Jak stylovat sluneční brýle pro muže

Sluneční brýle jsou víc než jen praktický doplněk - pokud je nosíte správně, stanou se nezbytnou součástí vašeho outfitu. Proto je důležité vědět, kdy a jak je nosit, a také to, jaký styl nejlépe zvýrazní vaše funkce. Daleko od nákupu v obchodě na poslední chvíli byste si měli pečlivě vybrat dobré sluneční brýle, které vám poskytnou ochranu před oslňujícím oslněním a zároveň doplní váš každodenní vzhled. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak si vybrat sluneční brýle, ve kterých se budete cítit chladně, sebevědomě a bezpečně.

Metoda 1 ze 3: Nalezení správného stylu a přizpůsobení

 1. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže Krok 1

  1 Z pohodlí udělejte prioritu. Při výběru slunečních brýlí by mělo být jedním z vašich hlavních zájmů, jak se cítí. Je důležité, aby vaše brýle správně seděly a odpovídaly vašemu obličeji, abyste je mohli nosit delší dobu bez nepohodlí. Pokuste se najít pár, který se nosí přirozeně bez bolestivých výčnělků, nepříjemných mezer nebo uklouznutí.
  • V ideálním případě by vaše sluneční brýle měly přiléhat k obličeji a měly by mít dostatečně velké rámy, aby se světlo nedostalo do vašeho zraku kolem horní části a po stranách.
  • Podívejte se pozorně na materiál chrámových paží (část, která vám jde přes uši). Některé materiály, jako je silikon a lisovaný acetát, budou mnohem pohodlnější než tuhý plast.


 2. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže Krok 2

  2 Zvažte své potřeby. Zamyslete se nad tím, proč hledáte nové brýle a jaké věci v nich budete dělat. Hledáte dobrý všestranný pár? Vyžaduje to vaše povolání? Nebo jsou čistě pro módní účely? Mějte na paměti, že vaše důvody pro nošení slunečních brýlí vám pomohou zajistit, že skončíte se správným párem.
  • Někdo, kdo hledá univerzální sadu slunečních brýlí, bude mít největší štěstí se základním párem Wayfarerů, letců nebo Browlines. Ti, kteří mají na mysli módu, by se měli podívat na klasické styly, jako jsou Persoly nebo jiné nadčasové designy, zejména na ty s vizuálně zajímavými tvary rámů a materiály. Outdooroví nadšenci pravděpodobně tíhnou ke značkám jako Oakley a Zeal Optics, které vyrábějí trvanlivé a funkční brýle pro aktivní použití.
  • Sbírejte několik různých párů slunečních brýlí v průběhu času. Tak budete mít pár vhodný pro každou příležitost.
 3. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže Krok 3

  3 Vyberte si pár, který doplní váš tvar obličeje. Vyzkoušejte mnoho různých stylů a uvidíte, jak vypadají na vaší tváři. Stejně jako když zkoušíte novou košili nebo kalhoty, je fit důležité. I když „nejlepší“ sluneční brýle jsou ty, které se vám nejvíce líbí, každý z nich bude rámovat vaši tvář jedinečným způsobem, takže jakmile budou splněny vaše funkční potřeby, jděte s tím, co na vás vypadá nejlépe.
  • Obecně je nejlepší držet se slunečních brýlí, které kompenzují tvar vašeho obličeje. Pokud máte například tenký hranatý obličej, budete chtít nosit široké, zakřivené brýle, zatímco lidé s kulatějšími obličeji budou moci lépe sundávat hranaté, lineární rámečky.
  • Nakonec jděte s tím, co si myslíte, že vypadá dobře. Výběr dokonalých slunečních brýlí je většinou věcí osobní preference.
 4. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže Krok 4

  4 Podívejte se na různé materiály. Jakmile se usadíte na stylu a přizpůsobíte se svým slunečním brýlím, můžete zvážit své možnosti pro materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Brýle, které jsou vyrobeny ze základních materiálů, jako je plast a lehké kovy, budou zjevně levnější než prémiové řemeslné výrobky, jako je dřevo a želvovinová skořápka. Věnujte pozornost jakýmkoli konkrétním rámečkům, které vám padnou do oka.
  • Pokuste se najít materiál s požadovanou rovnováhou dobrého vzhledu, trvanlivosti, pohodlí a ceny.
  • Stanovte si rozpočet a při nákupu slunečních brýlí z různých materiálů mějte toto číslo na paměti. Rámy vyrobené ze želviny nebo buvolího rohu mohou v některých případech stát až 20 000 dolarů, zatímco i ty nejkvalitnější plastové rámy nebudou přesahovat několik stovek dolarů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Nosit sluneční brýle pro různé situace

