Jak se stát dobrým sportovcem

Být dobrým sportovcem znamená mnohem víc než jen být skvělý ve sportu. Existuje také mentální úhel, protože připravujete svou mysl a postoj na to, abyste byli ve svém sportu nejlepší. Kombinace dobrého myšlení s osvědčenými návyky a zdravým životním stylem vám může pomoci i nadále zlepšovat vaše fyzické schopnosti a stát se tím nejlepším.Část 1 ze 3: Trénujte, abyste byli skvělí

 1. Obrázek s názvem Prepare for a Football Game Krok 18

  1 Práce s trenérem. Své tělo a fyzické dovednosti pravděpodobně znáte docela dobře, ale vždy je dobré mít vnější perspektivu. Trenéři vám mohou pomoci stanovit dosažitelné cíle, soustředit se na jejich dosažení a najít způsoby, jak vám pomoci zlepšit se, pokud se vám nedaří. Existuje celá řada trenérů, kteří mohou pracovat s kondicí, technikou a jakýmkoli dalším aspektem vaší atletiky a úrovně dovedností.
  • Další velkou výhodou trenérů je jejich práce na plánování vašich cvičení a cvičení. S trenérem se musíte starat pouze o to, abyste se dostavili na sezení včas, zatímco váš trenér bude mít připravené vybavení a plán, na kterém budete pracovat.


 2. Obrázek s názvem Skóre ve volejbale, krok 9

  2 Vytvořte individuální program. Abyste zlepšili svoji atletiku, měli byste se zaměřit na zlepšení svých konkrétních slabin. Cvičení s týmem je důležité, ale budete si také chtít vyhradit čas na zlepšení svých dovedností. Míchání rutiny je také dobrým způsobem, jak zlepšit celkový výkon a snížit riziko zranění. Promluvte si se svým trenérem nebo trenérem o způsobech, jak pracovat na svých konkrétních slabinách a rozvíjet všechny aspekty své hry.
 3. Obrázek s názvem Prepare for a Football Game Krok 20

  3 Ukažte se včas. Když cvičíte, ať už sami nebo s týmem, má váš trenér nebo trenér čas vyhrazený na spolupráci s vámi. Maximalizujte svůj čas tím, že se ujistíte, že jste tam, když je čas začít. To obvykle znamená, že pokud vaše cvičení začíná v určitý čas, řekněme v 9:00, měli byste být oblečeni a připraveni vyrazit, nejen dorazit.
 4. Obrázek s názvem Prepare for a Football Game Krok 12

  4 Při cvičení se soustřeďte. Když cvičíte a cvičíte, může být snadné nechat svou mysl bloudit. Je však důležité, abyste se soustředili na to, co děláte.
 5. Obrázek s názvem Příprava na fotbalový zápas Krok 1

  5 Po cvičení se zchlaďte. Jakmile dokončíte cvičení nebo trénink, věnujte trochu času svému tělu fyzickou dobu cooldownu. Některé pohyby a protahování s nízkou intenzitou vám pomohou obnovit svaly a zpracovat metabolický odpad. Je to také dobrý způsob, jak se psychicky uvolnit po intenzivním tréninku nebo hře. reklama

Část 2 ze 3: Získání mentální podoby

 1. Obrázek s názvem Vyberte si oblíbený fotbalový tým Krok 9

  1 Najděte si sport, který vás baví. Pokud se chcete stát skvělým sportovcem, nejlepší, co můžete udělat, je najít si něco, na čem vám opravdu záleží. Může to být sport, který si rád hrajete a cvičíte fotbal nebo basketbal, něco, co vám pomůže překonat těžší dny. Navíc, pokud vás baví to, co děláte, budete méně stresovaní, což vám pomůže lépe se zotavit z praktik a zranění.
 2. Obrázek s názvem Skóre ve volejbalu Krok 7

  2 Udělejte ze svého sportu prioritu. Pokud je pro vás důležité být dobrým sportovcem, pak vám zlepšování musí zabrat hodně času. Možná nejste natolik talentovaní nebo kvalifikovaní, abyste byli profesionály, ale pokud se budete pravidelně věnovat času na procvičování a hraní, budete moci prokazovat pravidelné zlepšování.
 3. Obrázek s názvem Cope, když váš oblíbený sportovní tým ztratí krok 11

  3 Udržujte si pozitivní přístup. Být sportovcem je příležitost soutěžit proti ostatním a být v něčem úspěšný. Soustřeďte se na skvělé věci, které můžete dělat, což vám umožní dosáhnout dokonalosti, nikoli dokonalosti.
 4. Obrázek s názvem Buďte lepším fotbalistou Krok 1

