let, jste s největší pravděpodobností někde uvedeni jako vlastník nemovitosti. Obrátil bych se na právníka a zeptal bych se, jak můžete postupovat podle zákonného nároku na něj a dostat listinu o nemovitosti na vaše jméno.
 • Otázka Můj otec zemřel, když jsem byl nezletilý, moje teta si myslí, že dům je její. Mají moji sourozenci práva? To záleží. Pokud váš otec ve své poslední vůli uvedl, že dům připadne vám a vašim sourozencům, když zemře, pak je majetek právně váš a vaše teta nemá na dům právo. Pokud vůle vašeho otce uvedla, že dům připadne vaší tetě, pak ona vlastní majetek a vy k němu nemáte žádná práva. V tomto případě bych navrhl promluvit si s právníkem vašeho otce a požádat ho, aby vám ukázal kopii závěti vašeho otce.
 • Otázka Co byste měli udělat, pokud se někdo jiný pokusí dřepnout domov, ve kterém dřepíte? Řekni jim, že tam žiješ. Vysvětlete jim, že rádi žijete sami a byli jste tam první. Nic jiného nemůžete udělat, protože tam žijete nelegálně.
 • Otázka Bydlím v domě mého zesnulého dědečka 20 let a teď mě teta vystěhuje. Mám práva? Ano. Všechny státy však mají jiná pravidla, proto svůj konkrétní případ konzultujte s místním bytovým právníkem.
 • Otázka Mohu dřepnout ve svém vlastním domě, pokud bude vyloučen? Ne, nemůžeš. Vlastníkem nemovitosti se stane někdo jiný a poté budete vstupovat do domu.
 • Otázka Mohu si dřepnout v domě, kde zemřel člověk? Mohlo by být snazší se nastěhovat, pokud jsou mrtví. Mohlo by vám být také dobře doporučeno je alespoň někam pohřbít.
 • Otázka Pokud absolvuji všechny výše uvedené kroky a splním časové požadavky, zodpovídám za zbývající částku hypotéky nebo jiné účty spojené s nemovitostí? Ne. Osoba, která si vzala hypotéku, je jediná, kdo za ni může. Přinejmenším v USA se však budete muset obrátit na soud, abyste zjistili své právo na nemovitost, a může se také dostavit držitel hypotéky (obvykle banka), aby uplatnil nárok na nemovitost. Proto byste měli být lépe zdokumentováni a mít všechny své kachny v řadě, protože jejich právníci budou určitě připraveni.
 • Otázka Žiji v domě mého otce osm let. Teď chce, abych byl vystěhován. Mám práva pokračovat v pobytu? Ne, nemáš. Je to jeho domov.
 • Otázka Budu mít nárok na náhradu, pokud se majitel objeví poté, co jsem provedl opravu, a bude požadovat vrácení nemovitosti? Ne.
 • Otázka Máte práva squatterů v domě, který je obsazený, pokud vás tam majitel nechce? Ne, nemáš.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Najděte zdroj vody. Pokud máte to štěstí, že najdete místo s tekoucí vodou, jste připraveni. Ale ne každý squatter má takové štěstí. Mít vodu je zásadní pro to, aby byl dřep obyvatelný.
 • Chcete -li zjistit, komu patří budova, navštivte místního posuzovatele nebo úředníka a zapisovatele. Tyto informace jsou obvykle veřejné a mohou vám pomoci určit vhodnost budovy.
 • V mnoha jurisdikcích vás policie může vystěhovat, pouze pokud o to majitel nemovitosti požádá, a pouze tehdy, pokud vlastník nemovitosti legálně prokáže, že tam nemáte právo být. Na některých místech je to těžší, než byste si mohli myslet, takže pokud hrozí hrozba vystěhování, zkontrolujte své zákonné možnosti. V mnoha zemích jsou k dispozici organizace, které vám mohou pomoci obhájit váš nárok.
 • Pokud vás majitel nemovitosti chce dostat ven, zkuste s ním vyjednávat, místo abyste způsobili konflikt. Budete působit příznivějším dojmem, pokud jste si již nemovitost zařídili a žijete zodpovědným životem s nízkým klíčem.
 • Během počátečních fází dřepu se snažte zajistit, aby v budově byl vždy alespoň jeden nebo dva lidé. Pomůže to odradit zloděje a vandaly a pro lidi bude obtížnější vás zamknout.
 • Můžete také squatovat budovy, které budou použity jako veřejné prostory. Ne všechny dřepy jsou rezidence. Některá jsou sociální centra, která nahrazují srovnatelné služby, které jinak v komunitě chybí, například barterová centra, knihovny, herny (stačí hodit pingpongový stůl) a zasedací místnosti.

