Jak uchovávat dorty

Při skladovánídort vyskočí, chlazení není nutné. Svůj koláč můžete nechat při pokojové teplotě až týden. Pokud chcete své dorty skladovat 2 týdny až 1 měsíc, vložte je do vzduchotěsné nádoby do lednice. Pokud chcete dorty uchovávat 1-3 měsíce, vložte je do velkých plastových sáčků do mrazničky. Jednoduše přikryjte dorty a můžete je snadno skladovat tak dlouho, jak potřebujete!Metoda 1 ze 3: Skladování dortů při pokojové teplotě

 1. 1 Přikryje dort stojí nebo nádoby s plastovým obalem nebo voskovým papírem. Pokud své dorty vystavujete na stojanu na dorty nebo v dekorativních nádobách, jednoduše na ně přeložte velký kus igelitu nebo voskového papíru a jemně jej zasuňte kolem nádoby.
  • To dodává vašim dortům vrstvu ochrany, takže je můžete snadno skladovat při pokojové teplotě.
  • Je to skvělý nápad, pokud se chystáte na večírek, ale nejste připraveni podávat své dezerty. Navíc to udělejte po večírku, abyste své dezerty přepravili domů.
 2. 2 Vložte koláče do vlastních plastových pytlů, které jim budou sloužit jednotlivě. Kupte si malé pamlskové sáčky a nejprve vložte dort do sáčku na straně dortu. Poté uvázejte stuhu nebo omotejte kolem tyče kroucenou kravatu 1/4 v (0,64 cm) dolů od dortu.
  • Sáček na pamlsek chrání váš koláč, takže jej můžete skladovat při pokojové teplotě.
  • Díky tomu je snadné například servírovat jednotlivé dorty například při večírcích nebo svatbách.
 3. 3 Skladujte dort na chladném a suchém místě. Sladký povlak na dortu udrží dort čerstvý až 1 týden, pokud je skladován při pokojové teplotě. Umístěte zabalené dorty mimo dosah přímého nebo jasného slunečního světla a zajistěte, aby nebyly rušeny tím, že je umístíte mimo dosah.
  • Můžete je umístit například na poličku ve spíži nebo na stůl.
  • Vaše dorty zůstanou čerstvé při pokojové teplotě po dobu 1 týdne.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Chladící dort vyskočí

 1. 1 Středně nebo velkou nádobu Tupperware vyložte papírovými ručníky. Najděte čistý kontejner Tupperware dostatečně velký, aby se do něj vešla pořádná část vašeho dortu. Dorty můžete ukládat do více nádob, pokud chcete. Na dno nádoby vložte papírový ručník.
  • To pomáhá absorbovat přebytečnou vlhkost a chrání vaše dorty, když jsou v chladničce.
 2. 2 Položte koláče naplocho do nádoby na papírové utěrky. Umístěte dorty vedle sebe tak, aby směřovaly stejným směrem. Můžete odejít 1/8 v (0,32 cm) mezi každým pop.
  • Dort koláče opatrně pokládejte, abyste je nepoškodili.
  • Alternativně, pokud skladujete jednotlivě zabalené dorty, jednoduše je vložte do kontejneru, zatímco jsou v plastovém obalu.
 3. 3 Vytvořte druhou vrstvu tak, aby vaše popy směřovaly opačným směrem. Jakmile vytvoříte 1 vrstvu dortu ve směru 1, otočte je opačným směrem a vytvořte druhou vrstvu. Z první vrstvy můžete dort položit přímo na špejli. Tímto způsobem můžete do kontejneru vložit více dortů.
  • Tímto způsobem můžete do kontejneru vložit tolik koláče, kolik můžete.
 4. 4 Zakryjte svůj dort dalším papírovým ručníkem. Jakmile umístíte všechny dorty do kontejneru, přikryjte 1 list papírového ručníku přes všechny papriky. To přidává poslední vrstvu ochrany a také absorbuje veškerou zbývající vlhkost z nádoby.
 5. 5 Nádoby umístěte do chladničky na suché, nerušené místo. Umístěte dort na polici směrem k horní části chladničky a ujistěte se, že nejsou žádná mokrá místa. Při skladování koláčů se chcete vyhnout přebytečné vlhkosti. Zajistěte, aby se vašich dortů nedotklo ani na ně nenarazilo, aby zůstaly ve správné formě.
  • Extra vlhkost může způsobit kondenzaci, která může zničit vzhled vašeho dortu a způsobit jeho promáčení.
  • Vaše dorty zůstanou v chladničce čerstvé 2 týdny až 1 měsíc.
 6. 6 Vyndejte koláč z lednice 30-60 minut před podáváním. Když jste připraveni sníst svůj chlazený dort, jednoduše jej vyjměte z lednice a položte na talíř. Nechte je při pokojové teplotě asi 30 minut. Pokud jsou na jídlo ještě příliš chladní, nechte je sedět dalších 30 minut.
  • Když vnější povlak dosáhne pokojové teploty, jsou vaše dorty připravené k jídlu.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Mrazivé dorty

