Jak identifikovat síňovou fibrilaci

Fibrilace síní (AFib) nastává, když vám srdce bije nepravidelně. Váš srdeční tep může být nerovnoměrný nebo rychlý. Obvykle to není život ohrožující stav, ale pokud se neléčí, může vést ke komplikacím, jako je mrtvice nebo srdeční onemocnění. AFib můžete identifikovat doma tak, že zkontrolujete svůj puls a zjistíte, zda se nezdá být nepravidelný. Kromě toho si všimněte, zda máte běžné příznaky. Pokud máte podezření, že můžete mít AFib, navštivte svého lékaře pro správnou diagnózu.

Metoda 1 ze 3: Kontrola nepravidelností tepu

 1. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 1

  1 Odpočívejte 5 minut, než si vezmete puls. Být aktivní přirozeně zrychluje váš puls, takže při určování, zda můžete mít problém, chcete zkontrolovat klidový srdeční tep. Posaďte se nebo si lehněte, dokud nebude váš dech normální a nebudete se cítit v klidu, což obvykle trvá nejméně 5 minut.

  Spropitné: Nejlepší je vzít si puls několikrát v různých částech dne. Tímto způsobem můžete vyhledat vzor, ​​abyste zjistili, zda je váš srdeční tep obvykle pravidelný nebo nepravidelný.

 2. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 2

  2 Levou ruku před sebou natáhněte s mírně pokrčeným loktem. Dlaň směřujte ke stropu a uvolněte paži a ruku. Můžete také mírně naklonit paži směrem k tělu.
  • Protože je vaše srdce na levé straně, bude puls snáze nalezen na levé paži.


 3. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 3

  3 Položte pravý index a prostřední prsty na spodní část levého palce. To bude mezi zápěstím a šlachou pod palcem. Jemně přitlačte na kůži, abyste našli svůj tep. Jak se vaše krev pumpuje žilou, budete cítit stálý tep.
  • Abyste našli svůj puls, nemusíte vyvíjet velký tlak. Ve skutečnosti příliš silné stlačení může ztěžovat jeho cítit.
  • Pokud necítíte svůj puls, pohybujte prsty, dokud nepocítíte tlukot srdce.

  Variace: Svůj puls můžete také najít tak, že budete držet ukazováček a prostředníček na boku krku, těsně pod čelistí.

 4. Obrázek s názvem Identifikace fibrilace síní Krok 4

  4 Pomocí hodin nebo časovače spočítejte, kolikrát vaše srdce bije za 1 minutu. Nastavte časovač nebo sledujte analogové hodiny po dobu 1 minuty. Během této doby spočítejte, kolikrát bije vaše srdce. Kromě toho si všimněte, jak vaše srdce bije.

  Variace: Jako další možnost můžete načasovat srdeční tep na 30 sekund a poté jej znásobit 2.

 5. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 5

  5 Zjistěte, zda se vám puls zdá nepravidelný. Normální puls se cítí jako pomalý, stálý rytmus s malými odchylkami. Můžete si však všimnout nepravidelných úderů, například zmeškaných (aka přeskočených), nebo extra (alias cvalových) úderů. Pokud se s těmito nepravidelnostmi setkáváte často, může to být symptom AFib.
 6. Obrázek s názvem Identifikace fibrilace síní Krok 6

  6 Všimněte si, jestli se váš srdeční tep cítí nepravidelný nebo stoupá nad 100 úderů za minutu. Pokud vaše srdce rychle bije, může to být známka AFib. Může to však být také způsobeno jinými podmínkami nebo životním stylem, jako je přílišné pití kávy. Pokud máte zrychlený tep, je nejlepší navštívit lékaře, abyste se ujistili, že dostanete správnou diagnózu.
  • Zdravá klidová srdeční frekvence se obvykle pohybuje mezi 60 až 100 tepů za minutu.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Rozpoznání běžných příznaků

 1. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 7

  1 Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte dušnost nebo bolest na hrudi. AFib ve vás může vyvolat pocit, že máte potíže s dýcháním, a může také způsobit bolesti na hrudi. Oba tyto příznaky jsou závažné, takže potřebujete nouzovou léčbu. Okamžitě navštivte svého lékaře, středisko urgentní péče nebo pohotovost, abyste se ujistili, že jste v pořádku.
  • Dušnost i bolest na hrudi mají mnoho příčin, které mohou být menší nebo život ohrožující. Nejlepší je navštívit lékaře, aby vám zajistil správnou léčbu.
 2. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 8