reklama

Varování

 • Podnikněte kroky k ochraně před zloději, vandaly a dalšími osobami, které by vás mohly obtěžovat nebo by se vám mohly pokusit ublížit. Dřep může být obzvláště nebezpečný, pokud je prováděn samostatně.
 • Dejte squat jasně najevo. Buďte otevření a nechvalně známí se svým squatem, pokud jste to udělali legálním podáním potřebných dokumentů u vašeho konkrétního obvodního soudu.
 • Nenechávejte na pozemku nelegální věci.
 • Poraďte se s právníkem.
 • Prozkoumejte postoj svých států k „právům squatterů“. Squatteři mají práva k majetku, na kterém jsou v podřepu, pouze pokud jsou prováděny legálně. V Anglii a Walesu je v okně něco, co je známé jako upozornění na práva squatterů podle oddílu 6, což znamená, že vás vlastník nemůže vystěhovat, aniž by vás vzal k soudu, což může trvat několik měsíců (to platí pouze pro pronajaté/opuštěné nebo komerční nemovitosti - kdokoli, kdo obvykle obývá [nebo hodlá okupovat - například nový vlastník nebo nájemce] obytnou nemovitost [i nájemce] vám může nařídit odchod [s trestem až 6 měsíců za odmítnutí] nebo použít sílu ke vstupu do nemovitosti). Ve Skotsku je však dřep trestný čin a může mít za následek vaše zatčení. Floridské zákony vás vyzývají, abyste zveřejnili oznámení, že je majetek v obležení.
 • Zákony týkající se nepříznivého držení obvykle obsahují prohlášení, která vyžadují, aby osoba jednala v „dobré víře“. Dřep je ne považováno za jednání v dobré víře. Jednání v „dobré víře“ obvykle vyžaduje určitý oprávněný nárok na majetek. V mnoha státech není „dobrá víra“ součástí nepříznivých zákonů o držení. Nemovitost můžete nárokovat podle „barvy titulu“, což znamená, že jste podali u místního soudu listiny o tom, že na nemovitosti bydlíte pod „barvou titulu“ s datem začátku vašeho funkčního období.
 • Ačkoli se britské právo změnilo tak, že squatting byl spíše trestným činem než civilní záležitostí v rezidenčních nemovitostech. Dřep v nebytových budovách je však stále civilní záležitostí, nenechte se zmást!
 • Podle floridských zákonů musí nemovitost zůstat v obležení sedm let nepřetržitě bez vystěhování. Můžete také provádět nežádoucí držení prostřednictvím „nároku na právo“, což znamená, že nikdo majetek nevyužívá ani neudržuje.
reklama

Populární Problémy

Jevgenij Kafelnikov nedávno hovořil s Tennis Majors o odchodu Rafaela Nadala z Australian Open 2021.

Poté, co se zdálo, že Nick Kyrgios přijal povzbuzující řeč od rozhodčího Mohameda Lahyaniho, Pierre-Hugues Herbert na US Open udělal menší dojem.

Zde je návod, jak sledovat stream filmu „The West Memphis Three: An ID Murder Mystery“ online, pokud nemáte kabel.

Pět nejrevolučnějších střel a taktik v moderním tenise. To vše je revoluční a jedinečné, což hru výrazně ovlivňuje.

Zde je návod, jak sledovat hry Magic online bez kabelu v letech 2019-20, s možnostmi pro lidi na trhu nebo mimo trh.

Puig se dopouští čtvrté prohry v úvodním kole.