 1. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže Krok 5

  1 Noste je za slunečného dne. Rozbijte si sluneční brýle, když je venku jasno, aby vaše vize zůstala nezhoršená. Vysoká koncentrace ultrafialových paprsků poškozuje oči a může je také obtěžovat při řízení nebo při plnění jiných úkolů. Protože se jedná o primární zamýšlené použití slunečních brýlí, jejich úroveň ochrany by měla být něco, co byste měli při výběru páru zvážit.
  • Ujistěte se, že zakoupené sluneční brýle jsou polarizované. To znamená, že eliminují oslnění odraženého světla.
  • Mějte sluneční brýle někde po ruce, například v přihrádce v autě nebo v pouzdře, které můžete vklouznout do kapsy. Tak je budete mít, když je budete potřebovat.
 2. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 6

  2 Při rekreačních aktivitách si chraňte oči. Najděte si sluneční brýle, které vydrží i při náročném sportu nebo outdoorových aktivitách. Kromě toho, že zablokují slunce, budou také poskytovat bariéru mezi vašimi očima a jakoukoli špínou, úlomky nebo tenisovými míčky, které se na vás mohou dostat. Značky jako Oakley, Roka a Spy Optics jsou známé svými sportovně inspirovanými brýlemi, zejména ve stylech „štít“ a wraparound.
  • Při nákupu výkonných slunečních brýlí rozhodněte o hloubce a barvě odstínu čočky, který bude pro danou aktivitu nejpřínosnější.
 3. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 7

  3 Spojte svůj outfit dohromady. Doplňte svůj vzhled dvojicí odstínů, které zvýrazní vaše oblečení. Sluneční brýle jsou v první řadě vizuální pomůckou, ale při správném nošení mohou plnit i roli dalších doplňků, jako jsou klobouky, opasky a hodinky. Podívejte se na brýle, které jsou v souladu se stylem a barvami, ve kterých jste oblečeni. Pokud plánujete vlastnit pouze jeden pár, udělejte z něj neutrální design, který bude ladit s širší škálou možností šatníku.
  • Udržujte své brýle v souladu se zbytkem oblečení. Bylo by hloupé nosit k obleku jasně zbarvené cyklistické brýle.
  • Slaďte si sluneční brýle s oblečením stejně jako boty nebo pásek - hnědé rámy ladí s prašnými tóny země, námořnictva a oliv; černé nebo kovové rámy se hodí k černému, bílému nebo šedému oblečení; pestrobarevné rámečky by se neměly střetávat s ostatními barvami vašeho oblečení atd.
 4. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 8

  4 Nechte si je vyrobit podle předpisu. Ti, kteří nosí brýle, si mohou nechat zhotovit čočky svých slunečních brýlí pro svůj individuální předpis. Tímto způsobem nikdy nebudete nuceni si vybrat mezi viděním a ochranou očí před sluncem a budete vypadat elegantněji. Sluneční brýle na předpis budou nejužitečnější pro lidi, kteří tráví hodně času venku a často nosí sluneční brýle jako součást svého každodenního setu.
  • Můžete také získat sluneční brýle na předpis s fotochromatickými nebo odstupňovanými čočkami, které nabízejí střední cestu mezi běžnými brýlemi a stylovým vkusem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Výběr z klasických stylů

 1. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 9

  1 Vyzkoušejte si brýle s plným rámem. Je těžké pokazit se s klasickým celorámovým modelem slunečních brýlí, jako jsou aviators nebo Wayfarers. Jedná se o univerzální styly, které lze nosit s čímkoli, od trička a džínů, až po příležitostné líčení, ale nejlépe poslouží jako ležérní ležérní doplněk. Mají také tendenci být vyrobeny z jednoduchých materiálů, jako je plast a lehký kov, což je činí snadno dostupnými a levnými.
  • Celorámové brýle jsou nejtrvanlivější, protože čočky jsou obaleny a zajištěny ze všech stran rámem.
  • Letci by měli být vyhrazeni pro méně formální vystoupení a nepůjdou tak dobře s hezčím oblečením jako něco jako Wayfarer nebo Persol.
 2. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 10