  4 Stanovte si cíle. Když začnete cvičit nebo cvičit, dejte si něco, na čem budete pracovat. Skvělí sportovci jsou schopni stanovit si krátkodobé i dlouhodobé cíle, které jsou realistické a dosažitelné. Součástí zlepšování se jako sportovce je vaše schopnost si nejen stanovovat cíle, ale pravidelně je dosahovat.
  • Stanovení výkonnostních cílů. To jsou cíle pro dosažení konkrétních milníků při hraní. Mohou zahrnovat získání určitého počtu bodů nebo dosažení jiného statistického ukazatele, například zkrácení doby, kterou zaběhnete na určitou vzdálenost. Tyto cíle byste měli snadno sledovat, abyste viděli, jak blízko jste k jejich dosažení.
  • Stanovení cílů zvyku. Jde o cíle, které mají změnit způsob hraní, přičemž se zaměřují spíše na váš proces než na výsledky. Mohou to být věci, jako je ujistit se, že máte hlavu vzhůru při průchodu, nebo jít v určitou dobu spát.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si oblíbený fotbalový tým Krok 8

  5 Představte si úspěch. Příprava mysli na to, co chcete a jaké to bude, až to dostanete, je důležitou součástí úspěšného sportovce. Elitní sportovci tráví čas vizualizací svého úspěchu, než se to stane. To jim může pomoci uklidnit se před soutěží, přemýšlet o tom, jak dobře se bude cítit, když dosáhnou svých cílů, než aby byli nervózní z toho, že je nemohou dosáhnout.
  • Jedním ze způsobů, jak pomoci, je identifikovat úspěchy, kterých jste již dosáhli, a zaměřit se na ně. Zamyslete se nad svými největšími úspěchy a nad tím, jaké to je. To vám pomůže vyhnout se chybám a omylům, protože to je jistý způsob, jak je opakovat.
 6. Obrázek s názvem Buďte lepším fotbalistou Krok 14

  6 Buďte pokorní. Skvělí sportovci se nestarají jen o své tělo a rozvíjejí své dovednosti. Respektují také ostatní, kteří se věnují jejich sportu, včetně jejich odpůrců. Dobrý sportovec bude schopen ovládat své emoce, nebude se příliš zlobit, když se něco pokazí. Pomůže to nejen při jednání s trenéry a příznivci, ale také při překonávání obtížných soupeřů nebo jiných věcí, které mohou poškodit sebevědomí sportovce. reklama

Část 3 ze 3: Péče o vaše tělo

 1. Obrázek s názvem Budujte svaly u žen nad 45, krok 18

  1 Zůstaňte hydratovaní. Ať už provádíte jakoukoli práci, je důležité, abyste před fyzickou aktivitou, během ní a po ní dostali správné množství vody. Pokud nejste dostatečně hydratovaní, vaše tělo nemůže správně podávat výkon a budete pociťovat únavu, křeče a závratě, ne -li něco horšího, jako je vyčerpání z tepla nebo úpal.
  • Americká rada pro cvičení má doporučení pro pitnou vodu před, během a po cvičení. 2 až 3 hodiny před zahájením pijte 17 až 20 uncí tekutin (500 až 590 ml) vody a poté 20 až 30 minut před zahříváním nebo během něj 8 tekutých uncí (240 ml). Během cvičení vypijte každých 10 až 20 minut 7 až 10 uncí tekutin (210 až 300 ml). Po dokončení nezapomeňte vypít 240 tekutin o 8 uncí (ne více než 30 minut později).
  • Pokud je počasí obzvláště horké nebo trénink obzvláště intenzivní, můžete množství vody mírně zvýšit.
  • Při cvičení mohou sportovní nápoje pomoci udržovat hydrataci a energii. Podívejte se na nápoje s vysokým obsahem sacharidů a elektrolytů, protože vám pomohou udržet si energii.
 2. Obrázek s názvem Prepare for a Football Game Krok 7

  2 Získejte správnou výživu. Správné stravování vám dodá živiny nezbytné pro růst svalů a udržení vaší energie během tréninku nebo hry. Dobrý sportovec bude také moci měnit svou dietu před a po cvičení, aby měl z jídla co nejlepší užitek. Specifika vašeho jídelníčku se budou měnit v závislosti na druhu sportu, který hrajete a na tom, jak moc trénujete, takže se nebojte poradit se s trenérem, odborníkem na výživu nebo lékařem, abyste pro vás našli tu nejlepší dietu.
  • Než začnete cvičit, musíte konzumovat potraviny, které vám pomohou dodat energii, abyste se dostali přes. Mohou to být jednoduchá jídla s libovými bílkovinami, jako je kuře, zelenina a celozrnná rýže. Pokud potřebujete něco rychlého, podívejte se na snadno stravitelné sacharidy, jako je polovina banánu nebo energetická tyčinka těžká na sacharidy.
  • Po cvičení by mělo být vaším cílem uzdravení. Chcete více potravin s bílkovinami a sacharidy, které vám pomohou obnovit energii. Obzvláště dobré jsou potraviny jako mléko, které obsahují obojí. Můžete také konzumovat věci, jako je stezka s ořechy nebo jogurtem a granolou, abyste pomohli procesu obnovy.
 3. Obrázek s názvem Prepare for a Football Game Krok 6

