Jak zastavit pocení malých věcí

Život může být plný nepříjemností, zpoždění, frustrací a starostí - ztráta klíčů, uvíznutí v provozu, zpoždění na schůzku jsou na seznamu věcí, které mohou člověka vystresovat. Obvykle se s těmito problémy a emocemi můžeme vypořádat mimochodem jako s další částí hektického světa. Někdy se však můžete přistihnout, že si děláte starosti s maličkostmi a potíte malé věci. Výzkum však ukázal, že i mírný (ale chronický) stres z malých záležitostí může zvýšit váš krevní tlak a cholesterol, zhoršit paměť a učení a ovlivnit váš imunitní systém. Zvláště muži riskují předčasnou smrt, pokud jsou chronickými obavami. . Proto je důležité, jak fyzicky, tak psychicky, se o takové drobné potíže příliš starat. Přečtěte si o strategiích, které vám pomohou vypořádat se s malými věcmi.Metoda 1 ze 3: Změna návyků

 1. 1 Pochopte, že starosti mohou být užitečné. Starost sama o sobě nevyřeší problém, se kterým se potýkáte: například žádné starosti s tmavnoucími mraky nezastaví blížící se bouřku. Tato stresující emoce však může vést k pozitivním výsledkům, pokud je využijete produktivním způsobem. Po čase se z pocení malých věcí může stát, že se s malými věcmi efektivně vypořádáte.
  • Starost může soustředit vaši pozornost. Starost o to, co blížící se bouře udělá s oblečením, které jste právě pověsili, aby uschlo, bouři nezastaví, ale pokud vás donutí přinést si oblečení, než se rozfouká po celém dvoře, starosti budou mít pozitivní výsledek .
  • Starost může vést k akci. Zdůrazňování blížícího se termínu splatnosti eseje neznamená, že se esej bude psát sama, ale může vás vést k tomu, že se pustíte do práce a dokončíte ji včas.
  • Starost vám může pomoci být připraven. Obavy z toho, že se vám staré auto pokazí, samy o sobě nevyřeší jeho motor; pokud to však povede k návštěvě mechanika k vyladění, starosti se promění v něco produktivnějšího.
 2. 2 Spravujte svůj čas. Soustředění se na to, na čem nejvíce záleží, a snaha o vyvážený život vám pomohou vyrovnat se s běžným stresem a převzít větší kontrolu nad každým dnem.
  • Vytváření seznamů úkolů každý den pomáhá uvést odpovědnost na správnou míru a může vám pomoci soustředit se na nejdůležitější úkoly. Je dobré organizovat každodenní povinnosti od nejdůležitějších po nejméně důležité a rozdělit větší úkoly na menší, lépe zvládnutelné části.
  • Zaměřte se na kvalitu práce, ne na kvantitu. Trávit příliš mnoho času prací nebo každodenními úkoly může vést k frustraci a ještě nižší produktivitě. Snažte se dělat něco dobře, spíše než několik věcí polovičatě.
  • Vyhněte se otálení. Odkládání odpovědnosti pouze zvyšuje stres, proto se snažte včas řešit problémy.
 3. 3 Udělejte si čas. Pokud se ocitnete ve stresu z malých záležitostí nepřiměřeně dlouho, dopřejte si pět minut starostí s každým problémem a načasujte jej. To vám pomůže uklidnit se, soustředit se na problém a rychle najít rozumné řešení.
  • Například počítač, který náhle zamrzne uprostřed projektu, bude přirozeně stresující - pokud se nechá hnisat, může takový stres zničit jeden den. Vyhraďte si však přesně pět minut na starosti s počítačem; než těch pět minut skončí, s největší pravděpodobností jste našli číslo technika a udělali jste pozitivní krok k vyřešení problému. Po pěti minutách přejděte k další práci.
 4. 4 Mluvte pozitivně. Naše slova se prolínají a ovlivňují části našeho mozku, které ovládají jak systém odměn, tak nešťastné, smutné a rozzlobené myšlenky. Pozitivní mluvení v nepříjemné nebo stresové situaci spustí systém odměn a ve skutečnosti povede k pozitivnějšímu myšlení.
  • Pokud se například cítíte opovrhovaní nebo nerespektovaní spolupracovníkem, kterého vaše práce nezaujala, nepotěšte to - místo toho jim řekněte, že milujete jejich novou košili, nebo okomentujte krásný letní den. Pozitivní mluvení v takových situacích povede k menšímu stresu a pozitivnějším myšlenkám.
 5. 5 Naučte se odpouštět. Odpuštění drobných drobností a nepříjemností (stejně jako větších přestupků) může snížit jejich účinky, zbavit se stresu a vzteku a umožní vám soustředit se na pozitivní aspekty každého dne.
  • Odpuštění může být velmi obtížné a bude vyžadovat aktivní zapojení z vaší strany, abyste se to naučili.
  • Když budete přemýšlet o důležitosti odpouštění a jeho potenciálním dopadu na váš život, stejně jako o účincích zadržování zášti na váš blahobyt, pomůže vám to poskytnout perspektivu a umožní vám uvolnit zadržovaný stres.
 6. 6 Zapište si to a zahoďte. Výzkum ukázal, že jednoduchý akt zapsání negativních myšlenek na list papíru a následné odhodení papíru zmenšuje držení těchto myšlenek nad člověkem. Když vás začne rozčilovat, frustrovat nebo stresovat kvůli malé záležitosti, zkuste si tu myšlenku zapsat a zlikvidovat ji tak, že ji hodíte do koše na odpadkový papír.
 7. 7 Pište si deník vděčnosti. Vyhraďte si každý den čas na sepsání všech přátel, událostí a běžných věcí, za které jste ten den cítili vděčnost. Vděčnost se často musí rozvíjet a praktikovat a deník vděčnosti je ideálním místem, kde začít.
  • Výzkum ukázal, že praktikování vděčnosti (například vedení denního deníku) má řadu pozitivních účinků, včetně zvýšeného optimismu a radosti, a může ve vás vzbudit soucit a odpuštění.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Soustředění na vaše tělo

