Jak zlepšit obraz svého těla jako teenager

Obraz těla zahrnuje to, jak o svém těle přemýšlíte a cítíte. Je úplně normální se každou chvíli obávat oblečení nebo toho, jak vypadáte na obrázku, ale někteří dospívající cítí neustálý tlak, aby vypadali určitým způsobem. Špatný obraz těla může negativně ovlivnit vaši sebeúctu a dokonce vést k vážným stavům, jako jsou poruchy příjmu potravy, úzkost a deprese. Naštěstí můžete podniknout kroky ke zlepšení image svého těla tím, že se naučíte cítit se dobře ve svém těle, budete si vědom negativních mediálních zpráv a budete si budovat sebevědomí.nejlepší tenisová raketa pro středně pokročilé hráče roku 2017

Metoda 1 ze 3: Dobrý pocit ze svého těla

 1. 1 Obejměte své tělo, jak se vyvíjí. Jak vaše tělo prochází běhempuberta, můžete se začít srovnávat s ostatními dívkami a kluky ve vaší vrstevnické skupině. Využijte místo toho příležitost prozkoumat své měnící se tělo a poukázat na některé funkce, které se vám líbí.
  • Dočasně si vyčistěte hlavu od toho, co si myslíte, že je vaše tělo domnělý vypadat jako. Svlékněte se a postavte se před zrcadlo. Najděte na svém těle alespoň tři aspekty, které jsou pro vás atraktivní. Může se vám líbit křivka boků, silná stehna nebo fuzzy vousy (pro muže).
  • Zkuste si udělat čas, když se cítíte nejistě, a připomeňte si, že většina ostatních ve vaší vrstevnické skupině se pravděpodobně také cítí nejistě ohledně svého těla. Pravděpodobně v nich vzbuzujete závist stejně jako ve vás.
 2. 2 Noste oblečení, které vám sedí, ale vyjadřuje váš osobní styl. Oblékání do špatně padnoucích šatů může někomu způsobit nepříjemné pocity a vědomí vlastního těla. Nezapomeňte vybrat takové oblečení, které odpovídá vaší velikosti a bude lichotit vašemu tělu.
  • Procházejte svůj šatník a najděte si oblečení, ve kterém se budete cítit sebevědomě. Zvažte různé barvy, tvary a textury těchto oděvních položek. Až příště vyrazíte na nákup, obnovte si toto oblečení hledáním podobných možností, díky kterým se budete cítit dobře i vy.
  • Pokud je to možné, může pomoci návštěva profesionální švadleny, která vám nechá změřit tělo. Bude vás to trochu stát, ale také si můžete nechat upravit oblečení, aby bylo pohodlnější a lépe sedělo na vašem konkrétním těle.
 3. 3 Zůstaňte aktivní ve sportu a dalších aktivitách. Fyzická aktivita je skvělý způsob, jak podpořit své zdraví. Cvičení vám také může pomoci cítit se dobře ve svém těle. Připojte se ke sportovnímu týmu, jako je fotbal, baseball nebo fotbal ve vaší škole. Nebo jednoduše začněte hrát na zahradě nebo v místním parku se skupinou přátel.
  • Pokud nemáte rádi skupinové sporty, individuální sporty, jako je plavání a tenis, vám mohou pomoci zůstat aktivní a ocenit, co vaše tělo dokáže. Zaměřte se na 30 minut fyzické aktivity po většinu dní v týdnu.