 1. 1 Natrhejte kousek voskového papíru o velikosti asi 5 palců × 10,2 cm. Použijte dostatek voskového papíru k úplnému zakrytí dortu a dostatek místa na zakrytí části tyčinky.
  • Můžete roztrhat mnoho kusů najednou nebo 1 najednou-cokoli, co je pro vás jednodušší.
 2. 2 Dorty volně zabalte voskovým papírem. Poté, co jste roztrhli voskový papír, umístěte dortovou část doprostřed a zbytek dortu zakryjte voskovým papírem rukama. Poté sevřete voskový papír v místě, kde se dort setkává s tyčinkou, a jemně jej otočte kolem tyčinky.
  • To poskytuje ochranu před kondenzací koláče.
  • Můžete to také udělat pro tvarované, nepotažené dortové koule pro pozdější použití. Jednoduše vytvarujte dortovou kouli a položte ji doprostřed voskového papíru. Poté míč úplně zabalte do papíru.
 3. 3 Pro větší ochranu vložte list bublinkové fólie do velkého plastového sáčku. Pomocí nůžek odstřihněte kousek bublinkové fólie na velikost plastového sáčku. Položte tašku naplocho na stůl a vložte bublinkovou fólii dovnitř, aby ležela naplocho. Prsty vyhlaďte veškeré záhyby nebo vrásky.
  • I když to není nutné, pomáhá to chránit vaše dorty před zlomením nebo prasknutím.
 4. 4 Naplňte plastový sáček jednou vrstvou dortu. Poté, co máte tašku vyloženou bublinkovou fólií, vložte zabalený dort do sáčku, počínaje odspodu. Vložte dorty do sáčku, aby všechny směřovaly stejným směrem. Umístěte dort přímo vedle sebe, abyste ušetřili místo.
  • Je v pořádku, pokud se mírně dotýkají.
 5. 5 Střídavě nasměrujte koláč a vytvořte druhou vrstvu. Poté, co jste položili dorty v 1 směru, vyplňte volná místa další vrstvou dortu. Umístěte je opačným způsobem než první vrstva. Pokračujte v přidávání dortů, dokud nebude váš pytel téměř plný.
  • Pokud jste koláč vložili do sáčku počínaje tyčkou, začněte tentokrát samotným dortem.
  • To pomáhá ušetřit místo v tašce, takže můžete uložit co nejvíce dortů.
 6. 6 Navrch položte další kousek bublinkové fólie a sáček uzavřete. Poté, co naplníte tašku dorty, vložte do tašky další kus bublinkové fólie. Položte tento kousek na všechny dorty. Ujistěte se, že všechny dorty na vnější straně jsou chráněny bublinkovou fólií. Poté sáček uzavřete posunutím prstů po horní části.
  • To přidává další vrstvu zabezpečení, která pomáhá zachovat vaše dorty, když jsou v mrazáku.
 7. 7 Vložte tašky do mrazničky tak, aby ležely naplocho a nerušeně. Vyberte si z cesty ploché místo, na které umístíte dorty, a položte je do mrazničky vodorovně. Díky tomu váš dort vyskočí. Ujistěte se, že na dortu není nic.
  • Torty můžete například umístit na spodní polici víceúrovňové mrazničky. Kromě toho je můžete umístit do pravého horního rohu mrazničky, aby vám nepřekážely.
  • Pokud je vaše mraznička plná, možná se budete muset pohybovat nebo konzumovat předměty, abyste uvolnili místo pro vaše tašky.
  • Vaše koláčky zůstanou v mrazáku čerstvé 1-3 měsíce.
 8. 8 Před podáváním nechte dortík odležet 1-3 hodiny při pokojové teplotě. Když jste připraveni rozmrazit dort, vytáhněte tašku a položte ji na rovný povrch. Sáček nechte nedotčený alespoň 1 hodinu. Poté je můžete vytáhnout z tašky a zkontrolovat jejich teplotu. Vnějšího obalu se dotkněte prsty mimo sáček. Pokud jsou stále tvrdé, nechte je sedět další 1–2 hodiny.
  • Vyvarujte se odpečetění nebo rozbalení dortu, dokud není úplně rozmrazený. Tím se zabrání kondenzaci.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se na vašem dortu objeví kondenzace, jednoduše otřete vlhkost papírovým ručníkem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Formát International Premier Tennis LEague (IPTL).Ivan Ljubicic, který má za sebou mnoho úspěchů při koučování Rogera Federera, nenabídne své služby žádnému jinému hráči. Ljubicic ale potvrdil, že se Švýcarům plně věnuje právě teď.

V sobotu večer se koná vysílání Creative Arts Emmys. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Jak zvednout ruku při spánku. Zvednutí ruky může udělat zázraky pro váš krevní oběh, snížit otoky a dokonce minimalizovat bolest, pokud máte co do činění se zlomeninou paže nebo jiným druhem zranění. I když to může být obtížné ...Dnes večer jsou ceny American Music Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat AMA online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.