Jak se starat o kočku Li Hua

Péče o kočku Li Hua není na rozdíl od péče o většinu ostatních koček. Krmte svou kočku zdravou stravou a udržujte ji hydratovanou vodou. Kartáčujte svou kočku jednou týdně a kontrolujte, zda neobsahuje blechy, rány a další druhy podráždění pokožky. Nakonec zastřihněte drápy, vyčistěte si zuby a ujistěte se, že je šťastný a dostává adekvátní stimulaci.

Metoda 1 ze 3: Péče o kočku

 1. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 1

  1 Kartáčujte svou kočku týdně. Začněte u hlavy své kočky a jemně kartáčujte směrem dolů k jejímu ocasu. Pracujte vždy na jedné sekci a nezapomeňte si vykartáčovat boky, hrudník a břicho.
  • Plemeno Li Hua má krátkou srst, a proto vyžaduje minimální česání. Kartáčování jednou týdně by mělo být dostatečné.
  • Kartáčováním se snižují chlupy vaší kočky a množství chlupů, které zůstanou rozházené po domě.


 2. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 2

  2 Zkontrolujte kůži své kočky. Před kartáčováním zkontrolujte kůži kočky, zda nemá rány, zarudnutí, plešatiny nebo jiné známky podráždění. Pokud si všimnete těchto nebo podobných příznaků, že vaše kočka škrábe nebo trpí podrážděnou kůží, obraťte se na svého veterináře.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 3

  3 Použijte správný kartáč. Kočky Li Hua nemají podsadu, takže není nutné používat hrábě podsady. Místo toho použijte kartáč se štětinami, které nejsou příliš husté a tuhé. Šikmý drátěný kartáč je vaše nejlepší volba pro toto plemeno.
  • Můžete také najít gumový kartáč užitečný pro odstranění mrtvých vlasů.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 4

  4 Použijte hřeben na blechy. Během pravidelného čištění zubů použijte bleší hřeben, abyste zkontrolovali bleší exkrementy. Bleší exkrementy vypadají jako malé čárkovité skvrny špíny a zachytí se v bleším hřebenu. Pokud si nejste jisti, zda jste našli bleší exkrementy, položte nevhodné skvrny na papírový ručník a na něj položte kapku vody. Pokud běží červeně, jsou to bleší exkrementy. Kontaktujte svého veterináře ohledně možností léčby.
 5. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 5

  5 Zastřihněte kočce nehty. K zastřižení nehtů Li Hua použijte nůžky vhodné pro domácího mazlíčka. Pevným stiskem nůžek seřízněte dráp a poté pokračujte na další.
  • Aby se dráp vaší kočky rozšířil, mačkejte pouze jednotlivé polštářky u nohou, nikoli celou tlapku.
 6. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 6

  6 Vyčistěte zuby své kočce . V ideálním případě budete své kočce Li Hua čistit zuby jednou denně, ale jednou týdně je to lepší než nic. Chcete -li začít, posaďte si kočku na klín. Naneste trochu kočičí zubní pasty na zubní kartáček nebo prstový kartáček (kartáčový kartáček s krátkými štětinami určený pro domácí mazlíčky). Vnější zuby čistěte jemným pohybem nahoru a dolů.
  • Po celou dobu čištění si se svou kočkou promluvte uklidňujícím tónem.
  • Při čištění zubů kočky nepoužívejte lidské zubní pasty.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Krmení vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 7

  1 Vyberte si jídlo, které má vaše kočka ráda. Existuje mnoho druhů krmiv pro kočky a stejně jako lidé mají kočky různé chutě. Některé kočky mají rády suché krmivo, jiné mají rádi polo vlhké krmivo a další zase konzervy. Kterékoli z těchto potravin je přijatelné, pokud mají úplný nutriční profil.
  • Krmivo pro kočky se liší nejen strukturou, ale také chutí. Krmte svou kočku různými příchutěmi - například kuře, tuňák a losos. Když najdete kočičí krmivo, které se zdá, že vaše kočka s chutí jí, pravidelně ho krmte.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o kočku Li Hua Krok 8

