Jak vyčistit roztavený plast a vosk

Ať už je to způsobeno nehodou nádobí v troubě nebo kapající svíčkou na podlaze v ložnici, roztavený plast nebo vosk způsobí nevzhledné 3D skvrny, jejichž odstraňování může být obrovské potíže. Jakmile látka na zlověstném povrchu ztvrdne, může se zdát, že tam zůstane. Existuje však několik vynalézavých tipů, které dokázaly odstranit i ty nejsložitější a nejodolnější skvrny.

aplikace fubotv pro chytrou televizi

Metoda 1 ze 3: Odstranění z tvrdých povrchů teplem

 1. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku Krok 1

  1 Zahřejte plast nebo vosk. Při tomto kroku buďte opatrní, protože přehřátí skvrny to může ještě zhoršit. Jde o to, aby byl nepořádek tvárný, protože se neztvrdne, dokud bude ztvrdlý.
  • Pokud je v troubě nepořádek, předehřejte troubu na nejnižší stupeň ohřevu. Zůstaňte u trouby, abyste se ujistili, že se skvrna nepřehřívá, a začněte kouřit.
  • Pokud je skvrna na jiném tvrdém povrchu, jako je stůl nebo dřevěná podlaha, zkuste látku zahřát pomocí vysoušeče vlasů.


 2. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 2

  2 Odstraňte látku tmelovým nožem nebo něčím podobným. Plast nebo vosk by měly teplem změknout a můžete jej začít škrábat plochým, ostrým okrajem. To bude vyžadovat trochu loketního tuku, ale dávejte pozor, abyste nepoškrábali nebo neštípali povrch, který čistíte.
  • Pokud nemáte tmelový nůž, můžete použít nůž na máslo nebo žiletku.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 3

  3 Vyčistěte oblast, kde byl plast nebo vosk. Pokud nezbylo mnoho nepořádku, lze toho dosáhnout jemným mýdlem a vlhkým hadrem. V případě odolnějších skvrn možná budete chtít použít silnější čistič povrchů a drsnou houbu nebo pračku. reklama

Metoda 2 ze 3: Odstraňování z tvrdých povrchů chemikáliemi

 1. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 4

  1 Odstraňte co nejvíce plastu nebo vosku. Toho lze dosáhnout lehkým zahříváním nepořádku, dokud nebude dostatečně měkký, aby se oškrábal. Tím, že odstraníte tolik nepořádku, kolik můžete ručně, umožníte čističům pracovat nejlépe. Poté, co se nepořádek zbavíte, jak nejlépe umíte, nechte jej vychladnout.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 5

  2 Na roztavený nepořádek naneste aceton. Plast je rozpustný v acetonu, takže může být účinný při odstraňování ošklivých skvrn. Aceton se nachází ve většině odstraňovačů laků na nehty, které najdete ve své místní lékárně.
  • Buďte opatrní, aceton může barvit určité povrchy. Pokud si myslíte, že je aceton vaší nejlepší možností pro odstranění roztaveného plastu nebo vosku, zkuste jej nejprve vyzkoušet na malém a nejlépe skrytém místě. Může to být spodní část stolu, se kterým pracujete, nebo část podlahy, která je obvykle pokryta nábytkem. Podívejte se, jak reaguje aceton, než ho potřete skvrnami.
  • Ujistěte se, že na povrchu nezůstal absolutně žádný aceton. Aceton je vysoce hořlavý, a pokud na vašem povrchu zůstane aceton, zvláště pokud je tento povrch varná deska nebo trouba, můžete mít s rukama větší problém než trochu roztaveného plastu.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 6

  3 Pomocí tmelu nebo nože na máslo seškrábejte roztavený plast nebo vosk. Jakmile se aceton vsákne do roztavených zbytků, měl by být pěkně poddajný. S trochou síly z vašeho nože by to mělo přijít hned.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 7

  4 Potřete místo WD-40. To je nutné pouze tehdy, pokud stále zbývá plast nebo vosk. WD-40 je lubrikační a penetrační sprej, který lze použít k odstranění zbylých zbytků rozpuštěním jeho vazby s tvrdým povrchem. Stejně jako u acetonu vyzkoušejte WD-40 na menším, nedostupném místo naneste na skvrnu. reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění tkanin nebo koberců žehličkou

 1. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 8

  1 Popadněte žehličku a zapojte ji do zásuvky poblíž skvrny. Nastavte jej na nejvyšší stupeň ohřevu. Pokud má nastavení páry, vypněte to. Suché teplo je nejlepší k odstranění roztaveného plastu nebo vosku.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 9

  2 Skvrnu přikryjte papírovým sáčkem. Alternativou k hnědému papírovému sáčku je voskový papír. Dávejte pozor, abyste nepoužívali tenký papír, protože by mohl přehřát plast nebo vosk a způsobit horší nepořádek. Vyhněte se papíru, na kterém je napsáno, protože teplo může způsobit přenos inkoustu na látku nebo koberec.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 10