 1. 1 Cvičení. Fyzická aktivita uvolní stres a zlepší vaši náladu. Ve skutečnosti potřebuje člověk pouze 30 minut cvičení denně, aby pocítil psychologické a emocionální výhody fyzické aktivity.
  • Činnosti, jako je běh, turistika a plavání, stejně jako hraní sportů, jako je tenis, způsobují, že váš mozek uvolňuje endorfiny, které vám poskytnou přirozené „maximum“. I malé množství cvičení vám může tímto způsobem zlepšit náladu.
  • Soustředění na jednu fyzickou aktivitu vyčistí mysl a může být považováno za typ meditace.
 2. 2 Dát si pauzu. Stejně jako cvičení může i malá relaxace sama o sobě znamenat dlouhou cestu. Pouhých deset minut denně nepřerušeného času o samotě dokáže uklidnit vaši mysl a uvolnit fyzické stresy, které s sebou přináší frustrace a starosti.
  • Nezapomeňte odložit telefon, tablet, notebook a jakékoli další zařízení, které by mohlo narušit vaši relaxaci a způsobit menší napětí.
 3. 3 Soustřeďte se na svůj dech. Lidé ve stresu se rychle, mělce nadechnou, což způsobí ještě větší stres. Hluboké dýchání z bránice (brániční dýchání) může zpomalit srdeční frekvenci a snížit váš krevní tlak a také zvýšit výměnu kyslíku.
  • Lehněte si do tiché místnosti a normálně dýchejte. Dále se pomalu zhluboka nadechněte nosem a naplňte hrudník a břicho vzduchem. Pomalu vydechujte ústy. Opakujte to, dokud neucítíte, že stres začíná mizet.
  • Dýchání na hrudník bylo v určitých kulturách poněkud normalizováno kvůli tlakům na obraz těla, protože lidé mají tendenci mít nasátý žaludek. Dýchání z membrány je mnohem účinnějším způsobem, jak bojovat se stresem.
 4. 4 Přemýšlet. Bylo prokázáno, že meditace všímavosti pomáhá lidem vyrovnat se se stresem a úzkostí. Tento typ meditace vás může naučit identifikovat rušivé, neproduktivní myšlenky a rozpoznat je takové, jaké jsou: jen myšlenky. reklama