  2 Vyberte si zdravé krmivo pro kočky. Chcete -li identifikovat zdravé krmivo pro kočky, zkontrolujte štítek s přísadami. Zdravé krmivo pro kočky zařadí mezi první ingredience maso, vedlejší produkty z masa nebo mořské plody. Kromě toho zkontrolujte v kontejneru na krmivo pro kočky prohlášení o podpoře od Asociace amerických úřadů pro kontrolu krmiv nebo podobné organizace. Takové prohlášení zajistí, aby krmivo pro kočky splňovalo vysoké standardy, na kterých se organizace dohodla.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 9

  3 Upravte dietu své kočky. Kočky Li Hua jsou obecně bez zdravotních problémů, ale stejně jako všechny domácí kočky jsou náchylné k obezitě. Sledujte pečlivě váhu své kočky. Váš veterinář vám během dvouleté kontroly vaší kočky oznámí, zda má vaše Li Hua nadváhu, a v případě potřeby poskytne pokyny pro úpravu stravy.
  • Většina koček potřebuje jíst dvakrát denně.
  • Když krmíte svou kočku, nenechávejte jídlo celý den venku. To vaši kočku povzbudí k přejídání.
 4. Obrázek s názvem Postarejte se o kočku Li Hua Krok 10

  4 Denně zajistěte čerstvou vodu. Kočky potřebují vodu k regulaci tělesné teploty a trávení potravy. Každý den vyprázdněte, vyčistěte a znovu naplňte misku s vodou vaší kočky.
  • Použijte keramickou nebo skleněnou misku na vodu. Vyvarujte se křehkých plastových a cínových misek na vodu, protože se snadněji rozlévají. Navíc z plastových misek na vodu mohou unikat chemikálie používané při jejich výrobě do vody.
  • Nepoužívejte mléko jako náhražku vody.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zábava pro vaši kočku

 1. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 11

  1 Poskytněte své kočce škrabadlo. Vaše kočka Li Hua bude milovat škrábací sloupek pro práci s drápy a nohama. Pomocí škrabadla se vaše kočka poškrábe a váš nábytek zůstane v bezpečí před svými drápy.
 2. Obrázek s názvem Postarejte se o kočku Li Hua Krok 12

  2 Hrajte si se svou kočkou. Kočky Li Hua jsou velmi společenské a rády tráví čas se svými lidmi. Přesuňte pingpongový míč nebo hoďte po místnosti pomačkaný papír. Vaše kočka si užije spoustu zábavy, když se za ní honí.
 3. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 13

  3 Postavte si kočičí dům. Existuje mnoho typů kočičích domků, ale většinou jde o uspořádání polstrovaných kostek a válců, do kterých vaše kočka může skákat a schovávat se. To umožní Li Li jednat podle instinktu, že bude skákat a šplhat na vyvýšená bidýlka.
  • Kočičí dům můžete získat ve většině obchodů s domácími zvířaty.
  • Další informace o nastavení kočičího domu najdete v pokynech výrobce.
 4. Obrázek s názvem Postarej se o kočku Li Hua Krok 14

  4 Zvažte jiného mazlíčka. S další kočkou v domě nebo dokonce se psem bude mít vaše kočka vždy společníka, když nebudete poblíž. Pokud máte prostor a finance k dispozici pro druhého mazlíčka, myslete na rozrůstání své chlupaté rodiny. Společně se váš Li Hua a váš druhý mazlíček mohou přitulit a hrát, kdykoli si budou přát.
  • Přidání druhého domácího mazlíčka je obzvláště dobrý nápad, pokud trávíte hodně času mimo dům.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Kristina Mladenovic zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti Hailey Baptiste. Mladenovic porazil amerického teenagera v těsném trojnásobném setu při jediném setkání dvojice.

V sobotu se Columbia a Princeton sejdou na otvíráku fotbalových zápasů Ivy League 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Nejlepší osivo dosáhlo čtvrtfinále Montreal Masters.

Jak najít muže svých snů. Mnoho žen sní o nalezení toho dokonalého muže - nejtěžší je proměnit tyto sny ve skutečnost. Neexistuje žádný způsob, jak zaručit, že ho najdete, ale existují kroky, které můžete podniknout, abyste výrazně ...

Jak hrát hůlky. Hůlky jsou strategická i základní matematika. Má kořeny v Japonsku a může být také nazýván Finger Chess, Swords, Split, Magic Fingers, Chinese Fingers, Cherries, Sticks, and Twiddly Dinks. Ačkoli existují ...