  3 Jemně přežehlete papír. Netlačte příliš dolů ani nezůstávejte na jedné sekci příliš dlouho, protože nechcete, aby se látka roztavila dále do koberce nebo látky. Cílem je přimět plast nebo vosk, aby se lepily na sáček.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 11

  4 Jemně odlepte papírový sáček z látky nebo koberce. To by mělo být provedeno, když je papír ještě teplý od žehličky. Plast nebo vosk by se měl na papír lepit a povrch by měl zůstat čistý.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění roztaveného plastu a vosku, krok 12

  5 Opakujte podle potřeby. Pokud jsou na koberci i poté zbytky přilepené, zkuste místo jemně vydrhnout čističem na koberce, čisticím prostředkem na textil nebo alkoholem. Zbývající kousky se mohou s trochou tření uvolnit.
  • Pokud plast nebo vosk stále neodchází, zkuste jej zmrazit balíčkem ledu a rozbít, jakmile zmrzne. Po dokončení kousky povysávejte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje keramická deska byla horká a když jsem ji otřel hadříkem z mikrovlákna, část se roztavila na desku. Jak to sundám ze sporáku? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Začněte tím, že roztavenou skvrnu pokryjete jedlou sodou a vodní pastou. Nechte několik minut zatuhnout a postříkejte octem. Odstraňte skvrny a zbytky. Pokud vám ještě zbyl nějaký roztavený nepořádek, můžete to zkusit oškrábat, velmi opatrně, plastovou škrabkou nebo dokonce žiletkou.
 • Otázka Sloupl jsem plast po stranách notebooku a zanechal po sobě špinavé zbytky. Jak vyčistím prach/špínu? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Můžete vyzkoušet několik různých možností. Nejprve na zbytek naneste ocet a zkuste jej setřít. Můžete také zkusit použít aceton k odstranění zbytků. A konečně, komerční produkt, jako je GooGone, bude účinný při odstraňování špinavých zbytků.
 • Otázka Jak mohu vyčistit bílé stopy způsobené chodítkem seniora? K odstranění značek můžete obvykle použít produkt jako 'Goo Gone'.
Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním roztavený plast z ohřívací desky na kávu?
 • Jak odstraním roztavenou plastovou skvrnu z látky?
 • Jak odstraním roztavený plast z vlasů?
 • Jak odstraním roztavený plastový obal z televizní obrazovky?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nechcete na svůj povrch používat silnou chemikálii, jako je aceton, můžete vyšlehat rychlý čistič s více přírodními přísadami. Vtřít pastu z jedlé sody a octa do rozpuštěné umělohmotné skvrny dá někdy také zabrat.
 • U kůže zahřejte vosk nebo plast vysoušečem vlasů, dávejte pozor, abyste nepoškodili nebo nespálili kůži. Zbytky setřete čistým hadříkem a poté oblast otřete koženým kondicionérem nebo jemným mýdlem, abyste ji znovu hydratovali.

reklama

Varování

 • Pokus o čištění horkého sporáku nebo trouby je nebezpečný. Dávejte pozor, abyste se nespálili.
 • Hořící plast způsobuje hrozný zápach a někdy dokonce nepříznivé účinky na vaše zdraví. Otevřete okna, abyste v této oblasti vytvořili větrání, a/nebo použijte masku, pokud pracujete s roztaveným plastem.
 • Pokud pracujete s nylonem, použijte nejnižší možné teplo, protože se může při vyšších teplotách roztavit.
reklama

Populární Problémy

Statický šok je výsledkem přerozdělení elektrických nábojů mezi různé materiály. Přestože jsou statické šoky relativně neškodné, mohou být nepříjemné a dokonce bolestivé. Naštěstí existuje celá řada metod, které můžete použít ke snížení ...

Zahradnictví je obvykle velmi nepořádné, a pokud jste zahradník poprvé, nebo se chystáte někam (babička, kamarádka, komunitní zahrada ...) dělat zahradnictví? Pokud to čtete, pravděpodobně nevíte, co si vzít na sebe, takže jste tady ...

Výběr snowboardu je podobný nákupu surfu. Někteří jezdci preferují rychlejší zatáčky a triky, zatímco jiní rádi jezdí pomalu a mírumilovně. Ať už si užíváte vzrušení nebo příležitostné zimní hobby, koupě snowboardu ...

Když jdete nakupovat oblečení, zkoušíte jiné oblečení, ale je velmi nepříjemné, když se oblečení, které máte na sobě, obtížně obléká a svléká. Tato příručka vám řekne, co si vzít na sebe při nakupování. U obuvi hůl s nazouváky ....

Zde je souhrn všech různých způsobů, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze série Temptation Island Season 3 (2021) online.

Zde je návod, jak sledovat nový noirový thriller Dare Me od USA Networks, kde se středoškolská roztleskávačka potácí poté, co šokující zločin šokuje jejich malé město.