Jak zůstat v pohodě, když máte MS

Horké počasí může příznaky roztroušené sklerózy (MS) ještě zhoršit. Mnoho lidí s MS má také citlivost na teplo a špatně reaguje na rostoucí teploty. Pokud máte MS a potýkáte se s horkem, možná si říkáte, jak můžete zůstat v pohodě a pohodlí. Začněte tím, že upravíte své prostředí a vhodně se oblečete do horkého počasí. S teplými teplotami se můžete vyrovnat také použitím chladicích předmětů a úpravou svých denních návyků.

Metoda 1 ze 4: Úprava domácího prostředí

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 1

  1 Investujte do klimatizace. Chcete -li porazit teplo, investujte do klimatizace a nastavte ji ve svém obytném prostoru. Můžete získat levnější, přenosný model, který si můžete podle potřeby nastavit v místnosti. Nebo můžete investovat do trvalé klimatizace, která váš domov ochladí. Zvažte náklady proti vaší schopnosti být doma pohodlný, zvláště pokud žijete v klimatu, které je často horké nebo teplé.
  • Pokud vám připadají klimatizace příliš hlučné a drahé, můžete místo toho zkusit pořídit chladič vzduchu. Vzduchový chladič funguje tak, že nasává vzduch vodou. Zejména ve vlhkém podnebí však mohou být chladiče vzduchu méně účinné než klimatizace.


 2. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 2

  2 Nastavte vnitřní ventilátor. Podlahové ventilátory a stolní ventilátory mohou být dobrou a levnou možností, jak zůstat v interiéru v pohodě. Nastavte podlahové ventilátory v místnostech, které často používáte. Postavte si stolní fanoušky na místa, kde plánujete sedět a relaxovat po dlouhou dobu. Ruční ventilátory můžete také použít k tomu, abyste zůstali v pohodě, když se budete pohybovat nebo procházet.
  • Pokud vám připadá, že je vám uvnitř opravdu horko a nepohodlí, zkuste před ventilátor postavit kbelík ledu. To pak bude vhánět chladný vzduch do prostoru a usnadní vám to ochlazení.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 3

  3 Mějte rolety nebo žaluzie zavřené. Nakreslete rolety nebo žaluzie a nechte je zavřené po celý den, aby se zabránilo slunečnímu světlu. To může pomoci udržet teploty ve vašem domě nižší a pohodlnější. Poté v noci otevřete okna, aby se dovnitř dostal chladnější vzduch.
  • Zvykněte si mít během dne zavřené rolety nebo žaluzie a v noci otevírat okna, aby váš domov zůstal chladný a pohodlný.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Oblékání přiměřeně do horkého počasí

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 4

  1 Kupte si oblečení ve světlých barvách. Chcete -li zůstat venku v pohodě, jděte na oblečení ve světlých odstínech, jako je bílá, světle modrá, světle růžová, světle žlutá a béžová. Tmavé oblečení může skončit zachycením na slunci a budete se cítit přehřátí. Držte se pastelových a světlých odstínů oblečení, protože ve skutečnosti odráží sluneční světlo a pomůže vám zůstat v pohodě.
 2. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 5

  2 Jděte na oblečení z přírodních vláken. Podívejte se na oblečení z přírodních vláken, jako je len, bavlna, bambus a hedvábí. Tato vlákna pomohou odvádět pot a udrží vás v teple v teple. Jsou také prodyšné, což vám umožní cítit se pohodlněji, když je horko. Kupte si topy a kalhoty z přírodních vláken, ponožky a oblečení na cvičení.
  • Vyhledejte cvičební oděv, který je označen jako „prodyšný“ a je vyroben z nepromokavých tkanin. Tímto způsobem, když cvičíte venku nebo v teplé místnosti, můžete zůstat v pohodě a pohodlí.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 6

  3 Pořiďte si klobouk se širokým okrajem. Široká kšiltovka nebo klobouk proti slunci může být skvělou volbou, jak se v horkém počasí ochladit. Podívejte se na klobouk vyrobený z prodyšných materiálů, jako je bavlna, sláma nebo len. Sbalte si do tašky další klobouk, abyste ho měli, když jste venku v teplém počasí. Zvykněte si nosit klobouk jako součást oblečení na horký den.
  • Můžete s sebou také nosit deštník, abyste jej mohli použít v horkém dni a zůstat v pohodě.
  • Sluneční brýle vám také mohou pomoci chránit oči a v horkém dni se nebudete tolik obtěžovat horkem.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Použití chladicích položek

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 7

  1 Naneste ledové obklady na pulzní body vašeho těla. Vaše tělo má tendenci se přehřívat v určitých pulzních bodech, což jsou místa, kde zadržujete teplo. Na tato místa naneste ledové obklady nebo chladivý obklad, abyste se v horkém dni ochladili. To vám pomůže vychladnout zevnitř ven. Vaše pulzní body zahrnují:
  • Tvůj krk
  • Vaše chrámy
  • Vaše vnitřní zápěstí
  • Vaše vnitřní lokty
  • Zadní část kolen
  • Vaše vnitřní stehna
  • Vaše kotníky
 2. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 8

  2 Používejte chladicí pásy. Chladicí pásky, kravaty a šály obsahují gel, který lze předchladit v mrazničce nebo chladničce. Poté si můžete nasadit chladicí pásky a nosit je, abyste v horkém dni pomohli snížit tělesnou teplotu. Některá chladicí pásma vydávají chladicí účinek, který může trvat několik hodin nebo několik dní v kuse.
  • Nasaďte si na pulzní body chladicí pásky nebo kravaty, zvláště pokud se v určitých místech na těle cítíte horko nebo podrážděně.
  • Chladicí pásky a obaly najdete online nebo ve vašem místním obchodě se zdravotnickými potřebami.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 9