 4. 4 Jezte výživná jídla. Jídlo je konečným zdrojem paliva pro vaše tělo. Když do svého jídelníčku zařadíte celá jídla, budete mít více energie, budete si jistější a možná i shodíte pár liber (pokud je to váš cíl). Naplňte svůj talíř čerstvým nebo mraženým ovocem a zeleninou, chudými zdroji bílkovin, celozrnnými produkty, nízkotučnými mléčnými výrobky a ořechy a semínky.
  • Pokud má vaše rodina tendenci jíst hodně nezdravého jídla nebo rychlého občerstvení, konzumujte tyto možnosti s mírou. Kdykoli je to možné, rozhodněte se pro zdravější a skutečná jídla. Pokud jste například v hamburgerové restauraci, můžete si místo tradičního hamburgeru a hranolků vybrat grilovaný kuřecí sendvič s vedlejším salátem.
  • Jíst vědoměvám také může pomoci milovat své tělo a vyhýbat se nezdravým stravovacím návykům. Odolejte nutkání jíst jen proto, že se nudíte, jste smutní nebo osamělí. Než se dostanete mezi jídla mezi jídla, zkontrolujte si hlad. Máte opravdu hlad nebo jíte ze zvyku?
  • Stejně tak se ujistěte, že zůstanete hydratovaní. Pití velkého množství vody pomáhá regulovat váš metabolismus a může také pomoci potlačit hlad.
  • Může být také užitečné naučit se pár zdravých receptů, které si můžete uvařit pro sebe i pro svou rodinu. To vám může pomoci zůstat zdravý a také vám pomůže naučit se cenné dovednosti.
 5. 5 Stanovte si realistické cíle. V některých případech může lékař doporučit změnu hmotnosti, aby se zlepšilo vaše celkové zdraví a pohoda. Navíc stanovení cílů může být skvělý způsob, jak si vybudovat sebevědomí. Pokud máte cíl zhubnout nebo přibrat, ujistěte se, že je to reálné pro váš aktuální tvar a velikost těla. Promluvte si se svým rodinným lékařem, abyste vypracovali proveditelný plán.
  • Například je nerealistické říkat, že ztratíte 20 liber za jeden měsíc. Při zdravé rychlosti hubnutí 1 až 2 libry za týden však může být přijatelné stanovit si cíl 4 až 8 liber za jeden měsíc.
  • Když začínáte cvičit, může být užitečné zaměřit se spíše na svou rutinu než na rozsah nebo svalové přírůstky. Zaměřte se na to, abyste chodili například dvakrát až čtyřikrát týdně do posilovny, a stanovte si cíle, jako je 30 minut kardio nebo cvičení na plný hrudník, když jste tam.
  • Dalším příkladem je zlepšení vaší síly a vytrvalosti ve sportu. Můžete se cítit zastrašováni silnějšími a rychlejšími lidmi ve vašem týmu a přát si zlepšit svoji atletiku. Nastavte si realistický benchmark na základě vaší dané aktivity. Můžete se rozhodnout stanovit si cíl na sprint nebo běh nebo postupně zvyšovat váhu, kterou můžete zvednout.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyhodnocení mediálních zpráv