Metoda 3 ze 3: Přistupování k problému

 1. 1 Důvodem situace. Když jste ve stresu, rozumová část vašeho mozku je ztlumena částí mozku, která produkuje emoce. Je proto důležité vynaložit veškeré úsilí na zdůvodnění každodenních nepříjemností a problémů.
  • Pokuste se přiblížit každodenní problém jako příležitost posílit rozumovou stránku vašeho mozku. Stres je subjektivní a díky trpělivosti můžete zlepšit svou schopnost uvažovat prostřednictvím malých stresů.
 2. 2 Přeformulujte problém. Když jsou vaše emoce vysoké kvůli nedorozumění, zpoždění nebo jinému problému, zkuste se na situaci podívat z jiného úhlu, abyste získali perspektivu. Změna myšlení může uklidnit emocionální centrum mozku.
  • Pokud si například vezmete volno v práci, abyste se setkali s instalatérem a oni se nedostavili, místo soustředění se na nepříjemnosti to zkuste pojmout jako neočekávané prostoje, které můžete využít k relaxaci.
  • Pokud narazíte na překážku nebo si myslíte, že jste v projektu neuspěli, zkuste myslet spíše na věci, kterých jste dosáhli, než na věci, které zůstávají nedokončené.
 3. 3 Vyřešit problém. I když dopravní zácpu pravděpodobně nedokážete opravit, další drobné problémy a stresy lze řešit snadněji a efektivněji. Až si roztrhnete své oblíbené džíny, ztratíte klíče nebo budete mít zpoždění na schůzku, okamžitě si položte otázku: „Jak mohu tento problém vyřešit?“
  • Soustředěním se na nalezení odpovědi zapojíte rozumovou stránku svého mozku, která pomůže tlumit emocionální stránku, a tím rozptýlit váš stres.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Někdy, když nevím, co se děje při psaní zpráv přátelům nebo při chybách, reaguji přehnaně. Už se moc snažím. Co můžu dělat? Zamyslete se nad tím, jak moc vaše přehnaná reakce ovlivňuje váš den nebo vaši osobnost. Nechte svou reakci, aby došlo k pochopení, že se příliš staráte o hlouposti a že máte spoustu dalších věcí na práci.
 • Otázka Jak mohu zabránit tak velkému stresu ze školy? Někdy je škola napjatá, ale to přejde. Přijměte, že se cítíte ve stresu, a uznejte, že je to v pořádku. Najděte si nějaké zdravé východisko pro stres, jako je fyzické cvičení, kreativní výstupy atd.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Stresování drobností vede ke zvýšené srdeční činnosti, vyšším hladinám krevního tlaku a mnoha dalším chemickým nerovnováhám ve vašem těle. To pouze zkombinuje stávající problém, který je po ruce.
 • Zápis každodenních stresů do notebooku vám pomůže jasně identifikovat drobné nepříjemnosti, které vás trápí, a pomůže vám je uvést na pravou míru.

reklama

Varování

 • Ignorování problému nemůže vést k jeho odstranění, ale mnoho lidí to stejně zkouší. Ve skutečnosti problém pravděpodobně nezmizí a někdy se dokonce zhorší.
reklama

Populární Problémy

Jak navštívit Williamsburg. Williamsburg je krásné historické město ve Virginii. Každý, kdo navštíví, si určitě užije zábavu, ať už jdete jako rodina, pár, s přáteli nebo sami. Pokud uvažujete o plánování ...

Jak hrát Smash Run v Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS. Smash Run je nový režim exkluzivní pro Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS, který zahrnuje průzkum a bitvy s nepřáteli z různých her Nintendo. Ať už hrajete ...Jak naplánovat dovolenou v Orlandu. Orlando je jedním z nejoblíbenějších měst pro cestovní ruch díky množství zábavních parků a letovisek. Každý člen vaší rodiny v Orlandu má něco pro sebe a výběrem ročního období a ...

Jak držet dveře otevřené mincí. Dveře, které se samy zavírají, jsou z nějakého důvodu navrženy tak. Mohou být postaveny tak, aby zabránily šíření ohně a kouře v budově a také udržovaly brouky a hmyz mimo chladné osvěžující ...7 největších tenistů ze Švýcarska.