  3 Dostatečně se vyspat. Spánek může hrát hlavní roli v konzistentním a silném sportovním výkonu. Spánek pomáhá regenerovat vaši energii a sílu po cvičení, což vám umožní být druhý den v nejlepším stavu pro další trénink nebo hru. Pravidelný spánek také udrží vaši hladinu stresu nižší. To vám pomůže zůstat během soutěže klidní a soustředění.
  • 8 hodin spánku je obecně ideální, ale vždy si můžete dát trochu více nebo méně v závislosti na svých osobních potřebách a zvycích.
  • Pokud procházíte obdobím zvýšeného tréninku nebo náročným úsekem ve svém rozvrhu, nebojte se do své rutiny přidat trochu více spánku. Extra spánek během dne vám může dodat trochu více energie, jak jdete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou vlastnosti dobrého sportovce? Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007. Isaac Hess Baseball trenér a instruktor Expertní odpověď Abyste byli skvělými sportovci, musíte mít vášeň a hlubokou touhu zlepšovat se každý den. To je něco, co je vlastní nejlepším hráčům, jako jsou Michael Jordan, Tom Brady a Mike Trout. Jdou spát a probouzejí se s myšlenkou, co mohou udělat, aby byli lepší.
 • Otázka Jakému sportu bych se měl věnovat, abych se na léto dostal více do formy? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaný trenér fitness expertů Odpověď Jakýkoli sport, který vás udrží v pohybu a pracuje společně na horní a dolní části těla, by byl dobrý. Patří sem tenis ve dvouhře, badminton, volejbal, plavání, vodní pólo, běh na lyžích.
 • Otázka Jak získám svaly na nohou přirozeně? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaný fitness trenér Expertní odpověď Skoky všech typů. Skok do dálky, skok do výšky, slalomové skoky, skokové výpady, skokové zvedáky, skokové dřepy.
 • Otázka Jak se mohu stát nejlepším běžcem na mé škole? Provádějte větrné sprinty a vytrvalostní cvičení. Jezte ovoce a zeleninu, ale hlavně se nabažte bílkovinami a sacharidy. Cvičení jako dřepy, kliky, běh na místě, prkna a horolezci z vás udělají výbušnějšího běžce.
 • Otázka Co mám dělat, abych běžel rychle? Začněte provádět výbušná cvičení, jako jsou skoky a výpady. Podívejte se také na videa o správném běžícím formuláři a implementujte tyto techniky do svého běhu.
 • Otázka Můžete být dobrým sportovcem a ne sportovně? Být atletický je o tom, jak pohybujete svým tělem. Běh, jízda na kole, strečink a vzpírání jsou skvělé způsoby, jak získat tvarované a pružné atletické tělo bez sportování.
 • Otázka Co mám dělat, abych byl dobrý ve skoku do výšky? Praxe. Než začnete cvičit, proveďte protažení nohou a zad. Jak již bylo řečeno výše, klíčovými složkami je dobře spát a dobře jíst. Všeho s mírou!
 • Otázka Jak mohu zůstat motivovaný jako karatista? Nebojte se o své další životní problémy. Místo toho se soustřeďte na cvičení karate a zdokonalování svých dovedností. Přemýšlejte o tom, jak to pomůže vaší důvěře v život, vědět, jak se o sebe fyzicky starat, a také přemýšlet o tom, jak vás to naučí velké mentální disciplíně, která vám pomůže ve vaší kariéře, společenském životě a rodičovství.
 • Otázka Jak dlouho trvá stát se dobrým sportovcem? Obvykle trvá rok, než se svému sportu přizpůsobíte. Ale vše závisí na vaší úrovni nadšení a na tom, kolik jste ochotni cvičit.
 • Otázka Jak se zdokonalím v badmintonu? Procvičte si základy, jako je práce nohou (což je velmi důležité, když potřebujete rychle dosáhnout raketoplánu), cvičení, příjem, podání a různé tahy. Všechno se to vyplácí.

Populární Problémy

Tento wikiHow vám ukáže, jak změnit jazyk ve Wordu. Jazyky pro úpravy, zobrazení a priority můžete snadno změnit na počítači se systémem Windows, ale pokud máte zařízení Mac, Android nebo iOS, nemůžete Word nastavit na jiný jazyk ...Noah Rubin nedávno hovořil o PTPA vedené Novakem Djokovičem a jeho motivaci vstupu do asociace. Podle Rubina několik minut po setkání začali hráči dostávat varovné textové zprávy od samotného ATP.Jak opravit Torticollis. Torticollis (nebo wryneck) je neškodný stav, který znamená, že váš krk je křivý nebo zkroucený do strany. Může postihnout dospělé po úrazu nebo se u novorozenců projevit jako vrozená torticollis. Pokud jste dospělí ...Svítidlo: Ugo Humbert vs Tallon GriekspoorSalt Lake Stallions a Arizona Hotshots se setkají ve svém prvním zápase AAF v neděli. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.