Zjistěte vše o sadách v tenise

Roger Federer (vlevo) a Rafael Nadal učinili tento sport nesmírně populární společně s Novakem Djokovičem

Roger Federer (vlevo) a Rafael Nadal učinili tento sport nesmírně populární společně s Novakem DjokovičemDíky výkonům mocné Velké 3 je tenis nyní velmi oblíbeným sportem. Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic, kteří mezi sebou sdílejí neuvěřitelných 52 titulů Slam, fascinovali nespočet fanoušků svými schopnostmi, uměním, bojovností a chováním.levné tenisové míčky

Tenis se nyní rozšířil do všech koutů světa a každý den přitahuje nové fanoušky. Abyste mohli plně ocenit sport a jeho největší šampiony, je nutné, abyste se naučili základní pravidla hry.Tento článek vám pomůže oprášit znalosti o sadách v tenise - základní zdění v tenisovém zápase.

1. Kolik her hraje tenis?

NA: Abychom pochopili základy bodování tenisu, musíme nejprve porozumět tomu, co přesně hra je. Série bodů představuje hru a první, kdo získá čtyři body, získá hru za předpokladu, že má soupeř o dva body méně než on.V tenise začíná hra na 0 nebo „lásce“ a další tři body jsou popsány jako 15, 30 a 40. Pokud jsou oba hráči uzamčeni na 40-40, pak se to označuje jako dvojka. Další bod se nazývá výhoda. Pokud se hráči podaří převést tento výhodný bod, hra je jeho.wiki bodování tenisu

Sada je série her hraných střídáním podání mezi dvěma soutěžícími v zápase. První, kdo vyhraje šest her v sadě, s rozdílem nejméně dvou, vyhraje set, např. 6: 4.

V případě, že jeden hráč vyhraje šest her a dalších pět, je další hra klíčová. Pokud vedoucí hráč může získat i další hru, set je jeho o skóre 7-5. Ve scénáři, kdy oba zůstanou remízou 6: 6, se hraje tie-break, kde ten, kdo jako první dosáhne sedmi bodů s rozdílem dvou, vyhraje tie-break a set získá skóre 7-6.2. Kolik sad se hraje v tenisovém zápase?

NA: Sady jsou to, co tvoří zápas. V závislosti na turnaji může dojít k setu nejlepších z pěti nebo k setu nejlepších ze tří setů.Ve formátu best-of-päť, první hráč, který vyhrál tři sady z maximálně možných pěti skoba. Podobně ve formátu best-of-three, první hráč, který vyhrál dva sety z maximálně možných tří, strčí do kapsy zápas.

rally bodování badmintonu

Čtěte také: Vysvětlení pravidel bodování tenisu

3. Kolik sad je potřeba k vítězství v tenise?

NA: Různé turnaje se řídí různými pravidly. Pochopení toho, jaké turnaje se řídí a jaká pravidla mají zásadní význam.

Grand Slamy, tj. Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open následují nejlepší z pěti formátů pro muže. Na olympijských hrách je finále dvouhry mužů zápasem pěti setů.

Davis Cup se také řídil tímto pravidlem, což způsobilo několik vyčerpávajících setkání. Od roku 2019 se však Davis Cup uchýlil k novému kratšímu formátu, přičemž zápasy byly pouze nejlepší ze tří.

tenisová hra ping pong

Od letošního roku také Slams přijímají změny, aby snížili stres na hráče. Australian Open se letos rozhodl pro konečný set-tie-break, přičemž první vítězem dosáhl 10 bodů s rozdílem dvou bodů od svého soupeře. Wimbledon oznámil, že tie-break se bude hrát, pokud budou hráči v posledním setu shodou okolností 12-12.

US Open již má svůj systém tie-breaku konečných setů zavedený od roku 1970. French Open zůstává jediným Majorem, kde v konečné sadě nebude povolen tie-break.

Všechny ostatní zápasy mužů na profesionálním okruhu, včetně 9 turnajů ATP Masters 1000 a finále ATP, jsou zápasy ze tří setů.

Ženy naopak musí všude soutěžit ve formátu nejlepší ze tří, včetně čtyř Slamů.

Je to daleko od doby téměř před dvěma desítkami let, kdy ženy mohly hrát finále pěti šampionátů ve finále mistrovství končícího roku. Od roku 1984-98 se dříve hrálo v rozšířeném formátu, dokud nebyl od roku 1999 zaveden formát best-of-three, což připravilo půdu pro rychlejší zápasy.

Populární Problémy

Čekání je konečně u konce. Jsme tady - poslední den US Open, závěrečného grandslamu roku. Mužské finále začne za několik hodin, protože Marin Cilic a Kei Nishikori se chystají bojovat o své první velké vítězství.

Lamelo Ball and Spire převzít Bella Vista v HoopHall West High School Basketball Invitational. Zde je návod, jak můžete hru sledovat zdarma.

Basketbal Notre Dame a Michigan State se v sobotu setkají na přesvědčivém nekonferenčním zápase. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry.