Jak zalepit podvrtnutí vysokého kotníku

Vyvrtnutí vysokého kotníku je méně časté než vyvrtnutí nízkého kotníku, ale může být bolestivější a hojení trvá déle. Vědět, jak správně podlepit podvrtnutí kotníku, je velmi důležité. Pokud je provedena správně, může snížit bolest a otok a zkrátit dobu zotavení. Začněte krokem 1 níže, abyste se dozvěděli, jak správně zalepit podvrtnutí vysokého kotníku, poté si přečtěte další informace o tom, jak vysoký podvrtnutí kotníku identifikovat, léčit a jak mu předcházet.

Část 1 ze 3: Správné klepnutí na podvrtnutí

 1. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 1

  1 Ujistěte se, že je noha čistá. Před krokem 2 omyjte nohu teplou vodou a mýdlem a osušte ji. Špinavé nebo vlhké nohy mohou způsobit růst hub a způsobit atletickou nohu.
  • Pokud si podvrtnete kotník, zvedněte ho a ledujte, než jej stabilizujete.


 2. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 2

  2 Udržujte zraněnou nohu v neutrální poloze. Toho docílíte tak, že budete prsty směřovat přímo ke stropu. Nohy mají přirozenou tendenci směřovat dolů v poloze v dlouhém sedě. Udržování nohy v neutrální poloze pomáhá předcházet nadměrnému namáhání hlezenního kloubu.
 3. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 3

  3 Na ochranu pokožky naneste předbalící pásku. Použijte předbalící pásku k zakrytí kůže od poloviny chodidla až po 3 palce (7,6 cm) nad kotníkem. Předbalení chrání pokožku před podrážděním nebo odřením způsobeným atletickou páskou.
  • Počínaje od poloviny chodidla obtočte předbalení kolem chodidla, kolem kotníku a paty a nahoru nohou, dokud nedosáhnete místa tři palce nad kotníkem. Každý pás předbalení by měl překrývat předchozí pás na polovinu.
  • Nebojte se, pokud vám při zavinování chybí kousek kůže kolem paty, není pravděpodobné, že by to způsobilo nějaké problémy. Udržujte předbalení těsné a snažte se používat co nejméně.
 4. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 4

  4 Pomocí kotev přidržte pásku na místě. Vezměte atletickou pásku a třikrát ji obtočte kolem horního okraje předbalení (těsně pod lýtkový sval) a pohybujte se dolů. To tvoří kotvu a pomáhá udržet pásku na místě během pohybů.
  • Ujistěte se, že každá vrstva pásky pokrývá 50% předchozí vrstvy. To pomáhá udržovat kotvu stabilní.
  • Páska by měla být pohodlná, ale ne těsná. Při aplikaci pásky byste neměli cítit žádný tah na nohu.
 5. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 5

  5 Ke stabilizaci kotníku aplikujte třmeny. Na kotvu na vnější straně nohy připevněte proužek pásky. Stáhněte pásku směrem dolů k noze a omotejte ji kolem chodidla. Druhý konec proužku připevněte ke kotvě na vnitřní straně nohy. Toto slouží jako třmen.
  • Udělejte to ještě dvakrát, abyste vytvořili celkem tři třmeny. Třmeny by měly být vedle sebe, neměly by se navzájem překrývat.
  • Třmeny jsou nezbytné, protože zabraňují pohybu kotníku směrem ven, udržují jej stabilní a zabraňují dalšímu zranění.
 6. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 6

  6 Uzamkněte paty, aby byla noha v neutrální poloze. Použití atletické pásky k zajištění paty udržuje nohu v neutrální poloze a snižuje riziko zhoršení podvrtnutí. Postupujte takto:
  • Umístěte pásek pásky na přední část nohy, směrem k dolní části holenní kosti. Vytáhněte pásku šikmo dolů směrem k vnitřní straně nohy a omotejte ji kolem zadní části paty.
  • Projděte pásku pod chodidlem (před patou) a vytáhněte ji zpět přes nárt, dokud nedosáhnete na kotník na opačné straně.
  • Udělejte to samé znovu, tentokrát začněte na opačné straně kotníku. To vyvažuje tah zámků paty a brání zranění z obou stran.
 7. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 7

  7 Vyplňte mezery. Chcete-li uzavřít všechny mezery v obvazu (kde je odkrytý přebal), začněte omotávat proužky pásky kolem chodidla, počínaje ve spodní části předbalení, blízko prstů. Každý proužek by měl začínat a končit v horní části chodidla (ne na chodidle, protože by to mohlo způsobit puchýře).
  • Jakmile dokončíte zakrytí mezer na chodidle, můžete pokračovat v obalování atletické pásky kolem zbytku kotníku a nohy, a to stejnou technikou proužek po pásu.
  • Ujistěte se, že je předbalení zcela pokryto atletickou páskou-jakékoli mezery budou sloužit jako slabé místo a potenciálně způsobí rozmotání pásky.
  • Na pásku by měl být vyvíjen minimální tahový tlak. Cílem je pouze zakrýt mezery, nikoli stlačit nohu páskou.
 8. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 8

  8 Na přelepenou nohu použijte druhý zámek paty. Opakujte výše popsaný postup pro vytvoření zámku paty, ale tentokrát použijte silnější pásku, například Leukotape. To posiluje neutrální polohu kotníku, a to i během fyzické aktivity,
 9. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 9

  9 Ujistěte se, že kotník není zabalen příliš pevně. Určitá komprese je v pořádku, ale pokud je obvaz příliš pevně zabalen, může přerušit přívod krve a stát se nepohodlným.
  • Zkontrolujte prokrvení nehtů. Zatlačte na nehty a uvolněte. Měli byste být schopni vidět nehty vrátit se do narůžovělé barvy za méně než dvě sekundy. Trvá -li nehty růžovat déle než dvě sekundy, je tejpování příliš těsné.
  • Necitlivost nebo ztráta citu je známkou nedostatečného prokrvení chodidla. Pevná páska může stlačit cévy nohy a způsobit necitlivost.
  • Pokud je tejpování příliš těsné, budete ho muset odepnout a kotník znovu zabalit.
  reklama

Část 2 ze 3: Péče o podvrtnutí vysokého kotníku

 1. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 10

  1 Odpočiňte si kotník tím, že se vyhnete jakékoli fyzické aktivitě. Po vyvrtnutí je velmi důležité odpočinout si kotník. Během prvních 48 hodin po zranění se vyhněte jakékoli fyzické aktivitě nebo tlaku na kotník, jinak riskujete zhoršení výronu.
  • Zůstaňte sedět co nejvíce a v případě potřeby se pohybujte pomocí berlí.
 2. Obrázek s názvem Tape a High Ankle Sprain Step 11

  2 Ochlaďte si kotník, abyste zmírnili otoky. Po poranění si co nejdříve zamrazte kotník, protože to otupuje bolest a pomáhá předcházet otokům zmenšením krevních cév pod kůží a omezením průtoku krve do oblasti.
  • Na postižené místo naneste balíček ledu zabalený v ručníku nebo hadříku. Neaplikujte led přímo na oteklou kůži, protože to může způsobit poškození tkáně.
  • Ledový obklad přiložte na 15 až 20 minut najednou, 4 až 8krát denně, prvních 48 hodin po úrazu.
 3. Obrázek s názvem Tape a High Ankle Sprain Step 12

  3 Noste obvaz ke stlačení kotníku. Komprimujte kotník elastickým obvazem nebo zábalem (metodou popsanou v části výše). Tím se sníží otoky a podpoří poraněný kotník.
  • Ujistěte se, že obvaz nezavinete tak pevně, abyste omezili přísun krve. Pokud jsou prsty na nohou studené a začnou zmodrat, měli byste obvaz znovu zabalit.
 4. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 13

  4 Udržujte zraněný kotník zvýšený nad úrovní srdce. Udržování kotníku nad úrovní srdce pomáhá snižovat otoky, protože gravitace brání hromadění přebytečné krve v místě poranění. Pod kotník položte polštář nebo polštář, aby byl v sedě nebo vleže zvednutý. reklama

Část 3 ze 3: Pochopení vyvrtnutí vysokého kotníku

 1. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 14

  1 Pochopte rozdíl mezi vysokým podvrtnutím kotníku a pravidelným výronem. Vyvrtnutí vysokého kotníku je také známé jako vyvrtnutí syndesmózy. Syndesmotický vaz je silná a vláknitá pojivová tkáň, která spojuje tibii (holenní kost) a lýtkovou kost (vnější kost) bérce. Toto zranění je známé jako „vysoký“ výron kotníku, protože syndesmotický vaz je ve skutečnosti lokalizován výše kotník.
  • K pravidelnému nebo podvrtnutí kotníku dochází, když jsou vazy spojující lýtkovou kost s chodidlem natažené nebo roztrhané. Toto zranění se stane, když se „převrátíte“ na kotník. Jedná se o nejběžnější typ podvrtnutí kotníku a doba zotavení je mezi 4 až 6 týdny.
  • Vyvrtnutí kotníku na druhé straně je závažnějším typem vyvrtnutí kotníku, protože zotavení může trvat 2 až 6 měsíců. Ve většině případů k tomuto zranění dochází, když vykroutíte dolní část nohy a chodidlo.
 2. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 15

  2 Naučte se rozpoznávat příznaky vysokého podvrtnutí kotníku. Příznaky a symptomy vysokého podvrtnutí kotníku jsou víceméně stejné jako běžné podvrtnutí, bolest a otok však budou na kotníku umístěny o něco výše. Chcete -li identifikovat vyvrtnutí kotníku, podívejte se na následující:
  • Bolest: Po vyvrtnutí kotníku tkáň obklopující zranění uvolní chemikálie, které stimulují receptory bolesti.
  • Otok: V místě poranění dochází k otoku v důsledku vnitřního krvácení. Navíc dochází k otoku, protože do oblasti je pumpováno více krve, aby se pomohlo uzdravení.
  • Teplo: Kůže obklopující zraněný kotník je teplá na dotek, protože se tělo snaží ohřát oblast, aby zabilo potenciální bakterie, které mohou způsobit infekci.
  • Zarudnutí: Kůže pokrývající kotník má růžově červenou barvu. To je důkaz zvýšeného prokrvení této oblasti.
 3. Obrázek s názvem Tape a High Ankle Sprain Step 16

  3 Identifikujte různé stupně vysokého podvrtnutí kotníku. Vyvrtnutí vysokého kotníku je rozděleno do tří různých kategorií - stupeň jedna, stupeň dva a stupeň tři - podle závažnosti poranění. Doba zotavení se bude lišit v závislosti na tom, jaký stupeň podvrtnutí máte.
  • Stupeň I: Stupeň I je nejlehčí typ poranění vazů, protože syndesmóza je obvykle pouze natažená nebo mírně roztržená. Příznaky poranění stupně I mohou zahrnovat otok, citlivost a ztuhlost. Přestože je vaz zraněný, chůze je stále možná.
  • Stupeň II: K podvrtnutí stupně II dochází při částečném natržení vazu syndesmózy. Kotník je stále poněkud stabilní, ale chůze může být bolestivá. Kolem kotníku je něha, podlitiny a otoky.
  • Stupeň III: K podvrtnutí stupně III dochází, když je vaz syndesmózy zcela roztržen. Kotník již není stabilní a cítí se kolísavě. Chůze je nemožná nebo velmi obtížná a může být doprovázena intenzivní bolestí.
 4. Obrázek s názvem Páska podvrtnutí vysokého kotníku Krok 17

  4 Seznamte se s rizikovými faktory. Pokud jste již utrpěli vysoký podvrtnutí kotníku, je větší pravděpodobnost, že se v budoucnu znovu zraníte. Proto je důležité znát rizikové faktory vysokého podvrtnutí kotníku, abyste mohli přijmout preventivní opatření, abyste se vyhnuli opětovnému zranění.
  • Sport je nejčastějším rizikovým faktorem, pokud jde o vyvrtnutí kotníku. Zranění může nastat v důsledku náhlého a silného pohybu nebo při působení vnější síly na nohu. Mezi sporty, které nejčastěji způsobují vyvrtnutí kotníku, patří fotbal, fotbal, zápas, hokej, basketbal a tenis na trávníku.
  • Některé zdravotní stavy mohou zvýšit pravděpodobnost zranění kotníku. Například nadváha nebo obezita delší dobu zatěžuje nohy, takže jsou kotníky náchylnější ke zranění. Podmínky, které způsobují snížení svalové síly a integrity kostí, jsou také rizikovým faktorem pro vyvrtnutí kotníku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pomáhá tejpování vyvrtnutého kotníku? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka certifikovaná na palubě Dr. Catherine Cheungová je podiatristka se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a absolvovala stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Podiatrist Certified Expert Odpověď Ano, jen si neobalte kotník příliš pevně, protože je nutné určité otoky, aby vaše tělo mohlo poslat léčivé vlastnosti a živiny do vašeho kotníku.
 • Otázka Jak poznám, zda je podvrtnutí kotníku závažné? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka certifikovaná na palubě Dr. Catherine Cheungová je podiatristka se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a absolvovala stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Odpovědný odborník Podiatrist Odpověď odborníka Pokud pocítíte silné otoky, může být vaše zranění vážné. Zajděte k lékaři na rentgen, abyste vyloučili zranění, jako je zlomenina vlasové linie.
 • Otázka Je v pořádku cvičit na podvrtnutý kotník? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka certifikovaná na palubě Dr. Catherine Cheungová je podiatristka se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a absolvovala stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Podiatrist Certified Expert Odpověď Pokud je podvrtnutí velmi malé a přesto chcete cvičit, vyzkoušejte činnosti s malým dopadem, jako je jízda na kole, plavání nebo práce v horní části těla.
 • Otázka Co, pokud vůbec něco, mám udělat s kotníkem, než si ho zalepím? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka certifikovaná na palubě Dr. Catherine Cheungová je podiatristka se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a absolvovala stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Podiatrist Certified Odpověď odborníka Odpověď Pokud si vyvrtnete kotník, namažte ho a zvedněte ho, pak ho nějak stabilizujte. Ke stabilizaci menšího podvrtnutí můžete například použít popruh nebo volně prodejný kotník s tkaničkami a suchým zipem.
 • Otázka Mám hrát fotbal s podvrtnutím 1. stupně Tom de backer Top Answerer Pokračující namáhání kotníku zdrží proces hojení a dále oslabí kotník. Před opětovným spuštěním je vždy dobré si odpočinout. Čím více odpočíváte bezprostředně po zranění, tím nižší je šance na recidivu v dlouhodobém horizontu.
 • Otázka Co mám dělat, když se mi téměř před měsícem vymkl kotník a stále ho bolí? Vyvrtnutí může nějakou dobu trvat, než se uzdraví. Při jakékoli činnosti noste ortézu, abyste ji podpořili, a pokud je to možné, držte ji zvednutou, abyste podpořili hojení a rozptýlili otoky. Pravidelně ho ledujte a provádějte jemná cvičení, jako jsou kruhy kotníků a zvedání paty, abyste posílili kotník.
 • Otázka Jak si zalepím kotník pro podvrtnutí stupně II? Slepte to stejné pro jakýkoli stupeň, ale v těžkých/středně těžkých případech jděte k lékaři. Ve vašem hypotetickém případě byste museli okamžitě jít k lékaři a používat také berle.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Podvrtnutí zahrnuje vaz - tkáň spojující jednu kost s druhou. Kmen zahrnuje šlachu - tkáň spojující sval s kostí.

reklama

Populární Problémy

Jak používat opěrky zad při bolestech zad. Národní institut bezpečnosti a ochrany zdraví tvrdí, že 20% všech zranění na pracovišti zahrnuje poranění zad. Uvádějí: [Tyto] nemoci na pracovišti stojí národ odhadem 20 ...

Pokud potřebujete halloweenský kostým na poslední chvíli, může se vám hodit kostým hillbilly. Je to jednoduchý, klasický kostým, který si můžete sestavit. Můžete použít staré oblečení nebo se rychle vydat do obchodu s oblečením nebo kostýmy. Zapracujte na tom, abyste měli rozcuchané vlasy a ...

Podnikání v oblasti cestovního ruchu je skvělý způsob, jak sdílet svou vášeň s ostatními, kteří chtějí poznat nové místo nebo kulturu, ať už z hlediska podnikání nebo volného času. Chcete -li rozvíjet podnikání v oblasti cestovního ruchu, musíte se nejprve rozhodnout o svém zaměření a vytvořit ...

Celá hra Rogera Federera je vzorem dokonalosti, ale jeho podání se nedostává tolik uznání jako jeho forhendu. Švýcar za ta léta předvedl několik skvělých výkonů ve podání a tady je pět nejlepších.

Zde je návod, jak ve středu sledovat přímý přenos Ajax vs Tottenham z druhé etapy jejich semifinále Ligy mistrů.

Zde je návod, jak online sledovat film I Hate Christian Laettner, film 30 za 30 o rozdělující bývalé vévodské hvězdě.