  3 Zkuste chladicí vestu. Chladicí vesty jsou navrženy tak, aby pomohly udržet základní teplotu vašeho těla na nízké úrovni, abyste se vyhnuli přehřátí. Vesta absorbuje vaše tělesné teplo a pomáhá tělu vychladnout. Abyste zůstali v pohodě, noste pod oblečením chladicí vestu až tři hodiny.
  • Můžete si také nasadit chladicí vestu 30 minut před plánovaným cvičením, aby se vaše tělo mohlo ochladit a při cvičení se nepřehřívalo.
  • Existují dva typy chladicích vest, aktivní chlazení a pasivní chlazení. Aktivní chladicí vesty vyžadují elektrický zdroj pro provoz zařízení, které cirkuluje vzduch vestou. Pasivní chladicí vesty jsou přenosné a nemají žádné elektrické součásti.
  • Chladicí vesty můžete zakoupit online nebo ve vašem místním obchodě se zdravotnickými potřebami.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Úprava denních návyků

 1. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 10

  1 Cvičte dříve během dne nebo pozdě večer. Abyste se vyhnuli přehřátí, naplánujte si tréninky na ráno nebo pozdě večer, ne později odpoledne. Slunce má tendenci se během dne zahřívat, takže jste náchylnější k přehřátí, pokud cvičíte odpoledne.
  • Můžete si vytvořit cvičební plán, kde budete nosit prodyšné cvičební oblečení a budete cvičit vždy brzy ráno. Nastavte si ventilátor a chladný obklad, abyste se po cvičení mohli ochladit, abyste se nepřehřáli.
 2. 2 Po západu slunce provozujte pochůzky. Stejně jako cvičení může být užitečné provozovat pochůzky po západu slunce nebo před jeho příchodem. To pomůže minimalizovat čas strávený venku a během nejteplejších částí dne.
  • Pokud máte prostředky, můžete dokonce uvažovat o doručení věcí, jako jsou potraviny, abyste nemuseli nosit těžké tašky ve velmi horkých dnech.
 3. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 11

  3 Vezměte si studené koupele nebo sprchy. Udělejte si ve zvyku užívat si v létě chladné koupele nebo sprchy, abyste předešli zhoršení své RS. Snažte se nedělat studené koupele ani sprchy, protože to může vést k zahřívací reakci těla, která porazí celý proces chlazení. Místo toho si dejte pravidelně studené nebo vlažné koupele a sprchy.
  • Než se v horkém dni chystáte jít ven, dejte si studenou koupel nebo sprchu. To pomůže snížit vaši tělesnou teplotu a ochladit vás, když jdete ven. Například si můžete dát studenou koupel, než půjdete ven na zahradu nebo cvičit.
  • Pamatujte si, že pokud vám sprcha nebo koupel způsobí husí kůži, je příliš chladno.
 4. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 12

  4 Pít hodně vody. Zůstaňte hydratovaní v horkých dnech tím, že vypijete alespoň šest až osm šálků vody denně. Vložte kostky ledu do vody, aby zůstala studená. Když jdete ven, vezměte si s sebou láhev s vodou, abyste mohli popíjet vodu po celý den. Zabráníte tím dehydrataci a budete v pohodě.
  • Můžete také zkusit přidat do vody čerstvé nakrájené ovoce, aby bylo chutnější. Nakrájený citron nebo limetky vložte do vody. Přidejte do vody okurku nebo bylinky, jako je máta, aby měly přírodní aroma.
 5. Obrázek s názvem Zůstaňte v pohodě, když máte MS Krok 13

  5 Dejte si chladící potraviny. Jezte jídlo, které vám pomůže zůstat v pohodě, například ovocné nanuky, čerstvé saláty, oholený led a gelato nebo sorbet. Můžete také zkusit zmrazit banány a přidat je do smoothies pro chladnou a osvěžující svačinu.
  • Hladký oholený led může být jak ochlazující, tak hydratační.
  • Zkuste si dát alespoň jedno ochlazovací jídlo denně, když je venku horko, abyste se vyhnuli přehřátí.
  • Vyvarujte se konzumace horkých jídel a nápojů, jako je káva, a také alkoholu a slazených nápojů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Andrey Rublev nedávno hovořil s ruským sportovním bulvárním Championatem o široké škále témat - od idolizace Rafaela Nadala v jeho mladistvém věku po jeho vztah s rakouským Dominicem Thiemem.

Nina Stojanovic nedávno odešla na Instagram, aby vyjádřila své myšlenky o olympijských hrách v Tokiu a o tom, jak se cítila být partnerem Novaka Djokoviče.

Jak zmenšit společenskou košili. Použitím horké vody a mícháním můžete zmenšit nadměrné šaty, aby lépe seděly. Chcete -li se pokusit oděv zmenšit, zkuste jej dát do vroucí vody nebo vyprat a usušit na nejvyšším ...

Simona Halepová a obhájkyně titulu Karolina Plíšková vedou pole na turnaji Italian Open 2020 v Římě. Kiki Bertens, Belinda Bencic a Elina Svitolina se také vrací k tenisu na akci Premier.

Jak zlepšit oběh nohou. Špatný oběh je způsoben sníženým průtokem krve do konkrétní části vašeho těla. Tento stav je nejčastější ve vašich končetinách, zejména nohou. Správný oběh nohou je důležitý, protože ...

Jak vyrobit zahradní salát. Zahradní saláty jsou nejen zdravé a výživné, ale také barevné. Mohou být vyrobeny ze zeleniny přímo z vaší zahrady, včetně mrkve, okurek a rajčat. Jakmile víte, jak vytvořit základní ...