  2 Vylepšete svůj šatník stylovými polorámy. Čočky brýlových čoček jsou připevněny k rámu nahoře a dole otevřené. Jsou více vintage rámovým stylem a mají značnou obchodní a módní důvtipnost. Brýle jako Browline/Clubmaster a poloobroučky doplňují oblek a kravatu nebo šortky a žabky stejně dobře.
  • Mělo by se s nimi zacházet opatrně, protože většina jejich čoček je odhalena.
  • Poloviční brýle jsou univerzální a představují skvělou alternativu ke stejným starým stylům, které vidíte všude.
 3. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 11

  3 Zdůrazněte sportovní výkon. Nasaďte si sluneční brýle, které s vámi mohou viset, když střílíte obruče nebo na horském kole po nerovném terénu. Výkonné sluneční brýle jsou obvykle vyrobeny z kompozitních materiálů, které jsou lehké, pružné a speciálně upravené tak, aby minimalizovaly oslnění. Dvojice štítů, wraparoundů nebo sportovních polovičních rámů zajistí, že budete vypadat dobře při účasti na svých oblíbených zábavách.
  • Pro aktivity s vysokým dopadem si pořiďte sluneční brýle, abyste je neztratili.
 4. Obrázek s názvem Stylové sluneční brýle pro muže, krok 12

  4 Přizpůsobte si svůj vzhled. Protože téměř každá část slunečních brýlí je dodávána v mnoha různých provedeních, máte na výběr mnohem více možností, než jen to, co je na stojanu. Hrajte skvěle s některými nadčasovými Persolly nebo experimentujte s neobvyklejšími tvary a barvami rámů, jako je kulatý pár Johna Lennona. Pomocí svých odstínů předveďte svou jedinečnou osobnost. Počet možných kombinací je prakticky nekonečný.
  • Pokud opravdu chcete věci rozhýbat, noste pár speciálních rámečků. Přicházejí v nejrůznějších tvarech, jako jsou obdélníky, ovály, trojúhelníky a dokonce i hvězdy!
  • Sluneční brýle si můžete nechat tónovat téměř jakoukoli barvou, abyste získali další charakter.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Sluneční brýle by se měly čistit hadříkem z mikrovlákna a čisticími spreji vytvořenými speciálně pro čočky. Vyhněte se používání papírových ručníků nebo domácích čisticích prostředků na vaše brýle.
 • Jen proto, že sluneční brýle vyrábí známá společnost nebo designér, neznamená to, že mají vyšší kvalitu, než jakou najdete na poličce. Většina základních typů slunečních brýlí je vyrobena ze stejných druhů materiálů, ale cenový bod bude u zboží značkové značky drasticky vyšší.
 • Usaďte se ve stylu, který ladí s co nejširší škálou různých vzhledů.
 • Považuje se za dobrou formu vždy si sundat sluneční brýle, když jste uvnitř.
 • Investujte do pouzdra na ochranu svých slunečních brýlí.

reklama

Varování

 • Pokud máte citlivou pokožku, držte se dál od rámů ze zinku, mědi a niklu. V tomto věku mohou způsobit nepříjemné reakce, které se projevují zarudnutím a podrážděním.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Získejte přehled o různých show na červeném koberci a živých přenosech, které běží o Oscary 2019. Podívejte se, jak je můžete sledovat online.

Jak si vyrobit náramek přátelství. Náramky přátelství jsou zábavné a snadno se vyrábějí! Můžete je dát příteli, nebo si je nechat, aby okořenily vaši vlastní sbírku šperků. Pokud jsou vaše dovednosti při vytváření náramků přátelství obzvláště vytříbené, ...

Jak předstírat, že někomu praskne vejce na hlavě. Žertujte své přátele pomocí tohoto snadného triku, díky kterému budete mít pocit, že jim praskáte vajíčko nad hlavou. Můžete to udělat kdekoli a kdykoli-vše, co potřebujete, jsou vaše ruce! Nebo pokud opravdu ...

Ve čtvrtek večer se koná speciální sváteční akce „Hlas“. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Vítězové skupiny C DR Kongo se ve čtvrtfinále setkají s finalisty skupiny D Ghany. Zde je návod, jak sledovat zápas online zdarma.