 1. 1 Přehodnoťte, jak jsou těla zobrazována v médiích. Lidská těla často dodržují určitý standard v médiích. Ženy mohou být nezdravě hubené a muži hubení a svalnatí. Celebrity a herci v reklamách, televizních pořadech a filmech vypadají, že mají dokonalou pleť a dokonalé vlasy. Vzdělávejte se na zkreslených mediálních obrázcích, abyste mohli obejmout své vlastní tělo.
  • Pravdou je, že hodně z toho, co vidíte v médiích, je pozměněno kamerami, retušemi a speciálním osvětlením. I celebrity mají nedostatky.
  • Podívejte se na lidi, které kolem sebe vidíte každý den. Více než pravděpodobné je, že jen velmi málo z nich splňuje mediální standard. Je to proto, že mediální zobrazení lidských těl jsou nerealistická. Skutečná lidská těla přicházejí ve všech tvarech, velikostech a barvách.
 2. 2 Omezte přístup k negativním médiím. Televizní pořady a filmy, které sledujete, kanály sociálních médií, které sledujete, a časopisy, které čtete, mají významný vliv na obraz vašeho těla. Pokud při sledování těchto médií vyvoláváte pocit rozrušení nebo sebevědomí, je pravděpodobně nejlepší omezit vaši expozici.
  • Vytvořte si seznam televizních programů, stránek sociálních médií, webů a časopisů, díky nimž budete hrát na nerealistické představy těla. Zrušte své předplatné nebo přestaňte sledovat tyto zdroje.
  • Zvažte nahrazení negativních médií obsahem pozitivním pro tělo. Hledejte spíše pořady, weby a časopisy, které se zaměřují na to, abyste zůstali šťastní a zdraví, než abyste vypadali určitým způsobem. Případně můžete svá média zaměřit na koníčky nebo zprávy ze světa.
 3. 3 Buďte kritičtí ohledně reklam na hubnutí. V dnešním digitálním světě jsou reklamy všude. Velká část reklamního průmyslu se skládá z reklam na hubnutí, které slibují nerealistické a rychlé řešení, pokud si vezmete jen pilulku nebo si koupíte produkt. Dospívající dívky a chlapci mohou tato tvrzení interpretovat jako pravdivá a očekávat podobný výsledek. Tvrzení o hubnutí v televizi mají jen zřídka kořeny ve vědě nebo pravdě. Tyto reklamy jsou schváleny tak, abyste utráceli peníze.
  • Přestože jsou reklamy v zásadě nevyhnutelné, začněte kritizovat tvrzení, která slibují. Jediný vědecky podložený způsob, jak zhubnout, je konzumace zdravé výživy a cvičení.
 4. 4 Sledujte pozitivní a realistická zobrazení médií. Když se přihlásíte na sociální média nebo procházíte web, můžete mít ze svého těla pozitivní pocit, když najdete zdroje médií, které posilují různé subjekty. Hledejte konkrétní blogery nebo osobnosti sociálních médií, které kladou důraz na sebelásku a zdravý život.
  • Webové stránky jako KidHealth.org, GirlsHealth.gov a DoSomething.org jsou pozitivní a zdravé vlivy.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Posílení celkové sebeúcty