  2 Všimněte si, pokud máte často pocit, že vám buší srdce. Můžete si všimnout, že se váš srdeční tep cítí, jako by bušil, i když jste v klidu. Ačkoli je normální občas mít pocit, že vám srdce buší, můžete mít zdravotní potíže, jako je AFib, pokud často závodí.
  • Kromě závodění se váš srdeční tep může zdát, že nemá dobrý rytmus. Může se zrychlit a zpomalit, nebo se může zdát, že přeskakuje údery.
  • Příznaky jako dušnost, bolest na hrudi a zrychlený srdeční tep se mohou objevit také během panického záchvatu. Během záchvatu paniky můžete také cítit odtržení od reality, pocit blížící se zkázy, ztráta kontroly, třes, závratě a zmatenost. Pokud máte tyto příznaky, poraďte se se svým lékařem, abyste zjistili možnosti léčby.
 3. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 9

  3 Zvažte, zda pravidelně pociťujete slabost a únavu. Můžete mít dokonce pocit, že nikdy nemáte energii, bez ohledu na to, jak moc odpočíváte. Ačkoli to může být známkou jiných stavů, je to také symptom AFib.
  • Váš lékař vám může pomoci určit, co způsobuje vaši slabost a únavu.
 4. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 10

  4 Posaďte se, pokud máte závratě, závratě nebo zmatenost. Protože vaše srdce bije nepravidelně, AFib často způsobuje, že máte pocit točení hlavy, závratě nebo zmatenosti. Tyto příznaky mohou být děsivé, ale mohou s léčbou zmizet. Poraďte se se svým lékařem o možné léčbě.
  • Řekněte lidem ve svém okolí, že tyto příznaky cítíte, aby vám mohli pomoci. Řekněte: „Cítím se opravdu závratě a závratě. Pomůžeš mi sednout? '
 5. Obrázek s názvem Identifikace atriální fibrilace Krok 11

  5 Všimněte si, pokud máte potíže se cvičením. Je těžké cvičit, pokud je váš srdeční tep již vysoký. S AFib se můžete při pokusu o cvičení cítit rychle zdrceni a unaveni, a to i po několika minutách.
  • Při rozhodování, zda máte AFib, zvažte své příznaky jako celek. Pokud se obáváte, že byste mohli mít zdravotní potíže, navštivte svého lékaře pro správnou diagnózu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Získání diagnózy

 1. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 12

  1 Pokud máte příznaky AFib, domluvte si schůzku se svým lékařem. Přestože AFib často není život ohrožující, může způsobit vážnější komplikace. Získání správné diagnózy od lékaře vám může pomoci spravovat svůj stav .
  • Váš lékař pravděpodobně provede diagnostické testy, aby zjistil, co je příčinou vašeho stavu. Tyto testy jsou obvykle jednoduché a bezbolestné.
 2. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 13

  2 Proveďte kompletní krevní obraz (CBC), aby váš lékař mohl vyloučit další podmínky. Jedná se o jednoduchý krevní test, který vám lékař pravděpodobně provede ve své ordinaci. Váš lékař odebere vzorek krve, který odešle do laboratoře k testování. Výsledky vašeho krevního testu mohou ukázat, zda máte hormonální nebo minerální nerovnováhu, která může znamenat, že máte jiný stav, například problém se štítnou žlázou. Test navíc zkontroluje přítomnost infekce.
  • Během krevního testu byste neměli cítit žádnou bolest, ale můžete cítit určité nepohodlí.
 3. Obrázek s názvem Identifikace atriální fibrilace Krok 14

  3 Očekávejte, že vám lékař provede elektrokardiogram (EKG). Tento bezbolestný test se obvykle provádí v ordinaci vašeho lékaře. Lékař vám na hrudník a paže připevní malé senzory zvané elektrody. Poté lékař odešle do vašeho srdce elektrické signály, aby změřil jeho rytmus, které elektrody přečtou. Po dokončení testu přístroj na EKG vytiskne zprávu, kterou může lékař použít k určení, zda můžete mít AFib.
  • Během tohoto testu byste neměli cítit žádnou bolest nebo nepohodlí.

  Variace: Jako alternativu může váš lékař provést 24hodinové čtení EKG tím, že budete nosit Holterův monitor. Jedná se o přenosné zařízení, které nosíte v kapse nebo nosíte na popruhu. Bude bezbolestně číst váš srdeční tep a rytmus.