 1. 1 Přátelte se s pozitivními lidmi. Lidé, se kterými trávíte čas, mají zásadní vliv na to, jak se díváte na svět a na sebe. Pokud jste v blízkosti lidí, kteří jsou kritičtí vůči svým vlastním tělům nebo ostatním, může váš vlastní obraz těla trpět. Vyberte si přátele, kteří jsou pozitivní, povznášející a mají otevřenou mysl.
  • Zaměřte se na vybudování sociální skupiny plné lidí, kteří mají podobné hodnoty a zájmy jako vy. Nezužujte své volby pro přátele na základě vzhledu.
  • Pokud máte přátele se špatným tělem, zkuste jim být pozitivním vzorem. Ukažte jim, že milujete své tělo takové, jaké je. Zdravý obraz těla může být také nakažlivý.
 2. 2 Pochlubte se každý den. Často máme tunelové vidění, soustředíme se pouze na věci, které se nám nelíbí. Změňte své zaměření. Místo toho, abyste neustále pokračovali ve fyzických vlastnostech, které se vám nelíbí, začněte se soustředit na své pozitivní vlastnosti.
  • Každé ráno, když se chystáte na den, najděte o sobě jednu jedinečnou vlastnost a řekněte to nahlas. Můžete například říci: „Mám rád své našpulené rty.“
  • Mohlo by také být povzbudivé poznamenat si každodenní kompliment na kousek papíru. Vložte jej do sklenice každý den po dobu jednoho měsíce. Zahrňte také komplimenty placené ostatními. Na konci měsíce vytáhněte všechny komplimenty a zkontrolujte je, abyste oslavili všechny své pozitivní vlastnosti.
 3. 3 Změňte skript ve své hlavě. Velkou částí obrazu těla jsou myšlenky procházející vaší hlavou o vašem vlastním těle a tělech ostatních. Naučte se vyzývatnegativní self-talka zvýšit vaši důvěru v tento proces.
  • Poslouchejte scénář v hlavě, jak se každý den oblékáte nebo svlékáte. Co si říkáte o svém těle? Vaše myšlenky mohou znít jako: „Nikdy nebudu mít ramena jako Jennifer Lawrence“
  • Vyzvěte tento skript k cílenému myšlení. Pomáhá vám tento myšlenkový proud, abyste se cítili dobře? Pomáhá vám dosáhnout vašich cílů? Jasná odpověď je „ne“. Tento scénář můžete přepsat na „Moje ramena nikdy nebudou vypadat jako Jennifer Lawrence, ale můžu zvednout 20 liber. Jsem silný.' Požádejte přátele a rodinné příslušníky, aby vám pomohli nést odpovědnost.
 4. 4 Studujte své dědictví. Často podceňovanou chybou při porovnávání těl jsou rozdíly v tělech lidí napříč rasami, kulturami a rodinami. Ačkoli neexistuje „ideální“ tvar a velikost těla, může být užitečnější použít jako vzory obrázky lidí z podobného prostředí. Celebrity s podobným pozadím mohou být dobrým místem pro začátek.
  • Například kavkazská a hispánská žena mohou mít pozoruhodně odlišné tvary těla. Podívejte se na ženy a muže z vašeho kulturního a rodinného prostředí jako na ověření, že obrázky v médiích nejsou srovnatelné s vámi. Vypadají ženy nebo muži ve vaší rodině jako určitá celebrita? Pokud ne, je nerozumné podrobit se stejnému srovnání.
 5. 5 Vyzvěte přátele a členy rodiny, kteří kritizují jejich těla. Můžete prospět svému tělu a pomoci blízkým tím, že budete působit jako filtr pro pozitivní řeč těla. Když slyšíte přátele, spolužáky nebo členy rodiny mluvit o jejich vystoupeních nesouhlasně, opravte je.
  • Můžete změnit téma nebo je konfrontovat slovy: „Vždycky slyším, jak negativně komentuješ svůj vzhled. Vyzývám vás, abyste identifikovali jeden fyzický rys, který milujete, a řekněte mi, proč ho milujete. “
 6. 6 Dobrovolně pracujte s ostatními. Zapojení do činnosti, na které vám skutečně záleží, vám může pomoci odpoutat se od sebe a pomoci vám udržet věci v nadhledu. Připojte se k místní skupině, jako je například Habitat for Humanity, nebo nabídněte dobrovolnictví v místním útulku pro zvířata nebo útulku pro ženy.
  • Existuje řada příčin, které mohou odpovídat vaší vášni. Vyhledejte online nebo u školních organizací vaší školy něco, co vám vyhovuje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte pocit, že potřebujete zhubnout pro své zdraví, ale zdá se, že toho nemůžete dosáhnout správnou dietou a cvičením, obraťte se na svého lékaře. Lékařská prohlídka může pomoci identifikovat příčinu a vygenerovat plán léčby.

reklama

Populární Problémy

Bolest ucha může být v jednom nebo obou uších a může být dlouhodobá nebo krátkodobá. Bolesti uší mohou pociťovat jako ostrou, pálivou, bolestivou nebo tupou bolest. Https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/003046.htm Infekce ucha, zejména ...

Stříbrné šaty jsou odvážné i elegantní, ale nesprávné doplňky mohou snadno způsobit stylistickou katastrofu. Šaty samotné by měly být středem vašeho outfitu a vaše doplňky by je měly spíše doplňovat, než aby samy vynikly ....Alexander Zverev čelil v posledních fázích roku 2020 velkému zkoumání poté, co ho jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova obvinila z „fyzického a emocionálního násilí“.

Novak Djokovič byl jednomyslným favoritem na vítězství v USO 2016 a Stan Wawrinka před finále cítil tlak. Wawrinka vzpomínal, že byl na začátku zápasu extrémně nervózní, a také vysvětlil, jak se dostal ze své úzkosti.

Zde je návod, jak sledovat film „How High 2“ online zdarma.Rogera Federera omráčil Jeremy Chardy ve 2. kole Rome Masters 1: 6, 6: 3, 7: 6.