 4. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 15

  4 Nechte svého lékaře udělat echokardiogram, abyste získali obraz svého srdce. Váš lékař pravděpodobně provede tento bezbolestný, neinvazivní test ve své ordinaci. Lékař použije zařízení podobné hůlce, kterému se říká převodník, k posílání zvukových vln skrz vaši hruď. Když se zvukové vlny odrazí zpět, vytvoří video obraz vašeho srdce, které lékař použije k diagnostice.
  • Pokud echokardiogram nevytváří jasný obraz, může se lékař rozhodnout, že spolknete pružnou trubičku s připojeným převodníkem, abyste získali jasnější obraz svého srdce. To může způsobit nepohodlí, ale nemělo by to být bolestivé.
 5. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 16

  5 Proveďte zátěžový test, abyste zjistili, jak vaše srdce funguje během cvičení. Během zátěžového testu vám lékař umístí elektrody na hrudník, aby sledoval váš srdeční tep a rytmus. Poté vás nechají projít nebo běžet na běžícím pásu. Zátěžový test vytvoří zprávu o funkci vašeho srdce během cvičení, aby lékař mohl stanovit diagnózu.
  • Zátěžový test bude bezbolestný, i když při samotném cvičení můžete pociťovat nepohodlí.
  • Váš lékař vás možná bude muset poslat do ambulantního zařízení, aby provedl zátěžový test.
 6. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 17

  6 Pokud vám to lékař doporučí, noste monitor Holter. Jedná se o přenosné elektrokardiogramové zařízení, které můžete dostat na 24 až 48 hodin. Monitor Holter bude lepší pro detekci afibu, pokud jsou epizody občasné, protože se nemusí zobrazit na EKG.
  • Při nošení zařízení pečlivě dodržujte pokyny svého lékaře.
 7. Obrázek s názvem Identifikace síňové fibrilace Krok 18

  7 Získejte rentgen hrudníku, aby váš lékař mohl vyloučit plicní problémy. Váš lékař může provést rentgenové vyšetření, aby zjistil, zda máte nějaké plicní problémy, jako je zápal plic, které by mohly být příčinou vašich příznaků AFib. Rentgen bude bezbolestný a lékař to pravděpodobně udělá ve své ordinaci.
  • Váš lékař může rozhodnout, že rentgen hrudníku nepotřebujete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte AFib, získání včasné diagnózy může výrazně usnadnit léčbu a kontrolu vašeho stavu. Neváhejte a navštivte svého lékaře.
 • Věnujte vynikající péči o své zdraví, abyste předešli fibrilaci síní, například cvičení pravidelně, po a zdravá dieta , nekouřit vyhýbat se nadměrnému množství alkohol a kofein , spravující vaše krevní tlak a cholesterolu a udržení zdravé hmotnosti.

reklama

Varování

 • AFib se může stát velmi vážným stavem, takže své příznaky neignorujte.
 • Záchvaty paniky sdílejí mnoho stejných příznaků jako AFib. Pokud máte v anamnéze záchvaty paniky nebo máte důvod se domnívat, že mohou způsobovat vaše příznaky, je nejlepší navštívit lékaře.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Bravův „Million Dollar Listing Los Angeles“ je zpět na středu 12 ve středu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody MDLLA online, pokud nemáte kabel.

Jak vytvořit mix. Mixtape je vybraná sbírka hudby z různých zdrojů, která byla ručně vybrána a zkopírována na nějakou formu zvukového záznamového média-obvykle jako dárek pro někoho. Směsi ...

Jak opravit nerovnoměrné tkaničky. Při chůzi vaše nohy tlačí na boty. To může přitáhnout nebo zatlačit vaše tkaničky na jednu nebo druhou stranu a nakonec vám může zanechat tkaničky, které se neshodují v horní části boty. Naštěstí toto ...

Bývalá světová jednička Sania Mirza se příští týden vrací do grandslamové akce ve Wimbledonu. Šestinásobný šampion Major bude partnerem dvojice Američanek Bethanie Mattekové-Sandsové.

Protože na lokty často nemyslíme, někdy zapomínáme, jak moc je používáme. Například se o ně opíráme, když píšeme nebo když se opíráme o postel. Pokud roky zanedbávání a nadužívání zanechaly vaše lokty temné ...

Ať žije starý král Roland Garros: Pocta Bjornu Borgovi